Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:20 05.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Да споделя и аз...нови [re: DTMF]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано16.12.03 09:50



Не е достатъчно да има възможност за FSK - трябва да може да разпознава и протокола по който се предава информацията към ТА.



Тема Re: Да споделя и аз...нови [re: .]  
Автор DTMF (шпионин:))
Публикувано16.12.03 13:11



У нас ползвам 2 броя дженерал електрик и един панасоник-всички са на ФСК и работят без грешка,централата е ериксон-ска някаква си))
Протокола май имаше нещо свързано с Мексикански или Латиноамерикански стандарт ама не ми е работа да знам ,нито пък ме интересува много))
Предполагам че е въпрос на време да оправят и останалите абонати)),иначе имам клип от няколко години когато го пуснаха за 1-ви път



Тема Re: Да споделя и аз...нови [re: DTMF]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано16.12.03 16:47



На ериксоните Електриците нямат проблеми - на Сименс имат



Тема Добре де, кой е виновен?нови [re: Evans]  
Автор Em. (минувач)
Публикувано16.12.03 20:48



Не ми се ще да оставям тази работа така. Мисля да пусна една жалба до Комисията за защита на потребителите. Но все още не мога да реша с/у кого.

От една страна, Германос ми продават телефон, който не работи коректно, въпреки че е сертифициран и одобрен за работа в БГ. Каквото и да ми разбравят, че имал това и онова, не работи това, ЗА КОЕТО СЪМ ПЛАТИЛ.

От друга страна, според договора БТК са длъжни да ми осигурят ВСИЧКИ УСЛУГИ, които предлагат и за които съм декларирал желание да ползвам. И ето - купил съм си СЕРТИФИЦИРАН тел. апарат, покриващ БГ стандартите - а услугата клип НЕ РАБОТИ при мен. Там разни обяснения за не знам какви си централи не ме интересуват, това не е моя работа като потребител. Между другото, модела ГЕ 2-9398 го има в техния сайт като подходящ и си го продават и те.

Посъветвайте ме, моля. В края на краищата това е част от гражданското общество - да си знаеш правата и да си отстояваш. Стига вече разни тарикати са ни правили на луди.

Моля работещите в БТК да не приемат въпроса лично - всички сме попадали в такава ситуация. Дали ще е БТК, Енергото, Топлофикация или нещо друго, все тая. Не бива да им се даваме.

Айде по-живо, че ще си лягам вече...


Тема Re: Добре де, кой е виновен?нови [re: Em.]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано16.12.03 21:27



Значи, за начало - закачи телефона към линия на твой познат, чийто телефон има работещ клип; добре ще е да е към същата централа.
Ако тела ти там "клипва" номера, значи изпадаш в моето положение - закачен си за PCM - виж отговора на KID що е то в моя постинг; с 2 думи - устройсто за уплътняване на няколко линии в една двойка жици, използващо импулсно-кодова модулация - ИКМ, PCM на английски. Днес говорих няколко пъти с 130 и с "Техн.поддръжка" и си признаха. А то не пуска номера на търсещия те до теб.Изход - настоях, че според листовките за цифрова линия е достатъчно и единствено да имаш апарат с дисплей и FSK и си с клип; аз съм си купил такъв апарат, за което съм броил не малко пари (а си имам един страхотен Панасоник, но без дисплей) и това е некоректно от страна на БТК (в смисъл, че никъде не се споменава за възможни техн.проблеми в тяхното поле). После им казах, че искам да ползвам чудесния им ИНет-пакет и да закачам факс-апарат (това пак по идея на KID, явно няма да бачкат зад РСМ). И ми казаха да попълня заявление за услуги(стандартно е) като маркирам КЛИП и на ръка жената допълни, че става дума за РСМ, да го махат от линията ми. Обещаха до 2-3 дена, ще видим.

