Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:40 03.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Виж тукнови [re: Kaily]  
Автор Sarayah (лято в облаците)
Публикувано15.07.04 00:39



http://diada.ru/bibl.htm
Каква се "Планети и личности"
Превеждам го бавно и внимателно, доста увъртян текст е. Мога да ти пратя половината докъдето съм стигнала и евентуално ако искаш да ми помогнеш с другата половина?

Сериозно включваме -утре, щото нещо не съм във фаза тая вечер...



Тема Хм ..нови [re: Sarayah]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано15.07.04 01:29



да си призная не бих превеждала Рудиар и то от руски - той беше казал някъде, че сам не разбира какво е писал, а кой знае какво са изфантазирали при превода, освен че не си заслужава /лично мнение/

Чакам да ти дойде акъла, миличък!


Тема Re: Резюменови [re: Ул Oви Xeй]  
Автор DTMF (болен мозък)
Публикувано15.07.04 05:00



това ми хареса



Тема Небивала каша е , вярнонови [re: smaragd]  
Автор Sarayah (лято в облаците)
Публикувано15.07.04 05:28



Общо взето ми прилича като някакъв пъзел на абсурда...И докато го превеждам, си мисля:" Бе, майка му стара, аз ли не съм дорасла да го разбера..." Защото идеята за комплексите, откъдето тръгва досега ми е незащитима... Не говори за комплекси изобщо.
Ама щом сам си признава, че ги е бръщолевил...:-)
Някакви алтернативи на английски, защото аз не съм намерила материала на английски още, че да сравня?
А някакви качествени автори в тая област? Астропсихосинтезът?



Тема Re: Според Радиярнови [re: Sarayah]  
Автор Ул Oви Xeй (Balance)
Публикувано15.07.04 13:11



Мисля, че подхождаш към въпроса малко прибързано или остро. Защото нека първо Рама каже дали наистина е говорела с луната си до сега. Тя доста неща изписа и думата усещам където е използвала е като че призив към усещането, а не за интуицията. Едва после да може да се онагледят структурите на егото като размити. Разбираш ли? Доколкото разбрах според теб сега тя работи със символа на сатрун, тъй като слънцето е разпиляно. Не съм съгласен с това, защото сатурн е една бръмка така да се каже към слънцето. Слънцето го драматизира като зловреден или полезен. Слънцето може да намери нептун като илюзорен или одохотворяващ. Съгласяваш ли се с това?



Тема Re: Транзитиращ Нептуннови [re: Kaily]  
Автор DTMF (болен мозък)
Публикувано17.07.04 02:08



в зета не ги намерих ,както и да е,тук някой даде нещо без часа.

Нептун е като алкохола,отначало си на върха после идва ред на махмурлука.За това да се взима с мярка и само с лекарско предписаниеБрях че го измислих



Тема Ниво на манифестациянови [re: Rama]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано17.07.04 03:39



Предполагам, че нямаш нищо против да се пробвам да напиша нещо за нивото на манифестация, което при всеки е различно?

Нептун - владетел на 7-ми в 3-ти в стрелец? Основна тема е проекция във формата на срещи с нептунови личности и комуникация със стрелешки контекст и символи /чужд език, нов учител, нови думи/, замъглено сетивно възприятие и дисфункционалност на сетивата /предимно зрение и слух/.

При съвпад на натален нептун с натален марс спада нивото на енергия, която се използва за двигателните функции и сетивата. Заучените /от 2 годишна възраст/ методи на защита, гълтане на разочарование, агресия и всякакъв род емоции спират да действат и се манифестират директно на физическо ниво - възпаления, алергии и/или обриви по тялото.

В 3-ти дом се блокира и стандартната обработка на информация за сметка на интуицията и сънищата, тоест липса на концентрация, прескачане на редове при четене, невъзможно е да се държи химикал продължително време, изтръпване на крайниците, блокирана е слуховата памет, появяват се светлини, светли точки в периферното зрение, крайно разширени зеници и т.н.

При съвпад с натален юпитер се губи ориентацията и пътя в живота с цел да се развият нови методи на пълзене, трябва да свикне човек да вярва на други качества и таланти, да не се осланя само на меркуриевите сетива, например да се учи да визуализира и усеща предмети в съседната стая, активиране на зрителната памет за сметка на зрителното възприятие, да се движи като котките на тъмно, да усеща енергията и на цветя и наличието на бариери без да се осланя на зрението, да усеща чуждо присъствие, чужд предмет, преместени мебели още с отварянето на външната врата и т.н.

