Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:37 27.04.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Видове астрологиянови  
Автор Orлeдaлнa (magica)
Публикувано27.10.03 13:41



Можем ли да споменем основните и с по няколко думи -всеки от тях, какво изучава.

1.Натална - рожденната карта на човека.

2.Синастрия - партньорски хороскопи.

3.Кармична - кармичните връзки

Вие сте.

Catch me...


Тема Re: Видове астрологиянови [re: Orлeдaлнa]  
Автор smaragd ()
Публикувано27.10.03 13:59



Почти всички използват натални карти, синастрия е техника, кармична е действително вид астрология ... всичко с времето си ... на мен би ми било интересно да прочета преди това, кой в какво вярва, защото от това зависи с коя астрология се занимава и кои техники прилага.

Знам, че е много философско начало, но преди да почнем световна война на тема дали има съдба или няма и дали се вижда в хороскопа, няма да е лошо да изясним малко очакванията ...

Мен лично ми е много весело, когато някой, който за себе си казва, че не вярва в нищо освен в свободната воля, използва техники за изчисляване на смъртта

Видовете астрологии бих ги подредила по школи:

- психологическа
- езотерична
- уранова
- класическа
- ведическа /макар, че е кръстена от американците така/
- хорарна
- астромедицина
- мунданна
- бизнес
- борсова

Има сигурно и други, но не се сещам в момента ... по памет ги изброих



Тема Re: Видове астрологиянови [re: smaragd]  
Автор Orлeдaлнa (magica)
Публикувано27.10.03 14:11



Аз съм от трупащите база данни в момента. Мога като същ лаик да кажа, че съм отворена абсолютно към всичко. Преди да отсея това, което лично на мен ми върши работа, да определя приоритети.
Приоритетите обаче се променят.
Нямам нищо против като въведение да се кажат по няколко думи за всяка от школите... съвсем съм незапозната, а друго си е някой да се опита да ми каже основното на разбираем език...

Catch me...


Тема Re: Видове астрология [re: smaragd]  
Автор Mesmerisa (deep & dark)
Публикувано27.10.03 14:25



Убий ме, но някои от тези видове за пръв път в живота си ги чувам….

Например уранова и борсова….

Кажи повече....



Тема Красиво Огледалце ...нови [re: Mesmerisa]  
Автор smaragd ()
Публикувано27.10.03 14:43



и двете заедно в комбинация сте страхотен ник ... дайте малко време да се съвзема ... би било хубаво за всяка една школа да се пусне отделен отговор, дори на мен ми е трудно да скачам от една школа на друга само с щракване на пръсти ... урановата я знаеш, умнице ... това е тази с безбройните астероиди и безбройните средни оси ... а борсовата съответно е позната в градове като ню йорк, лондон, токио ... следят мунданните цикли и особено лунното движение за да предсказват развитието на курсовете на различните пазари, на акции, ценни книжа, фондации, ... който иска да печели пари, се занимава с борсова астрология



Тема Re: Видове астрологиянови [re: Orлeдaлнa]  
Автор Lancelote (рицаръ)
Публикувано27.10.03 14:48



Защо пропускаме Астросоциологията - занимава се с изучаване на стеларното влияние върху процесите върху обществото, в политиката, социалните, икономическите, ако щете -историческите отношения, подчинени на определена цикличност, а също и мястото на социума в тях и на индивида в социума...

...Имало едно време в Тракия...


Тема Re: Видове астрологиянови [re: Orлeдaлнa]  
Автор smaragd ()
Публикувано27.10.03 14:48



съгласна съм с всичко, но задаването на въпроси е много по лесно и бързо от писането на отговори, търпение ... забравих да спомена, че кармичната е нещо като част, понякога синоним на езотеричната астрология, затова не я слагам като отделна в списъка



Тема Re: Видове астрологиянови [re: Lancelote]  
Автор smaragd ()
Публикувано27.10.03 14:54



тя е част от мунданната астрология, както и много други като политиката, икономиката и въобще развитието на света, отделните държави, нации и общества ...



Тема Съгласен съм...нови [re: smaragd]  
Автор Lancelote (рицаръ)
Публикувано27.10.03 15:00



Но Дънов и неговите преки последователи все пак я извеждат като самостоятелна астрология... Вероятно се дължи на факта че това става в началото на 20 век... Иначе не съм намирал разлика между муданната астрология и Астросоциологията... Вероятно защото поставяните въпроси засягат отделни аспекти от нея - някои се интересуват само от бизнес, други само от социални отношения, трети само от политическите процеси...

...Имало едно време в Тракия...


Тема Re: Съгласен съм...нови [re: Lancelote]  
Автор smaragd ()
Публикувано27.10.03 15:04



просто има тенденция всички школи да се аристократизират /да използвам твоя думичка / ... да създават свое кралство в кралството на астрологията




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.