Така, ако обаче тела ти не клипва, закачен на пост, който със сигурност предоставя тази услуга, то камъните са в полето на Германос. Тука нямам опит, но смятам, че не е невъзможно от БТК да ти дадат официално списък на апаратите, поддържащи клип и ако той не е в него и в магазина само вдигат рамене...ами жалба до Федерацията на потребителите ср/у тях. Другото е съд, ама ми се вижда несериозно за толкова дребно нещо.
Ако наистина го има на този сайт (впрочем дай ми адреса му, не мога да го открия) и никъде не ще да клипва - подай жалба, че си се съобразил с препоръките им, но не иска и това е. Може пък да има повреда в апарата.
Обаче първо добре прочети книжката; да не изтърваш някоя настройка (например моя може да получава номера и с ФСК, и с ДТМФ).

Впрочем днес видях, че предлагат няколко апарата в БТК, също и клип-устройство, което си беше точно GE


... и Panasonic

Редактирано от Cтepн™ на 16.12.03 21:32.



Тема Re: Проблем с Caller IDнови [re: Evans]  
АвторThe_Paint (Нерегистриран)
Публикувано17.12.03 15:11



Az ne sam ot BTK, a ot edna chstna firma. Po-printsip v BTK triabva da ti aktivirat uslugata i triabva da go zaiavish tova. Za sajalenie strukturata im e iasna i triabva da si malko po-nagal za da namerish tochnia chovek, kojto da ti svarshi rabota - badi po-uporit i nastoiavaj i vsichko shte e ok :)



Тема Re: Проблем с Caller IDнови [re: The_Paint]  
Автор bbwolf (blah blah)
Публикувано19.12.03 19:41



да се набутам и аз в темата:)
значи имам си активиран клип
имам си цифрова линия
имам си и една програмка - асцендис колър ид която работи сравнително добре с модем уср. екст месиджинг 56.6
уср е за у.с. роботикс ако на някой не му е ясно:)
ама проблема е следния
като набера някой гсм от тоя телефон и в логовете на програмката изписва дср левъл туу лоу, пробъбли дъ модем ис търнд оф, след което се опитва да си реинициализира пак модемчето ама тоя шит си стои нисък и не ще:(
та идеята е в програмката ли е проблема(ако е така да тормозя съпорта щот е лицензирана:) )
или в бтк който ебават нещата по линията като се направи връзка със някой гсм
ако тва ставаше всеки път щях да съм склонен да мисля че програмата се дъни ама след като се случва от време на време само нещата клонят към любимия телеком:)
та некви идеи?

Who controls the past now controls the future,who controls the present now controls the past.


Тема Re: Проблем с Caller IDнови [re: bbwolf]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано22.12.03 08:23



Да бе! Сигурно телекома могат да ти свалят и вдигат ДСР-то на порта. Модема ти се дъни нещо!
бтв: Аз не ти ли пратих едно програмче за КолАйДи дето работи с модем ( или беше на някой друг? )



Тема Re: Проблем с Caller IDнови [re: .]  
Автор bbwolf (blah blah)
Публикувано23.12.03 15:51



мда, прати ми такова ама мноу работа не ми свърши:(
по-принцип не съм я тествал с този модем щото то не с всички модеми дето пробвах изобщо можеше да се прави нещо
а иначе съм толкова лейм в тия телефонни услуги че дср ми говори точно колкото и дтр и тх и рх и други подобни абревиатури
абе както и да е
10х за насоката ще дерзая натам

Who controls the past now controls the future,who controls the present now controls the past.


Тема Re: Проблем с Caller IDнови [re: bbwolf]  
Автор нaблюдaвaщ (просто гледа)
Публикувано24.12.03 19:15



Абе аз съм позабравил малко, та ще ме прощаваш ако баш на Коледа изтърся някоя Голяма глупост. Значи DSR е сигнал от модема към компютъра, че модема е готов за работа. Този сигнал в класическия случай се получава след заявка DTR от РС-то към модема. До тук телекомуникационния оператор няма нищо общо. По скоро става дума за проблем на взаимодействие РС - модем под влияние на твоя софтуер. Та съвета ми е да се обаждаш на подръжката на софтуера и да си провериш RS232 адаптера и модема. А също и кабела - не случайно казах нещо за класически случай. Май съвременните програмисти не се занимават много-много с DTR и DSR. Та по тази причина може да си случил на кабел в който тези две жички просто липсват.

Можеш да се сърдиш на БТК ако в съобщението се спомене нещо за DCD. Това вече зависи от сигнала по линията.

Айде Весела Коледа - стига с тези модеми !





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.