Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:15 01.05.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Проблем с Caller IDнови  
АвторEvans (Нерегистриран)
Публикувано27.11.03 02:38



Преди няколко седмици си купих хубав стационарен телефон, с телефонна книга, екранче, поддържаш Caller ID. И каква ми беше изненадата, че не ми работи точно така желаното Caller ID! И проблема не е в моя апарат, защото го тествах на друго място и е ОК. Разбира се, говорих с БТК, но те нищо не направиха. Може ли така - да предлагат услугата, да си купя япарат, чрез който да я ползвам (аз иначе си имам и друг) и да не мога? И това би ли се случило, ако БТК не бяха монополисти? И някога ще се отърсят ли от този манталитет, че са единствени? Като имат проблем с предлаганата услуга трябва да го оправят - иначе защо я предлагат изобщо, ако не работи?



Тема Re: Проблем с Caller IDнови [re: Evans]  
Автор@ (Нерегистриран)
Публикувано27.11.03 11:35



говорих с БТК, но те нищо не направиха

С кого си говорил и какво значи нищо не направиха? Не може да не си получил някакъв отговор.

Хубавия стационарен телефон имаше ли етикетче, че е сертифициран (удобрен) за работа в България?

И случайно да не би да си с "аналогов" телефон?



Тема Re: Проблем с Caller IDнови [re: Evans]  
Автор DTMF (шпионин:))
Публикувано27.11.03 22:42



Какво значи "Хубав телефон"?
Шарен или марков?
не вярвам в БТК да не направят нищо,да бе с кой говори,обади ли се на повреди 130?



Тема Re: Проблем с Caller IDнови [re: DTMF]  
АвторEvans (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 02:24



110 - те се занимават с това
телефона е марков (не е шарен, няма розови сърчица), линията цифрова



Тема Re: Проблем с Caller IDнови [re: DTMF]  
Автор mobikommanqk (mobifonist)
Публикувано28.11.03 16:34



da te poitam ne6to az. Imam snosen tel na btk. znam 4e sys sigurnost poddyrva caller id (probwah go pri baba mi i ima6e) ama w nas ni6to ne stawa. Ima si postoqnno nadpis NO DATA. Opitwam se da zwynna na 110 no mi dawa zaeto. Kogato nabera * sy6to mi dawa zaeto. Telefona mi e cifrow (kato wdigna slu6alkata dawa postoqnen signal), i e takyw 978****. E kak da si wkliu4a prikletiq klip? Mersi za pomo6ta predwaritelno.



Тема Re: Проблем с Caller IDнови [re: mobikommanqk]  
Автор нaблюдaвaщ (просто гледа)
Публикувано28.11.03 19:35



Извинявай, че ще те разочаровам: телефона ти 978**** не е цифров...

И няма да го имаш проклетия CLIP



Тема ВИЖ ТУК!нови [re: Evans]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано01.12.03 14:38



Значи 110 не се занимават с това дали имаш клип или не. Те принципно активират услугата и не ги интересува нищо друго. А услугата е активирана за всички цифрови телефонни номера. Дали си цифров - не знам (кажи си номера).

Освен това има още една причина, за да нямаш клип, дори и да си с цифров номер - Ако има РСМ. Обади се на 130, кажи си номера, кажи че искаш клип и евентуално би могло да се смени РСМ-а от техника с такъв, който поддържа КЛИП (функция).

П.С. БТК не са монополист от има няма годинка... Освен това, независимо дали е БТК или която и да е друга компания за тел. услуги ползваща РСМ-и може да има такъв проблем.

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: ВИЖ ТУК!нови [re: KlD]  
АвторEvans (Нерегистриран)
Публикувано01.12.03 17:24



Ами и на 130 ще им звънна. Може и да помогнат. Цифров ми е телефона от април - получих писмо по въпроса и 8 пред стария номер.

А до това, че не са монополисти - на практика са. Доколкото знам тая работа с последната миля се бави и поне за части лица БТК е ЕДИНСТВЕНАТА възможност.



Тема Re: ВИЖ ТУК!нови [re: KlD]  
АвторEvans (Нерегистриран)
Публикувано02.12.03 22:00



Като си говорим за 130 - аз им се обадих, ама те не бяха много наясно. Някаква лелка взе да ми обяснява, че трябва да подам молба за CallerID. Аз трябваше да и обясня как стоят нещата. Както и да е - най накрая ми каза да се обадя на 110. Там пък ми казаха, че всичко от тяхна страна е ОК (вкл. че не съм през PCM) и да занеса апарата в БТК. И това, при положение, че им обаясних, че на други 2 места работи, и че го има има в списъка с телефи с CallerID на техния сайт(продава го същия този апарат и БТК). Не че виждам, как изобщо проблема може да е в апарата ми, но ще си направя разходчица, за да ми кажат, че е ОК. А после... сигурно и господ не знае



Тема последната миля и CLIPнови [re: Evans]  
Автор нaблюдaвaщ (просто гледа)
Публикувано02.12.03 22:11



Имаш ли идея как ще се осъщесвява caller ID при алтернативен доставчик. Това е наистина интересен въпрос. Някой да има идеи по въпроса?

Иначе - що не напишеш една молба за CLIP - не искат пари за нея. Едва ли ще навреди.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.