Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:26 25.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Бойко Димитрачков: Цените на телефоните ...нови [re: Delwin-]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано11.10.03 15:56



Трабант - мерцедес... да, возят се... но с едното стигаш маааааалко по-бързо от с другото.. и ако едното го блъсне нещо по случайност, може и да не остане нищо от теб, а в другото може и да няма опасност... Но и вложените пари са доста различни!

А екстрите са си екстри... Както казах, обаче, говорех само за гласово предаване! Там нещата са едни и същи.. но май някои хора не четет/мислят, преди да говорят...

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: поредния локален гении...нови [re: Venko Grig]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано11.10.03 16:07



Лично аз съм говорил преди време с чужбина в продължение на месец през ден и нито веднъж не съм имал проблеми с избирането. Явно не си наясно с някои особенности тук... Замълчи просто, така ще изглеждаш малко по-интелигентен...

Второ нещо, което ме дразни при теб... явно си неосведомен, защото БТК от доста време вече не е монополист!!! Така че отново замълчи...

А бе май ще трябва да се пообразоваш малко повечко и тогава да ела да водим спор...

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: Бойко Димитрачков: Цените на телефоните ...нови [re: KlD]  
Автор Cтeфaн_ (dupnica.net)
Публикувано12.10.03 02:30



Така, спор за цените :)
Ще ви дам един пример - имам 4 служебни поста - 2 цифрови и 2 аналогови.
Изграждането на връзка с 0xxxxxxx (междуградски, мобилен, международен) от цифровите телефони става от първия път. ОБАЧЕ да се свържеш от аналоговия става на ДЕСЕТИЯ ПЪТ (заето, заето.....). И това откакто ни цифровизираха. Подозирам че леееко се опитват насила да ни цифровизират изцяло.
Та въпроса ми е : трабва ли да плащам еднаква цена за две корено разли4ни по качеството си услуги ?!?!?
Нещо взе да ми писва от най-добрия телеком, та съм се заел да си слагам GSM gateway. Но в сайта на най-добрия телеком нещо не успях да открия колко струва разговор до мобилен, та да си сметна икономията. Ако някой знае къде го пише да каже.



Тема Re: Бойко Димитрачков: Цените на телефоните ...нови [re: Cтeфaн_]  
Автор Ahab (captain)
Публикувано12.10.03 11:01



Не си прав - цените са изложени в мазето на дъното на един заключен канцеларски шкаф, забутан в заключена тоалетна с надпис на вратата ВНИМАНИЕ, ЛЕОПАРД!

Ето ги :)





Тема Re: Бойко Димитрачков: Цените на телефоните ...нови [re: Cтepн™]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано14.10.03 19:49



ква е разликата между москвича на дедо ти и мерцедеса на царя велики..........ми и единия се вози и другия се вози.........пък и не са на една цена ако не знаеш.........макар че като та гледам такъв загубен не бих се учудил всичко за тебе да едно.......... дебело и грозно слива да има .........

незабележим


Тема Не си съвсем прав..нови [re: KlD]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел™)
Публикувано15.10.03 00:15



Виждам, че не ти хареса примера с автомобилите (трабант vs мерцедес). Но ако вземем за пример пътуването с влак от ...да кажем София до Червен Бряг.
Има експресни (с първа и втора класа), бързи и пътнически влакове.
И все едно да платиш една и съща цена за пътуване по тази дестинация независимо дали се возиш на експреса или на пътнически влак. Все е возене, все по едни и същи релси минава, все от София тръгваш и все в Черен Бряг стигаш... защо да плащаме различно? Дори в един влак цената на билета за първа и втора класа са различни!

Относно услугите вървящи върху аналогов и цифров телефон: При т.нар. цифрови постове имаш възможността за тези услуги, тази възможност е обусловена от технологията на изграждането на разговора, от оборудването, абе ясно ти е какво имам предвид; при обикновения аналогов пост просто нямаш дори възможност за голяма част от услугите (тук може и да не съм 100% прав, чувах, че се правели някакви магии та и аналоговия да има примерно CLIP, Call Forward и от сорта).

Просто БТК все още може да си позволи подобно поведение и както сме свидетели си го позволява.

Аре със здраве


Тема Re: Бойко Димитрачков: Цените на телефоните ...нови [re: silent]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано15.10.03 18:24



Сигурен ли си, че този пост е за мен?



Тема Re: Не си съвсем прав..нови [re: Oлer Ивaнoв®]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано16.10.03 08:56



А този пример вече е съвсем неудачен
Ако трябва да се използват за пример влаковете - все едно е следното: Тръгвам за ЧБ независимо дали е с пътник или бегач, но на изхода на Централната става експресче! ( избиране на ЧБ от телефон от аналогова ). Втория вариант е директно да се кача на експреса ( от цифрова централа ) Разликата е само, че в първия случай няма сервиране на напитки във влака, перденцето на прозореца ми е пораздърпано, и малко повече клати!



Тема Тъй тъй...нови [re: Cтeфaн_]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано16.10.03 19:04



Принципно точно поради това "заето" БТК се опитва да цифровизира всички аналогови телефони. Защото като ти се вържат 10 човека от стотарката и за тебе курец :)

Еднаква цена за коренно различни услуги? Аз не виждам коренно различни услуги тук. От цифров номер избира номер ххх-хх-хх и говориш. От аналогов номер избираш ххх-хх-хх и говориш. Къде е различното в случая?

За тарифата на БТК-мобилен сега ме мързи да проверявам, но е около 10-15 имп/минута в зависимост от мобилният оператор.

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: Не си съвсем прав..нови [re: Oлer Ивaнoв®]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано16.10.03 19:08



Чакай, чакай! Погледни за какво се плаща в билета - превоз! Цената е една и съща (условно Х). За втора класа запазено място имаш още Y, а за 1-ва класа запазено място още Z. В случая цената е една, като за единия се плаща заради услугата/удобството за пътуване повече. Пътя си е път.

Явно никой не ме разбира. А е толкова просто. Плащаш за път/разговор едно и също. От там нататък всичко е допълнителна екстра, която си влиза към цената отделно.

Услугите не коментирам, те са си отделна привилегия за цифрова и аналогова АТЦ.

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.