Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:40 22.06.24 
Градове
   >> Бургас
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема АКО МОЖЕ  
Автор ЧEPEШKATA HA CЛAДOЛEДA (с цвят лила)
Публикувано01.09.09 14:48



Малко инфо

Трябва ми връзка автобусна или с маршрутка до Бяла. Пристигам с нощният влак. В 5 ч. ще съм в Бургас и трябва да хвана нещо за Бяла. Какво ще ме посъветвате.



Тема Re: АКО МОЖЕнови [re: ЧEPEШKATA HA CЛAДOЛE]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано01.09.09 15:03



Мястото е удобно.Само да разберем в колко тръгва транспорт за Варна.



Тема Re: АКО МОЖЕнови [re: Фиш]  
Автор ЧEPEШKATA HA CЛAДOЛEДA (с цвят лила)
Публикувано01.09.09 15:28



Тази автогара дето е до централна гара запад ли е или юг. Омотах се вече.



Тема Re: АКО МОЖЕнови [re: ЧEPEШKATA HA CЛAДOЛE]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано01.09.09 15:37





Юг е и само от нея заминават редовни линии(мисля,че от Запад има една линия на Виктория13)
Слизаш от влака, пиеш едно кафе и така.



Тема Re: АКО МОЖЕнови [re: Фиш]  
Автор ЧEPEШKATA HA CЛAДOЛEДA (с цвят лила)
Публикувано01.09.09 15:48



Абе аз не те попитах за хонорара

Една прегръдка става ли?
Много благодаря



Тема Re: АКО МОЖЕнови [re: ЧEPEШKATA HA CЛAДOЛE]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано01.09.09 16:20



Сега като разбереш, че съм жена и прегръдка няма да има


А този вариант:



Тема Re: АКО МОЖЕнови [re: ЧEPEШKATA HA CЛAДOЛE]  
Автор ra4O (пристрастен)
Публикувано01.09.09 17:03



Първата маршрутка от автогара Юг за Варна е в 6.30ч и после през половин час ,в общи линии! няма да имаш проблем! Ама ти защо не останеш в Бургас да си харчиш парите ,ами в Бяла!???



Тема Re: АКО МОЖЕнови [re: ra4O]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано01.09.09 17:06



А, в Бяла има Бяла Бийч Ризърт, знаеш ли колко е готино





Тема Re: АКО МОЖЕнови [re: Фиш]  
Автор ЧEPEШKATA HA CЛAДOЛEДA (с цвят лила)
Публикувано01.09.09 17:11



А знам аз че си жена и затова прегръдка иначе и целувки щях да изпратя

.Вторият вариант ми е за прибиране у дома.Че той чак в 15 ч. е в Бяла и той четвъртъка отишъл.



Тема Re: АКО МОЖЕнови [re: ra4O]  
Автор ЧEPEШKATA HA CЛAДOЛEДA (с цвят лила)
Публикувано01.09.09 17:17



В Бургас съм харчила пари доста години.Имам познати там.Фен съм на Южното Черноморие но таз година малко да разнообразя.Обичам момента когато влизам в Бургас и от височината изведнъж изникне града.Като малка като стигнем до Айтос и замирисваше на море.Сега като стигнем до Бургас и замирисва на нефтохим.Какво да се прави това е Прогреса

Благодаря за инфото



Тема Re: АКО МОЖЕнови [re: ЧEPEШKATA HA CЛAДOЛE]  
Автор ra4O (пристрастен)
Публикувано01.09.09 17:24



не щеш да инвестираш тукааааа!!! яснооо! то пак си мирише на Нефтохим,споко!! Направо си е романтично! И морето си е тука! Айде ,оставй!



Тема Re: АКО МОЖЕнови [re: ЧEPEШKATA HA CЛAДOЛE]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано01.09.09 19:21



Не е любезно да се пита дама за възрастта й, но заводът е построен поне преди 35 години.От няколко години са спрени миризливите производства и може би това"мирише на нефтозавод" си е просто лаф.По-скоро първо се вижда рафинерията и после града и затова се появяват разни асоциации.



Тема Re: АКО МОЖЕнови [re: Фиш]  
Автор Уди ()
Публикувано01.09.09 20:37



И още по-скоро, като малка уважаемата ни съфорумка изобщо не се е вълнувала от такива неща, а просто е знаела, че ей там, зад ония блокове е морето и й е "замирисвало" на него. Като в песента "е-е-е-еееей и замириса на морее". Пък и то бургаското море си мирише на мазут. Детето си мисли, че това е море, а големия човек вижда другото... уви



Тема Re: АКО МОЖЕнови [re: Уди]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано01.09.09 20:52



Уди,
Мисля, че и мазутени петна рядко има в последните 5-6 години (аз не съм попадала).Аз да не съм на друго място, а да си мисля,че съм в Бургас





Тема Re: АКО МОЖЕнови [re: Фиш]  
Автор Уди ()
Публикувано02.09.09 00:06



Фиш,
Аз мисля, че просто не си ходила на бургаския плаж. Очевидци твърдят, че има. ( Все още има доброволци, посещаващи бургаския плаж, някои доброволно ходят и на Слънчев бряг, но това е друга тема). Пък и да ти мирише на съветски нефтозавод, не е задължително да си на плажа. Колкото до мазута, аз лично, точно преди седмица и макар да звучи неправдоподобно, оплесках десния си табан знаеш ли къде? - на устието на Ропотамо, плажа северно от него, дето се ходи през гората откъм Аркутино...



