Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:08 01.05.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Боже, колко мъка има по тоя свят... (2)!нови  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано19.06.10 14:55



Добре де, изчаках близо два месеца и тия олигОфрени пак не ми дават разпечатка. Помните ли първата тема

?
Та след сума перипетии на 24 април успях да накарам нещата да изглеждат така:

[image]http://tranz.it/load.php?id=aAjtgYpGB7wwdqcw563756[/image]

И това предполагаше, че ще получа най-после детайлна разпечатка. Да, ама не! Продължавам да получавам някакви крупни суми и никаква идея как са се получили.

Айде някой да даде идея какво да правя, че най-после да имам и аз като бял човек разбивка по разговори ...

Редакция:

Тоя транzит голема шитня бил. Мислех, че ще ми покаже картинката.
Имах предвид същото, което беше показал наблюдаващия:



System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_

Редактирано от Colombino на 19.06.10 14:59.



Тема Re: Боже, колко мъка има по тоя свят... (2)!нови [re: Colombino]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано19.06.10 15:34



.
Звъниш на 123 и искаш активиране на Детайлизираната справка в Excel и е-Фактура.

Резултата от обаждането се вижда на картинката по-долу.
Преди обаждането (реда за месец април) има само две колони данни, като втората съдържа информация само за стойността на разговорите, разпределена по групи, но без детайлизирана разбечатка.

След обажденето вече има четири колони. Във втората колона линка е към детайлизирана разпечатка, а в третата детайлизираната разпечатка е в EXCEL формат. При фиксираните телефони линка към "статистиката" води до празна страница с надпис Няма данни!. Статистиката при мобилната услуга е шарена и атрактивна и дава графична информация за разпределение на продължителността на разговорите в минути по дни.



Редактирано от нaблюдaвaщ на 19.06.10 16:04.



Тема Re: Боже, колко мъка има по тоя свят... (2)!нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано19.06.10 16:22



Звънях им около 5-6 пъти, но ще звънна пак, пък да видим. Имам първите 2 (V) и нямам последните 2 (X), като последното всъщност не го знам какво е и има ли почва у нас, или е сложено с цел бъдещо развитие.

V Електронна фактура - оригинал
V Копие с детайлна информация
X Детайлизирана справка * в Excel
X Статистика

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Боже, колко мъка има по тоя свят... (2)!нови [re: Colombino]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано19.06.10 16:49



Като се свържеш с оператора простичко му обясни, че не виждаш в сайта детайлизирана разпечатка и искаш от оператора да ти я активира.

Достъпното ти в момента копие с детайлна информация е само половината на това, което ще получиш по-късно. След като всичко е наред, там ще се добави и детайлизирана разпечатка.

За статистиката - предполагам, че просто са я забравили.


Така или иначе аз лично не виждам практическа полза от нея.
Статистиката изглежда като диаграма - отдолу са дните, по ординатата са минутите:




Тема Re: Боже, колко мъка има по тоя свят... (2)!нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано20.06.10 14:30



Та значи: първата кака ме остави няколко минути да слушам спам и тъкмо се включи да ми каже къв съм пич, че съм изтърпел сичкото спам и конекцията дропна. Вторият път конекцията си дропна почти веднага, още преди да ми вдигне кака. Третият път каката не ме остави да чакам, а даже тя ме почака да видя, че нямам за сваляне екселски файл. След това ми поиска паролата ми. Кой ги учи тия каки? Верно ли хората толкова лесно дават пароли? Ми аз дори съм убеден, че така или иначе тя я има, но да ми я иска по телефона е някак неприлично. Някак все едно да ме накара да се съблека гол на обществено място ...

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Боже, колко мъка има по тоя свят... (2)!нови [re: Colombino]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано20.06.10 15:34



Кой ги учи тия каки?
Възможно е и да не сте се разбрали нещо - примерно дали става дума за фиксиран или за мобилен телефон. Като те чета обаче - проблема ти не изглежда да е решен.

При следното позвъняване на 123 кажи, че преди повече от месец във сайта си направил активация на услугата електронна фактура, но нямаш online детайлизирана справка във фактура и в Excel.

Поискай каката да
1. провери дали имаш успешна регистрация за е-фактура
2. провери дали имаш заявка за детайлизирана справка е-фактура
и ако не, я помоли да активира детайлизираната справка в е-фактурата.



Тема Re: Боже, колко мъка има по тоя свят... (2)!нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор D-rA ()
Публикувано21.06.10 00:09



Че е мъка - мъка е, прав е колегата - след подобни, на неговите обаждания, неколкомногократни - знаеш ли каква я сготвиха? Такава, че вече и фактура не получих - а отдавна минах на електронна. Реших че е заради преминаване към новите дати на фактуриране, докато не ми звъннаха по телефона, че е предстоящо спиране поради неплащане - стой та гледай как им подпалих ушите на операторките - не стига че неграмотници бъркат в софтуер, от съществено значение, но и не знаят какво правят - е, ще си спестя тук подробностите - но след около седмица от случката, цялото инфо в акаунта ми взе че проработи.
Куца работа е този екип за електронна обработка - чудя се изобщо що за аутсгафинк са.





Тема Re: Боже, колко мъка има по тоя свят... (2)!нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано21.06.10 11:09



Бе какво не сме се разбрали, тя ме пита даже какъв ми е номера. Даже ми е странно що трябва да ме пита и това, но реших че може да си има трудности свързани с големите централи, та тоя въпрос реших да го затрая.

Каката искаше да прави някакви проверки, но за целта й ми трябваше паролата ми.

Ще пробвам пак скоро, като събера духовни сили.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Най-после напредък!нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано23.06.10 14:44



Първата кака ме прати за зелен хайвер да диря чекбокс, който да цъкна. Бях забравил къде е скрит, та не го и намерих лесно. Като го видях, установих, че е за електронна фактура (каквато вече имах и си беше нацъкан). Аз я питах за детайлизирана справка, разбира се, ама тя не схвана. Няма да кажа как се казваше, но помня.

Втората кака беше учудващо мила, любезна и от първия опит схвана какво точно искам, каза че го нямам заявено и мога да го заявя. Пита ме с още нещо може ли да помогне и т.н. Питах дали има някакъв интерфейс с който мога да разбера дали най-после съм успял да заявя каквото искам. Нямало, но тя щяла да го направи със сигурност. За сега й вярвам, чакам още два месеца и ще рапортувам.

Интересно, че вече в личните данни може да има поща на abv.bg. Като първата кака ми обясняваше, че някой писал някаква програма за тая цел. Както и да е, важното е всичко да свърши добре.

Редакция: Втората кака се казваше Весела/Веселина, или нещо в тоя стил. Държа да я спомена, защото е първата от 10-тина различни каки, която схвана какво я питам, а освен това беше много любезна. Жалко, че няма feedback да я похваля.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_

Редактирано от Colombino на 23.06.10 14:46.



Тема Re: Най-после напредък! [re: Colombino]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано23.06.10 18:30



Баси перипетиите за една пиклива детайлна разпечатка; по света, а и у нас, това става за секунди...какви са тези чекни тук, разчекни там, чакай Х броя по 2 месеца, направи серия от 100 коремни и 50 лицеви, пални свещичка






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.