Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:26 07.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Бе знам,че...  
Автор чepeп (кой съм аз?)
Публикувано21.02.05 17:59



България е под знака на Козирога.Това значи ли,че...всички Козирози донякъде са облагодетелствани?А как се определя коя страна по какъв знак е?От това в коя година е създадена ли или...?
Друго също искам да попитам...кой,защо и как е определил примерно Слънцето да е господар на Лъва или Луната на Рака?Това има ли си някакво научно или логично обяснение или ...?

Adventavit asinus
pulcher et fortissimus


Тема Re: Бе знам,че...нови [re: чepeп]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано21.02.05 22:23



по2:
Мъдри хора ще да са били,да речем че са наблюдавали много хора от зодия лъв и са забелязали че всички са горди и обичат да са център на внимание,също както слънцето е център на нашата галактика и всички планети се въртят около него.. Освен това е топло и свети като хората от зодия лъв
Също може да са забелязали че хората от зодия рак са домошари и най обичат дома и семейството,когато луната вечер изгрее и всички се завръщат в дома си..

Не си ли съгласен?)))))


Древните легенди прочети

Редактирано от DTMF на 21.02.05 22:30.



Тема Re: Бе знам,че...нови [re: чepeп]  
Автор чepeп (кой съм аз?)
Публикувано21.02.05 22:26



Никак...то само от забелязване не стаа,е,поне така си мисля аз...ама кой съм аз да се изказвам така...
но питам се ...няма ли няква логика тука?

Adventavit asinus
pulcher et fortissimus


Тема Re: Бе знам,че...нови [re: DTMF]  
Автор Koтkaтa Mapтa (@-'--,-'---)
Публикувано21.02.05 22:36



Аз съгласен :)
У теб се наблюдава качествен прогрес :)

... душата ми, тая прекрасна паянтова лудница... - Мирела Иванова


Тема Re: Бе знам,че...нови [re: чepeп]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано21.02.05 22:37



Що да не става със забелязване,мисля че нещата се припокриват.

На и аз сега забелязвам че задаваш много въпроси,любопитството и мисленето била меркуриево- юпитерова черта.Веднага мога да предположа че имаш нещо в близнаци или стрелец или съответните 3-ти и 9-ти дом?

Ха сега да видим



Тема Re: Бе знам,че...нови [re: чepeп]  
Автор Koтkaтa Mapтa (@-'--,-'---)
Публикувано21.02.05 22:40



Повечето науки използват емпиричния метод.
Просто опит и наблюдение - логиката израства от тях.

Понаблюдавай хелиоцентричния мироглед на Лъва, например...

... душата ми, тая прекрасна паянтова лудница... - Мирела Иванова


Тема Re: Бе знам,че...нови [re: DTMF]  
Автор чepeп (кой съм аз?)
Публикувано21.02.05 22:46



Ми меркурите в дева 10дом
Юпито в козирог в съвпад с Нептун,който е в стрелец,сичко това в 3-ти дом
И уран имам в стрелц
в близнаци-нищо,освен Лунен възел,хирон

Adventavit asinus
pulcher et fortissimus


Тема Re: Бе знам,че...нови [re: чepeп]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано21.02.05 22:50



меркурий в дева е в екзалтация,много силно място за него.

2 планети в 3-ти дом не е малко,като едната (юпитер) е символичния упраител на 9-ти. Ето ти оста 3-ти 9-ти



Тема Re: Бе знам,че...нови [re: DTMF]  
Автор Koтkaтa Mapтa (@-'--,-'---)
Публикувано21.02.05 22:53



И две в Стрелец, макар че колективни и проклети...

... душата ми, тая прекрасна паянтова лудница... - Мирела Иванова


Тема Re: Бе знам,че...нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор чepeп (кой съм аз?)
Публикувано21.02.05 23:00



И каква ще да е тая ос 3-ти,9-ти?Нещо не мога да я разбераБи ли помогнал?
Що да са пролекит тия планети уран и Нептун?

Adventavit asinus
pulcher et fortissimus


Тема Re: Бе знам,че...нови [re: чepeп]  
Автор Koтkaтa Mapтa (@-'--,-'---)
Публикувано21.02.05 23:08



Аз съм Котка - отявлено женска :)
А оста 3-9 е оста на информация/комуникация и знание/наука, съответно Близнаци-Стрелец.

