Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:05 02.07.24 
Градове
   >> Бургас
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Сезонната работа в Слънчев бряг  
Автор Halenna (непознат )
Публикувано07.03.10 20:08



Здравейте на всички!
Като начало искам да се извиня, че именно тук пускам тази тема, но някак си ми се стори най-подходящото място за нея. Простете, още съм нова : )

Интересуват ме всякакви мнения и личен опит от работа в к.к. Слънчев бряг, тъй като за първа година (лято) възнамерявам да работя там. Коя според вас е най-добре платената работа за хора без опит по морето? Как да си намеря работа - на място, чрез интернет, връзки и кога? Как се случи при вас? Всякакви разкази биха ми били от полза!

Благодаря предварително!
Приятна вечер : )



Тема Re: Сезонната работа в Слънчев брягнови [re: Halenna]  
Автор lauresil (незапознат)
Публикувано08.03.10 11:40



най-доходната работа е т.нар. викач - стоиш пред заведение и приканваш хората да влязат вътре. надницата е 10лв на час(тва по информация от миналото лято 2009). прави си сметката ако работиш 8 часа всеки ден. само, че тази работа не е за всеки. аз не мога да я работя.
обикалял съм по хотелите да си предлагам услугите - така, че тва е вариант. по интернет също би трябвало да става. последно съм работил там, обаче преди 3 години и заплатите сигурно са се изменили

едит: обикновено сезона почва края на април и по-хубавите хотели почват по рано работа. иначе може да започнеш и юни/юли месец, но няма да е толкова добре

Редактирано от lauresil на 08.03.10 11:44.



Тема Re: Сезонната работа в Слънчев брягнови [re: lauresil]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано08.03.10 12:36



10 лв на час? сигурен ли си в тази информация? защото аз знам за 10 лв на ден!
и я помисли добре, койк ще ти даде 10 лв на час за викач? по тази логика на готвача трябва да дават по 25 лв на час, ма говорите все наизуст бе

Господи като прибра грешните, защо не прибра и смешните!?


Тема Re: Сезонната работа в Слънчев брягнови [re: lauresil]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано08.03.10 12:38



и да допълня само, на готвач се плаща по 90 лв на ден, а смятай сега дали викача ще взима колкото готвача? Изобщо имаш ли някаква представа от тези неща или просто реши ей така да се изкажеш, неподготвен?



Господи като прибра грешните, защо не прибра и смешните!?

Тема Re: Сезонната работа в Слънчев брягнови [re: !!Фakличka!!]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано08.03.10 15:45



На мен също ми се струват нереални тези 10 лева на час, но ако е така, излизам в неплатена и отивам да бачкондря в Сънито :))))
За съжаление постът ми е малко оф, защото нямам никаква информация за работата в Слънчев бряг, само знам, че е добре да я търсиш от сега.

Antes muerta que sencilla


Тема Re: Сезонната работа в Слънчев брягнови [re: KpucaHa]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано08.03.10 15:59



И без това, с пи-ар-а си на ти.





Тема Re: Сезонната работа в Слънчев брягнови [re: KpucaHa]  
Автор mizzoМодератор (Kind of blue)
Публикувано08.03.10 16:15



Ти поне си по специалността:





Тема Re: Сезонната работа в Слънчев брягнови [re: Halenna]  
Автор mizzoМодератор (Kind of blue)
Публикувано08.03.10 16:25



"Възнамерявам да работя там" ми прозвуча сякаш са ти предложили работа и се каниш да я приемеш, но разбрах, че не е така. Това поражда кое те накара да възнамериш? Искаш да си изкараш едно лято на морето или искаш да изкараш някой лев? Двете едновременно, повярвай ми, не могат да се случат. Работил съм там, имам и много приятели които работят и много които дават работа.
Ако искаш да си изкараш лятото, намери си работа в някой магазин, офис за имоти, нещо такова което работи през деня. Парите със сигурност няма да са големи, ако си очаквала друго - подвели са те.
Ако е за пари, да не те плаша ама е трудно да се изкарат. Сервитьори с опит, готвачи на високо ниво, артисти може и да изкарат някой лев, ама или е трудно или местата за заети.
Само не допускай грешката да отидеш на общо основание да питаш "Имате ли работа" защото както се сещаш наплива на нова работна ръка е огромен и много хора го знаят и практикуват по следния начин, взимат те с обещание за хубави пари, не ти плащат, месец, ако изкараш два и те пращат да си ходиш, защото следващия чака. Там не им пука от текучество, защото клиентите им са за по една седмица.
Да не те плаша, ама тръгваш за джунглата.
И все пак трябва да си решила какво ще правиш там, не може просто така да си търсиш работа...



