Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:22 27.04.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ADSL във Варна - все по-зле.нови  
Автор bluesprite ()
Публикувано13.12.09 21:37



С едномегабитовите скорости вечер се примирих, с 10-минутното чакане докато YouTube зарди - също. Но от 3 седмици насам, събота и неделя нета умира за по половин-един час, някой път 2 пъти на ден. В допълнение, по-миналия вторник нямаше нет поне 10 часа (не знам кога е тръгнал, защото си легнах). Договорът изтича не след дълго, скоростите не са ги качвали от година и половина (то линиите повече не позволяват май), и ако и качеството почне да се влошава, ще се мятаме на някаква оптика.



Редактирано от bluesprite на 13.12.09 21:37.



Тема Re: ADSL във Варна - все по-зле.нови [re: bluesprite]  
Автор tuff slim (новак)
Публикувано13.12.09 21:44



И какво от това?



Тема Re: ADSL във Варна - все по-зле.нови [re: bluesprite]  
Автор vadon (непознат)
Публикувано13.12.09 22:43



Не прави генерални изводи. Може в теб да е причината.
Качеството си е на ниво. Днес например, от руски тракер теглих с 9 Мбита.
От Варна.



Тема Re: ADSL във Варна - все по-зле.нови [re: bluesprite]  
Автор pgh (непознат )
Публикувано14.12.09 10:29



Трябва да си мазозихст за да преподпишеш договор с БТК.
Не могат да се сравняват с кабелните оператори нито скорост, нито по цени.
Без да говорим за заробващите условия в договора.



Тема Re: ADSL във Варна - все по-зле.нови [re: pgh]  
Автор needsnow2 ()
Публикувано14.12.09 11:37



"Мазохист"...доста силно казано. По-добре нека колегата да се обади на Хелп Деска и да се проверят параметрите на трасето и после да се правят изводи. Защото до момента АДСЛ си остава една от най-сигурните технологии за нет.



Тема Re: ADSL във Варна - все по-зле. [re: vadon]  
Автор bluesprite ()
Публикувано14.12.09 13:31



Нали правиш разлика между хостинг на тракера и местоположение на пиърите? Kак ще е в мен причината като през деня скоростите са ок, а вечер падат, особено към щатски сървъри?



Тема Re: ADSL във Варна - все по-зле.нови [re: needsnow2]  
Автор bluesprite ()
Публикувано14.12.09 13:35



Обаждал съм се и са го проверявали, всичко е ок. По-миналия вторник ми казаха, че имало технически проблем в града и да съм си рестартирал модема от време на време. Когато спре нета, индикаторът DSL свети, а Internet - не. Така че не мисля, че е от трасето проблема.

Нямам нищо против ADSL технологията и до преди 3 месеца не съм имал никакви оплаквания.



Тема Re: ADSL във Варна - все по-зле.нови [re: bluesprite]  
Автор D-rA ()
Публикувано14.12.09 18:39



В отговор на:

Когато спре нета, индикаторът DSL свети, а Internet - не.



... по същата причина, преди около три месеца, след зачестяване на зависванията, се обадих на хелпдеска, видяха че има чести прекъсвания, и ми смениха модема. От тогава не е спирал (освен при голямата им авария).



Тема Re: ADSL във Варна - все по-зле.нови [re: D-rA]  
Автор technic (минаващ)
Публикувано14.12.09 22:52



И при мен се оказа проблем с модема. Както имаше едно спиране на нета за 4 години, така и преди месец започна да спира по няколко пъти на ден. А индикаторите на модема светеха все едно има нет. Не съм се обаждал за проблем, и без това мислех да сменям тарифния план, дадоха ми нов модем, закачих го на мястото на стария и прекъсването на нета изчезна.

P.S. Не съм от Варна.



Тема Re: ADSL във Варна - все по-зле.нови [re: D-rA]  
Автор bluesprite ()
Публикувано15.12.09 02:33



Разбирам, ама пък да прекъсва само в събота и неделя?

Ако продължава, ще звъня да видя какво ще кажат. Мерси за съвета.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.