Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:23 14.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: много съм малоумен...нови [re: GAlNER]  
Автордpъндpън (Нерегистриран)
Публикувано15.06.06 13:37



да бе, много ме кефят. като завали дъжд - спира светкавичния интернет. на няколко месеца сменям ЛАН-карта, а съседи са сменяли и дъна. искам да съм малоумен!



Тема Re: много съм малоумен...нови [re: дpъндpън]  
Авторadsl (Нерегистриран)
Публикувано15.06.06 14:38



Съпорта е супер ако решението на проблема е в: включен ли е кабела - да, лампичките светят ли - не, никоя; проверете в друг контакт - не, не работи; ами добре - понеделник ще дойде техник.
Нямам думи - 80% от времето когато ползвам интернет е събота и неделя и избрах адсл точно защото не исках да ми се случи да няма интернет точно когато ми трябва.
Компенсации и т.н. - дръжки най-много с 300разправии да ми приспаднат таксата за периода, но това ако продължи проблема седмица. Е аз тогава за какво плащам двойно? Не казвам че ЛАН е по-добре, но обслужването се очаква да е по-добро. Ако е еднакво за какво ми е адсл? 2 години ли - не мерси, много скъпо ми излизат



Тема Re: Ще подписваме ли 2-годишни договори :)нови [re: дpъндpън]  
Авторgogi (Нерегистриран)
Публикувано15.06.06 15:14



напълно съм съгласен с теб-аз мисля по абсолютно същия начин и ве4е подписах новия договор> 25 лв. супер >особено за провинцията!!!



Тема Re: много съм малоумен...нови [re: adsl]  
Автор TheBrideOfCountDracula (ужасна)
Публикувано15.06.06 15:57



гейнера по-добре да си гледа фитнеса. твърдението че в много страни не се използва АДСЛ е абсолютно безпочвено. мога да му дам достатъчно примери където няма ЛАН и се използва главно dial up и DSL в различните му видове. също така да не забравя, че ако в софия и по-големите градове има достатъчно квартални ланчета (който пак взимат нет от бтк примерно) то в провинцията не е така. там за хората единствената алтернатива е АДСЛ. съпорта на бтк може да не е на ниво но поне е 24 ч, колко ланчета го предлагат, там като дойде петък следобед и ходи ги търси........ ще си чакаш до понеделник, кой го ебе че нямаш нет. има и такива, да не ги споменавам, които само чакат да завали и ти рязват нета (да не им се скапе нещо явно) има случай по тази причина да чакаш от петък до понеденик. не съм попадала на такива и се радвам, но доста от познатите ми реват като луди от това, защото през седмицата хората са на бачкане чакат милите да дойде събота че да поровят из нета и какво става - в петък вземе че валне и останат без нет до някое сии време в понеделник



Тема Преди да подпишете двугодишните договори!!!нови [re: gogi]  
АвторStylius (Нерегистриран)
Публикувано15.06.06 16:01



Тук е мястото да се оплача.

Имам договор с БТК от почти една година. 11 месеца абсолютно никакъв проблем, къпех си много яко и с добра скорост. На 31.06 подадох молба за прекратяване на доставката от 1-ви ЮЛИ. Да, ама не, веднага ми бастисаха връзката. От първи юни всеки ден им звънях на съпорта и на 4-ти се оказа, че няма записано мое обаждане до тогава. Както и да е. На 5-ти след обяд ми се обадиха да проверят дали ми е пуснат интернета. Вярно, вече имах нет, за пръв път от 6 дена. Оказа се, че по тяхна грешка ми е бил изтрит акаунта. Но както казват всяко чудо за три дни. Точно на третия ден след пускането, както си сърфирам излязох да пуша една цигара. Като се върнах, интернет нямаше. Рестарт на модема не помогна. Звъннах на съпорта и ми казаха да си проверя настройките, защото имали връзка до модема. Тук е времето да отбележа, че и аз работя съпорт в интернет доставчик. Идеше ми да напсувам оператора, защото много добре знам какви трябва да са настройките и какъв ми е хардуера. Не го направих, защото съм му колега и знам какво му е понякога. Както и да е. За n-ти път проверих всички и пак им звъннах. Караха ме да пингвам 192.168.1.2 (моят компютър), 192.168.1.1 (модема) и най-смешното 127.0.0.1 (localhost). Към последното имам пинг дори при забранена мрежова карта!!! Като им казах, че имам пинг до модема, но не и 212.39.90.42 (DNS-a) казаха, че имат проблем с него и ще го оправят до половин час. След 24 часа никакъв резултат аз пак им звъннах и се оказа, че след като са ми възтановили акаунта, са го направили на половина. Имали две администрации и ме е имало като потребител само в едната. Това беше в четвъртък вечер. Казаха, че ако не ме добавят във втората до края на работния ден в петък, няма да работят в събота и неделя. Една седмица след това аз все още нямам интернет. В крайна сметка този месец съм ползвал от 5-ти вечерта, до 8-ми сутринта. Между временно получих сметката от БТК и там най-нагло си стои сумичката от 33лв. Вече сме 15-ти и аз съм махнал модема и си прекарах друг интернет. Приемам това отношение като едностранно прекратяване на договора от страна на БТК и за този месец няма да им платя. Нека дойдат да ме съдят!!!