Аз съм набедила транссатурновите планети за "проклети", защото са тежките и бавни планети, които правят тежки и дъъъъъъъъълги транзити...
Ако искаш, прочети това, което съм превела до момента от книгата на Лиз Грийн - мотае се наоколо...

... душата ми, тая прекрасна паянтова лудница... - Мирела Иванова


Тема Re: Бе знам,че...нови [re: чepeп]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано21.02.05 23:09



Ми нали ти казах,много питаш-оста на любопитните е 3-ти 9-тиили близнаци стрелец.

И май имаш слънце в лъв и нещо го укриваш



Тема Re: Бе знам,че...нови [re: DTMF]  
Автор чepeп (кой съм аз?)
Публикувано21.02.05 23:11



Абе..то слънцето е Лъв,ама какво от това...само ми пречи

Adventavit asinus
pulcher et fortissimus


Тема Re: Бе знам,че...нови [re: чepeп]  
Автор чepeп (кой съм аз?)
Публикувано21.02.05 23:12



А в прочем в 9дом имам луна в рак...тя влия ли някси на ...оста?

Adventavit asinus
pulcher et fortissimus


Тема Re: Бе знам,че...нови [re: чepeп]  
Автор Koтkaтa Mapтa (@-'--,-'---)
Публикувано21.02.05 23:14



Ти нали знаеш как си отговарят домовете с планетите и знаците?
1ви - Лъв - Слънце
2ри - Телец - Венера

и т.н.
Енергията е аналогични - разликата е в това къде и как се проявява...

... душата ми, тая прекрасна паянтова лудница... - Мирела Иванова


Тема Re: Бе знам,че...нови [re: чepeп]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано21.02.05 23:15



Е няма ли да ме питаш как съм познал че слънцето ти е в лъв?
Да ти кажа предварително, и аз така забелязах и по пътя на логиката))))

Луната влиза ,даже в началото трябваше да я споменеш и картинката 3-ти 9-ти става пълна,както и преположих..забелязах



Тема Re: Бе знам,че...нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано21.02.05 23:17



Еее 1.ви- лъв не всички са с асц лъв де



Тема Re: Бе знам,че...нови [re: DTMF]  
Автор Koтkaтa Mapтa (@-'--,-'---)
Публикувано21.02.05 23:22



лелеееееееееее
не е истина, че съм го написала това!!!!
със Слънце в Овен, срам и позор!!!

1ви, овен, естествено :) и Марс

/ме е извинена, само медицина й е в междуушието, разпуска малко...

... душата ми, тая прекрасна паянтова лудница... - Мирела Иванова

Редактирано от Koтkaтa Mapтa на 21.02.05 23:31.



Тема Re: Бе знам,че...нови [re: DTMF]  
Автор чepeп (кой съм аз?)
Публикувано22.02.05 12:27



Абе аз бих те попитал...ама си мисля,тъй като в клуб Астрология доста често съм си оставял данните или съм споменавал и някоя дръга подробност за себе си и ти може би от там си забелязал какъв съм в действителност,като слънчев знак...или се бъркам...я все пак кажи ..от каква логика изтръгна тез верни нещица за мен

Adventavit asinus
pulcher et fortissimus


Тема Re: Бе знам,че...нови [re: чepeп]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано22.02.05 17:17



Не съм ти видял данните от клуб астрология,за 3-ти и 9-ти дом предположих, а да открия слънцето е като да събера 2+2 Сам каза че юпитер и нептун са в съвпад в различни знаци-стрелец и козирог,такова положение има в 1984 година. Остана въпроса къде е слънцето,сам каза че меркурий ти е в дева ,в такъв случай слънцето винаги е някъде близо,има три варианта за него: лъв ,дева или везни, първо го наместих във везни..Обаче като го сложа във везни за 84-а година се оказва че и марс влиза в стрелец,а ти не спомена да имаш марс в стрелец..каза само за уран и нептун...значи вариант във везни отпада,оставаше да имаш слънце в дева или лъв,преместих слънцето в дева обаче пак марс оставаше във стрелец,значи и този вариант отпадна и остана само слънце в лъв,нямаше откъде да знам че луната тие в 9-ти ,само бях предположил понеже и аз имам пълни 3-ти и 9-ти дом и явно съм видял някаква прилика за въпросите които задаваш

