Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:21 23.05.24 
Градове
   >> Бургас
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Добрата новинанови  
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано14.05.10 11:17



Нещо ми е слънчево на душата, въпреки че не съм си получила още януарските хонорари.


Иска ми се да напишете по една добра новина в тази тема. Нещо, което сте видели с очите си или пък сте чули, може и прочели във веснико.
Ще започна първа.
Влача се преди два-три дни по Александровска след работа, а краката ми сами ме водят към едно дървено павилионче на Тройката, където бирата е много студена.
И ето пия си бирката и зяпам минувачите.
Вървят две момета на видима възраст 16-17 годинки. Дърпат някакво пале от дребна порода, а то се опъва. Секунди по-късно става ясно защо - на малкото му се ака и то свършва тази работа на площада. Тъкмо да се вкисна и гледам как едната девойка вади пакетче мокри кърпички, подава на дургата, която пък взема малкото лайно и го носи към кошче. От изумление не успях да си извадя фотоапарата. Щях да пусна снимката във вестнико.
Хвала на такъви моми!!!



Тема Re: Добрата новинанови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор (не позна)
Публикувано14.05.10 12:08




Много ме изкефи връзката лайно - изумление

Мен пък ме трогна нещо,което няма как да разкажа с чувство за хумор...
Та,баща ми има некви съседи - младо многодетно семейство,с 3 деца,бедни хорица...Не ги познавам,но им пращам по него дрехи от мойте деца (много били доволни) Онзи ден тати ми разказа,че неква друга съседка там,млада украинка,самотна майка, умряла (при странни обстоятелства,убийство или самоубийство) и оставила сам самичко момченце на 5 год.,"много хубаво детенце"(цитат)И не знам как, но горкото дете прибрали да отглеждат онези хора,с техните си три деца...ей така,без много шум(не знам подробности,дали постоянно,дали законно) но тез хора са си свършили добрината без много шум(макар едвам да свързват двата края)
На фона на цялата гъзария дет ни тресе...кой е по по най,парадиране и показност с ВЕЩИ,ей тва ме развълнува

Сега ше му търся малки дрешки на сладура,обувки,маратонки,квото и да е,за тях ше е огромна помощ!




Тема Re: Добрата новинанови [re: Kи]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано14.05.10 14:47



Искам да направя две неща.
Първото е да дам и аз едни дрехи и обувки, а второто - да се срещна с тях, за да ги опиша във вестника.





Тема Re: Добрата новинанови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор (не позна)
Публикувано14.05.10 15:50



Супер!...това за дрехите и обувките,аз още не съм намерила,ама продължавам да търся:-)
Обаче...не знам никакви подробности,да не вземем да объркаме нещата,не знам социалните да не им го вземат зарад нас...В неделя ще ходя натам,баща ми обеща да ме запознае с хлапето,и тогава ще разпитам за всички подробности.Ако искаш и имаш време,ела и ти...неофициално засега:-)

П.С. В центъра е.




Тема Re: Добрата новинанови [re: Kи]  
Автор gergi_81 ()
Публикувано15.05.10 21:09



Много е тъжно и в същото време е много обнадеждаващо,че има хора като вас.Ако можех и аз бих помогнал ,ама нашата дъщеричка е само на 3 и старите и дрешки няма да им вършат работа.

За слушането на чалга,нямате никакво оправдание!Вие просто сте малоумни!


Тема Re: Добрата новинанови [re: gergi_81]  
Автор (не позна)
Публикувано15.05.10 23:19



На теб може да ти потрябват за второто



Пък и то това не са стари дрехи,знаеш,децата докато ги облекат 2-3 пъти,и вече са им малки...

А иначе,не знам дали им е тъжно,по-скоро си мисля,че е голям купон с тез четири деца - въпреки трудностите,положителните емоции би трябвало да са повече:-)




Тема Re: Добрата новинанови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор V.Grig ()
Публикувано16.05.10 12:00



Предложение:

Можеш да застанеш на павилиона с подготвен огледало рефлексен апарат и подходящ обектив и да чакаш в засада как дребна мутра тантуреща се с дърпащия си питбул, след появата на голямото лайно вади мокро пешкирче и събира лайното в шепичка



Ако не друго то те чака голямо пиене на бира, докато не ти писне или докато кмета не реши да разкара най-накрая смрадливите павилиони от центъра на града.



Тема като каза "центъра"...нови [re: V.Grig]  
Автор After_Dark (галфон)
Публикувано16.05.10 19:47



Дали се е променило нещо от преди няколко месеца?





тъй ще е и все по-тъй ще става...

Скапан дир-ник

Редактирано от After_Dark на 16.05.10 19:48.



Тема Re: Добрата новинанови [re: Kи]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано17.05.10 11:19



Не съм чела, защото ме нямаше в Бургас.
Хайде през седмицата да идем да им занесем.





Тема Re: Добрата новина [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор (не позна)
Публикувано17.05.10 15:14



Хайде!

Тю,такава подробна бележка ти писах,ама нещо не стана:-(
За да не се обяснявам пак,пробвай ти,прати ми тел.номер,и ще ти звънна...





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.