Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:05 15.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Въхнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано28.03.10 18:44



Направо се потресох! Великата БТК/Виваком и т.н така некадърно си е проектирала собствения център, че не може или не знае как да си спре тока. А ти след като ревностно си пазиш работата, да беше дал линк към изявление в официален сайт на БТК. Откъде накъде трябва да чета Капитал?! И той ли вече е собственост на "великата" ви фирма? Нямам и намерение да ти чета линковете. Никъде ама никъде не видях официално становище на БТК по въпроса. Така и така, стана това и това поради това и това. Виновните ще бъдат наказани, на пострадалите е изплатено обезщетение. Къде е това?Но отбягването на един проблем не значи, че той не съществува. А ти недей да го приемаш толкоз лично. Кофти ти е работата, но такъв е живота. Едно време при турците е имало една "почетна" длъжност - ибрикчия

Все на българи са я давали. Виждаш ми се разумен човек, вземи се ориентирай към нещо, заради което няма се чудиш как да оправдаваш некадърноста на началниците си. Пак ти казвам, нямам лично нищо против теб. Имам против начина, по който се опитваш да оправдаеш една явно некадърно направена и неадекватна структура. Избора си е твой



Тема Re: Малко пояснениянови [re: tuff slim]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано28.03.10 18:48



Аз мога да си дам мазето за център за колокация

И какво? Хайде отговори ми ти, след като години наред БТК е работила на свръхпечалба защо не е сложила противопожарна система? И защо пак трябва да чета Капитал? Вестниците у нас са просто поле, където всеки с пари си пише гледната точка и я представя като светата истина. БТК има пресцентър. Ако той не излиза с изявления и факти да вземат да ги уволнят



Тема Re: Въхнови [re: lnfinity]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано28.03.10 19:41



1. некадърно си е проектирала собствения център
Грешка!
Изчислителните центрове на БТК не са в телефонната палата.

2. като ревностно си пазиш работата
Грешка!
Работата ми не е свързана по никакъв начин с драсканиците ми в clubs.dir.bg

3. Откъде накъде трябва да чета Капитал?!
Грешка!
След като опонента ти дава някакъв линк - обърни му внимание ако искаш да дискутираш темата. Ако линка съдържа информация с която не си съгласен, то коментирай тази информация.

Дал съм линк към вестник "Капитал" защото според мен е сравнително обективен и не е страна във спора. Прочетох статията от хартиения вариант на вестника още миналата седмица.

4. никъде не видях официално становище на БТК по въпроса
А не беше би по-редно PR-ите на dir.bg да оповестят за случая? Липсата на кризисен PR е наистина сериозен недостатък, но това тежи на съвестта на dir.bg в случая. Изявленията на ръководството на dir.bg бе направено по времето, когато по форумите вече бе публикувана достатъчно информация. 24 часа след като изчезнаха услугите на dir.bg по-любопитните можещи вече се досещахме какво точно се е случило. Нямаше никой от dir.bg да издаде някаква свръх неизвестна тайна, ако още тогава беше направил прес съобщение. Защо не го направиха питай тях, а не БТК.

5. Виновните ще бъдат наказани, на пострадалите е изплатено обезщетение. Къде е това?
За виновни никъде не се казва нищо до момента. Тук важи НК Който разгласи позорно обстоятелство за другиго или му припише престъпление, се наказва за клевета с глоба от три хиляди до седем хиляди лева и с обществено порицание.

Обещетението е ясно - монтираната апаратурата засължително е следвало да бъде застрахована. Задължението е на dir.bg. Линка съм го дал в предишни постове.

6. Кофти ти е работата


Аз си харесвам работата. А ти нямаш и идея какво работя. Не се напъвай - не ти е дадено да знаеш и това не е упрек към теб. Още веднъж - работата ми няма отношение към това каето пиша тук.

7. нямам лично нищо против теб
И аз нямам нищо против теб лично, но твърде често разсъждаваш нелогично и допускаш грешни твърдения. В тези случаи аз се опитвам да те вкарам в правия път. Може би не по най-любезния и най-педагогичния начин. Това е моя избор.

