Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:22 01.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Разрушениетонови  
Автор Rama ()
Публикувано29.10.03 10:16



Един такъв въпрос ме дави от сутринта - и мира не ми дава….
Чудя се - с какво се свързва рушенето - с Марс, Уран, Плутон или може би Лилит? Или може би всяка планета може да руши, но по неин си начин?
И кой всъщност руши - планетите ли? Едва ли. Те по-скоро символизират начина, по който ние рушим…
Винаги ли разрушението носи обновление? Или обновлението разрушение? Може ли да има промяна без разрушение?…

Въпроси риторични са това и съм наясно, че едва ли някой ще може да ми отговори…. Но ме мъчат пусто, давят ме….
Та ей така, сутрешно, си споделям дертовете…

Да пукна, ако разбирам нещо….




Тема Re: Разрушениетонови [re: Rama]  
Автор Lancelote (рицаръ)
Публикувано29.10.03 10:26



Охаааа....Смарагд ще ни дърпа ушите с тебе... Значи как виждам аз нещата - всеки един от тези фактори сам по себе си е обновителен - марс - на микрониво, плутон - по-мащабно, лилит - на психично... Зависи от компинацията на факторите... Нека вземем например нашия клуб - аз го казах при хороскопа му - марс управлява четвърти на върха на трети в близнаци... И там казах - очевидно - ние трябва да скъсаме /марс/ с корените си /четвърти дом/, за да сключим един нов договор /трети дом/ в името на практическото познание /близнаци/,
Но например в темите които разглеждахме относно сексуалността марс се явява активното действие - т.е. способността или неспособността да разрушиш личността си, за да може действието на плутон да я изгради отново. Но в социологическия анализ плутон винаги е играел обновителна роля /съвпад и съгласие с факторите/ или разрушителна /квадратури и опозиции/. На него се приписва времето на края на една велика империя и началото на друга. Значи - аз го мисля така - всяка планета си е сама по себе си обновителна по характер, стреларния статус дава наклонността към обновление, докато по-късно човекът ще използува различно тази енергия

...Имало едно време в Тракия...


Тема Re: Разрушениетонови [re: Rama]  
Автор DeProfundis (Отвъдна)
Публикувано29.10.03 11:38



Заинтригува ме темата ти.
Планетите ги усещам като носители на енергии, които намират своето отражение в архетипните принципи, залегнали дълбоко като основа на нашата психика. По силата на херметичния закон "Каквото горе, това и долу", проявлението на тези сили става на различни нива, в различни измерения на съществуването (и Детлефсен пише за нивата на материализация и проявление). Всяка планета носи различно качество, всяка е парченце от пъзела на енергийния океан, в който се заражда, вълнува и преобразува животът, и би могъл да се нарече Любов.
За да познаем Цялото, работим с частите, които като реки се вливат в океана (само за да разберат, че от там извират). Целият живот е един път към себепознание, и познание на цялото и Бога, който познава себе си чрез нас.
Работейки на дълбоко психично ниво с енергиите на планетите, техните принципи, ние растем, доближаваме се до океана и истинската ни същност.
Когато в душата ни има блокаж, съответната енергия не протича правилно, тя не може да се разгърне в най-красивата си форма в живота ни. Причината за блокажите във всяко едно превъплъщение според мен е страхът, който приема най-различни маски: ревност, привързаност, претенция, агресия, лъжа и т.н. Това са все емоции, които показват, че ние нямаме разбиране за естествения ход на живота, противопоставяме му се, и динамиката на планетния принцип, не може да се прояви правилно, а го прави изкривено, което значи болезнено.
Всеки един планетен принцип, който сме опитали да "консервираме" в психиката си, трябва да бъде освободен. Ако ние не го направим чрез себепознание, по естествен и незабележим начин, който се случва, когато се осъзнаваме, то животът ще ни поднася "изненади" отвън, които ще са насочени към освобождаването на принципа и нашето осъзнаване. Колкото повече ние се съпротивляваме, толкова по-силна ще е "разрушителната" сила на планетната енергия, или по-скоро така ще се възприема от нас. Колкото по-дълбоко нещо е заровено в подсъзнанието, толкова по-натрапчива ще е неговата проекция в реалността около у нас.
Всяка една планета носи и градивен и разрушителен потенциал. Кой от тях ще се прояви в нас зависи от нивото ни на осъзнатост и как ние владеем енергиите, които са в нас. Също така всяко едно положение на нещата носи и своята полярност. Например, неблагоприятен радикален аспект показва невъзможност за хармонизиране на енергиите на съответните планети, блокаж в душата, който ни пречи да се приеме съответната честота на вълната. Но това напрежение, което се създава е с много висока потентност и може да задвижи енергични процеси на осъзнаване и интегриране на енергиите по съзидателен начин. Както и обратното.
Транзит на/към планета, която е потенциално "рушаща" в радикса ще задейства възможност за отработване на принципите, които сме деформирали. От нас зависи по какво русло ще насочим реката...

