Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:45 23.05.24 
Градове
   >> Бургас
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема тема -Физика...нови  
Автор P. - koвaчa (член)
Публикувано04.02.09 17:26



тук в клуба ни смятам да отворя тема по физика Понякога ще потъва понякога ще изплува .В нея ще показвам само върхови постижения в областа на физиката -експерименталната такива които да са разбираеми ще поставям и коментар.Искам да уточня че не съм антирелативист нито търся балтон за да му пришия копче.Ще поствам само реални неща с приложна стойност.Неща направени от някого за някого но по перфектен начин направени.
Ще очаквам вашите коментари Дори в в днешните времена на оскъдица на ресурси физиката е благодарна тема, а бъдещето... Оооо там какви нови науки ще се появят ум да ви зайде:)))
Нещо против има ли?

нека започнем с това : може да се интерпретира така все едно че превръщаме прав ток в променлив без никакви скъпо струващи схеми и транзистори.
Голямо постижение е направил този човек сигурно е и голям учен



Редактирано от P. - koвaчa на 04.02.09 19:38.



Тема /вдига ръчичка/нови [re: P. - koвaчa]  
Автор marta_s (справедлива)
Публикувано04.02.09 23:19



Ааъъ...Господин Р-ковача, а как вървят работите по телепортацията ? Преди пет-шест години преместиха едни малки частици, дали вече не можем да си телепортираме по-едри неща ?




Тема Re: /вдига ръчичка/нови [re: marta_s]  
Автор P. - koвaчa (член)
Публикувано05.02.09 04:21



Това бе виртуална телепортация. Тя има отношение към препредаването на информация. Но че е постигната в това няма съмнение.
Що се отнася до по големите неща, има шанс да присъстваш на локален феномен от такъв характер, ако се явим двамата на шоуто на Ники Кънчев, изкараме там някоя и друга хилядарка и си купим билетчета до Калифорния
Разбира се предварително трябва да си и заявим специални билетчета с изплащането на една сума от около $13 по Интернет. С която сума обременена от още 20 - 30 лева комисионна към банката която ще извърши транзакцията(така е в България за сега) в която пък ще заявим присъствието си в пролетното парти на 51 годишният Daniel Pomerlеau (сложи това име в гугъла когато си по свободна),
Да е жив и здрав Ники Кънчев, гледай му редовно Стани-то богат, за суха тренировка). Да идем, да се включим, да се класираме, да справим и после.... ами после самолета, Статуята на Свободата, лек вътрешен полет от към 4000 километра и... и ще добиеш заковаваща представа колко чудна е майката природа и на какво е способна.А и защо да не се запознаем с Арчи:)))
Да не говорим че аз обожавам Джулия Робъртс:)))

Клипът от предният пост е на статичен генератор първият в света от такъв вид, ето и на английски:
ETA: Now this static generator is really new to our world.

Пак заявявам:
Не съм анти-релативист, но и не смятам да пришивам на копчето балтон:)))
Уточнявам: Ще бъда много радостен ако знаещи добре английски съклубници отделят понякога време за тази тема.Глух съм и не мога да улавям основните идеи в клипове в които само се говори.Чадо съм на социалистическото време , а тогава английски се допускаше да учат децата на по такивата да го кажем хора:)))
Нищо лично но ми се отрази кофти тая линия. Не че съм недоволен от руския но всичко сериозно се пише днес на английски.

Редактирано от P. - koвaчa на 05.02.09 05:58.



Тема Re: /вдига ръчичка/нови [re: P. - koвaчa]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано05.02.09 09:55



Аз реших да не пиша в такава високоинтелигентна тема, защото съм на ниво практично прилага не физиката(Физиката около нас), но ще се намеся за английския.По наше време английски учеха само в специализираната гимназия(за Бургас говоря) и в спортното училище.Аз започнах да го уча факултативно с немската(не че го изучих, де

).Просто по наше време никой не смяташе,че да знаеш чужди езици е голям келепир.А сега, ако детето ти не знае поне 2 чужди езика, е трагедия.Променят се нещата.Не знам само към какво...



Тема Re: тема -Физика...нови [re: P. - koвaчa]  
Автор mizzo (Kind of blue)
Публикувано05.02.09 10:26



Най-после ми намерихте колая. Ето една тема в която е ама абсолютно сигурно, че няма да намеря какво да кажа. Освен да я оспамя ама не ми дава сърце.



Тема Re: /вдига ръчичка/нови [re: P. - koвaчa]  
Автор MoPcKuМодератор (известен)
Публикувано05.02.09 10:31



тук ти е решението на проблема с английския:

Тъкмо бях почнал да си мисля, че съм обезумял и си спомням не съществуващи неща, когато предаването „Факти и мистерии” (Епизод 4: „Забравените открития” – от 30.03.2008) на бТВ ме опроверга. Самото предаване можете да видите на интернет страницата на телевизията.

Нека почна от начало за да ви опиша целия, ако мога да го нарека – абсурд.