8. Избора си е твой
Е, поне в едно нещо си прав.




Тема Re: Малко пояснениянови [re: lnfinity]  
Автор vadon (непознат)
Публикувано28.03.10 21:27



Ами дай си го. Само че ми е интересно, ти ли ще дадеш пари да му сложиш противопожарна система, след като на теб не ти трябва, при положение, че може и друг да го наеме за други цели, които не я изискват.



Тема правиш се на глупав?нови [re: lnfinity]  
Автор tuff slim (член)
Публикувано28.03.10 23:24



БТК_дава_помещения_при_условия_Х.

Никой_не_може_да_задължи_когото_и_да_било_да_наеме_помешенията_на_БТК.

Мога да давам помещения под наем само с пожароизвестелна инсталация, мога да давам помещения с известителна и гасителна с вода, мога да давам с известителна и гасителна с газ и т.н. и т.н... Всяко от тези помещения ще има различна цена на м2. Клиентите идват, гледат и си избират какво искат. ДИР са отишли, видяли са и са поискали това. Каквото поискат това и получават.

Какво не разбра от това? Като сложа в твоето мазе сървъри ти ли ще правиш обемното пожарогасене? Или ще ми кажеш: тук има известителна инсталация, ако искаш нещо повече си го изгради. А ако искаш аз да ти го изградя, струва Х хиляди лева.



Тема Добренови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано29.03.10 16:24



Казахме си гледните точки, посмяхме се и няма смисъл да говорим по същество. Приятен ден





Тема Re: Добре [re: lnfinity]  
Автор tuff slim (член)
Публикувано29.03.10 17:00



Ма ти дотук не си говорил по същество, та сега ли?



Тема Re: правиш се на глупав? [re: tuff slim]  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано01.04.10 00:44



Любопитно ми е дали някой е направил следната елементарна аритметика:
Вариант1: Вложени са пари за автоматична пожарогасителна система с газ и се сумират наемите примерно за още 10год.
Вариант2: Текущите разходи по ремонта и наемите до момента.
Ако някой мениджър е теглил чертата и е направил горните оценки - Поздравления!, но силно се съмнявам и това да е направено.

PS: БТК/Виваком дали са си застраховали помещението? (то е ясно че не са, ама в такъв случай приказки който си е сложил оборудването там да го застрахова са безпочвени, защото само собственика е в право да застрахова)



Тема Re: правиш се на глупав? [re: Astra1.8iGT]  
Автор tuff slim (член)
Публикувано01.04.10 19:53



БТК е застраховало цялата сграда, без това не може. ДИР би трябвало да си застрахова оборудването. Да не искаш и ти като оня другия БТК да застрахова чужо имущество? Ако е така, ела да застраховаш моето...



Тема Re: Въх [re: lnfinity]  
Автор space_1 (непознат )
Публикувано02.04.10 08:18



Не си съвсем прав, въпреки че сега БТК е като разграден двор.
Преди време, май м. юни 2009 г. бяхме на някакъв инструктаж и един техен мениджър лично ни инструктира, като специално ни говори за пожарната безопасност в сградата на Гурко все едно ще влизаме в НАСА. Каза, че ако види някой да пуши, лично ще го нарита и ще му напука канчето

. После ни накара да се подпишем в някакъв дневник, че сме разбрали какво ни е казал. Е, не го каза точно така, но си спомням, че никой не запали цигара вътре през цялата седмица, макар че бяхме сами. Оня приличаше на мутра, но явно здраво пипаше и като нищо можеше да пребие някой. Както се казва "Страх сървър пази" :-)
Преди две седмици отиваме пак - разграден двор, влизаш - излизаш, внасяш - изнасяш, пушиш на воля ...
Да изгориш сървърите на хората си е голям резил , а в тези обекти пиле не трябва да прехвърча. Така че и в БТК, както може би и на други места нещата са станали ...абе "ивайло си мамата", ама парите са си техни, да правят каквото си искат

Редактирано от space_1 на 02.04.10 08:26.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.