Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:51 26.05.24 
Градове
   >> Бургас
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Гераците?нови  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано05.03.10 14:27



Някой иска ли на гледа "Гераците"?
по Елин Пелин · Реж. Бина Харалампиева · С: Илия Раев, Стефан Сотиров, Любен Попов, Владимир Димитров, Милен Алексиев и други.
Гостува Шуменския театър, на 18.03.?



Тема Re: Гераците?нови [re: Фиш]  
Автор gergi_81 (рокаджия)
Публикувано05.03.10 18:59



Е как да не искаме. Колко е билета ?

За слушането на чалга,нямате никакво оправдание!Вие просто сте малоумни!


Тема Re: Гераците?нови [re: Фиш]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано08.03.10 14:29



Ето едно филмче за Илия Раев и Шуменския театър:



Между другото, в "Гераците" Раев е много добър. И не само там.



Тема Re: Гераците?нови [re: cineman]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано08.03.10 15:38





Стресна ме с тоз Холивуд



Тема Re: Гераците?нови [re: Фиш]  
Автор Уди ()
Публикувано09.03.10 09:42



Гераците.

Аз не бих препоръчал това представление. И не защото няма да е добро - не знам, може и хубаво да е, ами защото познавам практиката. Творби от българската класика се правят не защото са класически, а защото биха могли да позакърпят бюджетите на позакъсалите театри. На такива водят групово училища - хем пишлеметата да бъдат поне донякъде запознати с литература, към която никога няма да посегнат. Мисля, че и в Бургас ще стане същото - просто няма почти никакъв друг нормален интерес. Предполага се един буквален прочит на текста, което е хубаво за тези, които нямат представа за какво става дума при Каравелов. Ако ви се гледа нещо сред 350 шумни хлапета отидете.В интерес на истината, когато нещо ги "грабне" не са толкова шумни или шумят адекватно. Но не мисля, че този случай ще е точно такъв...

Специално на герги препоръчвам постановката Горката Франция - голям смях тресе всички зрители, а и става въпрос за педераси. Отделно предстои премиерата на Търговци на презервативи, еврейски сериозен текст - дано бъде поставен добре!



Тема Re: Гераците?нови [re: Уди]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано09.03.10 10:53



В последните години единствената пиеса, коята бих могла да нарека класическа, беше "Когато гръм удари", Яворов, по случай 60-годишнината на Т.Щонов(Светла му памет!).Очарована бях.Малко ми е писнало от заиграването с цинизми, което си позволяват заради пустия зрителски интерес.И друг пример- "Змей" по П.Ю.Тодоров, пак на шуменския театър, с участието на Н.Урумов.

В контрапункт, бих ти дала за пример и "Невинните" по книгата на Т.Димова "Майките".Представление, на което голяма част от публиката бяха точно гимназисти.Такава тишина, не помня, не бях виждала.

Въпрос на избор е все пак.





Тема Re: Гераците?нови [re: Уди]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано09.03.10 11:55



Абеее... прочитът на текста на "Гераците" въобще не е буквален... Пиесата е доста осъвременена и това даже може да скандализира част от публиката...



Тема Re: Гераците?нови [re: Уди]  
Автор ra4O (пристрастен)
Публикувано09.03.10 12:03



Уди,само не разбрах -що чини Каравелов ,при "Гераците" ??? А и освен това,дайте да не връзваме каруцата пред коня! може да е сполучлива постановката! Най-малкото ,няма да е излишна глътка "култура"!! Даже си е и наша,родна класика! Че от моноспектакли ми писна!!!



Тема Re: Гераците? [re: ra4O]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано09.03.10 12:20



Така е - който бърка Елин Пелин с Каравелов, няма правото да препоръчва каквото и да било...





Тема Re: Гераците?нови [re: ra4O]  
Автор Уди ()
Публикувано10.03.10 19:20



Да! Извинявам се! Направил съм грешка в бързината, защото мислех за постановката в операта на Българи от старо време, която смятах да вплета в поста си като подкрепа на тезата си. Но се получи нещо гротескно, признавам. Сега и да обяснявам цял живот, така или иначе ще си вървя като човека, който не прави разлика между Елин Пелин и Каравелов, какво да се прави



А и не искам да възпитавам вкусове у никого, а само да споделя впечатления от практиката си на зрител. "Змей" на шуменския театър е по чудесната драма със заглавие "Змеюва сватба"...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.