Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:25 26.04.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Дуплекс ?!?  
Авторmonopolist (Нерегистриран)
Публикувано27.04.01 01:40



Имам следния проблем.Преди 1 год. получих съобщение от БТК че ми сменят номера.ОК съгласих се ,но после се оказа че освен номера ми сменили и правия телефон с дуплекс(а Интернет и дуплекс са две краино несъвместими неща).
Отидох да поискам обяснение в БТК а те ми се накрещяха и ми обясниха че "по технически причини" могат да си правят каквото си поискат.
Въпроса ми е АЗ КАКВО МОГА ДА НАПРАВЯ? (ако може без съвети за цифров телефон щото стоя по 8 часа в Интернет и тоя дето ги дава може да доиде да ми плаща сметката!



Тема Re: Дуплекс ?!?нови [re: monopolist]  
Автор тeлekoм (минаващ)
Публикувано28.04.01 20:53



Ами единственото нещо, което можеш да направиш е да идеш и да си пуснеш една молба за смяна на телефонния пост от дуплекс в прав. Ако има възможност, като ти го сменят ще си платш 6 лева и толкова... ако не....
А ти къде си и знаеш ли защо се е наложило да ти сменят номера(не че някой ще ти каже, ама...)?

Добре дошли в България CBM!


Тема Re: Дуплекс ?!?нови [re: тeлekoм]  
Авторmonopolist (Нерегистриран)
Публикувано30.04.01 06:16



Пуснал съм такава молба от 1 година насам!!.Преди 1 седмица отидох да питам какво става с нея и ми каказа "ГОСПОДИНЕ ТЕЗИ МОЛБИ НЕ СЕ РАЗГЛЕЖДАТ!!!"(От люлин съм и никой не ми казва кви са тия ТЕХНИЧЕСКИ ПРИЧИНИ)



Тема Re: Дуплекс ?!?нови [re: monopolist]  
Автор HexlmaL (подминаващ ;))
Публикувано02.05.01 12:18



Tehnicheskite prichini sa myrzel poradi lipsa na pari...butni nqkoi lev na koito trqbva i da vidish kak shte ti izkarat i dva pravi telefona. Edinstvenata prichina vsyshnost, e che mogat da nqmat veche svobodni dupki po atz-to v tvoq raion, togava nishto ne mojesh da napravish. A i osven tova - edno savetche - pusnete si kabel i ne se mychete s tezi telefoni, po byrzo e, a kato si prispadnah i tzenata ot telefona - i po evtino (ako ne vi dropi chesto veche e drugo). Fare Well ;)

Load Retinal Image



Тема Re: Дуплекс ?!?нови [re: HexlmaL]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано02.05.01 18:27



Тука изказа маса глупости. Ама какво да се прави, невежите могат лесно да говорят глупости...

Човече... а ти отиди наново до централата и си подай нова молба да ти сложат 927 телефон. Прави са и НЕ СА ЦИФРОВИ- споко. Няма начин да нямат номера. А техническата възможност е нещо съвсем друго... В молбата може да каеш, че ти трябва прав пост защото имаш работа или болен човек и ти трябва връзка непрекъснато, но в никакъв случай не казвай, че ще ползваш И-нет... Друго засега не мога да ти кажа... Ако искаш питай... и аз съм в Люлин така че...

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Дуплекс ?!?нови [re: KlD]  
Автор HexlmaL (подминаващ ;))
Публикувано03.05.01 00:26



Vsyshnost ne sa masa gluposti poradi zabvniq fakt (za koito se izvinqvam, ne pretzenih za nego), che sym ot Burgas, a vie ot Sofiq...kolkoto do tova za preimushtestvata na invalidi i tn, mislq che iskat po seriono dokazatelstvo ot dobrata mi/ti duma. A kolko za tova dali da kazvame che e za internet - prav si, i te podkrepqm che ne trqbva da se spomenava, vsyshnost - zainteresuvam se, mojelo da se legalizira, az veche se hilih kato razbrah usloviqta i taxite :)

Load Retinal Image

Редактирано от HexlmaL на 03.05.01 00:26.



Тема Re: Дуплекс ?!?нови [re: HexlmaL]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано03.05.01 11:34



Като цяло няма разлика между София, Бургас или кадето и да е друго населено място (с присъствието на "любимата" ви/ни компания - БТК) в разпоредбите и правилата... Но за И-нета не трябва да се казва, защото първо ти дават цифров телефон, и второ... хммм... а бе не ви трябва да знаете:)

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Дуплекс ?!?нови [re: KlD]  
Автор HexlmaL (подминаващ ;))
Публикувано03.05.01 11:51



Vsyshnost, ne kazah che sa razlichni zakonite, a vyzmojnostite na BTK...lichno za nashiq kompleks tvyrdqt che poveche svobodni mesta nqmat (ne mgoat da vkljuchvat novi abonati, dori i tzifrovi).

Load Retinal Image



Тема Re: Дуплекс ?!?нови [re: HexlmaL]  
Автор тeлekoм (член)
Публикувано03.05.01 20:57



E че то и сега си има такса от 5 лева за ползване на "крайно устойство" - модем/факс

Добре дошли в България CBM!