Тема Re: Сезонната работа в Слънчев брягнови [re: KpucaHa]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано08.03.10 17:41



аз имам инфо и това е лъжа, на ден да, ма на час...айде бе, ми то добрите готвачи ше станат викачи в тоя случай



Господи като прибра грешните, защо не прибра и смешните!?

Тема Re: Сезонната работа в Слънчев брягнови [re: mizzo]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано08.03.10 17:44



браво, поста ти е точен


пари на нашето черноморие няма отдавна, а откак убиха един виден мафиот съвсем замряха някои неща, по точно едни хубави кинти

Господи като прибра грешните, защо не прибра и смешните!?

Тема Re: Сезонната работа в Слънчев брягнови [re: KpucaHa]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано08.03.10 17:44



Крисано, ти не си ли на морето бре? Дан си ми тук под носа и да си траеш,а



Господи като прибра грешните, защо не прибра и смешните!?

Тема Re: Сезонната работа в Слънчев брягнови [re: !!Фakличka!!]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано08.03.10 20:13



След като Вая преля, съм на морето, да

Иначе по ШОПлука ходя на ШОПинг...и /запушете си ушите, другарчета/ на Гранд-инг

Antes muerta que sencilla

Тема Re: Сезонната работа в Слънчев брягнови [re: Halenna]  
Автор gergi_81 (рокаджия)
Публикувано08.03.10 21:25



Ами и тази година,най-доходни ще си останат кражбите.Ако имаш талант може и да ти хареса в Сънито. Тезгяха е голям

За слушането на чалга,нямате никакво оправдание!Вие просто сте малоумни!


Тема Re: Сезонната работа в Слънчев брягнови [re: Halenna]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано08.03.10 21:56



И аз ще кажа нещо което и mizzo каза - доста работодатели в Сл.бряг са некоректни и шанса да попаднеш на такъв е голям. Една приятелка се е пробвала 1-2 години там и каза същото - хваща се на работа и като дойде време за заплата - "пари няма". Затова от няколко години работи в Гърция(и там не е много лесно) но поне като кажат колко ще ти дават наистина ги дават.
Да не си мислиш че като работиш в Сл.бряг си открила златна мина. И май най-доходни са кражбите, стига да не те хванат.





Тема Re: Сезонната работа в Слънчев брягнови [re: Пeтъp_]  
Автор kri-si (ъкула)
Публикувано09.03.10 00:29



Аз съм работила в Слънчев Бряг. Пари се изкарват, верно. Но и се харчат там. Една-две седмици и свикваш да работиш много, да спиш малко. Като приключиш работа ще ти се излиза с колеги. Най-малкото ще се храниш. А цените там са високи. От лятото ще ти останат хубави спомени, но не и пари. Дали работодателя ще се окаже точен - въпрос на късмет, мисля. Аз тръгнах да си търся работа ей така, от магазин на магазин и попаднах на много хубави хора. Но съм чувала какви ли не случаи, така, че мисли! И да, сега е времето да търсиш - март, април. Каквото и да решиш - желая ти успех!



Красиво е това, което обичаме

Редактирано от kri-si на 09.03.10 00:33.



