Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:03 23.06.24 
Градове
   >> Бургас
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема тъц  
Автор brukk (плебс на нета )
Публикувано14.08.09 23:11



И никой нищо не написа за концерта на Слави ... Щоли ?Какво му е по - хубаво на " спирит " ? Но,
иначе , новоизлюпени модератори ще ти спомогнат да се ориентараш...Радвам се че толково много млади хора отишли на концерта на " Куку Бенд" !

Too Old to Rock and Roll , Too Yong to Die

Редактирано от brukk на 14.08.09 23:39.



Тема Re: тъцнови [re: brukk]  
Автор gergi_81 (многоизмерен)
Публикувано16.08.09 00:29



Aз пък ги гледах и двата концерта по теУевизура. Имам си PIP(картина в картината)



Тема Re: тъцнови [re: brukk]  
Автор MoPcKuМодератор (звяр)
Публикувано16.08.09 14:56



А защо трябва да се пише за Слави?
Видяхме го само в един голям джип приличащ на камион и после да пишем...


Какво не ти харесва в Спирит-а? Btw вчера "кръпката" каза, че трябва да има и тениски със "Спирт оф Бургас"...не само спирит...

Редактирано от MoPcKu на 16.08.09 15:20.



Тема Re: тъцнови [re: MoPcKu]  
Автор ra4O (пристрастен)
Публикувано17.08.09 12:50



Така де!! Когато Слави направи тениски-"Слави оф Бургас" ,тогава и ще пишем за него! Ама ха де!!!



Тема Re: тъцнови [re: brukk]  
Автор P. - koвaчa (ентусиаст)
Публикувано17.08.09 13:45



Бил съм на концерт на Слави.Не бе именно лошо, но музиката на която "наркоманите" са любители ме привлича несравнимо по силно. Може би остарявам и така избивам комплекси знам ли.
Дне присъствах на любопитна характериостика на "Spirit of Bourgas":
"....Заради тези наркоманчета не можеме да спим нощем ..."
А аз какво да кажа като заради музка от жанра с който прекалява Слави не мога и денем да намеря покой и то не три дни а по цяла година.
Компа който ти подари на гимназията по електроника в Грудово е здрав и си е там под номер 4, и работи без проблем вече две години.Аз не съм там.
"На вкус и цвет товариш нет"



Тема Re: тъцнови [re: P. - koвaчa]  
Автор Уди ()
Публикувано17.08.09 14:26



Във всеки случай изборът на мястото за провеждане на фестивала беше и е крайно неудачен. Да не кажа престъпно погрешен. Такива неща се правят извън градовете, в тяхна близост. Ей горе към солниците мястото е бол, пак е до морето, пак е много близо до града и нямаше наистина да пречи на никого. Гостите идват от цяла България, изобщо нямаше да се затруднят да стигнат до фестивала. Бургазлии също нямаше да им е кой знае колко далече. Освен всичко щеше и да има място не само за къмпинга, а и за паркиране. И нямаше да се осере града, а неговата периферия.
Извинявайте, но е смешно и жалко до степен на абсурдност предложението на организаторите към живеещите в близост граждани, да им бъдат предоставени гратиси за фестивала в компенсация на това, че не ги оставят да спят... Да бе, и ще хукнат бабите от най-хубавата махала на Бургас да се гмурнат в погото на Клоуфингърс или Хиподил, и ще са компенсирани... Баси скудоумието!
Отделно от това искам да споделя, че името на фестивала Духът (душата) на Бургас е, според мен, грешно, претенциозно, маниакално и провинциалистично, най-малкото защото не е вярно...



Тема Re: тъцнови [re: Уди]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано17.08.09 15:10



E, недей така!Че е дух, дух е

Все пак представи си да има 3 дена преглед на старата градска песен.
За мястото съм склонна да се съглася.Макар представи си колко е трудно да се огради полето, но пък могат да компенсират с доброволци-охранители.
Е, сега е времето да се дадат предложения и да се намират решения, а не да си мрънкаме без да има кой да ни чуе - все пак общинската администрация има голям напредък!



