Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:09 02.07.24 
Градове
   >> Бургас
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Вечните ремонти в Бургаснови  
Автор Инжeнep_Гapин (непознат )
Публикувано15.05.09 11:47



Вече е доста досадно и ужасно неприятно с тези вечни ремонти из Бургас. Защо общината не работи за благото на бургазлии, а гледа да се докара за пред туристите? Цяла година търпим прах, шум, мръсотия, затворени улици и т.н. за да може всичко да е ОК за летния сезон и да има 3 4 месеца спокойствие и чистота за да могат туристите да се чувстват добре.. Типично лакейничество! Да се покажем колко ни е уреден градът за пред 'гостите' а после да хвърлим пак всички бургазлии в киреча и калта на вечните ремонти.
Ще скочат някои да кажат, че това са наложителни ремонти, подмяна на ВИК в града, газификация, разширяване на улици и ала бала ..
Ами ок .. ама вместо да правят дупки из целия град и после да стоят с месеци ( типичен пример е Трапезица и пътя към болницата) а ние да трошим коли и късаме нерви. Републиканска е под всякаква критика. събрали 5 машини които сумарно работят 1 ден в седницата, а през останалото време специализираните ремонтни групи( братя мангасарян) набиват банички и подпират бордюрите. А какво стана с асфалтирането на Възраждане? Или оправданието е че все още има строежи техниката за които разрушава пътя... строежи винаги ще има .. и това извинение си е просто ялово.



Тема Re: Вечните ремонти в Бургас [re: Инжeнep_Гapин]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано11.05.09 12:21



Най-накрая има ремонти в Бургас и са от около година, така че не знам по какъв критерий точно ги класифицираш като "вечни". Няма да те оборвам за нищо, звучиш ми като онези вечно недоволни хора, с които много-много не контактувам.
Искам само да те питам нещо и да си отговориш честно. Не се ли радваш, че в Бургас най-накрая се случва нещо? Че най-накрая някой прави ремонти? Че най-накрая някой разширява пътища? Че най-накрая някой сменя тръбите, които на години са по-големи от майка ми? Не виждаш ли, че наистина градът живна и почнаха да се правят разни неща? Наистина ли вярваш, че след сезона ВиК ще си извадят новите тръби и ще си ги приберат за следващия сезон, Общината ще изчегърка новия асфалт и ще си го прибере и тн?
Помисли го, не си прав. Има живот най-накрая. Малко ще трябва да потърпим в мръсотията, обаче не можеш да направиш омлет без да счупиш яйца.

Antes muerta que sencilla


Тема Re: Вечните ремонти в Бургаснови [re: Инжeнep_Гapин]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано11.05.09 12:24



Инжинере,

Гледам, че със страстта на новака искаш да ни осветлиш за всеки вълнуващ те от сърце проблем


Не знам от кога живееш в Бургас, но аз от както съм родена.Дори за съжаление се определям като урбанистично бебе.Толкова години нищо не се правеше.Е, сега се прави, само че нито е лесно, нито е технологично възможно да стане за 1 месец.Ако през живота си си правил ремонт, би трябвало да знаеш, че дори едно панелно жилище, за да се реиновира, отнема 2 месеца при много стегната организация.Ако отиваш към "Републиканска"( и на мен ми харесва повече старото име), защо минаваш през археологическите разкопка на "Трапезица"?

А за плажа, това са общи приказки!



Тема Re: Вечните ремонти в Бургаснови [re: KpucaHa]  
Автор mizzo (Kind of blue)
Публикувано11.05.09 12:29



Странен пресантиман ми се появи относно инженера...много напомнящ стил на писане ...зародишът на съмнението е посаден...
Дано не съм прав...



Тема Re: Вечните ремонти в Бургаснови [re: mizzo]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано11.05.09 12:31



Смятах да ти го кажа в скайпа :) И на мен ми напомня някой.

Antes muerta que sencilla


Тема Re: Вечните ремонти в Бургаснови [re: mizzo]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано11.05.09 12:42



Да хвърля ли 1 боб и да позная?





Тема Re: Вечните ремонти в Бургаснови [re: Фиш]  
Автор mimosh ()
Публикувано11.05.09 12:47



Нямаме против да се ремонтира, само че не това е начина!!!

Защо трябва да примерно от трапезица до болницата да е 4мес разкопана улицата, а това което е направено не се асвалтира?
Сега ще ми кажете ами може да се направи цялата улица. Ами да може ама също така може да се сложи и малко некачествен асвалт (то не че другия е много качествен) и да се запушат тия дупки които са сега и вдигат прах до небесата.

Същото важи и за Александровска и за Републиканска и т.н.

Не може с една машина да копаш една година. Сложи 10 машини изкопай го за 1мес и приключвай.

Прекомерната употреба на LINUX води до пристрастяване!


Тема Re: Вечните ремонти в Бургаснови [re: mimosh]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано11.05.09 12:53



Тука имам чувството, че всички са се занимавали с ремонтни инфраструктурни дейности- дават се едни акъли, едно чудо.
Стига, бе, хора, щом не е направено, значи не се прави така. Изчакайте малко, потърпете и дайте шанс на хората да си довършат ремонтите.

Antes muerta que sencilla


Тема Re: Вечните ремонти в Бургаснови [re: mimosh]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано11.05.09 13:00



Мимошче,
Аз не разбирам от пътно строителство и ремонтни дейности в детайли, признавам.Но знам, че за да се разкопа улицата не е толкова просто.Правят се няколко съгласувания.Една машина не струва 5 лв, че да отидеш и да си я купиш и после да я захвърлиш.
Ако имаш познания в тази област, мисля, че по-ценно ще да е да напишеш едно писмо до Общината и аргументирано да представиш позицията си и изход от положението.Самата общинска администрация едва ли има ресурс, за д аго извърши сама.Подмяната на ВиК инсталацията се прави с пари по ИСПА и няма начин да няма и там условия, които да не се спазват.
Истината е, че и на мен всяка сутрин ми пречи бавенето на "Трапезица", но не мисля, че в името на общото благо, човек не бива да преглътне неудобствата.



Тема добре го написа...нови [re: mizzo]  
Автор MoPcKuМодератор (известен)
Публикувано11.05.09 13:21



заприлича ми на хайку...



btw тия хулигани наистина бачкат, днес от 11.00 ми се подпират и само сменят местата си по "бирдюрите", както им викат те!
Аз също се радвам, че има развитие и устрояване на част от улиците и подмяна на тръбите, яд ме е обаче, че като напряват нещо все се намира някой да кърти след тях...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.