Тема Re: Дуплекс ?!?нови [re: тeлekoм]  
Автор HexlmaL (подминаващ ;))
Публикувано04.05.01 00:32



Taksa ot 5 leva? samo tolkova? /me prodyljava da se hili na BTK...

Load Retinal Image



Тема Re: Дуплекс ?!?нови [re: monopolist]  
Авторstyve (Нерегистриран)
Публикувано23.05.01 18:16



Това което можеш да сториш е да подадеш молба в отдел"Продажби" на съответната централа, като обясниш,че ползуваш Интернет. В срок от един месец ще ти отговорят дали е възможно или не. Отговора трябва сам да поискаш в същия отдел защото не се изпраща по пощата. В момента тече цифровизация на телефонната система така,че скоро всички телефони ще се заплащат по "време",както е в цял свят. Обратното ми звучи като лафа:
"Искам хубав и евтин кон" БТК е в правото си да ти смени номера по нейно усмотрение защото е търговско дружество и търси печалба като реализира повече тел. постове по една линия. Поискай да ти поставят РСМ. Това значи че по една линия могат да се пуснат няколко прави поста без да си пречат.



Тема Re: Дуплекс ?!?нови [re: styve]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано28.05.01 04:11



Ти май влизаш и веднага почваш да ръсиш умни идеи... Малко прочети за какво става въпрос и какво сме обяснявали тука маса народ... И тогава кажи нещо което никой не е споменавал...

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Дуплекс ?!?нови [re: styve]  
Автор sewi (нервак)
Публикувано30.05.01 12:19



"В момента тече цифровизация на телефонната система така,че скоро всички телефони ще се заплащат по "време", както е в целия свят."-край на цитата.Абе приятел ти наясно ли си колко ще струва една цялостна цифровизация на телефоните ,че дори определяш и срокове--скоро.Наясно ли си ,че дори в една Германия все още на места се употребяват и електронни централи (комутират аналогов сигнал ,а не цифров).Кога ще стане цялостна цифровизация засега може да ти каже само екстрасенс.

Искай и ще ти се даде,търси и ще намериш.


Тема Re: Дуплекс ?!?нови [re: sewi]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано30.05.01 15:19



И такъв неможе...

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Дуплекс ?!?нови [re: sewi]  
Авторstyve (Нерегистриран)
Публикувано30.05.01 18:46



Очевидно сте дилетанти в тази област, защото иначе би трябвало да знаете,че и в момента АТЦ 29 в София вече са оборудвани с компютърни системи и са в състояние да Ви предоставят дори разпечатка за разговорите от шестмесечен период назад без предварително да сте го заявили. Отчитането на разговорите" по време" на "аналоговите" телефони и в момента се прави, но гражданите заплащат все още по стария начин, просто защото това е социална политика и това ще бъде въведено постепенно.
Аз не съм екстрасенс а просто работя в тази област.
Необходимо е да четете повече, защото използуването на компютъра ,като забавление /предимно в системата ЧАТ/ няма да Ви извади скоро от пубертета.



Тема Re: Дуплекс ?!?нови [re: styve]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано30.05.01 19:06



Нямам представа към кого се обръщаш, но май и ти не си в час. Тел. централа 29 в София няма. До преди 2 месеца имаше 292 и 293, но вече са променени номерата. И системата с която е оборудвана централата (btw не е единственна. Тази техника я има в всички централи в София) не е точно компютърна. Ако работите в тази област би следвало да го знаете...

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Дуплекс ?!?нови [re: KlD]  
АвторИлko (Нерегистриран)
Публикувано30.05.01 23:39



Човекът говореше за модел централа а не за номера!



Тема Re: Дуплекс ?!?нови [re: styve]  
Автор sewi (нервак)
Публикувано31.05.01 07:00



Приятелю ти просто изобщо не си в час.Тези системи за които говориш ги има от години(компютъра от който пиша в момента поддържа една такава система).Някои от тях регистрират всичко, други само междуградските разговори и то само ако са над 3 импулса и т.н.Мога да ти извадя разпечатка не за 6 месеца назад , а за 2 години ако искаш без да има нужда от заявка.Отчитането на разговорите при аналоговите централи е по време само при МЕЖДУГРАДСКИТЕ,МЕЖДУНАРОДНИТЕ И КЪМ МОБИЛНИТЕ ОПЕРАТОРИ.
А за социалната политика и постепенното въвеждане пак ти казвам---кога ще стане това само екстрасенс може да ти каже.Ако въобще стане.Явно дилетанта се яваваш ти и много жалко ,че работейки в тази област се изказваш неподготвен.Просто някои системи за детайлизирано таксуване следейки изходящия трафик на абоната имат възможност да следят и продължителността на градските разговори но това изобщо не означава ,че ще бъде въведено таксуване по време за тези разговори.Ощеповече ,че болшинството системи нямат такава възможност--бяха въведени не за да се дават разпечатки на абонатите , а за да се отчитат броителите по електронен път.

Искай и ще ти се даде,търси и ще намериш.


