Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:36 30.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Земята - чудя се...  
Автор Lancelote (рицаръ)
Публикувано29.10.03 10:58



...Марион Рич в първата си книга бяха писали, че ако се приеме Човекозентризма - т.е. че хороскопа е съсредоточие на влиянията върху човека, тогава трябва да се вземе в предвид като елемент и Земята, която астрономически е винаги 180 градуса от слънцето. Даже те отдават голямо влияние на нея, защото де факто тя е най-близкото планетно тяло до човека. Нейното тълкуване според тях било кармичното съсредоточие на съществуването на човека. Окей - отделен въпрос е какво мислите вие и втория въпрос е - ако приемем че земята е антислънцето, то тогава не трябва ли да се приеме и тя като антипод на луната... и в този случай какво ще изразява - нашите конкретни въплъщения на интуицията, емоционалността, чувствителността... аууу, става страшно...

...Имало едно време в Тракия...


Тема Re: Земята - чудя се...нови [re: Lancelote]  
Автор smaragd ()
Публикувано29.10.03 11:37



хм, има едно ново движение, което се казва human design, което отчита и положението на земята в картите, които чертае ... ще попитам един спец у дома преди да напиша какво значение придават на земята.

системите на тълкуване сами по себе си трябва да обхващат целия космос, тоест техните дефиниции са пълни и нямат "пропуски" по дефиниция, всяко "нещо" си има место и значение и се знае къде да се види и изтълкува.

затова да прибавим това или онова е много любима техника на много астролози, които забравят цялостта на една система на тълкуване, ако използват въобще такава.

някак си много държа на системата на тълкуване, без нея до под крушата ...

ако забравя всичко това, имам проблем, че луната е трабант на земята и с това не може да е антипод на земята! ... по скоро се сещам за някои сказки, в които земята е братчето, а луната сестричето ... но пък тук има и заложени стереотипи. земята като антипод на слънцето??? ланселот, имам усещането, че днес те е ударило на опозиции и полярности, ти как мислиш?



Редактирано от smaragd на 29.10.03 11:39.



Тема Мън мън...нови [re: smaragd]  
Автор Lancelote (рицаръ)
Публикувано29.10.03 11:43



Почвам да се замислям дали пустото новолуние не ме е тряснало наистина, като се има в предвид че само за 3 дни такива обрати и противоположности и върщания и отивания не съм имал от 33 години насам!!!

...Имало едно време в Тракия...


Тема Re: Мън мън...нови [re: Lancelote]  
Автор smaragd ()
Публикувано29.10.03 11:59



welcome to the club ... нас скорпиончестите като панталони ни обръщат с шевовете навън ... не знам какво ще излезе, но ще да е за добро, надяваме се, вярваме ... стрелчета къде се загубихте в мен?



Тема Re: Мън мън...нови [re: smaragd]  
Автор Lancelote (рицаръ)
Публикувано29.10.03 12:07



Там където са си и моите... Огледала, ба си... Въпросът е че сега се виждат кривите огледала и ни трябва поне едно право...

...Имало едно време в Тракия...


Тема Re: Земята - чудя се...нови [re: Lancelote]  
Автор DeProfundis (Отвъдна)
Публикувано29.10.03 12:12



Мисля, че не може да се пренебрегне човекоцентризма / геоцентризма в астрологията, защото те са формата и мястото на съсредоточие на космическите влияния върху човешкото съзнание. Астрологията работи със съзнанието на човека, такова каквото е в настоящата точка на развитие, за да има доволна степен на разбиране. Тя работи и с потенциала, но той още не е проявен. Формата на нашето същество и съществуване е призмата, през която се пречупват лъчите на Абсолюта. Колкото повече човечеството се развива, толкова по-широк и цялостен става обхвата на неговата мисъл и разбиране за живота, вселената и всичко останало, но докато ние сме тук, където сме и сме свързани неразривно с фактора Земя (утробата, Богинята-майка, плодородието, там където се заражда всичко във физическото измерение) в погледа си върху живота, то той не трябва да се пренебрегва и да смятаме, че трябва подходът към човека в астрологията да е като към космическо същество. Да, ние сме космически същества, но все още не го знаем, нямаме това преживяване. Не сме интегрирали Космоса в психиката си, може би сме стигнали до нептун, не съм сигурна да давам оценки.
Земята не е антислънцето. Тя е ИН, както Слънцето е ЯН, полюсните части на едно цяло. Тя приема. Това вече го засегнахме.
А Луната? Тя ми прилича на огледалото, лещата, която фокусира лъчите на другите тела и ги насочва към нас, към онова езеро в душата ни, образувало се между подводните течения и тектонични сили, и горния скален и почвен пласт.



Тема Re: Земята - чудя се...нови [re: DeProfundis]  
Автор Lancelote (рицаръ)
Публикувано29.10.03 12:20



окей, покайвам се за "анти-"-то... Да, философски е точно така... И все пак - тук му е мястото да разнищим и този въпрос. Не ми дава мира от снощи. Според мен земята си изразява материализма и това значи че й подхожда телчето и втори дом... Еееех, бедната венера тогава, но мисля че си има повече идеализъм във венерата като везна и седми дом от колкото управителка на телеца и втори дом... В тази логика втората проекция спрямо Човекоцентризма - земята спрямо луната ако изразява конкретната форма на нашите емоции, чувства и там каквото е кое му подхожда!? първо пак трябва да е земен знак... козирога - абсурд - сатурна така си му пасва като печено пиле картофки и кола... остава? девата... ами подходяща е... поне като се има в предвид колко плачлива и сантиментална е по слънчев знак... бедния меркурий! всички деви се гордеят с аналитичния си ум... а дали е от аналитичността или от емоционалната си природа?

...Имало едно време в Тракия...


Тема Re: Мън мън...нови [re: Lancelote]  
Автор Rama ()
Публикувано29.10.03 12:23



Я….какво съвпадение….и мене напоследък ме изтезава подобно усещане - усещане за криво огледало и страхотна нужда от ново и право…

Откъде ли идва това, след като аз не съм от скорпиончестите?




Тема Re: Мън мън...нови [re: Rama]  
Автор Lancelote (рицаръ)
Публикувано29.10.03 12:31



Май ще опрем до темата за разрушението обновлението и потребността от тях...

...Имало едно време в Тракия...


Тема Re: Земята - чудя се...нови [re: Lancelote]  
Автор DeProfundis (Отвъдна)
Публикувано29.10.03 17:56



ми...кх-кх.. да си призная нищо не ти разбрах...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.