Тема Re: тъцнови [re: Фиш]  
Автор Уди ()
Публикувано17.08.09 15:25



Напротив, никакъв проблем няма и там да бъде ограден, просто се заварва пътя от двете страни, наоколо са солниците, само откъм плажа една ограда и туй то... А и проблемът е за организаторите, не наш. Все пак те имат наистина огромни печалби и всъщност цялата дандания не е от любов към Бургас, нито пък от любов към музиката, а от любов към набъбването на собствените им банкови сметки... Това трябва да се разбере добре - разходите са за сметка на данъкоплатеца, а печалбите са в джоба на организаторите. Затова поне аз изобщо не мога да мисля за точно техните проблеми...



Тема Re: тъцнови [re: Уди]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано17.08.09 15:43



Уди,
понеже ме осени мисълта да взема да запиша една магистърска степен по счетоводство, а ти си на ясно с мениджмънта, да направим нещо като Соул оф Бургас, да се напечелим и ние.Даже имам предвид млади и работливи хора, дето ще ни свършат работата


Мисля, че сме зрели хора и не бива да подценяваме една такава организация- личен опит имам в организирането на далеч по-малки мероприятия



Тема Re: тъцнови [re: Фиш]  
Автор Уди ()
Публикувано17.08.09 15:52



Не ми се прави такова нещо! Благодаря за предложението!

Колкото до организаторите, аз не подценявам трудът им, а по-скоро той изобщо не ме интересува. Интересува ме резултата от всичко, а той не е в полза на града. И, моля, да не ме убеждавате, че цялата тази дандания е нещо безкористно и продиктувано от любов към човечеството...





Тема Re: тъцнови [re: Уди]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано17.08.09 15:57



Е, моля те!Да не сме в евангелско сборище все пак, та да си хортуваме за безкористност и за ползу вся рода.
За мен просто не е безсмсилено.Но е по-добре отколкото нищо да не се прави.



Тема Re: тъцнови [re: Фиш]  
Автор Уди ()
Публикувано17.08.09 16:30



"Уди,
понеже ме осени мисълта да взема да запиша една магистърска степен по счетоводство, а ти си на ясно с мениджмънта, да направим нещо като Соул оф Бургас, да се напечелим и ние."

******************************
Фиш!

На това също много лесно мога да ти отговоря. Не е кой знае какво да бъде организирано нещо такова. Не мисли, че с него се занимават някакви извънземни с някакви изключителни организационни дарби! Не! Просто се иска политическа подкрепа. С други думи - дебели връзки и одобрението на властимащите. Както и парите на данъкоплатеца. Спонсорите сами идват. А и да не дойдат, винаги можеш да се дофинансираш пак от данъкоплатеца. ( За това как се осигурява благословията на властта, мисля че няма нужда да ти казвам, нали?)

И, уверявам те, фестивалът никак няма да е по-лош!





Тема Re: тъцнови [re: Уди]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано17.08.09 19:26



Уди,
позволи ми да не се съглася!Защото в против случай трябва да ми докажеш своята теза

въпреки, че нямам степен по счетоводство, в работата ми има много допирателни в областта организация и защита на идеи.Така че единствения начин да ме убедиш в правотата на позицията си, е да се навиеш да организираме нещо такова и ще съм оборена

Приемаш ли предизвикателството?Ти ще ръководиш, аз ще подпомагам



Тема Re: тъцнови [re: Фиш]  
Автор Уди ()
Публикувано17.08.09 21:08



Не, изобщо нямам намерение да те уверявам в правотата си, просто я споделям с тебе. А и да приема предизвикателството, не съм сигурен дали ще попаднеш в екипа - все пак не те познавам. Но пак искам да ти повторя, защото виждам че не си обърнала внимание на най-важното. Това, че без санкцията на властта всяка добра и мащабна инициатива е обречена на неуспех. А аз съм убеден, че с участието на чиновници, политици и общественици нещата стават в най-добрия случай половинчати.

С други думи - за да е хубаво не трябва да има никакви чиновници, но за да се случи, задължително трябва да мине през тях.

