Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:50 30.05.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Дуплекс ?!?нови [re: monopolist]  
Авторstyve (Нерегистриран)
Публикувано23.05.01 18:16



Това което можеш да сториш е да подадеш молба в отдел"Продажби" на съответната централа, като обясниш,че ползуваш Интернет. В срок от един месец ще ти отговорят дали е възможно или не. Отговора трябва сам да поискаш в същия отдел защото не се изпраща по пощата. В момента тече цифровизация на телефонната система така,че скоро всички телефони ще се заплащат по "време",както е в цял свят. Обратното ми звучи като лафа:
"Искам хубав и евтин кон" БТК е в правото си да ти смени номера по нейно усмотрение защото е търговско дружество и търси печалба като реализира повече тел. постове по една линия. Поискай да ти поставят РСМ. Това значи че по една линия могат да се пуснат няколко прави поста без да си пречат.



Тема Re: Дуплекс ?!?нови [re: styve]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано28.05.01 04:11



Ти май влизаш и веднага почваш да ръсиш умни идеи... Малко прочети за какво става въпрос и какво сме обяснявали тука маса народ... И тогава кажи нещо което никой не е споменавал...

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Дуплекс ?!?нови [re: styve]  
Автор sewi (нервак)
Публикувано30.05.01 12:19



"В момента тече цифровизация на телефонната система така,че скоро всички телефони ще се заплащат по "време", както е в целия свят."-край на цитата.Абе приятел ти наясно ли си колко ще струва една цялостна цифровизация на телефоните ,че дори определяш и срокове--скоро.Наясно ли си ,че дори в една Германия все още на места се употребяват и електронни централи (комутират аналогов сигнал ,а не цифров).Кога ще стане цялостна цифровизация засега може да ти каже само екстрасенс.

Искай и ще ти се даде,търси и ще намериш.


Тема Re: Дуплекс ?!?нови [re: sewi]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано30.05.01 15:19



И такъв неможе...

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Дуплекс ?!?нови [re: sewi]  
Авторstyve (Нерегистриран)
Публикувано30.05.01 18:46



Очевидно сте дилетанти в тази област, защото иначе би трябвало да знаете,че и в момента АТЦ 29 в София вече са оборудвани с компютърни системи и са в състояние да Ви предоставят дори разпечатка за разговорите от шестмесечен период назад без предварително да сте го заявили. Отчитането на разговорите" по време" на "аналоговите" телефони и в момента се прави, но гражданите заплащат все още по стария начин, просто защото това е социална политика и това ще бъде въведено постепенно.
Аз не съм екстрасенс а просто работя в тази област.
Необходимо е да четете повече, защото използуването на компютъра ,като забавление /предимно в системата ЧАТ/ няма да Ви извади скоро от пубертета.



Тема Re: Дуплекс ?!?нови [re: styve]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано30.05.01 19:06



Нямам представа към кого се обръщаш, но май и ти не си в час. Тел. централа 29 в София няма. До преди 2 месеца имаше 292 и 293, но вече са променени номерата. И системата с която е оборудвана централата (btw не е единственна. Тази техника я има в всички централи в София) не е точно компютърна. Ако работите в тази област би следвало да го знаете...

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Дуплекс ?!?нови [re: KlD]  
АвторИлko (Нерегистриран)
Публикувано30.05.01 23:39



Човекът говореше за модел централа а не за номера!



Тема Re: Дуплекс ?!?нови [re: styve]  
Автор sewi (нервак)
Публикувано31.05.01 07:00



Приятелю ти просто изобщо не си в час.Тези системи за които говориш ги има от години(компютъра от който пиша в момента поддържа една такава система).Някои от тях регистрират всичко, други само междуградските разговори и то само ако са над 3 импулса и т.н.Мога да ти извадя разпечатка не за 6 месеца назад , а за 2 години ако искаш без да има нужда от заявка.Отчитането на разговорите при аналоговите централи е по време само при МЕЖДУГРАДСКИТЕ,МЕЖДУНАРОДНИТЕ И КЪМ МОБИЛНИТЕ ОПЕРАТОРИ.
А за социалната политика и постепенното въвеждане пак ти казвам---кога ще стане това само екстрасенс може да ти каже.Ако въобще стане.Явно дилетанта се яваваш ти и много жалко ,че работейки в тази област се изказваш неподготвен.Просто някои системи за детайлизирано таксуване следейки изходящия трафик на абоната имат възможност да следят и продължителността на градските разговори но това изобщо не означава ,че ще бъде въведено таксуване по време за тези разговори.Ощеповече ,че болшинството системи нямат такава възможност--бяха въведени не за да се дават разпечатки на абонатите , а за да се отчитат броителите по електронен път.

Искай и ще ти се даде,търси и ще намериш.


Тема Re: Дуплекс ?!?нови [re: Илko]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано31.05.01 08:37



Много добре знам за какво говори човека, аз му отговарям според неговото мнение...

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Дуплекс ?!?нови [re: sewi]  
Авторstyve (Нерегистриран)
Публикувано02.06.01 16:22



Приятелю смени си и компютъра и мисленето. Защото там откъдето аз ти пиша вече от няколко месеца е възможно всичко онова за което пиша по-горе.Говоря за около милион от клиентите на БТК.
Сам помисли! След като мога да отчитам времетраенето на градските разговори представлява ли ми трудност да въведа отчитането и заплащането им по време?
Познай от три пъти колко време ми е необходимо.
Що се отнася до това,че компютъра е поставен само /подчертавам го/ за да следи по електронен път отброяването на разговорите ,показва още един път, че си нов в тази тема. Отчитането на междуселищни и международни - вече е дори при времетраене по-малко от секунда. Чети повече интересувай се и не бързай, иначе ще изпаднеш в положението на КИД.Нямам причини за да кореспондирам повече с него. Не сме на едно ниво за да обменяме мисли /има и виц на тази тема/
Мисля, че изместихме и темата за дуплекса а човека има нужда от помощ.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.