Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:39 23.06.24 
Градове
   >> Бургас
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Ако смятате да не гласувате...нови [re: gergi_81]  
Автор Уди ()
Публикувано26.06.09 14:12



Ohooo, ето че си дойдохме на думата! Ето вече една наистина интересна дискусия, наистина. Значи някакъв екземпляр се е "уредил" да вземе 50 лева от ГЕРБ, за да им "свършел някаква работа", а някой гербаджия е уредил своя близък да вземе педесетака и евентуално от благодарност да гласува за тях. Пита се кой е малоумника - този, който се продава за 50 лева или този, който ги дава, като си въобразява, че оня ще свърши работата. Да, ама не. Той няма да я свърши, а само ще запълни бройката без да знае дори каква е задачата му, важното е да се усвоят парите. Ето това, драги ми съфорумци, е един умален модел на работата в ПП ГЕРБ, в тяхното управление по места и евентуалното им бъдещо управление на страната!
Отделно от това се вижда отчетливо колко забележително надеждни са кадрите им. Честито на печелившите!

Апропо, Герги, да знаеш че за същата тази работа, за тази твоя величествена жертва да "висиш" в някакво си училище, освен педесетака от ГЕРБ ще получиш още 30лв. от държавата.... Честито и на теб!



Тема Re: Ако смятате да не гласувате...нови [re: Уди]  
Автор ra4O (пристрастен)
Публикувано26.06.09 14:20



Ще ,получи ,ама дръжки!! Той е наблюдател от страна на партия,не е член на СИК!!! А това да се плаща на такива като него е практика и е нормално! във всичски патрии! Все пак те ще "работят" в деня на изборите и е нормално да получат възнаграждение за труда си! А това ,че той е неориентиран е лошо,защото от него се очаква да следи за закоността на избора и преброяването на бюлетините!!



Тема Re: Ако смятате да не гласувате...нови [re: Уди]  
Автор gergi_81 (многоизмерен)
Публикувано26.06.09 14:24



Не виждам защо след като така или иначе ще гласувам за тази партия.Да не взема 50 кинта.Имам личен интерес те да спечелят и така ще стане. Какво пак се пънете не мога да разбера.



Тема Re: Ако смятате да не гласувате...нови [re: ra4O]  
Автор gergi_81 (многоизмерен)
Публикувано26.06.09 14:25



А мислиш ли че някой в цик е безпристрастен Тия хора к'во нямат си мнение ли?



Тема Re: Ако смятате да не гласувате...нови [re: gergi_81]  
Автор ra4O (пристрастен)
Публикувано26.06.09 14:30



Жореееее,ЦИК се сформира от парламентарно представените партии на квотен принцип!! Как да са безпристрастни бе!!???



Тема Re: Ако смятате да не гласувате...нови [re: gergi_81]  
Автор Уди ()
Публикувано26.06.09 14:32



О-о, ами браво, браво! Тогава какво ревеш, че ще висиш като няма да висиш, висят само членовете на комисии. Ами браво и на ГЕРБ, явно имат добро финансиране, което вероятно изпълват от членския си внос. 11 500 секции - 11 500 члена на комисии плюс 11 500 наблюдателя по 50 кинта прави 1 150 000 лв. разход само за тях. Като купят и няколко села и цигански махали, няма и 10 милиона, за да спечелят 25%. Та какво са 10 000 000 пред очертаващото се, макар и съвсем несигурно лапане на милиарди след това. А Герги ще чака следващия си петдесетак след 4 години...

Редактирано от Уди на 26.06.09 14:34.



Тема Re: Ако смятате да не гласувате...нови [re: Уди]  
Автор ra4O (пристрастен)
Публикувано26.06.09 14:38



Уди,ти малоумен ли си??? Серизно те питам??? Членовете на СИК получавт заплащане от държавата!!!!! Освен това всяка партия си плаща сама на наблюдателите! Доколкото разбирам цените са близки,така че,преброй колко партии има и тогава умножи твоите цифри по тая бройка?? И какво става?? Дали всички ще спечелят изборите ,че да си "върнат" инвестицията,а????



Тема Re: Ако смятате да не гласувате...нови [re: ra4O]  
Автор Уди ()
Публикувано26.06.09 15:06



Аз не знам дали съм малоумен, ама знам за тебе. Чакай да те просветя още малко, чуй добре това - абсолютно всички си връщат инвестицията, печелившите са с най-големи разходи, но имат и най-добра възвръщаемост, всъщност по-правилно е да се каже, че имат най-добра печалба!

И, моля те, не се заблуждавай, че членовете на СИК ще бъдат оставени на държавата, те щом на такива като теб дават педесетак, значи на онези дават НАЙ-МАЛКО толкова. Освен това, заплащането на "наблюдатели" и застъпници е противозаконно и се равнява на купуването на гласове. Така че по-добре си трай за това разплащане или поне запомни ведомостта, на която ще се разпишеш при получаването им и ела да ми натриеш носа тогава.

... Аа, и да не забравиш да ги включиш в данъчната си декларация!





Тема Re: Ако смятате да не гласувате...нови [re: Уди]  
Автор ra4O (пристрастен)
Публикувано26.06.09 16:30



Аз не знам кой какво си връща и какъв е %на възвръщаемост!! Явно си много "вътре" в нещата !! Обядсних ти,че СИКовете са платени по закон! А това дали се плаща на застъпници,е въпрос на доказване! така ес говори!! Ти като си толкова всеотдаен отиди тогава на "бригадирския4 принцип!! Явно много ти едопаднала на твоята партияь,не знам коя е и не ме интерисува,за да се себераздаваш така!
Обясних ти каква е разликата между член на СИК и застъпник! А дали е купуване или продаване е въпрос на доказване! Ако ти я натрия на носа,значи съвсем зъконно съм ги получил! Ако не ти се обяда да те черпя,може и нищо да не съм получавал! Знае ли човек??
п.п. Георги ще е застъпник,а аз " прост"гласоподавател!



Тема Re: Ако смятате да не гласувате...нови [re: Уди]  
Автор Dzoro (tipster)
Публикувано26.06.09 17:01



Уди, любимата партия такова облъчване ти е спретнала, че още те държи слънчасал... Да ме прощаваш за комплиментите... Мислиш, че си струва да похарчиш 1 150 000лв за некакви си пършиви 23хил. гласа?

Камуняките да не би да броят бюлетини безплатно?

Ако не ме лъже паметта, имаше някакво ограничение на членовете на секционните комисии и то е в зависимост от парламентарното представяне на партията. Изключено е парламентарно непредставени партии да имат членове във всички секционни комисии. Мисля, затова се и плаща на застъпници.

Became she, what she became!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.