Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:35 14.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Новолунието от 25.10.2003  
Автор smaragd ()
Публикувано27.10.03 13:42





Какво ни донесе?

Цитат на Jeff Jawer от Mountain Astrologer:

"... perceptual trifecta of will (Sun), intellect (Mercury), and emotion (Moon). The New Moon in Scorpio marks a new cycle, a good time to consciously release old habits that don't reflect your current needs and desires. Saturn turns retrograde further empowering instinct and eomtion and reducing the force of social expectations."

Простичко казано с мои си думички на фона на днешните събития: освобождение от това, което ни мъчи, стари навици, битки, обиди, предопределеност, ненужни структури. Да махнем тръна, който боде, а не да почистваме и превръзваме постоянно раната. Моето майче нарича всичко това: да се освободим от очаквания ... например очакване, някой да ни направи света такъв, в какъвто бихме искали да живеем

Как усещате Вие това ново начало?





Тема Re: Новолунието от 25.10.2003нови [re: smaragd]  
Автор Lancelote (рицаръ)
Публикувано27.10.03 14:39



Нека добавим, че новолунието /или пълнолунието/ има влияние върху всички, които по някакъв начин са психично отворени към света - било то екстрасенси, ясновидци или "случайни" състояния от границите със съня. Според някои именно при - лунията се получават особено осезаеми съновидения, усещания или дори пророчески "сънища"... Казват че тогава сме отворени най-силно за астрала...

...Имало едно време в Тракия...


Тема Re: Новолунието от 25.10.2003нови [re: smaragd]  
Автор Mesmerisa (deep & dark)
Публикувано27.10.03 14:47



Ами на мене това новолуние ми подейства доста разбиващо…
И обновяващо в същото време…

В събота - когато беше самото новолуние - тогава ми беше един от най-ужасните дни… Това, което стана в другия клуб, адски зле ми се отрази - много сама се почувствах някак… Много ме заболя…….

След което си дадох сметка, че това "скъсване" не е станало сега изведнъж - по-скоро това беше последното "дръпване", което прекъсна нишката… Аа тая нишка от много време се е опъвала и изтънявала…

Гледах си снощи хороскопа - това новолуние касаеше моя 3 дом, чийто връх е в Скорпион… Трети дом….комуникации, общуване… В опозиция на рождената ми луна, която е в 9 дом - вярата ми… А пък 11 дом в Рак е управляван от луната… Някак много интересно са навързани нещата - и то точно в 3, 9 и 11 дом…



Тема Re: Новолунието от 25.10.2003нови [re: smaragd]  
Автор DeProfundis (Отвъдна)
Публикувано27.10.03 14:50



Аз нямам толкова отношение към събитията, довели до създаването на този клуб, просто защото не бях част от "Астрология". Доста време си позволявах само да чета и да си отварям ушите, тъй като все още нямаше какво да кажа съществено, още по-малко "в ефир". Бях ученичка, каквато все още съм. Но вече чувствам как настъпва времето, когато започвам да "стъпвам на краката си", да прохождам и макар все още да се държа за проходилката, мисълта за самостоятелната крачка вече не е толкова далечна. Добро начало...

Новото начало при мен се проявява и в изчистване от емоционални зависимости, осъзнаване на истинските ми нужди, незамърсени от натрапени изисквания и отговорности. Това е процес, който няма край, но сякаш една фасетка поне на диаманта вече започва да искри, успяла съм да я изчистя. Дано...

На 25ти се срещнах с бившия ми приятел. Дойде да ми върне ключа. Целият ритуал беше важен и за него и за мен. Носеше много символичен смисъл за етапа на взаимоотношенията ни и на живота на всеки поотделно. За първи път не се скарахме, както обикновено ставаше след момента на взаимна радост.

Обичам нова Луна...



