Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:40 01.05.24 
Градове
   >> Бургас
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Една минута в Бургаснови  
Автор georgipehlivanov (непознат )
Публикувано12.10.10 01:56



Реших да упражнявам хобито си, като правя отвреме-навреме по някое едноминутно клипче с кадри от града.
Искам да покажа клипчетата на вашето внимание - може пък да са ви интересни.

Първо едно по-дълго клипче:



а едноминутните може да видите на блога, който създадох:




Тема Re: Една минута в Бургаснови [re: georgipehlivanov]  
Автор ra40n (пристрастен)
Публикувано13.10.10 13:35



Идеята ти е добра! Тук има доста "профисионалисти" снимачи и предполагам ще се заинтригуват яко!! Само две забележки:
1. Не си снимал нашия блок,за това не мога да дам оценка 6!!
2.На единия клип видях жена ми да се целува с друг......

Не мога да се осъзная още и за това не мога дам и точно мнение!!Довечера мисля да и тегля един бой и утре ще пиша повече коментари!!!



Тема Re: Една минута в Бургаснови [re: ra40n]  
Автор georgipehlivanov (непознат )
Публикувано13.10.10 14:08



1. Снимам само панелки, които ме кефят. Ако вашия блок е по-невзрачен... вероятно това е причината да го пропусна :( Тук възможностите са две - поосвежете го малко... или ме спонсорирайте и ще му направя реклама.
2. Аааа, не така - не на домашното насилие!
Очаквам коментари дали жена ви е добре и дали ще запазите вашата връзка. Посъветвайте я другия път да не се целува на обществени места (освен ако не е с вас)!



Тема Re: Една минута в Бургаснови [re: georgipehlivanov]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано13.10.10 18:37



Поздравления за идеята





Тема Re: Една минута в Бургаснови [re: Фиш]  
Автор brukk (плебс на нета )
Публикувано13.10.10 22:52



Само напред! Страхотно ! Пусни клипчета във чужбина -страхотна реклама за туризма във България !Не се шегувам ...

Too Old to Rock and Roll , Too Yong to Die


Тема Re: Една минута в Бургаснови [re: georgipehlivanov]  
Автор geoorgi (новак)
Публикувано14.10.10 08:23



Хубаво,ама много странни цветове на небето.



Тема Re: Една минута в Бургаснови [re: georgipehlivanov]  
Автор ra40n (пристрастен)
Публикувано14.10.10 13:37



Абе,невзрачен ,невзрачен, колко да е невзрачен???

ЕПК! Важвото е да не тече! Ама другия път го снимай,то сега криза- няма пари за реклама! На добра воля само!!
Колкото до жената-тя си отнесе боя,все има за какво! Казах и поне да ги прави по-скрито тия работи,да не ме излага! Ама оцеля де,споко! Тя носи на бой!!!



Тема Re: Една минута в Бургас [re: georgipehlivanov]  
Автор mizzoМодератор (Kind of blue)
Публикувано14.10.10 17:10



Много готино забавление е това. Предполагам, че отскоро си открил възможностите на програмата за редактиране, затова има странни решения като това с жълтия филтър на горната част от видеото. На едно място си поставил зелен филтър на цялата картина което е много актуално и е ползвано от далеч по-големи професионалисти в техни филмчета.
Все пак е похвално, продължавай в същия дух. След време ще почнеш да правиш добри филмчета.
Ако мога да дам съвет - порови и погледай подобни неща, правени от професионалисти. Има какво да се научи.
Успех!



Тема Re: Една минута в Бургаснови [re: mizzo]  
Автор georgipehlivanov (непознат )
Публикувано14.10.10 17:44



По принцип снимам отскоро и сега се уча да използвам най-правилните настройки при дадена ситуация, за да бъде картината максимално добра. Предвидил съм до края на годината да си оборудвам камерата с още някои неща, за да стават клиповете по-хубави.
По въпроса с програмата за редактиране - имам известен опит с нея, но нямах опит с приложението за корекция на цветовете - така, че и там се уча тепърва и експериментирам с различни филтри и настройки.
Конкретно за тези клипчета - не съм се старал кой знае колко да настройвам цветовете - ползвал съм предимно готови шаблони. Не съм и опитвал нещата да изглеждат най-естествено, а по-скоро като в музикален клип - просто ми харесват настроенията, които излъчват определени цветове, за това съм избрал тях.
Иначе доста други експерименти съм правил, и там където снимам нещо, което искам да изглежда по-"филмово" гледам да докарам нещата точно до "син" изглед, с по-дълбоки тъмни цветове.
Конкретно за клипчетата които правя из града - от клип на клип се старая да ползвам възможно по-малко различни цветови филтри. В последния съм ползвал само един за целия клип (в комбинация с още няколко настройки на програмата за редактиране), който сметнах, че ще предаде най-добре усещането, което желая.
Както казах - това ми е хоби, не претендирам, да е перфектно и професионално - уча се както да снимам, така и да обработвам нещата.
Мерси на всички за добрите думи, както и за градивната критика!



Тема Re: Една минута в Бургаснови [re: georgipehlivanov]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано15.10.10 02:10



Като за начало - добре.
Сега някои бележки и препоръки по същество (ако ги приемаш):
1. Имаш много стабилна ръка. Браво! А с какво снимаш?
2. Филтрите идват в повече. Използвай ги само когато искаш да засилиш някакво реално усещане за цвят и тоналност. Оранжевото небе може да е оригинално, но не можах нещо да го възприема... Все пак истинските цветове на природата са най-въздействащи.
3. Не слагай в клипчетата кадри, в които си наместваш камерата - дразнят. По-добре е да се движат обектите в кадъра, а не камерата. Въпреки всичко, видях интересни "швенкове" - получават се добре, ако не са случайни.
4. Избягвай "метлите", особено когато съчетаваш два кадъра с противоположни движения на камерата. Между две панорами слагай поне един статичен кадър - най-добре някакъв детайл.
5. Съседните кадри трябва да се съчетават по цветова гама или да са в рязък контрапункт, ако това е заложено умишлено.
6. Сграда се снима предимно от долу нагоре, особено ако е висока.
7. Стробо-ефектът накрая много ми хареса.



Продължавай в същия дух! Ще следим с интерес кариерата ти!
И както казва един приятел-видеооператор: кон се снима на каданс, а овца - в контражур!

Редактирано от cineman на 15.10.10 02:23.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.