Тема Re: АКО МОЖЕнови [re: Фиш]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано02.09.09 00:26



Олеее, Фишче, на мен основният ми детски спомен от разните му горски училища и зимни лагери е, че като замирише и вече си в Бургас

Истината е, че цялата пасмина, в момента, в който някой подушеше нещо, крещеше "БУРГАС, БУРГАС" и спираше на "Вл. Павлов", за да почне да сваля чантите и да се реди в коридора :)))
Между другото, от години ходя по нашето Черноморие, мазут не съм видяла.

Antes muerta que sencilla

Тема Re: АКО МОЖЕнови [re: KpucaHa]  
Автор MoPcKuМодератор (звяр)
Публикувано02.09.09 01:38



И да има не е като преди, ама и какво да направим някой са много бели и тинята им прилича на мазут





Тема Re: АКО МОЖЕнови [re: Уди]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано02.09.09 09:35



Аз цяло лято ходя на плажа на Аркутино и не съм видяла, честно



По темата на съветски(в момента руски по собственост), не забравяй, че това има двуяко значение- има работни места, а за това какво се внася в общинската хазна, оставям въпросът отворен, защото управлението му е в София



Тема Re: АКО МОЖЕнови [re: KpucaHa]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано02.09.09 09:43



Не знам дали не сме малко...чалнати на тази тема, но аз вече смятам,че съм си вкъщи, още като влезем на магистралчето при Карнобат

(може да имам някакво пророческо усещане,че градът ще расте натам)
Многооо рядко не се прибирам с удоволствие



Тема Re: АКО МОЖЕнови [re: Фиш]  
Автор ra4O (пристрастен)
Публикувано02.09.09 11:37



ЪЪъъъъъ,аз пък искам да расте "насам" !!!! А защо не ,малък ,наколен ж.к. във Вая или мандрата,макар ,че последното май е резерват! Ама пък какво пречи-те и дюните на плажа застроиха.....



Тема Re: АКО МОЖЕнови [re: ra4O]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано02.09.09 11:45



На кое казваш насам?

Ако ще избираме в тоята посока, аз ще искам в започнатите, но недовършени блокове на Аркутино
Но ще ми трябва шофьор..или ще си сменя работата



Тема Re: АКО МОЖЕнови [re: Фиш]  
Автор ra4O (пристрастен)
Публикувано02.09.09 12:47



Аааа,това не знам!!?? " Транспортирането на трудещете се от дома до мястото им за полагане на труд- дело на самите трудещи се" Така е казал др.Сталин!!!



Тема Re: АКО МОЖЕнови [re: ra4O]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано02.09.09 13:11



Очаквах водопад от предложения, а не цитати от титани!





Тема Re: АКО МОЖЕнови [re: Фиш]  
Автор ra4O (пристрастен)
Публикувано02.09.09 13:31



Емиии,очаквам ББ да се завърне от Полша с куп предложения и препоръки по въпроса от др.Путин!!!Чакаме!!!



Тема Re: АКО МОЖЕнови [re: Фиш]  
Автор Уди ()
Публикувано02.09.09 20:01



Какво да ти кажа, тук се сещам, че винаги когато ходя на планина се нуждая от поне ден аклиматизация, ден с необяснимо навремето за мен главоболие, което по-късно разгадах благодарение на една тъпа на пръв поглед смешка - Някакъв тип на Боровец му станало лошо, пред припадък, отишъл при доктора да се лекува, оня нали трябва да го регистрира, го питал за името и откъде е, казвам се ХХХХХ и съм от Бургас.... О-о така кажи бе, бягай на паркинга, застани зад ауспуха на колата си и дишай дълбоко, хапчета не ти трябват...

Та това си ни е родния любим град! Адаша Уди Алън също има изказване в този дух за своя роден и любим град: -Обичам Ню Йорк, харесвам всичко в него, а във въздуха му направо съм влюбен, защото го виждам с просто око...





Тема Re: АКО МОЖЕнови [re: Уди]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано02.09.09 21:08



Хеххехе:)Ей!Ще се глобяваме за стари вицове



Но пък се сетих преди 16-17 години, когато имаше криза за бензин и само бургаски коли пътуваха насам -натам, отиваме с приятелско семейство на почивка в Рибарица.Всичко ок- мястото, условията, обслужването супер и на нашите приятели детето не иска да яде.Прибираме се и като видя комините на азотно-торовия в Ст.Загора и подпали каробарорите- явно му беше липсвал въздух..за виждане)))



Тема Re: АКО МОЖЕнови [re: Фиш]  
Автор Dzoro (tipster)
Публикувано03.09.09 20:04



Това, че са спрени миризливите производства трябва да е някаква шега?

Верно, че спряха доста неща, особено напоследък, но част от миризмите идват и от производствени проблеми, когато се изгарят на факел бълвочи.
А Нефтохима си фъняри постоянно, предимно вечер, когато удари бриза от сушата към морето.
Мазута по брега на 99.9% е заради това, че имаме... море. Слаб е контрола на преминаващите кораби и те изхвърлят всякакви нефтопродукти по тъмно, щото да ги сдадеш по правилата струва кинти.
Аз се шокирах здраво преди 8-9 години, когато нагазих мазут по северния плаж на Синеморец, такава кристално-синя вода (нали за това му викат Синеморец), ама нацвъкана с черни барабошки.. язък

Became she, what she became!



Тема Re: АКО МОЖЕнови [re: Dzoro]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано03.09.09 22:55



Големият проблем е Кроношпан - мирише на формалдехид, съставка от смолите за плоскостите от дървесни частици.Още от преди 25 години има забрана в страни от сегашния ЕС в стаи за деца да няма мебели от пдч.
Не ми се търси да цитирам спрените производства на Лукойл.
Ако си бил( и то с право) за мазутни петна преди 8-9 години, в скоро време натъквал ли си се?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.