Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:55 22.05.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: правиш се на глупав?нови [re: tuff slim]  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано03.04.10 11:28



tuff slim аз ще си сложа сървъра у вас, а ти ми покажи застраховател който ще се навие да го застрахова, без ти да участваш. Става ли?

PS:





Тема Re: правиш се на глупав?нови [re: Astra1.8iGT]  
Автор tuff slim (член)
Публикувано03.04.10 15:46



Примера който даваш не подкрепя, а оборва тезата ти. В цитираната държава всеки застрахова собственото си имущество.

Ако ти си сложиш сървъра у нас има няколко възможности:
1. Обявявам на застрахователя, че сървъра е мой и го застраховам.
2. Стоя си със застраховката която имам. Ако ми изгори бараката всички го духат.
3. Ти отиваш при застрахователя и си казваш цената на оборудването. Застрахователя идва при мен и в зависимост от това дали имам гасене, известяване или нищо от изброеното, твоята цена расте пропорционално на риска.

Първия вариант е застрахователна измама, втория е за идиоти и третия е този който се ползва в цитираната от теб държава.



Тема Re: Въхнови [re: space_1]  
Автор tuff slim (член)
Публикувано03.04.10 15:53



В отговор на:

Да изгориш сървърите на хората си е голям резил




Ти беше ли там като се запалиха сървърите? Видя ли как стана? Късо съединение? Умишлен палеж? Видя ли кой ги запали? Прочете ли резултата от експертизата на Пожарната?

Да пишеш глупости е наистина голям резил.



Тема Re: Въхнови [re: tuff slim]  
Автор space_1 (непознат )
Публикувано04.04.10 15:36



ДАРИК радио, 14 март 2010, http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=496344
Пожарът, който избухна вчера в централата на БТК в София, нанесе тежки поражения в Центъра за съхранение на данни на компанията. Това съобщиха ръководители на няколко големи информационни компании ...


1. Ти беше ли там като се запалиха сървърите?
– Не, не съм бил там. Достатъчно ми беше информацията, че са изгорели сървъри, ако изобщо знаеш за какво служи един сървър ( Не е РС на което гледаш филми и сваляш МР3). За мен това означава, че някои в тази компания трябваше да „изгорят” също :- ), а не да се дават безкрайни обяснения, как пак никой не е виновен : -)
2. Видя ли как стана?
- Не, не видях. Видях негативните коментари в пресата и това, което са написали хората в интернет, ако това разбира се има значение за някой, в което аз се съмнявам : -). Интернет е просто човек да извика, че царят е гол и да му олекне : -)
3. Късо съединение?
Възможно е. Според мен БТК има големи пропуски в тази област и твърде вероятно и в сигурността на токозахранващите системи или поне на част от тях. Ако аз бях шефа на БТК, след такъв позор и медиен ефект, вярвай ми ... съвсем по друг начин щях да подходя към някои хора : -). Ама по съвсем друг начин : -))) Защото тук става въпрос за имиджа на БТК и за това, че вече има вицове ...
4. Умишлен палеж? Видя ли кой ги запали?
- Явно си падаш по конспирации и търсиш „лошите”, докато аз предпочитам по-простичките и вероятно по-верни обяснения – незнание, съчетано с небрежно и немарливо отношение застрашаващо собствеността на други. Не на БТК като компания, а на отделни човечета в БТК. Добре, че е нямало човешки жертви – какъв успех само, а : -).
5. Прочете ли резултата от експертизата на Пожарната?
- Не, не ме интересува и няма значение. Било е поверено за пазене важно чуждо имуществото, но то не е било опазено. Обяснения не са нужни. Убитият едва ли се интересува дали са го гръмнали с пистолет или картечница ; - )
6. Да пишеш глупости е наистина голям резил
– Ами съжалявам, че съм се изложил, щом така казваш : -))). Все пак не са изгорели моите сървъри, интернет ползвам по оптика, а не по старата АДСЛ технология ( въздух под налягане). А пък и както се казва .. на чужда фирма и 100 сървъра да изгорят, пак са малко : -)

Не се нервирай, нали просто тук е място за различни мнения. Не става въпрос за БТК като компания, а за това, че отделни хора там са некомпетентни. Възможно е аз да съм се объркал нещо, макар че преди време нали пак БТК блокира банкоматите в страната... Тогава пак се наслушахме на обяснения как няма виновни!
То пък кога ли е имало виновни в нашата страна? : -))) Ние сме царе на правдоподобните обяснения как никой не е виновен, ама виждате ли, лошите така и така са направили ....





