Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:23 25.05.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема USB e кофтинови [re: .]  
Авторxonix (Нерегистриран)
Публикувано22.02.04 01:55



CPE = customer premises equipment
клиенти на USB в момента не се връзват, само в много краен случай, но като правило не. причината е проста - USB се поддържа нормално от Win 98SE натам, а и тогава пак има много проблеми (много народ навън вият от тая работа).

единствените CPE-та които се ползват в момента са Ericsson.



Тема Re: е, сега 2 години...нови [re: Ahab]  
Автор artv (-)))
Публикувано22.02.04 02:32



След продажбата на БТК очакват ли се някакви
промени в условията/цените на ADSL?

И имат ли намерение от БТК да предлагат
услугата и в други градове, освен тези 3?



Тема Re: USB e кофтинови [re: xonix]  
Автор TV!OOO ()
Публикувано22.02.04 10:07



Не мога да ти кажа дали ще тръгне с някой от USB модулите под Линукс, но нямаш никакви грижи през Ethernet порта. Аз също не препоръчвам ползването на USB - софтуерни и хардуерни несъвместимости има доста, а една RTL8139 мрежова карта струва от порядъка на 8-15 лева.



Тема Въпроси за качествотонови [re: **]  
Автор Nero ()
Публикувано22.02.04 16:01



Каква латентност мога да очаквам - пинг до google.com например?

Освен това, през какъв интернет канал минава този трафик нататък. Мисля, че БТК има само наземна оптика със симетричен капацитет...

Наета линия с подобни параметри струва доста повече, дори негарантирана и купена от БТК. В кои отношения мога да очаквам влошени параметри, освен съпорта?



Тема Re: Защо линови [re: A...]  
Автор Ahab (captain)
Публикувано22.02.04 16:26



Телефонните номера на БТК-нет които цитираш са 932хххх и са ISDN-ски. Практически могат да работят навсякъде в София, но в този конкретен случай са на бул.Шипченски проход където има ADSL.

Ако пък визираш АТЦ31,32,33 която обслужва Местна мрежа "Баношора" то там няма ADSL. Номерата в нея са променени и започват с 831, 832 и 833.

Новата услуга се предлага от СТТС, а не от БТК-нет въпреки, че и те имат известно учатие в създаването и.



Тема Re: е, сега 2 години...нови [re: artv]  
Автор Ahab (captain)
Публикувано22.02.04 16:30



>След продажбата на БТК очакват ли се някакви
>промени в условията/цените на ADSL?

Питаш ме въпроси които и новите собсвеници не са имали време да си зададат, а само те могат да ти отговорят.

Ами не знам. Ще почакаме и ще видим.



Тема Re: За ADSL - dostypaнови [re: **]  
Авторsmg (Нерегистриран)
Публикувано22.02.04 17:20



Всичко звучи прекрасно, ама дали във Варна е възможно??? Ако е така .... то половината, да не кажа всички кабелни/лан доставчици ще изпопадат тука, щото на морето действителността е друга - цените не са като в Софията и ще се граби като топък хляб офертата им....

аз лично на момента ще се вържа чак



Тема Re: добре де...нови [re: Ahab]  
Авторxonix (Нерегистриран)
Публикувано22.02.04 18:31



ще видим след 2 месеца кой е бил прав. и двамата имаме достъп до вътрешна информация, която не съм сигурен колко е удачно да се разпространява в клубовете на ДИР-а



Тема Re: Още въпросинови [re: дpн]  
Автор TV!OOO ()
Публикувано23.02.04 12:24



Hotplug системата на Linux ми зарежда модула CDCEther при работа на USB порта, но само до там - ядро 2.4.24. Може и аз да бъркам нещо по настройките , но не вярвам. За по-старите модели CPE на Ериксон има поддръжка, то тези които в момента се предлагат, мисля са с друг чипсет (Broadcom?).
Иначе както се спомена по-горе - няма проблеми с Ehternet порта.



Тема Re: Още въпросинови [re: TV!OOO]  
Автор bbwolf (blah blah)
Публикувано23.02.04 19:45



мамка му:(
така ми се щеше да ги гледам как се мъчат като грешни дяволи да подкарат юсб под фрий бсд за 30 кинта:)
ама не винаги човек получава квото иска

Who controls the past now controls the future,who controls the present now controls the past.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.