Това е България все пак :)



Тема Re: тъцнови [re: Уди]  
Автор P. - koвaчa (ентусиаст)
Публикувано17.08.09 21:25



И аз искам да съм с вас обичам музиката ше помагам някак си.Кой чиновник в общината ви интересува всичките са мои хора!



Тема Re: тъцнови [re: P. - koвaчa]  
Автор Уди ()
Публикувано17.08.09 21:30



Не ни интересуват чиновниците като такива. Те са готини след работно време в качеството им на граждани.





Тема Re: тъцнови [re: Уди]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано17.08.09 22:12



Уди,
не съм останала с убеждението, че си умираш да нарушиш по някакъв начин законите

Еастеосено, че всяко мероприятие на публично място трябва да бъде със съответното разрешение.Понеже спомена в кой район живееш, искам д ати припомня празнуването на 10-годишнината на ПИБ в Бургас - посрещаха гостите си с кратка програма пред хотел България, нали пак с разрешение е било.

Ти уверен ли си, че не се познаваме, наистина?




Тема Re: тъцнови [re: Фиш]  
Автор Уди ()
Публикувано17.08.09 22:26



Не знам дали се познаваме. От този форум познавам трима души. Поне за толкова знам, останалите са ми анонимни, както и аз за тях (предполагам) :)
Приятно ми е да общуваме и така!



Тема Re: тъцнови [re: P. - koвaчa]  
Автор gergi_81 (многоизмерен)
Публикувано17.08.09 23:39



NARCOman vs ALKOHOLman Може и филм да се направи на тази тема. И така и никой не разбра,че музиката си е музика. Всеки си слуша каквото му харесва. Това ,че spirit of burgas се коментира много повече е съвсем нормално. Когато Славчо се появи в MTV и него ще го коментират. Слушайте каквото ви харесва. Има много по-важни неща в живота от музиката. Музиката е за забавление. Не трябва да разделя хората.



Тема Re: тъцнови [re: gergi_81]  
Автор P. - koвaчa (ентусиаст)
Публикувано18.08.09 00:46



Не слушането на музика разделя хората а творенето и.
На времето търсех учебник по програмиране за металорежещи машини. Намерих една и се похвалих на Недкова, а тя ми каза "...ми като няма по хубава.... " Каза го тъжно и аз разбрах Ние дето произвеждаме такива машини нямаме учебници за работата с тях - Е може би вече не произвеждаме не знам НАли казват че Световния Еврейски заговор ...Бе на нашите управници все нещо световно им пречи Преди световния империализъм, после световния Еврейски заговор, сега Световната криза...
Слави не само че не го харесвам но и всичко свързано с стила на музиката която той "твори" и "пее" ме отвращава с малки изключения ама много малки.
Съжалявам сигурно ми е сбъркан "Файла" Айде повече да не приказваме по този въпрос най хубаво да не се изроди темата.
Слави е имал възможност да слуша големи певци но лошото е че си е внушил че може да ги интерпретира.
Човекът хич си го няма това е! Като музикант, не като бизнесмен и прочее.Преекспонирал се е отвсякъде Съжалявам .така си мисля аз не че искам други да мислят така.Боже прости ми мене грешника и опази ме от словоблудство.
Аз не искам повече да пишем тук за каквито и да е било музики Музиката не е лесна работа ако и да е за удоволствие.Едно е да си готов да удовлетвориш всякакви музикални вкусове друго е да разбираш че това не е лъжица за твоята уста.Все пак Слави е продукт на прехода а не негов промоутър така че може и пак да ида да го слушам някой път особено ако Руслан е там.
П>С>
За "Духът на Бургас" има не повече от двадесетина поста тук и това ще е до следващата година а в темата за него има май 4 поста.
Аз се радвам че се провокира прииждането на много хора в Бургас. Мутрите някак си се спотаиха Има опасност Бургас да се спаружи и да стане пак едно провинциално селище с малко повече жители. Но това само бъдещето ще покаже.Не съм кореняк бургазлия но познавам велики хора- бургазлии които макар и не чак толкова известни като имена са си направо връх от всякъде и по интелект и по много други признаци и качества.Само като си спомня леля Ернеста.... - Бог да я прости, мога да кажа че е имало и има хора "Вселени" в Бургас.Хора които водят един труден но изискан живот. Хора без които Бургас за мене ако някога се преселя другаде би бил само една скупчена камара бетон в която живее сбирщина. те които повярваха на мене и подариха и пари и компютри за едно училище някакво си там в къра както се казва.Ще ме прощаваш Брук не съм виновен Вкуса ми е такъв.Може би Слави бе изхързулян от милиардите менте чалгаджии в седеммилионна България. Не знам Може би политическите сили имат интерес да противопоставят музики и стилове за да командорят най бедната нация в Европа не знам... Но мисля че никога няма да приема от сърце такава ...да го кажем зле композирана музика с много слаби текствое които стоят като лъскави витрини на суперскъп но празен магазин