Тема Re: правиш се на глупав?нови [re: tuff slim]  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано05.04.10 10:54



ОК, но не отговори кой в България ще направи застраховката по твоя т.3?



Тема Re: Въхнови [re: space_1]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано06.04.10 10:19



Аз имах няколко познати инжинери там. Всичките бяха принудени да напуснат, защото хора със собствено мнение в БТК не се търпят. Да не говорим за резила преди години, когато им изгоря бордер рутер и се оказа, че в БТК няма нито един резервен! И започнаха едни молби по ISP-тата, някой да им заеме временно един. Естествено историята се потули и никой не беше наказан заради недоглеждане и немарливост. Случката с пожара е друг такъв пример. Абе какво искаш от компания, управлявана от "корпоративни мениджъри". Те са свикнали да харчат чужди пари и никога да не носят отговорност. Затова и БТК е на тоя хал.



Тема Re: Въхнови [re: lnfinity]  
Автор space_1 (непознат )
Публикувано06.04.10 18:22



Аз само чета какво пише в пресата, но може лощи злонамерени журналисти да са ме подвели с информацията и аз да греша...
Нали през месец януари 2010 БТК трябваше да се мести в голямата сграда на бул. "Цариградско шосе" в София? Вече сме почти м. май

, а не виждам движение. Пак няма виновни, нали? Ние това много добре го знаеме :-)))

В мобилния сектор конкуренцията им е жестока и се вижда какво се случва - като се започне от намусените им и кой знае защо все недоволни от нещо продавачки в магазините, 20 минутното чакане на тел. 123 и се завърши с безумните реклами и необмислени оферти.
Но ... парите са си техни, да си ги харчат със здраве
На БТК плащам само стационарен телефон, защото нямам алтернатива, макар че май има възможност да мина на друг оператор.
Забрави обаче за мобилен телефон и интернет, а вече и сървъри



Тема Re: правиш се на глупав?нови [re: Astra1.8iGT]  
Автор tuff slim (член)
Публикувано06.04.10 20:01



Ами не знам. Като си построя помещение за колокация и започна да го давам под наем съм сигурен, че ще намеря кой да го застрахова по т.3.



Тема Re: Въхнови [re: space_1]  
Автор tuff slim (член)
Публикувано06.04.10 20:05



тоя дето се нервира си ти - я се виж колко много си изписал без да ми отговориш на въпроса: защо точно БТК са изгорили сървърите на хората? Защо не е някоя от другите възможни причини - дефектна техника, калпав монтаж...
не ми равивай теория на конспирацията, а се съсредоточи върху основното -защо БТК е виновно, а не някой друг?



Тема Re: Въхнови [re: tuff slim]  
Автор space_1 (непознат )
Публикувано06.04.10 20:37



Спокойно, много си нервен и то за какво ... изгорели сървърите на дир.бг, бълха ги ухапала :- )
Разбира се, че БТК не е запалила сървърите :- ), но доколкото виждам ти питаше дали съм видял кой ги е запалил и ти търсиш „лошите” и някаква конспирация.
Не ми се цитират наредби и закони, но ПСНТ и I-209 казват – отговорността се носи от собственика на обекта. Той е трябвало да контролира какво се монтира на негова територия, дали е обезопасено, дали е пожаробезопасно и т.н.. Тази работа явно не е била свършена.
Прочети малко законите, виж каква е разликата между „собственик на оборудване” и „собственик на обект”, в който е монтирано оборудване. Виж какви са отговорностите на единия и на другия.
Възможно е причината д а е калпав монтаж или дефектен модул, но ... собственика на обекта трябва да предвижда тези възможности и да гаси пожара за нула време, а не да викат пожарната. Нещо като при ПТП - шофьора отзад винаги е виновен (несъобразена скорост, несъобразена дистанция и др.).
ЗАПОМНИ - Пожарната идва, когато някой не си е свършил работата!
Не ми се обяснява повече, философи и невинни винаги има в излишък.
Както се казва – тази година сървърите на дир.бг, догодина сървърите на някоя банка : -)))).
Приключвам с тази тема, така че не ми отговаряй!!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.