В крайна сметка за луната има 2 варианта-26-то или 27-мо число от месеца,но това не ми е толкова интересно,нещо което се набива на очи са дирекциите ти,има три точни съвпада на дирекции към натални планети :плутон/марс вероятно в 1-ви дом, и още 2 точни съвпада в които е включен уран:

Дирекционен марс съвпад с уран в стрелец във 2-ри дом вероятно,и дирекционен уран в съпад с нептун във 3-ти дом,орбисите са в рамките на един градус което значи период 1 година и можем да предположим че си увлечен по астрология в период от 6 до 12 месеца назад.Значи някъде след 2004 година си се запалил по астрология,уран е планетата на астролозите разправят а аспекта през 2004-та е бил точен.. Та за съвпада на уран нептун в 3-дом стрелец- 3 дом е на комуникацията и началното учение,а стрелец е на вишите знания и далечните пътувания.. Ето ти период за започване на изучаване на астрология))) При всички случаи една от двете планети управлява 5-ти дом и може да значи че ще използваш астрологията като хоби и удоволствие.. Другите аспекти пробвай да изтълкуваш сам,може би след като се запишеш на курса по астрология))

Та така ...някой работи просто си личат ,по метода на аналогията и логиката се откриват



Тема Re: Бе знам,че...нови [re: DTMF]  
Автор чepeп (мемозаторотимус)
Публикувано22.02.05 17:41



Баткааааааааааааааа
ти си железен,брато...направо се поизпотих от написаното от теб...
Малий...не съм си и представял,че..от толкова малко данни могат да се извлекат толкова много неща!!!!!!!!!
Всичко,което каза е самата истина,даже и за рожденната дата...27мо число е!
А,брато..впрочем незнам и аз как,но през октомври по самата случайност...стана така,че се запалих по астрология...и до ден днешен незнаех каква е причината...ама това изказване...тц-тц-тц...потъна ми гьолеца
Впрочем днес се записах за курсовен по астрология;)))
Ей,братле,страшен си!!!!

Adventavit asinus
pulcher et fortissimus


Тема Re: Бе знам,че...нови [re: чepeп]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано22.02.05 17:55



И аз още се уча, хе хе,само ти показах меркурий в действие))



Тема Re: Бе знам,че...нови [re: DTMF]  
Автор чepeп (мемозаторотимус)
Публикувано22.02.05 17:59



Малий...то твоя Меркуруй незнам в какъв знак и какво е....ама явно ти е бая...мощен:))))
Ся,батка...почна да ме гложди съмнението,нещо което винаги се случва,като стане една такава,подобна,работа...
Аз ли са си направих избора сам да се занимавам с астрологията или звездите ми наредиха?
Я кай нещо за твоите 3-9-ти дом:))?

Adventavit asinus
pulcher et fortissimus


Тема Re: Бе знам,че...нови [re: чepeп]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано22.02.05 18:29



меркурий е най добре в близнаци ,дева, или 3-ти и 6-ти дом .И моя е някъде там. Много от хората който се занимават с астрология имат подобен меркурий ,или им управлява важни планети или части от хороскопа и обикновенно могат да мислят)).

Като се задават въпроси от по-голям мащаб като например "кой е измислил коя планета кой знак да управлява" замирисва на 9-ти дом,юпитер или стрелец.Още го свързват с чужбина,висше образование и религия. Та и там имам една ретроградна планетка)) не че много пътувам.

Скоро в един клуб познах че някой има нещо в 9-ти и се оказа че има луна там и е религиовед,в твоя случай може да значи и дом в чужбина или жена чужденка или високообразована.

Не знам дали звездите са ти наредили,обаче при дирекции се вижда силно присъствие на уран,участва в цели 2 съвпада пък нали ти казах че уран също бил планета на астролозите. Ако не беше астрология можеше да те избие на електроника или пък изучаване на компютри. А може и наскоро да си се сдобил със собствен компютър....
Има още много информация но ще я разбереш по време на курса сигурно,повече четене му е майката,и аз на това наблягам в момента,намирам сайтове по астрология в интернет ,конвертирам ги в Жава книги и ги инсталирам на ГСМ-а си и така мога да си ги чета където и да е като ми остане свободно време

Хе хе.предполагам че участниците в "минута е много" по телевизията са бъкани с близнаци и стрелец и 3-ти и 9-ти дом,ама аз съм по прост



