Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:19 16.04.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема въпрос към наблюдаващият зададен втори път  
Автор btc Forever (непознат )
Публикувано02.09.09 23:19



Привет!
Какво ще предприеме БТК ако има клиент с пейсмейкър и му предстои да бъде цифровизиран през Вивател?


Ако отново ми бъде изтрита темата ще постна подробности... и не само в този форум.
Някога в тази компания не се работеше по този начин...



Тема неутрално мнениенови [re: btc Forever]  
Автор needsnow2 ()
Публикувано03.09.09 00:57



Мисля, че наблюдаващ не определя в кое населено място да се цифровизира по безжичен пренос или не. За тази цел си има отдел за планиране, който съставя проектите и сроковете за изпълнение за тази цифровизация. Доколкото ми е известно, проектът се прилага в малки или отдалечени населени места, където не е възможно (или икономически е неизгодно) изграждането на кабелни трасета и местни цифрови централи. Подобна "фиксирана" услуга се предлага отдавна и от друг мобилен оператор на пазара. Мобилните телефони, както и други електронни устройства за обща употреба, могат да предизвикат електромагнитна интерференция с чувствително медицинско оборудване, използвано в интензивните отделения на болниците. Могат и в редки случаи, да интерферират с други медицински уреди, например сърдечни пейсмейкъри (кардиостимулатори), слухови апарати и др. Хората, използващи такива уреди, трябва да се консултират с лекаря си, за да определи чувствителността им към тези ефекти и евентуалните последствия за тяхното здраве.
Не зная как вредното влияние на тези нови "стационарни" апарати, използващи GSM мрежата, може да се намали - дали чрез изнасяне на антена вън от помещението или по друг начин. Тук трябва да се произнесе някой наистина запознат с проблема. Защото е много сериозен и засяга здравето на много хора!

P.S. Темата е важна и мисля, че не трябва да се изтрива, защото засяга здравословното състояние на много възрастни хора със сърдечни проблеми в тези малки населени места, където се прилага цифровизацията. По-скоро, трябва да се намери адекватно решение.

Редактирано от needsnow2 на 03.09.09 01:26.



Тема Re: неутрално мнениенови [re: needsnow2]  
Автор btc Forever (непознат )
Публикувано03.09.09 09:35



Мисля, че наблюдаващ не определя в кое населено място да се цифровизира по безжичен пренос или не. За тази цел си има отдел за планиране, който съставя проектите и сроковете за изпълнение за тази цифровизация. Доколкото ми е известно, проектът се прилага в малки или отдалечени населени места, където не е възможно (или икономически е неизгодно) изграждането на кабелни трасета и местни цифрови централи.

Не това ми е въпроса и някой хора ме разбраха добре, но тяхната реакция бе да изтрият темата.



Тема Re: въпрос към наблюдаващият зададен втори пътнови [re: btc Forever]  
Автор teou (форумна калинка)
Публикувано03.09.09 11:30



Нямаш абсолютно никакъв проблем, ако спазваш инструкциите за употреба на този фиксиран апарат, който е просто ГСМ. А именно - дръж го на поне 20 сантиметра от пейсмейкъра.
А тъй като този гсм е маскиран като стционарен и си има слушалка хептен няма проблем, тя е безопасна. 20те сантиметра са от предавателя, който е в тялото на телефона.

Просто не си залепяй апарата за гръдния кош и всичко ще е наред.

В случая бтк могат да бъдат дадени на КЗП или съд ако
1) Не са дали книжка на бг език, в която пише горното+
2) В книжката не пише сар рейт на апарата.
3) Рейта излиза от приетите за ЕС норми.



Тема Re: въпрос към наблюдаващият зададен втори пътнови [re: btc Forever]  
Автор KillingTimeМодератор (Death Magnetic)
Публикувано03.09.09 21:05



Темата беше изтрита по грешка заедно с друга. За съжаление не можах да я върна.
Грешката е моя. Извинявам се!



Тема Re: въпрос към наблюдаващият зададен втори пътнови [re: btc Forever]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано03.09.09 21:37



Здравей,

нямам никаква представа дали по принцип е необходимо да се предприема нещо допълнително в подобни случаи. От обща култура знам е в такива случаи пейсмейкъра е необходимо да бъде минимимум на 15 сантиметъра от излъчващата част на устройството. При телефонни апарати със отделна слушалка това на практика винаги е изпълнено.

Техническо решение осигуряващо допълнителна защита в подобни случаи би могло да бъде използването на gateway. Към този gateway се свързва най-обикновен телефонен апарат. Доколкото знам, gateway хардуера е извън списъка на безплатните устройства предлагани от БТК за осигуряване на услугата.

Редактирано от нaблюдaвaщ на 03.09.09 21:44.



Тема Re: въпрос към наблюдаващият зададен втори пътнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор btc Forever (непознат )
Публикувано06.09.09 16:47



Ето за това иде реч-гейта трябва да се плати ако човека мисли за здравето си и е решил да го ползва, защото той не е корпоративен клиент и таксата която плаща е с 5лв месечно по-малка.Няма никакво значение от колко години е клиент на БТК и какъв е социалният му статус.БТК то си иска паричките за гейта, защото и от такива клиенти трябва да се печели.

Благодаря за откровението все пак.



Тема Re: въпрос към наблюдаващият зададен втори пътнови [re: btc Forever]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано06.09.09 18:58



В Интернен има доста материали по темата. Ето един от тях:



В текста се говори за мобилен телефон, допрян директно до ухото.

В нашата тема става въпрос за устройство излъчващо по същия начин, както и мобилния телефон, но допълнително отдалечено от човека с още "един шнур" растояние.

Надявам се да съм намалил поне малко притесненията ти.



Тема Re: въпрос към наблюдаващият зададен втори пътнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано07.09.09 12:31



Все пак, в зависимост от модела на вашето устройство, е добре да се консултирате с лекаря си за това можете ли да използвате мобилен телефон

И понеже не е точно лекарят тоя, дето ще прецени доколко телефонът пречи на пейсмейкъра, на тоя въпрос задължително се отговаря "никакъв телефон".
Имам близък с пейсмейкър. Тъй са му взели страха, че човекът в момента и безжичен DECT не смее да ползва.



Тема Re: въпрос към наблюдаващият зададен втори пътнови [re: 741]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано08.09.09 21:26



Чета...
Не съм лекар.

Прави ми впечатление промяната на мненията според годината на публикациите. В ранните мнения (между 1995 и 2000 година) се говори за наблюдавани смущения сред до 4% от пациентите.

В съвременните изследвания излъчванията от



Понеже въпроса е сериозен трябва и един сериозен и четящ съвременни материали лекар отговорно да даде своето мнение. Учебниците от 1995 - 2000 година е ясно какво ще кажат. Въпроса е какви са резултатите от съвременните изследвания?

Редактирано от нaблюдaвaщ на 08.09.09 22:57.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.