Тема Re: Сезонната работа в Слънчев брягнови [re: mizzo]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано09.03.10 10:38



Хаха, освен, че имам тапия съм и гръмогласна, така че смятам, че ще успея да пробия в гилдията на пиарите в Слънчев бряг ;))

Antes muerta que sencilla


Тема Re: Сезонната работа в Слънчев брягнови [re: !!Фakличka!!]  
Автор lauresil (незапознат)
Публикувано09.03.10 11:05



Факличке, за разлика от много от мненията тук(особено твоите - цели 5 и нито едно по темата, 2 нареждащи мен без никакво основание), които само флудят темата, в моето имаше смисъл. Аз не се намирам само на приказка, мненията ми в този клуб се броят на пръстите на 2те ръце за 5те години откакто съм регистриран в дир.
Въпросните 10лв/час за викач са 1000000% сигурни - близък мой приятел 4 години работи това. Обаче нали се сещаш, че не е достатъчно само да стоиш на едно място с менюто в ръце. Номера е да заговаряш хората и да ги вкарваш вътре. Даже тоз моя човек ми е разправял за най-високоплатения викач, който зимал 50 на час обаче говорел перфектно 5 езика и знаел елементарни реплики на още толкова за да предразполага чужденците - виж, това дали е измислица не знам.

колкото до скъпия живот в Сл. бряг е вярно и не е. Квартири има за по 150лв на месец, а супермаркета, чието име ми избяга сега е по евтин от магазините в Бургас. Естествено, ако искаш да си поживееш може и да не ти стигнат парите. Всичко е в приоритетите

Редактирано от lauresil на 09.03.10 11:09.



Тема Re: Сезонната работа в Слънчев брягнови [re: lauresil]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано10.03.10 01:52



oфициално се извинявам, да, попитах днес и наистина викачите взимат такива пари!



Господи като прибра грешните, защо не прибра и смешните!?

Тема Re: Сезонната работа в Слънчев брягнови [re: mizzo]  
Автор Halenna (непознат )
Публикувано10.03.10 10:20



"Възнамерявам" - по-скоро имам силното желание да прекарам 2 месеца на морето. Не ми е толкова за парите, макар че бих се радвала да остане нещо

Най-вече искам да се поставя в нова среда, да срещна нови хора и да изпитам гъвкавостта си (за кратко време да стана част от екип от непознати). Тук е моментът да кажа, че нямам никакъв опит и съм на 18. Уча английски и немски усилено и съответно имам доста високо ниво и по двата езика. А друг важен въпрос, който имам, е вие къде живяхте докато работехте? И как бяха условията/цените на квартирите?

Приятен ден



Тема Re: Сезонната работа в Слънчев брягнови [re: Halenna]  
Автор ra4O (пристрастен)
Публикувано10.03.10 12:09



Ами ако се преценяш ,че си на добро ниво,може да се огледаш за работа като ескурзовод! Или поне от тези които правят трансферите от летището само1 Обикновенно се осигуряват квартири от работодателя и някаква храна, или дават малко повече и сама си търсиш квартира! Нее болка за умиране-около 7-8 лв на вечер,но обикновенно сте повечко хора в апартамент. И все пак трябва да се внимава с работодателите,наистина има големи мишоци! За съжаление,не мога да те посъветвам къде да потърсиш свободни позиции!?



Тема Re: Сезонната работа в Слънчев брягнови [re: Halenna]  
Автор niro (Европеец)
Публикувано24.03.10 09:49



Щом не ти е до парите, а да си 'прекараш' едно хубаво море, пробвай на юг - там местата са по-сигурни, по-евтино е, а купоните също може да са с малко разходи...
За екскурзовод и особено за трансфер си искат хора с образование и най-вече - с опит... И въобще там 80-90% са си старите кадри... Бъди доволна, ако за рецепционист се уредиш - караш на смени, с платена стая в хотела и това е... Лошото е, че и там често /за Сънито/ те вземат на пробен период - после може 'да не им хареса' как се справяш със задачите и чао... а пари - няма, защото всъщност са те обучавали...





Тема Re: Сезонната работа в Слънчев брягнови [re: Halenna]  
Автор P. - koвaчa (ентусиаст)
Публикувано06.04.10 01:12



Тази тема определено ми се стори много интересна. Ето ви малко музика Нали са празници:





























































































































Редактирано от P. - koвaчa на 06.04.10 01:53.



Тема Re: Сезонната работа в Слънчев брягнови [re: P. - koвaчa]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано06.04.10 12:48



Това ли е малко музика???

