Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:31 22.05.24 
Градове
   >> Бургас
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема И за "Травиата", и за джипа, и за...нови  
Автор veslav (новак)
Публикувано11.12.09 09:27



Снощи бях на оперен спектакъл. На “Травиата”. В един от театрите, които Людмила Живкова нацвъка навремето за да правим втори златен век – във всяко градче по една театърче, да има много култура, но капиталист бе държавата, нали. Всички равни и в София и там равни. Лошо няма, аз не намирам нищо лошо.
Навремето някой казваше Травиа, явно мислейки, че окончанието “та” е определителния член.
Друга пък си го слагаше за по-сигурно определителния член и казваше Травиатата!
И двамата работеха в операта. Но не бяха от техническите служби.
Спектакълът беше от редовите. И публиката беше редова. Три-четири реда. Навън зимата чука, вече стана студено. Вътре в салона – също.

Бях любопитен да видя как действа спуснатия тези дни отгоре нов критерий за работата на артистичното съсловие: “Ако не ми се доспи, значи пиесата е много готина.”
Никой не заспа, и аз в това число. Значи пиесата е била много готина.
С трагичен завършек. Накрая всички бяха потресени. И викаха “Браво!”

Докато слушах и гледах изпълнението на артистите, се хванах, че неусетно съм се замислил за джипа, конфискувания. Оня, дето го дал на Народния театър да го джиткат, поне файда да прави, да вършат нещо.
Значи така, а? В София вече си го джиткат, а тук служебния паркинг празен. Няма нищо за джиткане.
Дълго ли говоря? Спирайте ме, че аз малко се насосах горе, малко...ме хвана така...
Та исках да кажа, че снощи бях на Травиата. Без Калин Донев. Какво казвате? А, да. Без Камен Донев.



Тема Re: И за "Травиата", и за джипа, и за...нови [re: veslav]  
Автор Уди ()
Публикувано11.12.09 11:47



Браво! Това, че си ходил на Травиата е похвално. Че не си заспал - също. Че си го регистрирал тук е страхотно. Както се досещаш повечето оттук, а и откъдето и да са, не посещаваме често оперни представления... Но сме отворени да ги дискутираме - тях и всичко около тях. Стига да ти бях схванал тезата, бих се включил на драго сърце и аз. :)



Тема Re: И за "Травиата", и за джипа, и за...нови [re: veslav]  
Автор ra4O (пристрастен)
Публикувано11.12.09 13:04



И аз!!??



Тема Re: И за "Травиата", и за джипа, и за...нови [re: ra4O]  
Автор veslav (новак)
Публикувано11.12.09 15:00



Разбрах, че не сте разбрали, пичове. И ти Стари Връх също.
Нищо.

Няма лошо, както казва един.

Питате ли ги горките журналист-медиаторчета, които са били на една пресконференция миналата седмица. Те какво са разбрали!

Ето я вкратце:


"Културата да изтърпи до лятото"
Тя, горката, досега търпя кого и какво ли не, че до лятото ли няма да изтърпи.

А за тези, които имат нерви и сили ето и по-дългия вариант:

Но съм сигурен, че това писание няма да го прочетете докрая.

Редактирано от veslav на 11.12.09 15:01.



Тема Re: И за "Травиата", и за джипа, и за...нови [re: veslav]  
Автор gergi_81 (многоизмерен)
Публикувано11.12.09 23:44



Културата се гради от населението. Едно министестрво каквото и да прави не може на накара идиотите да отидан на театър или опера или спектакъл на ....каквото и да било там. Просто повечето от хората или нямат време или средства или акъл да се ограмотят малко в тази насока.Както и вече никой не чете книги. Наскоро спорих с един колега(89 набор) че е много по-въздействащо да четеш книга-та от колкото да гледаш филма по даден сценарий. Защото личната ти фантазия (ако имаш такава де)ти предоставя много по-детайлна картина.А последната книга която бил чел е някакъв превод на иструкция за операционна система. И в крайан сметка излиза така ,че "мишката изяде книжката" Както и да е. живеем си живота и каквото става там т'ва да е.



Тема Re: И за "Травиата", и за джипа, и за... [re: gergi_81]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано11.12.09 23:56



Жоре, във всяко поколение има хора, които обичат и не обичат да четат.И за сегашното е така.Двете ми деца са представители на 2-те крайности.



Тема Re: И за "Травиата", и за джипа, и за...нови [re: gergi_81]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано12.12.09 21:08



Аз живея в среда, в която всички четат книги и ми е странно да приема, че вече никой не чете книги. Дори смятам, че книгопродаването претърпява ренесанс, защото Хеликон празен не съм го видяла...Освен това е едно от малкото места, където чакам на опашка, когатоискам да си платя покупката... Брат ми е 89-ти набор, иначе малко хулиганче си пада, да е жив и здрав

, но по всяко време има книга за четене...така че всичко си зависи от средата :)
Ама както вика един мой приятел шеговито "Пак ли си си купила книга ма, уууу, не идеш да си вземеш новия албум на Преслава, книги ще ми купува" ;) Та това изречение охарактеризира доста хора, но не и всички :)
И за да не ме питаш заядливо кога съм си купила последната книга- вчера от Поморие, докато чаках да светнат коледната им елха влязох да се постопля в някакъв смесен магазин и видях, че продават "Автобиография"-та на Бранислав Нушич. Е, как да се стърпя... :)))))

Antes muerta que sencilla

Тема Re: И за "Травиата", и за джипа, и за...нови [re: KpucaHa]  
Автор gergi_81 (многоизмерен)
Публикувано12.12.09 22:17



Не си правете изводи от обкръжението си. Все пак тук повечето сте интелигентни хора. Обкръжението ви е такова. Но 90% от хората в България не четат книги. И е наплно обяснимо според мен.



Тема Re: И за "Травиата", и за джипа, и за...нови [re: gergi_81]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано12.12.09 23:04



Е, ти пък как мислиш, че на 10% се крепи книгоиздаването и книгокупуването





Тема Re: И за "Травиата", и за джипа, и за...нови [re: Фиш]  
Автор MoPcKuМодератор (звяр)
Публикувано13.12.09 10:32



Така е, че даже и антиквариата работи на пълни обороти...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.