Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:12 21.05.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Най-после напредък!нови [re: Cтepн™]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано23.06.10 19:30



Явно не искат тая услуга да се ползва масово и всячески се стараят да откажат хората от нея.

Принципно се водя от правилото да не отдавам на злонамереност това което може да се обясни с некомпетентност, но в случая са имали достатъчна компетентност да сложат един чекбокс за да мина от хартиена на електронна фактура. Занчи компетентността им е достатъчна да сложат и втори чекбокс, но не искат и това става с обаждане по телефона, където те мотаят докато се откажеш. Ма аз тъп и упортит. Ако питат мене, изобщо не е нужен чекбокс, ми направо да го правят. Или в краен случай тоя чекбокс да е включен по дефолт. Много ясно, че всеки иска разпечатка на домашния телефон. Ако толкова иска да говори с любовницата, има си мобилни, предплатени карти и т.н., които може да скрие по-лесно.

Ако помислим какви може да са причините, аз се сещам за две, но сигурно може да има още:

1. (технократска) Най-вероятно ми се вижда да имат технически трудности при изготянето - базата се задъхва, 486-цата се задъхва, или нещо в тоя стил и ако решат да изготвят инфото за всички, няма да им стигне месеца. Това е моята причина фаворит.

2. (теория на конспирацията) Не искат хората да могат да си правят анализ на разходите, за да могат спокойно да им надписват сметките.

Каквато и да е причината, текущото състояние на нещата е малоумно.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Най-после напредък!нови [re: Colombino]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано23.06.10 20:00



и за добро, и за лошо.



Тема Re: Най-после напредък!нови [re: Colombino]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано23.06.10 20:13



Надявам се вече всичко да е добре и следващия месец да имаш желаната детайлизирана разпечатка.

Не си прав за причините. Нито "базата" ще се претовари, нито и още по-малко Виваком има полза от неясноти по сметките. А пък надписване на сметки е абсолютно изключено. Причината е бъгче в отделни частни случаи. Докато се оправят нещата в тези отделни частни случаи е необходимо да се търси помощ от 123.



Тема Re: Най-после напредък!нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано23.06.10 20:38



Сложничко е така, като съпорта е по телефона. Представят се каките само с малко име, не със служебен номер. Пък да питаш каката как да я индентифицираш за да я похвалиш, че си е свършила работата малко сложно. Пък да се оплакваш всеки път като не я свършат - малко дълго.

Карай, ще се научат и другите. Ако беше направена правилно системата, нямаше да съществува изобщо подобен проблем, така че глобално погледнато, не са виновни те.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Най-после напредък!нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор fen ® (майстора)
Публикувано23.06.10 20:47



Нормално е да има бъгчета...случва се...
Обаче е нормално също като им откриеш такова бъгче,да се постараят да го отстранят максимално бързо,а в някои по цивилизовани оператори,да се извинят и даже да те компенсират...
В моя случай вече на два пъти имах същите приключения.
Първия път(миналото лято,след спирането на хартиените) се наложи да стигна до КЗП , за да се трогнат да ми ги пуснат(след 4 месеца борба).
Вторият път - тази година(след смяната на формата на детайлизираните справки и задължителната им преактивация),ми отне САМО 3 месеца...и за мое огромно щастие се размина без КЗП



Тема Re: Най-после напредък!нови [re: Colombino]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано23.06.10 20:53



Каквито и да са причините, не е нормално.
Уж високотехнологична компания, сигурно имат цяла рота програмисти на щат, еко бла-бла.
И в крайна сметка се прави за удобство на клиентите. Ама, като ти чета обясненията - баси и удобството.
Като си спомня, че моя оператор на фикс. телефон ми включи номера в системата си за детайлезирани разпечатки (т.е. добави към другите ми номера) само след един телефонен разговор за 30-ина сек. и след 5 мин. вече излизаше на екран


Редактирано от Cтepн™ на 23.06.10 20:57.



Тема Re: Боже, колко мъка има по тоя свят... (2)!нови [re: Colombino]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано26.06.10 22:28



Не се сещам за друг оператор при който чакам един месец за заветната разпечатка. И формата в ексел е пълен смях, трябва доста да си поиграеш за да я направиш четлива и разбираема. Добре че все още се вижда "Копие с детайлна информация" и там след обаждането и месеца чакане я има и детайлизираната разпечатка. И то след като до януари всичко си го имаше пак там, и незнайно по чия некадърност после трябваше да се обаждам и да чакам за да може пак да го има. Имам чувството че от икономии няма кой да им оправи "бъгчетата" и да направи всичко да е възможно с примерно 24 часов срок за чакане.
Въобще голяма излагация за голяма фирма с големи претенции.

Редактирано от Пeтъp_ на 26.06.10 22:28.



Тема О, чудо!нови [re: Colombino]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано18.07.10 16:24



Най-накрая след толкова перипетии имам детайлна сметка. Кръстили са файла xls, но е текстов файл (което принципно е добре) с някакъв специфичен формат, за който тепърва ще мисля как да го обработвам, но това са бели кахъри - важното е, че го има.

Редакция:

Ха-ха, имам 15 обаждания към 123 за месец юни!
Всичките са за борба с нежеланието на БТК да дава разпечатки на хората.

Редакция 2:

Оооо, ма това било от 17-ти юни насам. Може и повече да са били преди това.

(поправих и месеца, бях написал юли вместо юни)


System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_

Редактирано от Colombino на 18.07.10 20:22.



Тема Re: О, чудо!нови [re: Colombino]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано22.07.10 13:26



ако прекръстиш файла на .csv и после с малко редакция става нормален екселски файл



Тема Re: О, чудо!нови [re: Пeтъp_]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано22.07.10 14:23



Абе не помага особено. Не мога да докарам да ми показва номера към който съм звънял. С find/replace на някои символи и после copy/paste text to columns май става по-добре.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.