Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:15 04.07.24 
Градове
   >> Бургас
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Отминаха за мен времената за детска градина,  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано19.08.09 15:22



но как бихте коментирали тази бургаска новина?





Тема Re: Отминаха за мен времената за детска градина,нови [re: Фиш]  
Автор Уди ()
Публикувано19.08.09 18:22



Ами как как? Много ясно - правилно е! Градините са общински и срещу месечна такса от 20-25лв. ти гледат детето цял ден. Нещо повече - децата на приходящите семейства с малки деца, които тук така и не плащат местни данъци и такси, а си ги плащат (евентуално) в родните места, да им бъдат приемани децата на малко по-пазарни цени...



Тема Re: Отминаха за мен времената за детска градина,нови [re: Фиш]  
Автор MoPcKuМодератор (звяр)
Публикувано19.08.09 22:19



Виждам, че администрацията си върши работата и започва да работи, а не като предишните да си вършат само "тяхната" работа...
Лошото е, че с тия пари и орязани заплати доста млади семейства ще пропуснат детската градина.



Тема Re: Отминаха за мен времената за детска градина,нови [re: MoPcKu]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано19.08.09 22:28



То кога сме имали късмет, я!Все нещо ще куца





Тема Re: Отминаха за мен времената за детска градина,нови [re: Уди]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано19.08.09 22:29



Никакво излизане от анонимност- да не ни праснат по 1 камък ябанджиите





Тема Re: Отминаха за мен времената за детска градина,нови [re: Фиш]  
Автор esti ()
Публикувано20.08.09 17:39



Прав е.



Тема Re: Отминаха за мен времената за детска градина,нови [re: Фиш]  
Автор gergi_81 (многоизмерен)
Публикувано20.08.09 23:25



Ами като идея е добре,ама няма нормално българско младо семейство което да няма неплатени сметки.Ние имаме някакви сметки за парно например.Нищо ,че не ползваме и нямаме радиатори. Данъците на апартамента ми висяха 3 години ама тази година ги платих. За парното обаче няма откъде да ми дойдат парички. След кризата ще видим ако искочи нещо ще си помисля дали да ги платя.



Тема Re: Отминаха за мен времената за детска градина,нови [re: gergi_81]  
Автор ra4O (пристрастен)
Публикувано21.08.09 12:02



Ееее,брато,тя кризата при нас ще е 2-3 години!! до тогава Топлофикация ще ффалира! А и Ковачки го спрягат нещо за затвора май! така че,няма къде и на кого да плащаш!!!



Тема Re: Отминаха за мен времената за детска градина,нови [re: Фиш]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано21.08.09 12:17



правилно!
аз първо си плащам сметките, а после каквото остане е за харчене и това е начина да няма висящи задължения



Тема Re: Отминаха за мен времената за детска градина,нови [re: Пeтъp_]  
Автор Koдий (енджинерин)
Публикувано21.08.09 15:14



Пешо, ти хубо правиш така, ама пробвай като трябва да храниш семейство и да плащаш ипотека... а банката да речем ти вдигне с 5 процента лихвата... работодателя ти ореже заплатата, щото клиентите не му плащат.... ДКЕВР ти вдигне цената на тока... топлофикация ти надписва редовно сметката и твърди, че ти загрява един кубик вода с пет пъти повече енергия, отколкото ти би си го загрял на ток... и да видим после дали ще избереш да нахраниш и облечеш детето, да си платиш ипотеката, тока... и къде в приоритетите ти ще е плащането на данъци и топлофикация (особено ако не ползваш парно, а те рекетират за общите части)



Тема Re: Отминаха за мен времената за детска градина,нови [re: Koдий]  
Автор Уди ()
Публикувано21.08.09 16:23



Кодий, инженерино, ами то хубаво всичко което споделяш, ама да правиш ипотека и да не калкулираш останалите си разходи хич не говори добре... Щото цената на тока, водата и хляба е еднаква за всички, нали? И не ревеш, когато си ипотекираш имота, а само когато трябва да му плащаш данъците.

Сега... Съвсем отделен е въпросът доколко са справедливи точно тези данъци и особено таксите за боклук. Всъщност общината иска само това. Сметките за парното, тока, телефоните, хляба, сиренето нямат никаква разлика от сметките в коя да е кръчма, ама там всяка вечер, макар и с неохота, чинно си ги плащаш, нали?



Тема Re: Отминаха за мен времената за детска градина,нови [re: Уди]  
Автор Koдий (енджинерин)
Публикувано21.08.09 17:41



Kои останали разходи, бе Уди? Тия, че банката самоволно ми вдига лихвата от 5.75 на 11 % и ми слага 300 кинта отгоре на месечната вноска ли? Или да гледам кристалното кълбо с колко шушелов ще вдигне цената на топлоенергията зимата... А може и да предвидя, че половината предприятия ще останат без пари и работодателя ми ще ме смъкне на половин работен ден или ще ме прати да си диря късмета другаде...

Не, сетих се! Не трябва да взимам нищо на кредит, а да живея с всичките си братовчеди в къщата на баба ми на село... ама ха я... тръгнал съм да тегля вече... деца да правя... къде се намирам аз бе?