Тема Re: Дуплекс ?!?нови [re: Илko]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано31.05.01 08:37



Много добре знам за какво говори човека, аз му отговарям според неговото мнение...

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Дуплекс ?!?нови [re: sewi]  
Авторstyve (Нерегистриран)
Публикувано02.06.01 16:22



Приятелю смени си и компютъра и мисленето. Защото там откъдето аз ти пиша вече от няколко месеца е възможно всичко онова за което пиша по-горе.Говоря за около милион от клиентите на БТК.
Сам помисли! След като мога да отчитам времетраенето на градските разговори представлява ли ми трудност да въведа отчитането и заплащането им по време?
Познай от три пъти колко време ми е необходимо.
Що се отнася до това,че компютъра е поставен само /подчертавам го/ за да следи по електронен път отброяването на разговорите ,показва още един път, че си нов в тази тема. Отчитането на междуселищни и международни - вече е дори при времетраене по-малко от секунда. Чети повече интересувай се и не бързай, иначе ще изпаднеш в положението на КИД.Нямам причини за да кореспондирам повече с него. Не сме на едно ниво за да обменяме мисли /има и виц на тази тема/
Мисля, че изместихме и темата за дуплекса а човека има нужда от помощ.



Тема Re: Дуплекс ?!?нови [re: styve]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано04.06.01 09:13



Чакай малко, че нещо нерабрах добре?! Какво имаш предвид да не изпадне "еди-кой си" в моето положение?! И ддругото което се отнасяше за мене? Май ти е много голямо самочувствието нещо... Имаш се за "колега", ама незнам що ама нещо се съмнявам. Все пак ми обясни какво точно си имал предвид?

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Дуплекс ?!?нови [re: styve]  
Автор sewi (нервак)
Публикувано07.06.01 06:52



Първо не всички съществуващи системи отчитат продължителността на градските разговори(а това е задължително за да се въведе таксуване по време).Познай кой ще даде пари за преоборудване и смяна на повечето таксуващи системи.Колкото до цитирам"Отчитането на междуселищни и международни-вече е дори при времетраене по малко от секунда" нещо не мога да схвана логиката.Ще обясняваш на абоната ,че разговора му е 0,3 секунди ли или че е 35,5 секунди -какъв е смисъла и какъв е проблема.

Искай и ще ти се даде,търси и ще намериш.


Тема Re: Дуплекс ?!?нови [re: sewi]  
Авторstyve (Нерегистриран)
Публикувано14.06.01 17:19



Да “sewi.”Абсолютно си прав,че не всички/ от сега съществуващите системи/ отчитат времетраенето, но пари и сега има. Напомням, че става въпрос за политика в социалната сфера. Сигурен съм,че ако ти си новият собственик на БТК веднага ще сложиш "кранчето" именно на времетраенето защото от там ще потекат парите./ Аз поне бих направил така/. Очевидно е,че такава инвестиция е не просто “бързо” а скоростно възвръщаема ,защото на първата сек. след въвеждането започва да се изплаща. Дори /хипотетично/парите да са на кредит.Подобна система не е нещо ново.Такива системи и то електромеханични съществуваха и преди и се използуваха много успешно. А що се отнася за времената,вероятно съм се изразил неправилно, но за времената от 0.1 сек исках по принцип да отбележа,че отчитането им дава възможности за таксуването им. Абонатите действително не ги интересува, че мога да отчитам и такива времена. Аз просто казвам,че щом мога да ги отчитам, значи мога и да ги таксувам./ Ако искам разбира се./



Тема Re: Дуплекс ?!? Spoko! :)нови [re: styve]  
АвторEdin ot BTK (Нерегистриран)
Публикувано20.07.01 15:33



Az sum sushto ot Burgas...shte my pomognem na deteto da surfira v Internet ot prav telefon!
:)



Тема Re: Дуплекс ?!? Spoko! :)нови [re: Edin ot BTK]  
Автор burgas (непознат )
Публикувано20.07.01 17:04



не споменавай откъде си.....(БТК няма друга работа ,слухти и трасира ......
Не съм много наясно как го правят в Бургас,но усетят ли,че ползваш Интернет от аналогпва линия ти гарантирам сметки от 100 лв нагоре и по никакъв начин не можеш да докажеш,че не си ги говорил.Отделно,месните умници са измислили да таксуват всяко позвъняване към провайдерите,независимо дали си направил връзка или не-това било "доставяне на услуга" и толкова.Да пиша ли още за БТК Бургас....Миналата година по това време се направиха ,че има повреда в състемата "СКАТ" и 3 месеца сметките бяха много юнашки.Няма начин поне засега да излезеш на глава с тях,пускай си кабел и да ти е мирна главата.



Тема Re: Дуплекс ?!? Spoko! :)нови [re: burgas]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано21.07.01 00:59



Броителен импулс се отброява когато отсрещната страна ти отвори и затвори. Без да ти е отговорил телефон/модем/факс и т.н. неможе да има отброяване на импулс. Така, че ако си се обаждал и модема е опитвал да се свърже и не е успял е едно, а ако е давало свободне без да отговаря модем от другата е дтуго!

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.