Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:37 03.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Къде са?нови [re: Cтepн™]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано21.03.10 09:26



В банките използват халон. Затова навсякъде си има предупреждения. Но при наличие на самоподържащо се горене се налага и пяна. Тогава задължително всички контури под горящия трябва да са обезточени.



Тема Re: Къде са?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано21.03.10 09:31



Как да ти се занимава приятелю, като си платен клакьор

А и си некомпетентен. Защо не обясниш на хората, защо волтова дъга не се гаси с вода? И защо се изключва тока? Ами елементарно Уотсън. Кел файда да изключиш тока в залата, когато водата слизайки надолу ще даде накъсо всичко работещо. То затова се мисли предварително. Ей там е слабота място на БТК А аз поне съм работил в завод на времето. И са ме учили хора, далеч по-компетентни от тебе И съм участвал в гасене на пожари а не съм чел книжки и гледал презентации. Тъй тя



Тема Re: Е наблюдавай тогава!нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано21.03.10 09:36



Стандартни раздувки, с които БТК никога не е отговорна за нищо. Пожарът бил форсмажор ха-ха-ха... А тъпотата не е ли





Тема Малко пояснениянови [re: lnfinity]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано21.03.10 10:00



Сега как са ме учили да действам при пожар. Говоря за гадния социализъм 80-те години

Хората тогава се учиха по руски ръководства, които странно защо бяха взаимствани от немците - а те както знаем са нация педантична

При пожар в промишлена зала - първо и веднага се изгася електричеството! Ако е независим отсек, само в него, ако има пробив в главен електропровод - в цялата зала, цех или сграда. Така се предотвратява образувнето на голяма волтова дъга и съответно риска от запалване на труднотопими материали или експлозия на газова смес. При подходящи условия в затворено помещение може да експодира всичко. От вода, машинно масло, амоняк та дори и талаш (това съм го виждал в един завода за мебели, тритонна фреза беше хвърлена през стената).

При машинна зала с много UPS-и, те си се командват от отделен сървър (е ако са хубави де Поне Compaq си бяха такива.) Елементарно е да набиеш от него Shut down и след 45 секунди всичко е тихо. Ама то и за това акъл се иска

Пожарът се локализира с използването на подходящ реагент. Има неща, които не се гасят с вода или емулсия. Има самоподържащо горене от някои матерали, при които двуокисът не върши работа, има неща които се гасят само с прах (като например блок със заредени акумулатори. Заливането им с вода води до прекрасни фойерверки ).

Всичко това се описва още при направата на съответното работно помещение. Проектира се, прави се, тества се и се приема. Всеки който работи там, е обучен какво да прави. И се е разписал за това. Поне в завода, който работих, Охрана на труда се гледаше работата. Противопожарното звено също. Имах за три години пет пожара от късо съединение, които бяха угасени за 10-15 минути без да се съсипе нито една машина.

Ако сте забелязвали отвън на подстанциите на Енергото, има едни маслени прекъсвачи. Големи кутии с много дебели жици Те са пълни със специално масло за да гаси волтовите дъги, при включване и изключване на линиите. С волтовата дъга шега е става

За съжаление, повече от тия неща бяха отречени и забравени. За по-евтино. Сегашните служители, не се обучават в по-голямата си част, нямат знания и умения не по тяхна вина. В замяна на това пишман-мениджъри ходят със скъпи коли, хабят милиони за тъпи реклами и наемат скъпи адвокати за да прецакат по всякакъв начин евентуалните си клиенти. Капитализъм, кво да го правиш...



Тема Re: Къде са?нови [re: lnfinity]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано21.03.10 21:24



Всички вече разбраха, че ти си много велик и изключително компетентен по всичко.
Можеш вече да се успокоиш.



Тема Re: Къде са?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано22.03.10 12:15



Че аз съм си спокоен

Както и всички разбраха, че си изкарваш заплатата, хвалейки фирмата в която работиш. Лоша работа няма, но съм чувал, че от целуването на задници остава неприятен вкус в устата Добре, няма да те притеснявам повече. Все пак съм разбран човек



Тема Re: Малко пояснения [re: lnfinity]  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано27.03.10 10:08



ЦИТАТ 2:
"В това отношение е ясно че от гледна точка на разумността на бизнеса ние сме търсили най-свързаното, най-токозахраненото, най-защитеното място в България.
Още преди 1990 година имаше обекти с национално значение по отношение на сигурността и сред тях бяха Националната телевизия, Националното радио, Телефонната палата. Ние направихме разумен избор за времето, когато нямаше реално алтернативни възможности за колокиране (2002 г.). "

По параметъра "най-защитеното място" колокиране не отговаряше още от самото си изграждане, както и през 2002г. Разумността изисква човек сам да си проверява дали това което му предлагат, отговаря на разумните критерии или най-малкото да изисква доказателства за това.



Тема Re: Малко пояснения [re: Astra1.8iGT]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано27.03.10 20:11



То е ясно, че като опре въпроса до печалба всичко друго отива на заден план. Хеле пък псевдо-мениджърите на БТК. Толкова простотия и некадърност на едно място трудно може да се види събрана. Съчетана с наглост и арогантност и ей ти резултата. Пък после разни като наблюдаващ, мълчат като насрано дете и не знаят какво да кажат или се опитват да се измъкват с обще фрази и позовавния, върху разни правила дето и за тоалетна хартия не стават





Тема Re: Малко пояснения [re: lnfinity]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано27.03.10 22:10



След твоето абсолютно непровокирано от мен изказване е редно и аз да напиша какво мисля за теб.

В тази тема ако има някой който да демонстрира простотия и некадърност, наглост и арогантност това си точно ти lnfinity.

Не знам за другите, но за мен ти стана абсолютен смешник с опитите си да демонстрираш "висок" професионализъм както и по пожарникарски, и по ИТ въпроси.

Само за пример: идеята ти за спиране на тока в цялата сграда на Телефонна палата например щеше да блокира комуникациите в половин България.

Защо пожарникарите са използвали вода е обяснено и в

. От там може да да разбереш и кой набива Shut down.

Друго нещо да ти е неясно?



Тема Re: Малко пояснения [re: lnfinity]  
Автор tuff slim (член)
Публикувано28.03.10 17:56



В отговор на:


То е ясно, че като опре въпроса до печалба всичко друго отива на заден план. Хеле пък псевдо-мениджърите на БТК.




Изключително интересна гледна точка. Хайде да видим кое е интересното.
- БТК дава помешения или части от тях под наем за 100 до 700 лева на месец според в. Капитал.
- Собствениците и ИТ екипа на ДИР-а знаят, че в помещението има само пожароизвестителна инсталация. Ако не знаят, нито са собственици, нито са ИТ.

Преведено: наема е малък, важно е да има ниски разходи и високи печалби, ако стане беля ще му мислим тогава...

Собствениците и ИТ екипа на ДИР-а са имали години да си намерят по-подходящо помещение, да си изградят DR стратегия, да си осигурят continuity и availability, но не са го направили.

Би ли обяснил къде точно в тази постановка е БТК и "псевдо-мениджърите"? С какво са виновни те за бездействието на ДИР-а?


Сега ще направя едно малко обобщение за теб: единственото което правиш е да плюеш, при това безмозъчно. Доказателство е не само последния ти пост, но и първия, в който твърдиш, че БТК е гасила пожара. Не знам защо ти си единствения, който не знае, че пожара е гасен от Пожарна Охрана, не от БТК...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.