Тема Re: Бе знам,че...нови [re: DTMF]  
Автор чepeп (мемозаторотимус)
Публикувано22.02.05 18:37



Ясно,сичко разбрах,само едно не ми стана ясно...впрочем май ...са няколко нещата
1) в някое от предишните ти изказвания каза,че Меркурий ми е в екзалтация,аз знам какво е това,но не знам като какво или как се раглежда?
А случайно не си ли погледнал,че Юпи ми е падение,това не прави ли нещата по-различни?
Я сподели какви са тия новосъвременни методи за изучаване на астрологията,чрез гсм(хехехе)

Adventavit asinus
pulcher et fortissimus


Тема Re: Бе знам,че...нови [re: чepeп]  
Автор Merlin (Каледонски)
Публикувано22.02.05 19:30



България е под знака на Козирог, но географски. Иначе политически може да е под друг знак. Разбираш ли разликата?
Географското разпределение на света идва още от Древна Елада. Целият Балкански п-ов поради скалистия си терен и почва се води под знака на Козирога. Иначе България от Сан Стефано е Риба, България от Берлинският договор е Рак. България от 09.09.1944 е Дева и така нататък. Второто е политическият знак на България.

Има доста политически хороскопи на България. Аз съм по-подробно запознат само с един от тях - този на Люмиер, който приема за хороскоп на България датата 06.01.680 г. защото тогава за пръв път била спомената във византийски документ, но това не съм го проверявал доколко е истина. Дори и да е истина, не тази дата е причината да сме Козирог, а географските зони на Птоломей, според които, както вече ти казах - целият Балкански п-ов се води Козирог, без Гърция. Но пък според историците, последните версии са, че Аспарух е основал държавата ни като държава някъде през лятото на 680 или 681, следователно е много вероятно да не сме Козирог политически. Повече по социоастрологията трябва да говориш с Вотей или други астролози, да търсиш, да разучаваш по Нета, историята и така нататък и да решиш сама за себе си, кой е хороскопът, който ти изглежда най-правдоподобен, защото дори и големите имена в астрологията ни без да искат се подхлъзват по непотвърдени данни и базират разсъжденията си за бъдещето на България върху недоказани дати и часове.

А за другият ти въпрос за Лъва и Слънцето и така нататък, отговора е много дълъг, но ще го научиш, ако посетиш нашите курсове. Не им правя реклама, просто там нещата са обясняват от А до Я. Също така известно обяснение на това ще има в книгата, която се очаква да излезе - Астрология Галика на Вилфранш, от издателството към АСТРО-ЦЕНТЪР ВЕГА, в мой превод от английски. Но отговора е доста религиозно-мистично-окултен. Иначе аз лично съм на мнение, че само с наблюдения няма да стане. По-скоро това е древно знание, което идва с нас направо от звездите и лежи в подсъзнанието ни и в архетипите. Но и наблюденията и сезоните имат отношение тук, това не го оспорвам.

Който побеждава другите е силен,
който побеждава себе си е могъщ.

Редактирано от Merlin на 22.02.05 19:33.



Тема Re: Бе знам,че...нови [re: чepeп]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано22.02.05 22:18



1. разглежда се като планета със силни качества,като да пресмяташ числа без да ползваш калкулатор

Юпитер се води за най-добрата планета така че и в падение пак носи нещо добро където е попаднал

Ако телефона ти работи с Java има една програма "Book Reader" с която можеш да превърнеш телефона в преносима библиотека..телефоните по 3 дом,библиотеките по 9-ти

А ако забелязваш в мнението над мен пак лъха на меркурий /юпитер на силни места.Човека обича да работи с точни данни които са проверени:девешко-меркуриева черта....Превел е книга от Английски на Бг-юпитеро-деветодомна-стрелешка черта)))
То и на мен ми се приходи на уроци)))

Редактирано от DTMF на 22.02.05 22:19.



Тема DTMF!нови [re: DTMF]  
Автор Rama (BoдoБлeйka)
Публикувано23.02.05 20:21



Направо ми хвръкна шапката!
А девешкият ми асцендент изпадна в екстаз!

Страшен си!!!!!



