Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:54 26.05.24 
Градове
   >> Бургас
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Безобразиянови  
Автор Aтинянkaтa Taйcън (гавърверсия)
Публикувано07.09.09 12:23



Скъпи мои бели гълъби!!! Радвам се да ви видя отново, защото скоро не съм ви посещавала.
Ще ви разкажа какви лайна съм разровила и какъв кошер с оси съм ритнала. Пък си е и в клубната тема. Става дума за нашето скъпо Черноморие и по-точно за рекета на плажовете.
Бяхме на море в Ахтопол. Вчесто да си почине както си му е редът, кака ви се прояви като един борец за законност и граждански права. Освен това бълваше ката ден топли репортажи от плажа на лаптопа си с безжичен интернет. С бира в ръка.
По закон всеки плаж трябва да има 50% свободна зона, а там няма и 10% и то на една скали на майната си. Служителите на концесионера мутреят и те изхвърлят накрая, ако не се завреш под чадър и не си платиш. Дори и да е облачно. Обясних им най-културно за какво иде реч и че всичко това е незаконно, те ми казаха да се жалвам на министъра.
Вместо това/не, че не можех да намеря връзка с него за половин час/ се обадих на кмета на Царево и му се оплаках. Той подлудя и ми се обажда три пъти след това, а накрая направи проверка, съвместно с областната администрация. Събраха се медиите и бяха излъчени репортажи по националните ТВ. Беше голям цирк. Току излъже нещо концесионерът и аз реагирам мигновено като звъня на органа, който е цитирал.
Въпреки това той продължи да се държи грубо и арогнатнто с вид на недосегаем. Лошото е, че бог е високо, а цар е далеко. Общината може само да праща протоколи от проверсите в МРРБ, а от там да отреагират. От министерството обаче само си го преместват от единия крачол в другия.
Добрата новина е, че все пак го погна Върховната административна прокуратура. Тя изиска от МРРБ заключения от проверки, както и условията на тръжната процедура, договорите и всички детайли по изпълнението им, включително и мерките, които са предприети, за да се спазва това.
На всичкото отгоре един сайт да вземе да ме препише погрешно. От него излиза, че съм била бита и хвърлена в морето с багажа и детето си, защото съм отказала да си платя за чадър.


А аз просто цитирах случай от 2004 г., когато мутрите и това свариха да направят. Та се сезирала и Върховната касационна прокуратура заради погрешната информация. Писах дълго в полицията по повода

мъжете предпочитат блондинки, жените-диаманти

Тема Re: Безобразиянови [re: Aтинянkaтa Taйcън]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано07.09.09 13:32



Поздравявам те!Ето така се прави гражданско общество!И те обичам даже!





Тема Re: Безобразиянови [re: Фиш]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано07.09.09 14:13



Това е начинът.



Тема Re: Безобразиянови [re: Aтинянkaтa Taйcън]  
Автор ra4O (пристрастен)
Публикувано07.09.09 15:02



Поздравявам те искрено!! Само така! Смело напред!!! Кой е следващия обект???



Тема Re: Безобразиянови [re: Aтинянkaтa Taйcън]  
Автор Уди ()
Публикувано07.09.09 16:42



Ихаа, браво на тебе! БРАВО!

Дано всичко това даде резултат, че иначе язък за почивката ти!

Аз попаднах на този репортаж по новините и жалко, че не му обърнах по-голямо внимание, а го забелязах периферно. Периферно, затова защото този маниер на "обслужване" по плажовете отдавна не е новост и го отбелязах просто като поредния случай на проявена гражданска съвест, от който ще произлезе поредното нищо. За мое голямо съжаление! Защото дори и отделни граждани да се жалват по установения ред, дори и да предизвикат медийна шумотевица - всичко си остава същото. Контролните органи даже са доволни от тези проверки, защото след като установят нарушенията не предприемат нищо друго, освен да се оправят на четири очи със самия нарушител. Медиите имат един репортаж в повече, а конкретните журналисти - една извънредна разходка до Ахтопол, от която захлебват и хонорарче. А топката остава в обикновенния потребител. Казано другояче - за клиента-топки...

И какво излиза? Пак нормалния човек да е в разкрачено положение - ни да седи със скръстени ръце и да търпи, ни да си тровка нервите, предприемайки нещо. А когато се захванеш срещу мутрите, могат да ти бъдат изпилени не само нервите...



Редактирано от Уди на 07.09.09 16:50.



Тема Re: Безобразиянови [re: Уди]  
Автор Aтинянkaтa Taйcън (гавърверсия)
Публикувано07.09.09 16:52



Благодаря за суперлативите, но...


Аз съм журналистка и затова/от моята гледна точка/ ще се спра ня някои твои съждения.
Пъвро - не мисля, че съм си развалила почивката, защото репотражите ми станаха хубави и най-важното с резултат. Дори и да нямаха, пак не мисля, че са излишни. Всяка казана или написана дума има своя смисъл и променя малко нещата.
Второ. Въпросното хонорарче по нашите медии е не повече от 20-50 лева за цяла вестникарска страница със снимки. Митове са големите пари. Има ги само в националните телевизии и то за водещите на предавания, а не з простите репортери.
Освен това разходката до Ахтопол се изчерпва с ходене до там, работа и нервничене да се прибираме обратно, защото има още работа. В случая аз поне не бързах, защото бях на почивка за разлика от колегите.

мъжете предпочитат блондинки, жените-диаманти

Тема Re: Безобразиянови [re: ra4O]  
Автор Aтинянkaтa Taйcън (гавърверсия)
Публикувано07.09.09 17:03



Който заслужава бой по тиквата, той е на ред.



мъжете предпочитат блондинки, жените-диаманти

Тема Re: Безобразиянови [re: Aтинянkaтa Taйcън]  
Автор Уди ()
Публикувано07.09.09 17:17



репотражите ми станаха хубави и най-важното с резултат

... Догодина ще проличи...



Тема Re: Безобразиянови [re: Уди]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано07.09.09 17:56



Като се сблъскам с българското черногледство и ми става топло на душицата ;)))
Викаш, по- добре да си седиш на задника и да не се занимаваш с глупости, я па тая, тръгнала да се бори, да се изживява като Левски и да спасява българския плажуващ...
С такова мислене...знаеш.

Antes muerta que sencilla


Тема Re: Безобразия [re: Aтинянkaтa Taйcън]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано07.09.09 17:57



Поздравления, бойна пушко! Радвам се, че не си си легнала на почиващия си задник и твърдо си отстоявала правата си пред разните му търгаши. Само така може да се промени нещо!
Браво! И аз те обичам :)

Antes muerta que sencilla



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.