Antes muerta que sencilla


Тема Re: Сезонната работа в Слънчев брягнови [re: KpucaHa]  
Автор (не позна)
Публикувано06.04.10 21:26



Не дърпай дявола за опашката






Тема Re: Сезонната работа в Слънчев брягнови [re: P. - koвaчa]  
Автор mizzoМодератор (Kind of blue)
Публикувано07.04.10 15:36



Голяма глупост, причтелю. Извинявай ама няма как да го нарека.
Нали не си мислиш, че някой ще седне да пуска линк след линк и да гледа некви клипове от ютюб които дори нямат нищо общо помежду си (поне доколкото видях от първите 10 линка)
Би ли ми обяснил какво общо има със сезонната работа в Слънчев бряг с желанието ти да споделиш със света какви музикални настроения те спохождат от време на време?



Тема Re: Сезонната работа в Слънчев брягнови [re: P. - koвaчa]  
Автор marta_s (справедлива)
Публикувано08.04.10 00:49



Сред всички тези линкове има малко музика ? О, кажи ги по номера, хич ме няма в хазарта!




Тема Re: Сезонната работа в Слънчев брягнови [re: marta_s]  
Автор gergi_81 (рокаджия)
Публикувано08.04.10 00:50



Мене ме накефи 13-то парче ,ама не тази версия , а от 1989. Някак по-ритмична е

За слушането на чалга,нямате никакво оправдание!Вие просто сте малоумни!


Тема За песничките :)нови [re: gergi_81]  
Автор kri-si (ъкула)
Публикувано13.04.10 22:39



Чудесен си, човече! Взех да отварям линковете един по един и се наслушах на хубава музика

Има песни, за чието съществуване бях забравила и/или не съм знаела кой ги пее. Е, има и песни, които не ми харесват, но в общи линии останах приятно изненадана.

Красиво е това, което обичаме

Тема Re: не ми обръщайте Фниманиенови [re: P. - koвaчa]  
Автор P. - koвaчa (ентусиаст)
Публикувано14.04.10 22:20



Безбачкаторен съм Mizo и от скука та на. Те полУвината са вече нИвалидни.
Благодарско специално на Kri-si за добрите думички.Доста си поиграх докато ги изнамеря , клипУитИ но няма смисъл - повечето работи вече специално за български гледачи се възПрещават - дЕректно ут Америка. С това крадене на музика до къде я докараЙми.
На мен най ми Аресва Мариса Санина с "Бяла къщурка (на пет шест Итажа са мУдерни у наЗи ма нейсе.)
Имах вдОхновение и го иСказах. Аре чао ви:)))
дУ следующУтУ ми рУмЪнтично вИражение тъдява нЕкой път:)))



Редактирано от P. - koвaчa на 15.04.10 01:15.



Тема Re:нови [re: P. - koвaчa]  
Автор ako iskam :) (непознат )
Публикувано24.04.10 11:01



мм аз съм на 16 и мисля това лято да работя по черноморието някъде.. в слънчев бряг за предпочитане,ама не съм от там и ще се радвам, ако случайно някой знае къде мога да питам, някакви телефони за връзка ? мисля да се занимавам като пиколо или камериерка,разпитвала съм и ми казаха,че взимат на по 16,освен това имам доста приятели,които вече си намериха работа, а аз сякаш позакъснях, та ако може някой да сподели предложения :)



Тема Re:нови [re: ako iskam :)]  
Автор P. - koвaчa (ентусиаст)
Публикувано24.04.10 15:24



Мои ученици ходеха на юг. Аз не съм се пробвал, то и времето май напредна. Моя колежка учителка работеше лятото в денонощен магазин.Казваше 4е взема по 1000.
В Слънчев Бряг е много работа денонощно и зависи при какъв ще попаднеш....При какви ще попаднеш. .. Там лятото няма учители а автомонтъори и в Бургас се търсят. Аз нямам други професии. Ти хвани нещо дето ти е по техникума или профила на гимназията в която учиш.
Но понякога късмета има значение. Опитай какво да е. И...умната , не че човек не може да си счупи крака като става от леглото сутрин де, ама все пак Слънчев Бряг е това - стълпотворение от хора и нрави.