П.С. Мен не ме мисли, аз си се оправям... става дума за 70-80 % от младите хора, които са теглили кредит за да си купят жилище, а банките сега им го набиха на няколко ката... говоря ти от позицията на човек, който е съкратил няколко души, щото имаме неплатени фактури за нам-си-колко хиляди и физически няма как да им плащаме заплатите...



Тема Re: Отминаха за мен времената за детска градина,нови [re: Koдий]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано21.08.09 18:12



Аз съм малко черноглед и не вярвам в светлото бъдеще и по тази причина не съм се спуснал да правя ипотека. И затова нямам такива проблеми. И предвиждах че ще стане дори и по-лошо, така че това засега е мека версия на бъдещето.
И още не съм се начудил на хората които взеха заеми с месечна вноска 500-600 лева.



Тема Re: Отминаха за мен времената за детска градина,нови [re: Koдий]  
Автор gergi_81 (многоизмерен)
Публикувано21.08.09 23:30



Точно за това говоря ,Коди. И все пак повечето млади семейства са като нас. Нямаме пари,но гледаме да наливаме и последните си стотинки в държавата за сметки които ниокй не може да ти обясни за какво плащаме.



Тема Re: Отминаха за мен времената за детска градина,нови [re: Уди]  
Автор gergi_81 (многоизмерен)
Публикувано21.08.09 23:33



Уди. Аз като теглих кредит и като ипотекирах апартамента на родителите си,нито тока нито водата нито хляба,нито лихвите бяха такива. Да не говорим за заплатите.



Тема Re: Отминаха за мен времената за детска градина,нови [re: gergi_81]  
Автор Уди ()
Публикувано22.08.09 00:42



Ми да си мислил, бре... Виж сега, знам че е много тежко, но ти не знаеше ли че няма нищо вечно, особено пък цените. И не само в България. А като си ипотекирал апартамента на родителите си какво направи с парите, които получи срещу него, надявам се не си ги профукал... Ако обаче си ги пропилял и не намираш начин да си обслужваш кредита, по-добре кажи на ваш'те да не се охарчват да плащат данъците му, защото така и така може да останат без покрива си! А занапред да знаеш и да обясняваш и на другите кредитополучатели, че винаги има и известни рискове в този вид предприемачество и те трябва да бъдат предвиждани



Тема Re: Отминаха за мен времената за детска градина,нови [re: Уди]  
Автор gergi_81 (многоизмерен)
Публикувано22.08.09 01:06



Добре ,че малко хора мислят като тебе,иначе само циганите в тая държава щяха да имат семейства. Нямаш жена и деца,нали? Скоро няма и да имаш като те слушам. Добре поне че хората като тебе бягат навън. Ти що не се пробваш някъде към Испания,Португалия....?



Тема Re: Отминаха за мен времената за детска градина,нови [re: Уди]  
Автор Koдий (енджинерин)
Публикувано22.08.09 01:32



Уди... приятелю... той животът си е риск по начало. Дай направо да лягаме и да мрем, че и без това това ни чака...

Тръгнали вече нашите... живеят...срама нямат тея хора.

Това, което исках да ти кажа одеве е не, че хората не могат да си планират разходите (което не го отричам де), а че си приоритезират разходите. Ако не си платиш тока го спират, телефона - също. Обаче водата не я. Топлото и него... За данъците също нямаха начин за пряк и моментен контрол и хората ги слагаха в графата неналежащи разходи. Е, сега вече общината ги набута в задължителните. Да, малко кофти, че така засяга само хората, които са си доставили лукса да раждат деца, и то само тези, чиито деца в детска градина, но кой ти гледа.

2000 семейства ще бъдат задължени да си плащат местните данъци. На фона на 80-100 хил семейства в Бургас това е убийствената цифра от 2, че дори и 3 ПРОЦЕНТА. Браво! Преборихме неплащането на данъци в Бургас...вързахме бюджета... евала!

Не, чакай, аз предлагам друго. Така или иначе голяма част от бюджета на Бургас отива за озеленяване...която дори е точно толкова, колкото за детските градини. (А не забравяйте, че за тях си плащаме и такса...40 лв Уди, не 20... е не особено голяма, но все пак доста по-голяма от детските надбавки). Та да се върна на идеята си. Заграждаме морската и слагаме КПП-та на всички входове. Там по ЕГН ще проверяват дали си си платил данъците и ако не си - марш обратно... Ми тъй де, много повече хора ползват морската, отколкото детските градини... събираемостта ще е доста по-висока.

Редактирано от Koдий на 22.08.09 01:58.