Тема Хм,нови [re: DTMF]  
Автор Rama (BoдoБлeйka)
Публикувано23.02.05 22:18



пък аз чак на този етап от дискусията ви взех да стоплям, че и аз имам подчертани 3 и 9 - ама че съм албански реотан. Този транзит на Нептун ме прави доста разсеяна - не че иначе не съм де. Ми аз имам стелиум в Стрелец (съвпад Юпитер, Нептун и Марс) в 3 дом. И Луна и Сатурн в 9-ти (не в съвпад, слава богу).

Мдам...



Тема Re: Хм,нови [re: Rama]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано24.02.05 00:19



Имаш,яличи ти още в профила на името..като ти отвори човек УЕБ страницата....философия(9-ти),публицистика,нет култура(3-ти)....

Сега чета статията "работохолик или мързехолик" хе хе,напомня на оста деви-риби или 6-ти-12-ти ....

Редактирано от DTMF на 24.02.05 00:28.



Тема Re: Хм,нови [re: DTMF]  
Автор Koтkaтa Mapтa (@-'--,-'---)
Публикувано24.02.05 00:42



тук ако има някой да се занимае, от нас май може да излезе много интересна статистика - що за птици са увличащите се по астрология.
до един с акцентирана ос 3ти-9ти, обзалагам се.

... душата ми, тая прекрасна паянтова лудница... - Мирела Иванова


Тема Re: Хм,нови [re: DTMF]  
Автор Koтkaтa Mapтa (@-'--,-'---)
Публикувано24.02.05 00:43



п.п. "работохолик-мързелохолик" може и да е 4ти-10ти :)

... душата ми, тая прекрасна паянтова лудница... - Мирела Иванова


Тема Re: Хм,нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано24.02.05 00:46



ами веднага се сетих за още няколко човека с акцентирани 3-ти 9-ти(близнаци-стрелец),ама знам ли може да се разсърдят ако ги спомена))
... Даже май са мнозинство из тея клубове ..

Редактирано от DTMF на 24.02.05 00:57.



Тема Re: Хм,нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор чepeп (мемозаторотимус)
Публикувано24.02.05 14:58



Бе забелязал съм на двама души,които са доста мързеливи,че върха на 6 дом им е в риби,а господаря им е в 4-ти дом.

Adventavit asinus
pulcher et fortissimus


Тема Re: Хм,нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор чepeп (мемозаторотимус)
Публикувано24.02.05 14:58



Бе забелязал съм на двама души,които са доста мързеливи,че върха на 6 дом им е в риби,а господаря им е в 4-ти дом.

Adventavit asinus
pulcher et fortissimus


Тема Re: Хм,нови [re: чepeп]  
Автор Koтkaтa Mapтa (@-'--,-'---)
Публикувано24.02.05 16:27



Ми според мен от дева (6ти) и козирог 9 (10ти) по-работохолици няма. Освен това 6ти принципно се свързва с професията или просто с това, което правиш по цял ден. От друга страна рибите мрат да си плуват и никой да не ги закача, доста са инертни по отношение на ежедневието (това, земното), а на раците им дай дом и домочадие и не можеш да ги отлепиш после... Това не значи, че са задължително мързеливи, просто не им е интересно да се претерпват по десет часа на ден да пишат доклади, примерно или да смятат курса на борсата. Едните са земни, другите са водни... само като се замислиш за качеството на стихията и можеш да си направиш изводи.

Въздухарите всъщност също не мрат да работят, ама понеже са много подвижни и щръкливи и създават усещане за движение покрай себе си, все нещо се случва. А огънят е предприемчив, иска да вижда резултати и ако страстта му е вложена, е готов сам да се погрижи нещата да вървят... Ама като му омръзне, става ужас - недоволен, крив, мрънкав... блях.

... душата ми, тая прекрасна паянтова лудница... - Мирела Иванова


Тема Re: Хм,нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Baйa (въздухорейка)
Публикувано24.02.05 18:01



За огъня мога да потвърдя,че наистина е така - и 6, и 10 дом са ми в огнени знаци - няма проблеми да работя по много и да върша много неща. Добре,че имам и мнооого въздух, за да не се впрягам, ако нещо не върви :))))))



Тема Re: Хм,нови [re: Baйa]  
Автор Etude (happiness)
Публикувано11.03.05 18:30



За Риби аз пък мога да потвърдя, че малко мързеливи си падат, но не е точно мързел тяхното... в един друг свят живеят просто, отличаващ се от всекидневието.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.