Редактирано от P. - koвaчa на 24.04.10 15:29.



Тема Re:нови [re: ako iskam :)]  
Автор lauresil (незапознат)
Публикувано24.04.10 22:36



сега ако си момиче то тогава камериерка, ако си момче тогава пиколо, за обратния вариант не съм чувал.

някои работодатели няма да те вземат на 16, в тва съм сигурен защото брат ми беше на 17 години и 10 месеца и в хотела не му позволяваха нощни смени докато юли не навърши 18. така че ако те вземат имай едно на ум, че работодателя не е съвсем изряден и това може да рефлектира върху други отношения, заплатата също.

за контактите - гледай в сайтовете на хотелите и пускай CV-та. друг удачен вариант е да обикаляш лично хотелите и да питаш. най-добре ако имаш познати, но те хубавите места така или иначе ще ги заемат преди да завършиш училище.

виж по на юг е по-лесно(Китен, Приморско, Царево, Ахтопол). по-малко е работната ръка там и работодателят е длъжен да прави компромиси. обикновено се осигурява и квартира, докато в Сънито често трябва да си я плащаш от заплатата. Затова и Слънчев бряг е по предпочитан от хора, живеещи близо и пътуват всеки ден до работата си.

Отделен въпрос е че в Слънчев бряг живота тече на много по-бързи обороти и е лудница. на мен ми харесва много и за изкарване на пари, а вече предимно за харчене, но съм работил и надолу и Китен и Приморско са доста сносни варианти докато вече Царево, Ахтопол са по спокойни и "умрели" места. друг плюс е че можеш да почнеш работа по-късно тъй като сезона там не започва в средата на април



Тема Re:нови [re: lauresil]  
Автор esti ()
Публикувано25.04.10 16:43



сега ако си момиче то тогава камериерка, ако си момче тогава пиколо, за обратния вариант не съм чувал.


Има предвид пиколо в ресторант вероятно. Което е различно от пиколо (портиер) в хотел.





Тема Re:нови [re: esti]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано25.04.10 22:37



Пиколо в ресторант какво значи????? Честно, сефте чувам.
Хостеса??

Antes muerta que sencilla


Тема Re:нови [re: KpucaHa]  
Автор esti ()
Публикувано26.04.10 11:10



Ми това са хората, които зареждат масите за групите и след това съответно ги почистват - най-общо казано общи работници.
Това се налага предимно в ресторанти със сезонна натовареност.



Тема Re:нови [re: esti]  
Автор lauresil (незапознат)
Публикувано26.04.10 11:50



може би си прав/а, но тъй като съм работил и това в ресторант товава ни водеха сервитьори; това е единствената работа от която съм се отказвал преди края на сезона - беше убийствено



Тема Re:нови [re: esti]  
Автор MoPcKuМодератор (звяр)
Публикувано26.04.10 17:43



оберкелнери?



Тема Re:нови [re: MoPcKu]  
Автор esti ()
Публикувано28.04.10 00:17



Неее, тези май се водят шефове нещо.
А пиколото е като общ работник, не сервира на клиенти - само чисти след тях.





Тема Re:нови [re: esti]  
Автор MoPcKuМодератор (звяр)
Публикувано28.04.10 23:51



то туй си е чист чистач...





Тема Re:нови [re: esti]  
Автор !!ФAKЛИЧKA!! (fuego)
Публикувано28.04.10 23:55



пиколо в ресторант няма, има помощник сервитьор, основно почиства, даже не е и оберкелнер. Помощника само сменя пепелници, дава менюта и прочие, но почти няма контакт с клиента. Това пиколо в ресторант къде го има?




