Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:18 11.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Аз искам да попитамнови [re: тъпия]  
Автор Astra18nz (бързо пали)
Публикувано27.04.08 10:28



Последователноста е такава влизам в нас нет няма поглеждам модема и виждам всичко свети зелено без интернет той просто несвети започвам да званя на СЪПОРТА и докато чакам понежее важно обаждането наблюдавам модема лампата на ДСЛ започва да МИГА около 20-30сек незнам точно след това спира да мига светва зелено паурата от зелено минава на червено за секунда две и пак на зелено след това дсл примигва два пъти и всичко се връща в изходно положение всичко свети постояно зелено с изкл. на интернет съответно няма НЕТ. (това се повтаря през няколко минутки)

С две думи модема намира ДСЛ на линията но неможе да вдигне пппое конекцията ... дори и ръчно да му дам конект пак започва опита за конект ламптите премигват но не се конектва ... и накрая изкл. вкл. модема и заспива.

Ето в момента вече над 15 часа работи без да абортира.

От последния срив съм му закачил един телефонен апарат тонален в сплитера кадето пише phone защо телефон неползвам и нямах закачен но за съпорта ми е нужен и сега наблюдавам факта че с телефон на линията се държи по добре звучи тъпо но е факт да видим до кога.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Astra18nz на 27.04.08 10:30.</EM></FONT></P>

Редактирано от Astra18nz на 27.04.08 10:32.



Тема Re: Аз искам да попитамнови [re: Astra18nz]  
Автор Tomasz ()
Публикувано29.04.08 04:08



Пускаш тези двечките:

start->run
ping -t btk.bg

start->run
ping -t 192.168.1.1

когато ти прекъсне нета ... ако се губи пинга само до сайта на бтк значи имаш проблеми с линията.
ако и второто зачезва значи adsl-a губи връзка ... сменяй го ... щото никой няма да дойде да ти смени чифта.

Все пак провери за наличие на вируси.
Също така "Internet" изгасва напълно докато товариш adsl-a над средните му възможности.

Е ... разбира се зависи какъв ти е dsl-a



Общо взето глупости пиша ... ама дано съм полезен





Тема Re: Аз искам да попитамнови [re: Tomasz]  
Автор Astra18nz (бързо пали)
Публикувано29.04.08 22:19



Само пинга до сайта на бтк се губи до модема не се губи никога за вироси е пълен абсурд...

Между другото от както писах в тоя форум проблема не се е проявявал само дето през 15-20 часа пада връзката но я вдига нормално бързо.



Тема Re: Ето отговора на БТК ХЕЛП ДЕСКнови [re: Astra18nz]  
Автор Astra18nz (бързо пали)
Публикувано30.04.08 09:43



Понеже съм ползвал торент програми и съм имал за 10 дена 14гб трафик забивал модем-а което било напълно нормално....

За мен отговора е глупав ... за къв чеп са тия 12 мбит като не трябва да се прави трафик ....

Най важното оператора беше на име Симеон уговорил съм се снего да не ползвам торент програми и като се срине модема ще се чуем да ВИДИМ КАКВО ЩЕ ИЗМИСЛИМ по проблема.



Тема Re: Ето отговора на БТК ХЕЛП ДЕСКнови [re: Astra18nz]  
Автор Spon (Greenhorn)
Публикувано30.04.08 11:05



ще блокира отново и аз имам същия проблем, периода между "увисванията" е произволен, за 1 час може да се наложи 4-5 пъти да рестартирам модема, може да откара и 48 часа без да се налага
много е изнервящо това и не не заради торенти по простата причина че не съм пускал такива

--------------------------------------------


Тема Re: Ето отговора на БТК ХЕЛП ДЕСКнови [re: Astra18nz]  
Автор ADSL2 (непознат )
Публикувано01.05.08 22:50



проблема ти е разнищван многократно тук - модемите не издържат на пълно натоварване със много конекции. Решението е да ограничиш натоварването на 95% и да ограничиш броя на конекциите. Не е толкова сложно и не е болка за умиране.



Тема Re: Ето отговора на БТК ХЕЛП ДЕСКнови [re: ADSL2]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано01.05.08 22:58



Страхотна идея...плащайте за едно, а ползвайте умерено, че не издържаме на обещаното.
Ебаси свежата идея...купете си БМВ, ама го карайте като Москвич, че нещо не сме го доизпипали.
Ти си образец на бТК служител...тъп, но упорит...упс, това беше за ченге...нищо, то акъла ти е толкова



Тема Re: Ето отговора на БТК ХЕЛП ДЕСКнови [re: Cтepн™]  
Автор ADSL2 (непознат )
Публикувано01.05.08 23:05



нещо си изпускаш нервичките. що ли?


ПС ти БМВ-то си само със 280 ли го караш? Щото аз моето го карам и със 60, и със 120, в зависимост от условията на пътя... В Германия го карам с колкото може.

Редактирано от ADSL2 на 01.05.08 23:11.



Тема Re: Ето отговора на БТК ХЕЛП ДЕСКнови [re: Cтepн™]  
Автор dot (cartoon)
Публикувано02.05.08 20:03



Грууубо!


Вариантите са два! Ако не си доволен от устройството което ти се предлага безплататно, може да си купиш такова което отговаря на твоите конкретни изисквания. Вариант две. Правиш така, че модема който ти се предлага да работи по начина по който ти желаеш. Всяко лийчърче с малко интелект в черепномозъчната кутия може да си служи с Гугъл и да се справи с поставената задача.
А и доколкото помня подхвърлих подобна идея на Морфиус придружена със снимков...ъъъъ скрийншотов материал.



Тема Re: Ето отговора на БТК ХЕЛП ДЕСКнови [re: dot]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано03.05.08 09:56



Не живеем в Рая и не всичко и всички са идеални



Ако бях на АДСЛ бъди сигурен, че щях да намеря начина, още повече, че има и трети вариант - административно-правен...минавал съм по този път; бТК не е чак толкова страшна и непревземаема, както я описват. Но това е друга бира

В случая реагирах...да кажем граждански - не може да искаш от платилите цената на услугата да я получават непълно и да махват с ръка.
Да не се изложа много с географията, но това е все едно да платиш такси от "Плиска" до гарата, а да те оставят пред "Принсес"...ще влачиш куфари само 150-200 м., какво толкова




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.