Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:38 03.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Неаспектирана планета  
Автор Evilme (невярна)
Публикувано02.07.05 16:39



Не намерих отговор на чуденката си в архива и реших все пак да Ви занимая с нея ако ви се намира някоя свободна минутка ..
От приятели с далеч повече астологични познания от моите чух най-различни версии за неаспектирания си натален Меркурий, които се шири сам в 11 дом, на всичкото отгоре във Везни.
Вие какво мислите? Изобщо, какво означава неаспектирана планета в наталния?

What does not destroy me, makes me stronger.


Тема Re: Неаспектирана планетанови [re: Evilme]  
Автор kuiperbealt1 (centaver)
Публикувано02.07.05 22:25



Значи не е много ясна ситуацията с неаспектираните.Единият разпостранен вариянт ,е че те са планети в радикса ,които се изразяватс собственна енергетика.ТЪй като няма аспекти към другите планети меркурия ти би следвалода се изразява в много по - чист вид.Някой пък астролози смятат ,че неаспектираната планета е задънена улиза и няма отводни.Тоест не се проявява.Това е интересно нали.Аз бих казала,че вероятно твоят меркурий се проявява по различен начин на комуникация и други,различен начин на писане и възприемане на езици.Приятелите ти също е възможно да са тип аутсайдери в определен обществен смисъл ,неразбрани интелектуалци итн



Тема Re: Неаспектирана планетанови [re: kuiperbealt1]  
Автор Evilme (невярна)
Публикувано02.07.05 22:58



Благодаря ти за отговора. Наистина повечето мнения са били в тези две крайности. Аз наистина харесвам нестандартни личности, с които можеш да изговориш една цяла нощ, обсъждайки теми от икономика до астрология и философия със завои към любовта и модата, но чак аутсайдери не са
След като пуснах постинга обаче, си разгледах картинката по-детайлно и открих, че Меркурий не е съвсем самичък и сега ще се опитам да почета как опозиция с Хирон може да го отводни.
А за неаспектираните въпросът остава отворен и с удоволствие ще прочета всеки линк или препоръка по темата.

What does not destroy me, makes me stronger.


Тема Re: Неаспектирана планетанови [re: Evilme]  
Автор *Джeм* (EU)
Публикувано03.07.05 02:21



Едно е сигурно: нямаш контрол върху НЕаспектираната планета, независимо как точно се проявява тя (дали в 'чист вид', дали 'наопаки'). Поради една много проста причина - не я усещаш и не я осъзнаваш.

Възможно е за теб общуването да е свръх всичко останало. Но или ти се отдава прекалено лесно и леко, или приказваш толкова много, че всъщност да не знаеш 'къде сме ние?', демек - тези, с които общуваш. Твърде много въздух ти е насосал Меркурият...

Погледни му минорните аспекти. Виж къде ти е Венерата. И прекарай поне 24 чАса в пълно мълчание. В 'тишина от себе си'..
На мен напоследък често ми се налага - за да се ориентирам...

*При толкова неща за еднократна употреба, не е чудно, че и хората стават такива*

Редактирано от *Джeм* на 03.07.05 02:21.



Тема Re: Неаспектирана планетанови [re: Evilme]  
Автор kuiperbealt1 (centaver)
Публикувано03.07.05 02:48



Нямах предвид ,че са отусайдери в смисъла в който другите използват тази дума.Аутсайдери имах предвидкато хора с доста нестандартно мислене.
Бе не общата маса.Сега това ,че имаш опозиция с херона ще ти даде доста странна компания и разговори на лечители,акупунктуристи,рейкисти,йогисти
Разгледай същотака и минорните както и творческите аспекти.Понякога те действат доста силно,по -силно от някой други понякога.Разгледай кармичните и все пак погледни цялостната картина около себе си с телефонни разговори,компании ,писма,кореспонденция ,комуникация.За какво най-вече ти обичаш да говориш.За какво започват да говорят хората около тебе.Виж как ти пристигат колетите и ще разбереш как действа всичко



Тема Re: Неаспектирана планетанови [re: Evilme]  
Автор Mesmerisa (deep & dark)
Публикувано03.07.05 17:27



Гледам, че "колежките" добре са ти отговорили, та едва ли мога да добавя нещо съществено. Пък и аз нямам неаспектирани планети и не ми е познато преживяването. Но като страничен наблюдател съм забелязала, че неаспектираните планети наистина "си правят каквото си искат" - и изброените крайности могат да се редуват при една и съща личност. Имам например един познат с неаспектиран Уран (в 1 дом), който през повечето време е тих, кротък, земен и подреден - но от време на време "изпушва" и почва да се държи като терминатор или ходи да скача с бънджи от Аспаруховия мост.

Обаче вярвам, че когато бъдат осъзнати, и неаспектираните планети могат да бъдат "опитомени". Така като те гледам, ти се справяш добре с твоя Меркурий.



Тема Re: Неаспектирана планетанови [re: Mesmerisa]  
Автор Evilme (невярна)
Публикувано03.07.05 21:48



Благодаря и на теб, и на "колежките" за споделените мнения и за това, че ме вдъхновихте да се разтърся малко и да почета. Btw, от вчера си мълча и ровя в интернет по съвета на Джем и ефектът е повече от положителен
В резюмето от астро конференцията са написали следното:
"Неаспектирана планета (NP) - този човек трябва нещо специално да работи по линията на съответната планета. При NP по стечение на обстоятелствата, волно или по принуда в някой живот човекът е изключил на съзнателен план качествата на цялата планета или част от тях. Има необходимост планетата да бъде включено отново и целият живот сега минава под знака на това. Много често човекът работи точно това, което е свързано с неаспектираната планета. ", последното напълно вярно в моя случай.
И все пак, радвам се, че не е Плутон, че не знам на къде ли щеше да избие


What does not destroy me, makes me stronger.


Тема Re: Неаспектирана планетанови [re: Evilme]  
Автор neptune (зависи...)
Публикувано04.07.05 12:26



доста съм се ровила и аз, защото имам неаспектиран Марс. Всъщност има хора, които са на мнение, че Марса ми влиза в аспект с МС, но дори да е така, не се проявява, или не знам как се проявява. Ще ми споделите ли мнението си, аспектира ли Марса ми МС?
09.12.1978 13.20 часа, Бургас


Усмихни се на този, който не ти се усмихва. Той най-много от всички се нуждае от твоята усмивка.


Тема Re: Неаспектирана планетанови [re: neptune]  
Автор Evilme (невярна)
Публикувано04.07.05 21:53



Провери на www.astro.com отново, но според мен Марс изобщо не ти е неаспектиран, даже си има един чудесен тригон с Луната.

What does not destroy me, makes me stronger.


Тема Re: Неаспектирана планетанови [re: *Джeм*]  
Автор Luni4ka ()
Публикувано05.07.05 09:37



И прекарай поне 24 чАса в пълно мълчание. В 'тишина от себе си'.. - това с каква цел е? и за какво може да помогне? за първи път чувам такъв съвет да се дава... интересно... а абсолютно мълчание ли трябва да има??




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.