Тема Re:нови [re: KpucaHa]  
Автор !!ФAKЛИЧKA!! (fuego)
Публикувано28.04.10 23:57



хостеса е модерното наименование на салонен управител






Тема Re:нови [re: esti]  
Автор !!ФAKЛИЧKA!! (fuego)
Публикувано28.04.10 23:59



оберкелнера е човека който дава и взима парите на клиентите, само той и никой друг, тук, от школата на Балкантурист




Тема Re: Сезонната работа в Слънчев брягнови [re: Halenna]  
Автор morgonstjarna (непознат )
Публикувано29.04.10 20:24



Здравей!
И аз като теб искам тази година да пробвам там, но също нямам информация, така намерих и темата ти.
Исках да попитам останалите, които вече имат опит, дали се търсят хора със скандинавски езици, защото аз това уча и ми се иска малко да го практикувам. Освен много добър немски, говоря добре английски и шведски, а с датски, норвежки и исландски се справам горе-долу. Не търся работа в хотел, а по-скоро като продавачка или нещо такова (парите не са толкова важни). Според вас имам ли шанс да намеря нещо през юли, защото тогава се прибирам?
А на теб ти желая много успех с търсенето :)



Тема Re:нови [re: !!ФAKЛИЧKA!!]  
Автор esti ()
Публикувано30.04.10 16:49



Това пиколо в ресторант къде го има?


Ами по черноморието, предимно в големите хотели/комплекси, които обслужват много организирани туристи наведнъж.
В нормалните градски ресторанти май не съм чувала да има.



Тема Re:нови [re: MoPcKu]  
Автор esti ()
Публикувано30.04.10 16:51



Ми нещо такова май се явява. Но не мете пода и не обира паяжини.





Тема Re:нови [re: esti]  
Автор niro (Европеец)
Публикувано02.05.10 20:22



И аз не съм чувал досега 'пиколо' в ресторанта, освен ако няма такъв на входа, но това е работа или на главен келнер, ОТЗ, или напоследък - хостеса... Пиколото си е на портала, на колите, във фойаето с багажа... На блок-масите са си "сервитьори на блок-маса"





Тема Re:нови [re: !!ФAKЛИЧKA!!]  
Автор kodein (енджинерин)
Публикувано03.05.10 11:36



Не точно... оберкелнара по принцип не обира кинтите, а по-скоро диригентства... Да ме поправят немскоговорящите, но "обер" значеше нещо като "главен".



Тема Re:нови [re: niro]  
Автор esti ()
Публикувано04.05.10 14:29



Много е възможно да не е някакво официално название на тази дейност, но на времето, когато работех в туризма назначаваха пикола в ресторантите.
И на рецепциите също.


Може пък да е бил вътрешноведомствен жаргон някакъв, макар да се съмнявам, защото хората, които стопанисваха ресторантите бяха от старата школа - топ професионалисти.



Тема Re:нови [re: esti]  
Автор niro (Европеец)
Публикувано12.05.10 00:49



На рецепциите да, а на ресторантите - рядко на входа, но нямаха отношение към обслужването - след средата на 90-те /и почналата приватизация в туризма/ там вече стояха други 'момчета'

Всъщност аз точно 'стария' период на туризма закачих - сезон '91 в Дюни, а след няколко год. се наложи да направя съпоставка със сезон '97 - Сънито... Дано не се наложи наново, че особено след 2000-та думата туризъм в Б-я вече придоби други измерения



Тема Re:нови [re: niro]  
Автор esti ()
Публикувано14.05.10 13:57



Когато аз ходатайствах за една комшийка да я назначат за пиколо в ресторант не ставаше дума за стоене на входа, а за полиране на прибори, събиране на мръсни покривки и зареждане с чисти, след закуска/обяд/вечеря на групите отсервираше мръсните съдовете и ей такива...
И ако не греша мисля, че в заповедта й за назначаване пишеше "пиколо" т.е. било е официална длъжност по онова време.....и за онова място.


Както и да е, няма значение как се води работата, ако се заплаща добре. И ако я има преди всичко, че с тази криза...



Тема Re:нови [re: esti]  
Автор niro (Европеец)
Публикувано16.05.10 11:04



Да, официална длъжност беше... и сега е

Но тя си е била най-обикновена чистачка... и ако са нямали щат за такава, а сервитьорите не им се занимава щото са тузари, са я назначили на тази 'длъжност'.



Тема Re:нови [re: !!ФAKЛИЧKA!!]  
Автор CeньopДeлMyлe (виден певец)
Публикувано22.06.10 07:37



оберкелнера е човека който дава и взима парите на клиентите, само той и никой друг, тук, от школата на Балкантурист
ОБИРкелнер?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.