Някъде към месец май 2006 година (плюс минус 2-3 месеца) във вестник „Политика” имаше обширна статия относно (цитирам по памет):

Българин от Русе, който на базата на математически модел успял да изобрети универсален преводач, който може да превежда от почти всички езици на Земята, с изключение на няколко като хинди и суахили на пример. В статията се твърдеше, че универсалният преводач работи така: всеки си говори на своя си език, а преводача превежда на човека срещу вас думите ни на неговия език. (Такова нещо аз до сега съм виждал само във фантастични филми). Нали си го представяте? С едно малко устройство си говорите на кой да е език, а изобретението ви превежда думите, на който език желаете.

Звучи ви невъзможно? НЕ! Това устройство е факт!

От това, което си спомням още от статията (пак повтарям, говоря по памет) българинът е открил някаква математическа зависимост между всички езици в света и на базата на този модел е успял да разработи универсалния преводач.

Никога няма да забравя края на статията! Там се казваше, че българинът от Русе е пратил писмо до Външно министерство за субсидиране на проекта (логично – те ще имат най-голяма полза от него), а отговорът на Външно беше следния:

„... но ние използваме услугите на друга преводаческа фирма” ?!?!?

Понеже загубих въпросния вестник (а нали се сещате въодушевлението ми от тази информация) 2 години се мъчих да открия нещо по въпроса. Рових се по цели дни из сайта на вестника, писах им два пъти до редакцията относно тази статия, търсих в бай Гугъл и ... нищо! Не успях да открия повече нищичко!

Е, може и грешката да е била в мен, но с времето аз започнах да се питам: „Абе, аз наистина ли го прочетох това, или е плод на въображението ми?”. Без отговора на Външно, разбира се, който още ясно ми стои в главата.

Радвам се, че не съм луд. Предаването на бТВ го доказа. Ето какво се казва там:

През 2002 година е патентовано откритието „метод за комуникация на майчин език”, разработено от няколко русенски изследователи. С него може да разговаряме на пример с чужденци на български, а те в реално време ще чуват думите ни, но на техния език! Името на ръководителя на проекта е инж. Койчо Митев.

Универсалният преводач е сложна компютърна програма, която анализира структурата на речта и различните езици. Спечелило е награда на 21-вото световно изложение за иновации в САЩ. И т.н., и т.н. Просто вижте филмчето на сайта на бТВ за да се шашнете и вие!

Позволете ми само да цитирам дословно нещо от филма:

„До този момент нито една държавна институция не е проявила сериозен интерес към откритието...”, а се споменава за чуждестранен интерес вече към изобретението.

Има ли нужда изобщо от коментар? Изобщо можем ли да осъзнаем за какво откритие говорим тук? Можем ли да си представим едно бъдеще където няма да има нужда да учим чужди езици, а просто ще носим с нас един чип, който ще замени дългите и упорити години на изучаване на даден език? И какво прави българската държава по този въпрос? Явно новите коли за парламента са по-важни от нещо, което може буквално да преобрази света, но хайде, няма да коментирам. Просто няма смисъл.

Искрено се надявам държавата най-сетне да се сети да направи нещо по въпроса или поне български бизнесмени да инвестират в това, за да си остане в България, а не да отиде в чужбина!




Тема Re: тема -Физика...нови [re: mizzo]  
Автор P. - koвaчa (член)
Публикувано05.02.09 12:13



Хайде хайде Та аз до вчера бях автомонтьор недей така ще показваме само неща които работят и могат да се обяснят простичко и разбираемо.
Имам един приятел така казва:" Бог ми праща всякакви прозрения но съм прекалено тъп за да ги осмисля и реализирам."
Тоя приятел ще ни запознае с една много интересна джаджа но за нея по късно когато има готов прототип годен за серийно производство.
За да не ни висят думите в въздуха.
Инак Чел съм и съм чувал хубави думи за русенци .
Не държавата няма да обърне внимание на никого.Тя е прекалено заета с себе си.Не казвам че е лошо или добро Фактите са такива.
Благодарско Фишче Да твоят изказ е по точен Наистина на който е искал да научи език не му се е пречело активно Просто се помагаше пасивно:)))
Ще си пишем колкото може по простички неща и по забавни ако намерим когато намерим като това:





Тема Re: тема -Физика...нови [re: P. - koвaчa]  
Автор mizzo (Kind of blue)
Публикувано05.02.09 12:17



Виж сега, те дали са простички или работят мен лично не ме вълнува. Разбираш ли, нямам нищо против това, напротив, но приеми че дори най-интересното нещо което видиш от тази материя, мен не може да ме накара даже да трепна. Имам други интереси просто, нищо лошо не казвам.





Тема Re: тема -Физика...нови [re: mizzo]  
Автор P. - koвaчa (член)
Публикувано05.02.09 12:31



Никак няма да прекалявам. И аз имам теми които не ми са интересни.Ей тъй чат пат от време на време. Ако намерим нещо по забавно придружено с музика ще е още по малко ненужно като да речем ей тая песничка:


или някоя по нова , или някоя по стара. Та това е форум все пак не секретна "лумбаратория":)))



Тема Re: тема -Физика...нови [re: mizzo]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано05.02.09 12:37



И аз съм от твоя отбор. Отварям темата само да не ми свети с червени непрочетени съобщения... :)

Antes muerta que sencilla



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.