Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:32 09.06.24 
Градове
   >> Бургас
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Бургас ... автобуси ... гугъл ...  
Автор V.Grig ()
Публикувано29.04.10 10:32



смях.



Добре де ей това не мога да си обясня - разбирам, че тоз или онзи често решава да си врътне малко политически ПР или да претака едни пари било от общинския бюджет или по някоя външна програма ... ама добре де що не свършим работата както трябва ...

В конкретния случай имам предвид рекламираната уж информационна система за градския транспорт на Бургас - уникална за страната и напълно функционираща от утре ...

Ако не сте опитвали - пробвайте. Моите впечатления са следните:

1. Нормален човек - средностатистически интернет юзър е невъзможно да се ориентира в използването на системата дори и имайки предвид че гугъл мапс е преведен на български.

2. Системата не работи коректно - при мен функционира. При мой познат и практически равни условия опцията за "обществен транспорт" не е налична

3. Можем евентуално да преглътнем факта, че създалите системата т.е. качилите информацията в гугъл, са работили през пръсти и вероятно не са качили съвсем прецизно маршрутите на автобусите и като резултат пътя към Меден Рудник минава директно през залива

4. Лично аз не мога да преглътна обаче, че за да стигна до Горно Езерово, създателите ми препоръчват да си хвана такси от Меден Рудник - селото, а пътя ми до Крайморие е отново с такси хванато от Комлука

Аз лично викам аман от некадърни хрантутници. Някой има ли идея колко пари ни струва това недоносче?



Тема Re: Бургас ... автобуси ... гугъл ...нови [re: V.Grig]  
Автор MoPcKuМодератор (звяр)
Публикувано29.04.10 13:33



Я сложи един линк...



Тема Re: Бургас ... автобуси ... гугъл ...нови [re: MoPcKu]  
Автор ra40n (пристрастен)
Публикувано29.04.10 14:08



Аз разбрах,че било абсолютно безплатно,но и при мен не проработи! Наистина е по-добре да си тестват новите неща и тогава да се предлагат! Иначе ,да бързаме само за да сме"първи сред първите" е безмислено! Нали се прави за улеснение на пътуващите,уж!!!???



Тема Re: Бургас ... автобуси ... гугъл ...нови [re: ra40n]  
Автор mizzoМодератор (Kind of blue)
Публикувано29.04.10 15:56



Пичове, работи, само че наистина е трудно да се борави с тази информация.
Само, че бих задал логичния въпрос: Родните "хрантутници" ли са тези които трябва да оправят софтуеъра на Гугъл?
Защото и за други държави градове проблема си го има



Тема Re: Бургас ... автобуси ... гугъл ...нови [re: mizzo]  
Автор V.Grig ()
Публикувано30.04.10 09:10



Едва ли е виновен енджина на гугъл



Това което аз наблюдавам е че най-вероятно не са въведенивсички точки по паршрутите на съответната линия, което води до безумни диагонали през пристанището (примерно), и че не са въведени всички автобусни линии в рамките на града, което пък води до безумието за Долно Езерово да стигна с автобус до БХТИ и от там да си хвана такси

Та тъй - хич не ги разправяй тез дето гугъл бил виновен

Тъй че седя си зад думите, че ако за тази смешка е платено трябва да си искаме парите обратно. А ако не е платено към подизпълнител, а е вътрешна работа, на въпросните юнаци трявба да им се отреже от заплатите.

http://www.factor-bs.com/news-14365.html
Пускането на приложението стана възможно благодарение на Веселин Райчев, който е софтуерен инженер в офиса на Google в Швейцария, и бургазлията Николай Казмин - студент в ETH Zurich. По проекта активно работиха дирекциите „Информационно обслужване и технологии” и „Икономика и стопански дейности” при Община Бургас.



Тема Re: Бургас ... автобуси ... гугъл ...нови [re: V.Grig]  
Автор mizzoМодератор (Kind of blue)
Публикувано30.04.10 18:29



Аз няма начин да разбера какво си гледал, пробвах няколко варианта но показа някакви маршрути, които изглеждаха ОК, доколкото познавам бургаския транспорт. Аз познавам автобустие в Бургас наистина много слабо, но достатъчно за да знам, че няма никакъв начин да стигнеш от Меден Рудник до Горно Езерово с такъв. Нито знам на какъв принцип работи "енджина" на Гугъл, но предполагам, че ако няма вариант за придвижване с автобус, ти намира алтернатива като например такси. Звучи ми логично да е така. Освен ако нямаш цялото време на света и не решиш за по-пряко да минеш през центъра.
Както и да е.
Наистина не съм компетентен по въпроса, само изразих мнения на база на беглите ми познания...



Тема Re: Бургас ... автобуси ... гугъл ...нови [re: mizzo]  
Автор V.Grig ()
Публикувано30.04.10 19:04



Обяснявам бавно и подробно

:

Задавам непроизволен начален адрес в центъра на града (Бургас) и произволен краен адрес в Долно Езерово - получавам следната инструкция за предвижване

-Вървете пеша до Дом ЛУКОЙЛ
Около 9 минути
Показване на детайлите

- Автобус - 12A - В посока: автостанция ж.к. Славейков
Услугата работи на всеки 6 минути
Транспортна фирма: Бургасбус ЕООД
19:10 Тръгвате от Дом ЛУКОЙЛ
18 минути
19:28 Стигате до автостанция ж.к. Славейков


-Шофирайте/вземете такси до ул. Средногорие
Около 9 минути
Показване на детайлите



Сега по ясно ли е? Мога да ти демонстрирам маршрутите и до Горно или Крайморие

Редактирано от V.Grig на 30.04.10 19:20.



Тема Re: Бургас ... автобуси ... гугъл ...нови [re: V.Grig]  
Автор MoPcKuМодератор (звяр)
Публикувано30.04.10 20:02



Всичко ново си има нужда от тестване и откриване на грешки. Мисля, че системата не е завършена да не говорим, че дори автобусите все още нямат разписание или ако има то винаги не се спазва...

За съжаление не разполагаме с разписания за пътуване с обществения транспорт от меден рудник до Горно езерово за указаните от вас дата и час


Редактирано от MoPcKu на 30.04.10 20:18.



Тема Re: Бургас ... автобуси ... гугъл ...нови [re: V.Grig]  
Автор Seaborn (Jethro)
Публикувано01.05.10 14:32



Обикновеният юзър се оправя, системата се използва успешно в повече от 446 града в света. Проблемът с твоя познат най-вероятно е в неговия теУевизор. Доколкото знам информацията която се вкарва в Гугъл те кара да въведеш всяко едно завойче по пътя, което е много работа, която не ти дава почти никаква стойност. Затова при задаване в системата само на спирките се показва права линия до следващата, това не е само за Бургас. Явно линията до Горно езерово не е сложена. И най-важното - системата струва на общината точно НУЛА лева и НУЛА стотинки, точно колкото и твоето мрънкане.

Редактирано от Seaborn на 01.05.10 14:34.



Тема Re: Бургас ... автобуси ... гугъл ...нови [re: V.Grig]  
Автор niro (Европеец)
Публикувано02.05.10 21:22



Преди време я тествах, закараме правилно до ц-ра /от Славейков/... А доколкото разбрах тогава, системата за Бс е вкарана от бълг. студент в чужбина на някакви доброволни начала или нещо такова...
А за транспорта в Бс като цяло - не коментирам, че ще стане еднаа...






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.