Слънце - владетел на 12-ти в 5-ти дом, на върха на 6-ти? Нептун върху това слънце активира лечението на емоционални рани от пубертета. В този случай от края на пубертета малко преди смирението и поемането на лична инициатива и отговорност за покриване на личните нужди /например преди да почне човек сам да си купува дрехите, грима и преди да си слага сам ограничения, вечерен час/.

Активират се стари, подтиснати, заглъхнали спомени за ситуации, в които е изчезнал любим човек, в който някой е бил недостъпен, криел се е или просто е изчезнала вярата и опората в живота. Лъжи, тайни и заблуди излизат наяве чрез повторение в нов контекст. Смяна на ролята в интимните отношения - от любовница към съпруга, от съпруга към приятелка, от приятелка към любовница - скок в динамичния триъгълник на интимните отношения. Известно време не знаеш кой си, какво си, каква ти е ролята и какъв ти е текста в пиеса, която си написала сам в пубертета и е време да бъде изиграна до край? Заслужава си да се разрови човек в спомените си, в старите дневници ...

Слънцето е в тригон с уран във 2-ри дом везни, постоянната емоционална въртележка и липса на стабилност и обвързаност води до бърз срив на сигурността и самочувствието, което може да има сериозни последствия за здравето в дългосрочен план. Нептун върху слънце на върха на 6-ти дом в тригон с уран усложнява точни диагнози, симптомите се местят от орган на орган, възможни натрявания с уранови елементи ...

...

Направих си ескперимент да видя дали ще успея да изпиша всички нива, но уви - свърши ми търпилото!

Сега вече се уморих достатъчно за сън!

Чакам да ти дойде акъла, миличък!


Тема Re: Ниво на манифестациянови [re: smaragd]  
Автор Rama (водоБлейка)
Публикувано07.08.04 11:56



Огромна част от това, което си написала, е абсолютно вярно! Впечатлена съм! Нужно ми е обаче да го прочета още доста пъти и да го осмисля. А пък, както вече споделих, напоследък имам известен проблем с осмислянето и други меркуриеви функции... За сметка на това нямам никакъв проблем с усещането и чувстването... От време на време избухват остри кавги между интуицията и здравия ми разум.....въпреки че последният направо гасне и линее под този нептунов "обстрел"....

Като ти се възвърне търпилото, кажи и за останалите нива, моля те....



Тема Ул Oви Xeй,нови [re: Ул Oви Xeй]  
Автор Rama (водоБлейка)
Публикувано07.08.04 12:35



Доста точно си ме разбрал като цяло... Разбрал....или усетил...не знам...ти ще кажеш...

От друга страна малко се обърках от всичките тези писания, коментари и анализи, макар че ги искам....но някак трудно се ориентирам... И аз не знам дали за Слънцето говоря или за Луната... Сатурн пък изобщо не разбрах как се намеси... Вероятно чак като се отдалечи Нептун достатъчно, ще мога да проумея истински нещата. А дотогава има доста време...

И едно уточнение - страшно си прав, че думата усещане непрекъснато "кръжи" около мен - много правилно си забелязал... Но май не правя голяма разлика между интуиция и усещане в момента. Всъщност ако трябва да го опиша този транзит съвсем накратко - само с ключови думи, то те са: усещане, интуиция, хаос, самота, фантазия, еротика, мистика, магия, музика, картини, космос, вода, сън, хипнотичност, красота, съчувствие, нежност, сливане, прозрение, отнесеност, ранимост, творчество, предчувствие... Нещо такова...



Тема Re:Ероснови [re: Rama]  
Автор Ул Oви Xeй (Balance)
Публикувано11.08.04 13:27





Рама този автомобил еротичен ли е? Благодаря за комплиментите които направи. Все пак изплува от някъде. Ала виж Ероса! Той думи ли е или е изображение? Как го вдъхваш днес? Има ли аромат?



"...Той я гледаше, гледаше го тя.
Тихо усмихваха се без думи.
Наоколо имаше цветя
и вместо птици свиреха куршуми. "

Веселин Ханчев!
Не е ли сърцераздирателно? Любов и война. Сърце, кръв и утешение - цветя.

Бял Карамфил,
да дари е негова мечта.
И е вярно, мил -
потънал в самота.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.