Много отдалече я подхванах, много лаишки на места...



Тема Re: Разрушениетонови [re: Rama]  
Автор smaragd ()
Публикувано29.10.03 11:53



строеж и разруха
стабилост и динамика
държава и революция
сатурн и уран

за да построиш нещо ново, трябва старото да си е отишло или да го изчистиш преди да започнеш наново. както зъболекаря първо маха старата пломба или болно и мъртвото преди да почне да строи наново ... лош пример, но ми е любимия за сатурн и уран.

мисля, че това е идеята ... във всеки от нас има всичко за да можем да оцелеем на този свят, всички преценяваме доколко къщата ни е здрава и удобна преди да се пренесем ... и съответно опаковаме съкровищата си, стягаме багажа, сваляме любимите мебели и етажерчици от стените . .. точно, да ... рушим реда, подредбата, която ни е била толкова мила и удобна някога, нещата, които не могат да се откъртят от стените или тези, от които нямаме вече нужда ги оставяме и ... започваме наново, мажем стени, прозорци, слагаме паркети, нужни са ни пирони за да закачим любимите картинки, завинтваме стари лампи, нови лампи, крушки ... мебели, по меки и удобни, книжките в шкафа са ни същите, но може да използваме момента да ги подредим и поизхвърлим ... и ... кой помни колко е сладко първото кафенце или чайче в нова къща?

личи ми от космоса, че съм в уранова фаза на "релокация"



Тема Re: Разрушениетонови [re: DeProfundis]  
Автор Rama ()
Публикувано29.10.03 12:05



Ох…..вцепени ме това, което си написала…
Спря ми дъхът…

Трябва ми малко време да го осмисля…

Благодаря ти!…




Тема Re: Разрушениетонови [re: DeProfundis]  
Автор smaragd ()
Публикувано29.10.03 12:11



много ми хареса ... твоите писания ги чета по 20 пъти ... исках само да дам няколко примера за разрушителни процеси ... венера - венерически болести, юпитер - затлъстяване, уран - гръбначни изкривявания и счупени кости ... давам ги като пример, че разрухата я живеем и в себе си, постоянно, всеки ден ... с умирането на клетките и раждането на нови .. това е процеса на живота



Тема Re: Разрушениетонови [re: smaragd]  
Автор Lancelote (рицаръ)
Публикувано29.10.03 12:13



Еее, това е само временно явление... Докато не се изпълни предназначението на осми дом и скорпиона и плутона...

...Имало едно време в Тракия...


Тема Re: Разрушениетонови [re: smaragd]  
Автор Rama ()
Публикувано29.10.03 12:15



Като те слушам, си спомних за ремонта, който правихме вкъщи миналото лято - май при опозицията на Сатурн и Плутон беше или нещо подобно - на мен съответно ми транзитираха 4 и 10 дом…

И се сетих как бутнахме няколко стени - когато първия ден се прибрах и видях как работниците къртеха бетона с онази машина, дето не й помня името…. Беше такъв погром - парчета тухли, прах, мърсотия… Подобна гледка бях виждала само по телевизията - след голямо земетресение примерно или след торнадо… Помня как ми се сгърчи нещо - независимо, че знаех, че няма друг начин, че е за добро - че после у дома ще стане много по-широко и хубаво… Както и стана де. Но за някакви секунди имах чувството, че ме рушат мене самата…




Тема Re: Разрушението [re: Lancelote]  
Автор smaragd ()
Публикувано29.10.03 12:16



някои смятат сатурн за господаря на времето, който отсъжда кога е дошло време да се запознаем с царството на плутон, а колесницата, която ни отвежда е юпитер ... но пак разруха, която е ново начало



Тема Re: Разрушението [re: smaragd]  
Автор DeProfundis (Отвъдна)
Публикувано29.10.03 12:19



Абсолютно съм съгласна. Някои от примерите, които си дала, ги виждам пред очите си... Друг: марс - насилие върху нас, но това пак е отговор, реакция, която сме породили, идваща към нас от външния свят, защото много агресия (деформация на Любовта) сме насъбрали, а пък тя сигурно е станала и неприемливо подсъзнателна.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.