Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:02 16.06.24 
Градове
   >> Бургас
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Снегът пак ни изненада.  
Автор Bл. Ульянoв (Пyтин) (ентусиаст)
Публикувано19.01.10 08:09



Днес сутринта градът беше засипан със сняг. В 7 часа на практика нямаше почистени улици, дори и централните бяха в сняг. Опити за разчистване имаше само около някои спирки и големи кръстовища, като там изринатият сняг беше струпан на тротоарите, което пък принуждаваше пешеходците да се движат по уличното платно - нещо доста рисковано, предвид това че повечето от автомобилите са практически неуправляеми от-към спирачки и трудно-управляеми от-към волан.
Пожелавам на общината и лично на г-н кмета сладък сутрешен сън.

Криво да седим, право да съдим


Тема Re: Снегът пак ни изненада.нови [re: Bл. Ульянoв (Пyтин)]  
Автор kaбинkитe (Лентяй)
Публикувано19.01.10 11:14



Снегорини имаше вчера в 22:00 по улиците. Не може да искаме всичко да се оправи с магическа пръчка. На колко години се изсипва такъв сняг в Бургас ? Личи си, че общината е направила бегъл опит да се справи.
Тротоарите наистина са непроходими. Изглежда се мисли повече за колите, отколкото за пешеходците. Снегорините не се сещат да вдигнат греблото като минават през кръстовище и отриват едното платно, а зариват другото. Няколко коли закъсаха преди 5 мин. точно поради тази причина. И с какъв акъл са минавали верижни машини по околовръстното към Меден рудник ? Това са 7-10 тонни машини предполагам. От кой джоб после ще излязат парите за преасфалтиране на улиците ?
Добра подготовка - кофти изпълнение според мен.



Тема Re: Снегът пак ни изненада.нови [re: kaбинkитe]  
Автор ra4O (пристрастен)
Публикувано19.01.10 13:11



Абе,ако питаш мене -и подготовката им толкова струва! Обилния снеговалеж се придвижва към Източна Българиья от около 3 дена! Поне синоптиците предупреждаваха от толкова време! И познаха,да не повярваш! Е,колко време за подготовка е нужно! Такъв сняг валя и в Западна България! Някой май е бил на Карибите през това време,иначе можеше да си предвиди повече машини за почистване! Нали всичко с плаща от нашите пари,а ние искаме норамлин проходими улици и тротоари! Много ли е това,мамка му! ? Всяка година едно и също....като малоумници!



Тема Re: Снегът пак ни изненада.нови [re: ra4O]  
Автор Koдий (енджинерин)
Публикувано19.01.10 13:39



Остави прогнозите, то снегът не падна изведнъж! Цяла нощ валя тихо, кротко и най-вече БАВНО. Който е искал да почисти и да обработи улиците на спокойствие, имаше предостатъчно време. Няма бури, няма навявания.... А че снегоринаджиите не знаят как сев борави с гребло е друг въпрос. Тези хора дали някой ги обучава по принцип?



Тема Re: Снегът пак ни изненада.нови [re: Koдий]  
Автор (не позна)
Публикувано19.01.10 14:06



Аз пък...ринах.Цял ден рина сняг.Само си намирам поводи да съм навън



Обаче,мускулната треска не ми мърда...ама кат не върви да правя снежен човек




Тема Re: Снегът пак ни изненада.нови [re: Bл. Ульянoв (Пyтин)]  
Автор mizzoМодератор (Kind of blue)
Публикувано19.01.10 18:19



Тази фраза трябва да я забранят

Не мооже да се използва за щяло и нещяло. Беше пусната информация от общината че се очаква сняг, лед и има готовност да се реагира. Само че никой май не се замисля за другата страна на нещата. Фирмите работят от снощи. Въпроса е колко техника имат и има ли смисъл да се купува техника колкото има в Смолян примерно. Защото този сняг в Бургас е толкова много за пръв път от 2001 година насам. Не се ли замисляте, че фирмите които чистят са частни. Общината им плаща, но са частни. Та, въпроса е могат ли те да си позволят да си закупят техника за милиони която 8 години да стои в гараж за да може да сте щастливи когато се изсипе един такъв сняг за няколко дни.
Не мислете, че съм адвокат на който и да било. Просто ми писна всички само да чакат община или държава да им свърши работата. И ако нещо не стане както трябва да се почва с генералните изводи. Помислете преди да вдигате лозунги. Сигурен съм, че можеше и по-добре да се свърши почистването, ама чак пък толкова....
И да добавя...нали се сещате, че община Бургас не е само града. Знаете колко села са откъснати от града заради снега. Част от техниката отива натам, защото там има хора които нямат хляб и може да им се наложи лекарска помощ. Някои нямат ток... Те също са част от общината. Не мисля че трябва да се реагира толкова яростно без да се мисли.

Редактирано от mizzo на 19.01.10 18:26.



Тема Re: Снегът пак ни изненада.нови [re: mizzo]  
Автор geoorgi (непознат)
Публикувано19.01.10 19:13



Това ,че вали рядко не е никакво оправдание.

Ако отидеш при лекар с някаква рядка болест(не дай си Боже) той казва ли ти, че тази болест е рядка и не може да я лекува?

Редактирано от geoorgi на 19.01.10 19:14.



Тема Re: Снегът пак ни изненада.нови [re: geoorgi]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано19.01.10 20:00



Да пази Господ!Те популярни болести не успяват да лекуват, ти за редки питаш!



Тема Re: Снегът пак ни изненада.нови [re: mizzo]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано19.01.10 20:04



Забележката ми, че това не се афишира в масмедиите.

А и колко от нас почистиха пред входовете, магазините и офисите си?
Лошото ще е утре, когато ще се борим със замръзналите коловози.
Кой отговаря в общината за тази дейност и дай линк към сайт, където е публикувана наредба по тази дейност, моля.



Тема Re: Снегът пак ни изненада.нови [re: geoorgi]  
Автор mizzoМодератор (Kind of blue)
Публикувано19.01.10 23:38



Уникален пример!!!! Браво!!! Удари ме в земята!
И да правиш сравнения не е много лесно...и това изисква поне някакви знания мамка му.
Що не идеш при гинеколог да му се оплачеш че коляното нещо те стяга да видим какво ще ти каже? Толкова си далеч от истината че няма смисъл да ти обясянвам, ама ще пробвам.
Лекарят, приятелю, учи 6 години за да стане лекар, после специализира, не знам точно колко за да разбира и работи в дадена област, освен всичко това се е заклел.
Тука говорим за пари. ЗА БИЗНЕС. Сигурно ти е чужда тази дума, но не се притеснявай, ще ти обясня. Имаш пари, инвестираш в нещо, очакваш да спечелиш още пари.
Въпросите който аз ще ти дам насреща са: Има ли писти за ски в радиус от 100 км. от Бургас? ЛЕДЕНА ПЪРЗАЛКА има ли в същия радиус? Замисли се колко чвоека познаваш в Бургас които нямат зимни обувки...Имаш ли нови зимни гуми на колата си? Слагал ли си в живота си вериги на колата си?
Би ли направил ти в Бургас магазин за шейни и ски?
не знам още колко трябва да ти пиша за да разбереш какво искам да кажа. Знаеш ли колко струва един снегорин? Знаеш ли че 5 снегорина са чистили пътя Слънчев Бряг-Обзор от вчера следобед до днес и как нищо не са изчистили?
ЕЕЕЕеееееее ама четете малко и тогава пишете...а примерите ги избягвай лично ти..не ти се получава.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.