Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:42 22.05.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ще подписваме ли 2-годишни договори :)нови [re: hh]  
Авторadsl щacтливeц (Нерегистриран)
Публикувано15.06.06 22:00



hh, извинявай че в твоя пост, но той е последен.
======================================
Алоооооо, софиянци, какво не му е хубавото на ADSL-а? Понеже имате доставчици на корем. Ама какво знаете вие. Нямате си представа от нещата в провинцията. Знаете ли, че само до преди година и половина тук неограничения беше 49 лв. и то за скорост !!!!!!!!!!!!!!!!! А най-евтиния пакет - 16 лв. беше с лимит 100 MB месечно! А след като минах на ADSL имах чувството, че съм преминал от Трабант на болид от Формула 1. Вече осми месец на ADSL - само два пъти нямаша нет: единия път половин час и след обаждане на съпорта нет имаше след 5 минути. Втория път след един токов удар в 22 вечерта нет нямаше до обяд на другия ден. Ама то и кабелната спря за 3 часа и за малко нямаше и телефони. Ама да се сърдим на енергото. ДВЕ прекъсвания за 8 месеца! Ами преди на LAN-а то ако не спреше нета поне веднъж на ден, то беше цяло чудо.



Тема Прав си, да ....нови [re: adsl щacтливeц]  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано16.06.06 07:22



А какво да кажем за следния случай - голяма софийска фирма, имаща се за водещ нет доставчик, купува местната лан мрежа, предлагаща услуги с доста прилично качество. И какво става? Цените падат 2 пъти, качеството пада 20 пъти. Спират ти нета за по седмица, ходиш да се разправяш в офиса им, казваш им, че ще те загубят като клиент, ония гледат тъпо. Дейба и спектрумнета!!!

С АДСЛ нямам никакви проблеми.
Да се допълня - БТК предлага нет и когато навън вали, нещо съвсем нетипично за повечето лан мрежи.


My next?

Редактирано от deadreckoning на 16.06.06 07:25.



Тема Re: Ще подписваме ли 2-годишни договори :)нови [re: adsl щacтливeц]  
Авторholmes (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 11:33



Много се зарадвах на новата промоция и още днес подписах 2-годишния договор. Вече за мен е ясно, че връщане назад към ЛАН и кабел няма да има!!!



Тема Преди да напишеш нещо...нови [re: hh]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 11:41



...е хубаво да го обмислиш предварително.


но все ще дойде момента да се откажеш или да си смениш доставчика и за да го направиш трябва да изкараш остатъка от договора, което ще е поне една цяла година на стари планове докато другите ползват двойно повече от теб за същите или по-малко пари


Какво те кара да си мислиш, че "промоциите" ще са в момент в който има година до края на договорите? Пазарната логика изисква това да става винаги в края на договорения срок за ползване...Ето сега например тази промоция е точно година след онази щуротия по SelfInstall-a преди година. Така че не се коси - няма да си назад цяла година.


БТК няма да е вечно най-изгодния вариант, само до няколко месеца тръгват Вестител, Орбител, идват алтернативи за безжичен пренос. Също така става все по-безмислено да плащаш телефонен пост. 12лв, тях защо не ги смятате, аз си държах телефонния пост само заради ADSL.


Вестител с какво ще тръгне? Орбител ги видяхме че тръгнаха с бе така. Въобще ако още не си загрял те гонят бизнеса а не дребните клиенти. А бТк тръгна в пряка конкуренция с кварталните "интернет" доставчици...ъъъ грешка по навик - кварталните кънтент провайдъри но с цени като за Интернет и сега малко по-малко навлиза в матриала.
Затова хайде моля по-сериозно...В близките година и половина - две няма да има сериозна алтернатива на бТк aDSL.



Тема Re: Преди да напишеш нещо...нови [re: .]  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано16.06.06 12:02



По принцип, доводите са правилни. Обаче някой обърна ли внимание, че в брошурата за промоцията с големи букви пише: "БТК си запазва правото на увеличение на предлаганите скорости без увеличение на цената". И аз се съмнявам в близко време (1-2 години) да има реална алтернатива на АДСЛ-а. Това, разбира се, няма да е валидно много ако новите доставчици започнат да предлагат и съдържание. Сега например, чувал съм, че в София има лан мрежи, предлагащи по 2 мегабита скорост и неограничен трафик за 20лв месечно. Обаче ако наистина се резнат и доставчиците на съдържание, съмнявам се на кабеларките да им останат много клиенти.


My next?

Редактирано от deadreckoning на 16.06.06 12:06.



Тема Re: Преди да напишеш нещо...нови [re: .]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано16.06.06 13:30



Само за едно не си прав...въпреки уж неволния ти лапсус...докато огромната част от потребителите смятат Интернет за кабел към безплатната аудио- и видеотека, ако ще и левче да е таксата на АДСЛ...ЛАН-овете ще са живи и цъфтящи...едва ли си имаш РЕАЛНА представа как в огромен процент потребители единствения достъп е до ФТП-то...как в провинцията около един многохардов компютър се изгражда ЛАН-мрежата на поредния ISP.
Нямаш и представа колко много пъти са ме питали колеги, познати, случайни познати към кого да се вържат...ако са в моя район им препоръчвам ISP-то, към което и аз съм вързан, защото знам как доставя...ако не са ВИНАГИ им казвам, че АДСЛ е разумна и добра алтернатива...ето приблизителния разговор:
аз - ами и АДСЛ на бТК е вариант, добър Нет, макар и малко манифактура, но за теб ще е ОК
Пешо/Гошо, Мими и т.н./ - ама ти защо не го ползващ?
аз - защото съм на читав доставчик, а и защото нямам тел.пост. Но съм го ползвал в службата - не е зле.
П - ама нямат ФТП-та с филми
аз - да, но са с прилична скорост и неограничен - има си тракери
П - да, бе - 512 кбпс...цяла вечер ще тегля филм. Гошо тегли от ФТП-то с над 500КВпс
аз - ама пък целия ти ИНет ще е на сравнително добра скорост
П - бе за къв ... ми е ИНет, мене ми требе да си захранвам Елита с дивекси...а и да имам достъп до папките на Гошо

Така, че забрави за 1,5-2 години...в този срок най-много да ударят още някой тракер и пак да се окаже, че нищо не може да им направят.
А кварталните ФТП-та са недосегаеми - малки мрежи, затворени, регулиран достъп до ФТП-тата и по 50-ина "премиери"/седмично...поне 6 месеца преди да се появят във видеотеките...а и напоследък качеството е приемливо...вече попадам на филми с над 1500 КБ битрейт и 6-канален АС-3



Редактирано от Cтepн™ на 16.06.06 13:32.



Тема Re: Ще подписваме ли 2-годишни договори :)нови [re: hh]  
АвторHeyвoлнeния (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 14:08



А за работещите в компанията какъв е варианта да минат на тази промоция/25лв/ и да си запазят правото на помоща?



Тема Re: Ще подписваме ли 2-годишни договори :)нови [re: Heyвoлнeния]  
АвторУвoлнeния (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 14:14



Е*** съм ви в г***.Мен ме уволниха и ся го нямам този проблем.Пожелавам и вие така да се уредите





Тема Re: Ама вие сте малко малоумни, нали?!нови [re: GAlNER]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 15:39



страхувам се че в Бургас няма такъв доставчик





Тема Re: Ама вие сте малко малоумни, нали?!нови [re: aз]  
Автор TheBrideOfCountDracula (ужасна)
Публикувано16.06.06 16:55



е няма от къде да знам:))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.