Тема Re: Преди да подпишете двугодишните договори!!!нови [re: Stylius]  
Автор TheBrideOfCountDracula (ужасна)
Публикувано15.06.06 16:08



не си мисли че такова е положението само в бтк, що се отнася до съпорта винаги можеш да се оплачеш. няма човек който да не е имал проблем с него. и аз поразбирвам малко от това, бях близо седмица без нет. доставчика ми разибара се първо каза че проблема бил в картата ми:))странно тогава как като занесох компа директно там се оказа че работи. после бил кабела, после кво ли не. като през това време сто път им казах да си погледнат суича който беше на съседния блок и няма и 20 м до там. ама не. все имали работа, все били по трасета, оптика дърапали кво ли не. е трябаше да се разпищя че се отказвам от тях да да дотичат след 30 мин , да си погледнат суича и разбира се "след отстраняване на пробема с лан картата ми" нета да грейне:)))))



Тема Re: Преди да подпишете двугодишните договори!!!нови [re: TheBrideOfCountDracu]  
Авторadsl (Нерегистриран)
Публикувано15.06.06 16:30



не казвам че другите са по-добри, но точно с адсл ми се случи съпорта да ми каже петък че трябва да чакам до понеделник. Ако са на нивото на квартална ланка - тогава двойна цена с едногодишен договор е леко странна. Доста мои познати ми се чудеха за какво давам повече пари, за интернет който като цяло не е по-добър и май се оказват прави. След няколко месеца ако нямат по-нормални условия - не виждам за какво да продължавам. След като не могат да заложат на качество да залагат на ниска цена всичко друго е летене в облаците.



Тема Re: Преди да подпишете двугодишните договори!!!нови [re: adsl]  
Автор TheBrideOfCountDracula (ужасна)
Публикувано15.06.06 16:41



да знам, защото събота и неделя няма дежурни техници в цетралите, и ако проблема е бил някоя от тях........., но поне ти се казва да чакаш нали, така де се каже си информиран. друго е да ти кръцнат нета в петък да звъниш и никой да не го вдига:))) и така до поноделник по някое време
всъщност тук не защитавам никой, и бтк и лановете си имат добри и лоши страни и всеки сам трябва да избира, но поне като е направил избор да не пищи. никой не го е карал на сила. така да се каже грешката е поправима:))



Тема Re: Ще подписваме ли 2-годишни договори :)нови [re: az]  
АвторlDiot (Нерегистриран)
Публикувано15.06.06 16:58



Само един ID iot може да подпише такъв договор !
Дай някой лев, да ти обясня защо, понеже явно не можеш да се сетиш ...



Тема Re: Ще подписваме ли 2-годишни договори :)нови [re: az]  
Авторhh (Нерегистриран)
Публикувано15.06.06 19:21



2 год договор е лудост. След 6 месеца ще имат нови планове, тогава може 1мбит да струва 25лв и ако решиш да се прехвърлиш на него трябва отново да удължиш срока на договора. Така може да продължаваш цял живот, но все ще дойде момента да се откажеш или да си смениш доставчика и за да го направиш трябва да изкараш остатъка от договора, което ще е поне една цяла година на стари планове докато другите ползват двойно повече от теб за същите или по-малко пари. Тогава всичките спестени пари ти излизат през носа.
БТК няма да е вечно най-изгодния вариант, само до няколко месеца тръгват Вестител, Орбител, идват алтернативи за безжичен пренос. Също така става все по-безмислено да плащаш телефонен пост. 12лв, тях защо не ги смятате, аз си държах телефонния пост само заради ADSL.
Продължавам да съжалявам за годината прекарана с БТК, първите месеци беше ОК но после се скапа и със хелпдеска си бяхме на "здрасти пак съм аз".




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.