Тема Re: Новолунието от 25.10.2003нови [re: Mesmerisa]  
Автор smaragd ()
Публикувано27.10.03 15:23



юпитер в съвпад с асцендента ... дава ти се нов хоризонт да действаш



Тема Re: Новолунието от 25.10.2003нови [re: smaragd]  
Автор Orлeдaлнa (magica)
Публикувано27.10.03 16:36



Новолунието като ново начало...
Особено подходящо за магически ритуали.
За очистване от старото.
Неслучайно много от магьосниците са били или самите те астролози или са се съветвали с астролози за благоприятни или неблагоприятни периоди за ритуали или начинания.

Catch me...


Тема Принови [re: smaragd]  
Автор Пaдaщa 3вeздa (Метеора)
Публикувано28.10.03 01:14



мен се изразява май в засилен интерес към астрологията и окултните науки. В същото време се чувствам като някой който е нагазил в езерце, само за да разбере че едно водата е много по дълбока отколкото е предполагал и друго че не само не може да плува толкова добре колкото си мисли, ами май изобщо не може да плуваПочвам май да се давя...

Снощи сънувах сън, но дали е бил с "проречески" оттенъци ще знам утре или вдругиден, като проведа един телефонен разговор. Силно се надявам обаче резултатът да е отрицателен, тъй като сънувах че ми отказват работа... а никак не ме устойва това да стане и в действителност. Тъй де...все пак нали требе да плащам някак за хляба и хайвера към него...и за ягодите и за шампанското



I'm like a soldier with no cause to fight
Stick the knife in deeper everyday twisting as I play..

Редактирано от Пaдaщa 3вeздa на 28.10.03 01:36.



Тема Re: Новолунието от 25.10.2003нови [re: smaragd]  
Автор Phryne (непозната)
Публикувано28.10.03 02:20



Отговор на въпроса

Ще се прикача за фразата "освобождаване от нещо старо". Вчера имах преживяване, което действително може да се характеризира по този начин. Само че с известни вариации: "новото" в случая приличаше на "символично освобождаване от едно добре забравено и посипано с нафталин старо". "Старото", от което преди две години и половина се бях освободила на ментално и емоционално ниво след титанични напъни на волята и в негово "материално" отсъствие, внезапно (но очевидно съвсем съзнателно и целенасочено от негова страна) се появи пред мен от плът и кръв (става дума за лице от срещуположния пол). Цялата ситуация приличаше на проверка: дали при чисто "материалното" актуализиране на стара ситуация ще направя крачка назад спрямо постигнатото на ментално и емоционално ниво... Ами, успях да мина през това изпитание, без да допусна вътрешното ми равновесие да се взриви. Извинявам се за суховатото изложение, но е твърде лично, за да го описвам тук по друг начин.

И още нещо ново - малко преди полунощ открих съществуването на този клуб.






Тема Re: Новолунието от 25.10.2003нови [re: Orлeдaлнa]  
Автор DeProfundis (Отвъдна)
Публикувано28.10.03 08:59



Явно и аз несъзнателно съм завъртяла един такъв ритуал , защото последните няколко дни една вещерска песен ми е влязла в главата...Сега ще ви изпея припева:

Dark Lady laughed and danced and lit the candles one by one,
Danced to her gypsy music till her brew was done.
Dark Lady played black magic till the clock struck on the twelve,
She told me more about than I knew myself...



Тема Re: При [re: Пaдaщa 3вeздa]  
Автор smaragd ()
Публикувано28.10.03 12:25



Споко ... няма да се давиш, всички се учим да плуваме в морето на живота и то всеки ден отново и отново, астрологията и окултните науки се без дъно, ако не намериш за себе си цел, с която да се занимаваш /и това ако не е стрелешко обяснение/, има опасност да попаднеш там, където отвън ще ти наложат чужди цели в мозъка.

В момента качеството на времето действително не е много подходящо за започване на нова работа, всичко е едно мъгляво, теглят се локуми, неразбрани безсилни шефове, демотивирани колеги, ... но ако вярваме, че всичко е за добро, значи има някакъв смисъл ... ще стискам палци за разговора!

Моя баща например сънува винаги всичко наопаки, ако сънува, че е намерил нещо нощес, значи ще загуби нещо ... ако сънува, че брат ми си е взел изпит, значи е скъсан ... непременно го помолих да ми каже, кога сънува, че се развеждам?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.