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от P. - koвaчa на 18.08.09 01:05.</EM></FONT></P>

Редактирано от P. - koвaчa на 18.08.09 01:14.



Тема Re: тъцнови [re: Уди]  
Автор ra4O (пристрастен)
Публикувано18.08.09 13:33



Удич,стига си мозъчил,бе човек!!! Да ти кажа,все повече Не искам да те познавам! Опасявам се,че ако този момент дойде някога ще видя един съсухрен ,злобен и вечно мърморещ, рано остарял човек!! А такива много в тая държава! фестивала мина! доволни и недоволни има много! Нормално! но не можеш да отлечеш ,че това си беше музикалното събитие на България за август! И дори не само за България! Музиката беше по-тиха от миналата година,може би в следствие на по-добрата организация на звука! така че,не се напъвай да го очерняш! Има още4трески за дялане" но това ще се подобрява всяка година! А ти престани по типично български обичай ,да гледаш в"кисията" на другия! Колко пари спечелили,колко много дали-ама от нашите,колко лесно става щото са връзкари ит.н. Виждам ,че хабер си нямаш от организацията на такова събитие,което е нормално ,защото то не се прави всяка седмица! Предполагам ,че единственото ,мероприятие което си организирал ппрезз живота си ,от приблизително,този тип е била собствената ти сватба!? Ама то и тогава свако ти е бил мениджъра!?? като си толкова сигурен в способностите си ,направи нещо такова на брега на мандрата,там поляни много! не подценявай труда на поне 1000 човека,ако и да има забележки1 не е етично най-малкото! А ползите за града ще ти ги изброи и всеки Не наш съгражданини1 И ти можеш,само започни да гледаш по-далече от носа си и не мърмори моля те! направо си свършил!!!



Тема Re: тъцнови [re: ra4O]  
Автор Уди ()
Публикувано18.08.09 19:24



ра40, ти си бил голяма работа, бе, кхихихихикх, няма защо да ми казваш за терзанията си дали да ме познаваш или не, защото и да искаш все тая. Безмозъчни типове край себе си не допускам! Особено пък такива, които ми забраняват да "мозъча". Визуалната ти представа за мен е едно към едно, ти си една истинска врачка. Аз обаче нямам подобни на твоите способности и ще се задоволя да те оценям единствено по начина ти на писане!





Тема Re: тъцнови [re: P. - koвaчa]  
Автор gergi_81 (многоизмерен)
Публикувано18.08.09 23:23



От написаното ти само м ога да се радвам ,че си се захванал със занаят а не с музика. Чукай си челезото и т'ва е.Лека вечер,майсторе.



Тема Jalko 4e, Trionow si e s4upil krakaнови [re: gergi_81]  
Автор P. - koвaчa (ентусиаст)
Публикувано19.08.09 19:35



Pojelawam mu barzo ozdrawqane. Az ne mraza Trifonov i naistina razbiram ot muzika - pogre6no si me razbral. 4algata ne mi e po wkusa no towa ne zna4i 4e sym 4owekonenawistnik.
!!!Sorry about the "latin" characters here tyhe browser is under Mozilla and the chief of internet clube is lazie boy!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.