Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:49 06.05.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема UniBG vs BTCнови  
Автор ben_gun (anthropoid)
Публикувано28.11.06 18:03



Навярно ползващите IRC и конкретно потребителите на UniBG са до болка запознати с това което ще кажа.
Историята накратко:
преди около 1 седмица първо spnet.net, след няколко дни и останалите сървъри от мрежата на UniBG поставиха перманентен k-line (вид бан) на клиентите на БТК с мотива че динамичните IP които телекома раздава са раят на спамерите и abuser-ите населяващи тяхната мрежа:
Забрана за бТк потребители :: 11-23-2006 21:20 :: добавена от Admin
Поради злоупотреба с динамичното раздаване на IP-та от адресното пространство на бТк и зачестилите атаки и нежелана реклама към мрежата на УниБГ от потребители, ползващи този доставчик е наложена забрана за достъп за неопределено време!
с което се затвори вратата на почти 5000 потребители само защото са клиенти на БТК.продължението на темата започна във форумите на UniBG където къде с учтив, къде не чак толкова тон хората поискаха (в това число и аз) някакво свястно обяснение на тази недомислица.
Та за да не размивам прекалено body-то на пост-а ще задам основния въпрос към БТК тук, а историята ще постна надолу:
Не смятам че БТК имат каквато и да е вина в този случай, но искам да питам: Ще се направи ли нещо по горепосочения казус (нямам предвид static IP или някакво друго отстъпване) ?
ние, вашите потребители искаме да почувстваме че не сме само основни спонсори, но и че някой мисли за нас :)
че някой ще ни защити в ситуация, в която нямаме грам вина и страдаме заради избора си на доставчик (в случая)

The Road To Hell



Тема Re: UniBG vs BTCнови [re: ben_gun]  
Автор C_H (непознат )
Публикувано28.11.06 21:13



Въпросните чат сървъри са собственост на конкуренцията на БТК на интернет пазара, да не мислиш че в дъното на историята стои дин. адреси? Всъщност щом ползваш irc сигурно го мислиш



Тема Re: UniBG vs BTCнови [re: C_H]  
Автор ben_gun (anthropoid)
Публикувано28.11.06 21:56



1-во не мисля че е разумно да преценяваш непознати само защото ползват неодобрен от теб чат протокол.
2-ро разбира се, че не мисля.даже и да имах някакви наивни очаквания те се разсеяха след първите постове на които не ми отговориха и в последствие изтриха.
и за такива като теб ще кажа, че въпроса който повдигам не е защото не мога да влизам в омразния за теб IRC.проксита и други решения има бол-стига да потърсиш.но не правя нищо нередно че да се крия зад чужди IP-та

The Road To Hell

Редактирано от ben_gun на 28.11.06 21:58.



Тема Re: UniBG vs BTCнови [re: ben_gun]  
Автор C.Capъeв ()
Публикувано29.11.06 08:29



използвай друга мрежа

нали знаеш, то ирц-то било привилегия, не право ;-)





Тема Re: UniBG vs BTCнови [re: ben_gun]  
Автор C_H (непознат )
Публикувано29.11.06 09:16



Преиначаваш думините ми.
Не мисля че разбра какво ти намекнах.

Всъщност какво се жалваш - като не можеш и не те искат, не ходи там.



Тема Re: UniBG vs BTCнови [re: ben_gun]  
Автор MoPcKu (известен)
Публикувано29.11.06 12:44



Не може да няма начини да се разбераъ нещо?

къде ми е кокЪла



Тема Re: UniBG vs BTCнови [re: C_H]  
Автор ben_gun (anthropoid)
Публикувано29.11.06 21:58



C_H: за втори път ме обиждаш надявам се неволно.темата съм я писал аз и не ти си тоз който ще каже какво искам да запитам.
звучиш ми като стария виц за оня мъж дето жена му му задавала въпрос, сама си отговаряла от негово име и после половин час му се карала че не е прав.
повече няма да задълбавам най-малко искам да влезна в спор с някого.
обяснителната част е проблема IRC, въпросителната - мнението и евентуалните действия на БТК.
мрежи има много и аз си ги ползвам.не ме съветвайте как и къде да ходя.
относно привилегията - казваш го с насмешка, но не мога да се смея когато разни типове и пубери ме обиждат че съм към БТК, и в същото време си спамят и abuse-ват мрежата.привилегия е за онези, които със служебни ресурси изградиха тази мрежа, държат я в пълно подчинение и изкарват пари по всевъзможни начини.
искам да кажа че забраната на достъпа на клиентите на който и да е доставчик си е чиста дискриминация и нарушаването на законите не се позволява на никоя частна, VIP или каквато и да е организация.

The Road To Hell



Тема Re: UniBG vs BTCнови [re: ben_gun]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано30.11.06 13:06



Ако се организираме, можем по съдебен път да принудим UniBG да се съобразяват с нас, това че те не могат да се справят със спама не означава че ние сме им виновни. Мисля че това е още една атака срещу клиентите на БТК, този път се ползва чата. По тяхната логика и имейл провайдърите трябва да забранят достъпа на половината домейни в света.



Тема Re: UniBG vs BTCнови [re: ben_gun]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано30.11.06 13:37



BTC naistina niamat vina tuk, kakto i IRC adminite ot UNIBG. Sled kato sa precenili taka, taka shte e. Inache kak da si opaZiat mrejata ot zloupotrebi. IRC e absolutno beZplatna usluga i ne mojem da vinim niakoi che nie Zabranil da ia polZvame pri polovenie che tia hora(adminite) ia poddyrjat beZvyZmeZdno i dobrovolno.
Teb moga da te posyvetvam da si slojish proxy na IRC clienta i nema da imash problemi. Ili se Zakachi na nekvo BNC - pak e variant. Nachini da Zaobikolish "Zakona" ima stiga da imash jelanie :)



Тема Re: UniBG vs BTCнови [re: ben_gun]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано30.11.06 13:52



PoZvoli mi da ne se syglasia iZcialo s teb.
Predi godini se Zanimavah serioZno s IRC, biah si napravil daje i server kadeto se sabirahme priateli i vaobshte ne dopuskah nepoZnati tam. Dali sym narushil nekvi Zakoni... ne mislia. Drug e vaprosa ako si plashtash Za uslugata i ne ia poluchavash.
No inache pretenciite ti sa beZpochveni.
Vseki ima pravo da polZva UniBG stiga da ne narushava pravilata na mrejata i poneje nema drug nachin da sprat individualnite narushiteli se podhojda globalno. Ako tia deto supportvaha poluchavaha pari Za broi userZ moje bi nemashe taka da napraviat.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.