Тема Re: Отминаха за мен времената за детска градина,нови [re: Фиш]  
Автор esti ()
Публикувано22.08.09 12:30



Понеже никой не иска да страдат дечицата, нека да погледнем и от малко по друг ъгъл.
Някои си плащат данъците и децата им пак страдат.
Страдат, защото общинската каса няма достатъчно пари да осигури полагащата се издръжка на детските градини, няма пари и за поддръжка на базите, няма пари и за достатъчно персонал, който да обгрижва децата.
Мисля си, дали "Х", който си плаща задълженията се радва на това, че детето му в детската се люлее на счупени люлки и се катери по олющени катерушки, а след това обядва с филия намазана с разредена лютеница, която е попила в хлаба, а супичката му е супа топчЕ, а не топчеТА.
Не мога да кажа, че едните деца подяждат другите, защото обичам децата, освен това съм и доста свястна

, но не е толкова трудно да се сетим, че няма ли пари всички страдат.
Трябва да се плаща, това е.
Днес 2-3% от тук, утре 5-6% от там...все отнякъде трябва да се започне.
Иначе предполагам на всички ни е ясно, че равенство и абсолютна справедливост няма и винаги ще има такива, които да са добре и такива, които да са зле. Живот.



Тема Re: Отминаха за мен времената за детска градина,нови [re: esti]  
Автор Уди ()
Публикувано22.08.09 16:31



Това вече е разговор. Няма абсолютно равенство и няма как да има. И слава Богу! Но откъде накъде еднакви претенции ще имат тези, които не могат да си направят сметката и изпадат в неплатежоспособност с другите, които макар и трудно са съвестни данъкоплатци. Или те са будалите? Не съм съгласен с това.
Кодий, приятелю, примерът ти с достъпа до морската градина е краен, но аз ще съм съгласен и на такъв вариант, просто защото съм изряден платец. Айде моля ви се, не ми вменявайте едва ли не виновност за това, а някакъв да ми се оправдава тук, че видите ли, баси, цените се промениха и условията в банките. И същия този да ме праща в Испания. Ми иди ти бе, умник, ей там ще имаш добри и сигурни доходи, децата ти ще ги гледат безплатно и ама никакви данъци няма да искат от тебе, пък и ще те заринат от безлихвени кредити, направо ще се чудиш какво да правиш с парите си и със свободното си време. Пък и глупаци, които си плащат всичко и на които да даваш акъл ще са ВСИЧКИ. Те там боб хвърлят за такива като тебе!!! Сполай ти, тебе и родителите ти, герге...!



Тема Re: Отминаха за мен времената за детска градина,нови [re: gergi_81]  
Автор TimeTourist (Фен)
Публикувано22.08.09 18:06



с тия назадничави мисли бро, оня никъде няма да отиде. Не видя ли, че орева всички теми, мрънка като необран поп ама какво да правиш от соц. мислене останаха малко като него и даже вече не трябва да им се обръща внимание.
Да взима пенсията и най-добре да заминава на село там поне лакърдии да праска колко ще все ще има животни да го слушат.



Тема Re: Отминаха за мен времената за детска градина,нови [re: gergi_81]  
Автор ra4O (пристрастен)
Публикувано23.08.09 18:00



Не става! Не ска!! И аз го пратих там два-три пъти,ама не рачи!!! тука му е по-хубаво! Има с кой да се дърли!! А там трябва да бачка и няма да има време за тъпи постове!!!





Тема Re: Отминаха за мен времената за детска градина,нови [re: esti]  
Автор ra4O (пристрастен)
Публикувано23.08.09 18:04



Ти това го кажи на Албанеца!! той е специалист по "равенство и братство" !!



Тема Re: Отминаха за мен времената за детска градина,нови [re: gergi_81]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано23.08.09 21:57



Силно се съмнявам, че общината се вълнува от сметките към Топлофикация или ЕВН. Нали пише- данъци и такси КЪМ общината. Е, няма начин, всеки трябва да си ги плати, какво да се прави. Абсолютно прави са си.

Antes muerta que sencilla


Тема Re: Отминаха за мен времената за детска градина,нови [re: ra4O]  
Автор (не позна)
Публикувано23.08.09 22:56



Божке,тоз човек де се затри.Сигурно е някъде да прави революция.






Тема Re: Отминаха за мен времената за детска градина,нови [re: Kи]  
Автор Albaneca (свръхинтелект)
Публикувано04.09.09 23:23



Не правя революция, но работя над себе си, защото когато му дойде времето и народът се надигне, за да въдвори мир, ред и справедливост по цялото земно кълбо, аз трябва да съм готов.


Работя над себе си, калявам характера си, всеки ден се опитвам да ставам по-умен и по-добър.
В момента чета Маркс, Ленин и Троцки. Пращам ви революционен привет
и поздрав. -

Редактирано от Albaneca на 04.09.09 23:25.



Тема Re: Отминаха за мен времената за детска градина,нови [re: Albaneca]  
Автор Albaneca (свръхинтелект)
Публикувано04.09.09 23:35



А иначе по темата лошото в случая е, че страдат най-невинните - децата. Не съм специалист в отглеждането на малки дечица, но мисля, че и за самите деца е по-добре да си играят в детската градина заедно с други мушмороци, отколкото да си стоят сами вкъщи и мама и татко ги няма ако са на работа, и трябва баба да ги гледа.
На мен ми беше много кофти първия ден в детската градина и цял ден плаках за мама, но после свикнах и ми беше голям кеф да ходя на детска градина, завързваш социални контакти там, и мисля, че е полезно за децата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.