Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:17 28.06.24 
Градове
   >> Бургас
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема КОЕ ГОВЕДО ИЗСЕЧЕ РЕПУБЛИКАНСКА?нови  
Автор V.Grig (Анти-царист)
Публикувано29.03.09 17:22



И поради каква дивна причина изкорениха всички дървета по може би най-красивата улица на Бургас?





ИСТИНСКИЯТ КЛУБ ПОЛИТИКА:


Тема Re: КОЕ ГОВЕДО ИЗСЕЧЕ РЕПУБЛИКАНСКА?нови [re: V.Grig]  
Автор marta_s (справедлива)
Публикувано29.03.09 19:36



Много фантазия се иска, за да наречеш "Републиканска" /"Цар Симеон І"/ "красива". Не е от улиците, по които ти се ще да се поразходиш. Дали заради спрелите от двете и страни коли, дали защото ти се налага да я пресичаш на зиг-заг, заради строежите по нея, все едно. Във всеки случай обаче, това е много важна улица, понеже и се свързва с други важни улици. За сметка на това е тясна, но затова пък - супер натоварена.
Според общинската сводка "В участъка на ул. ”Цар Симеон І”, от ул. ”Княз Александър Батенберг” до ул. ”Кирил и Методий”, дърветата са от вида софора и са на максималната си възраст от 60 години, с диаметър на стъблото над 60 см и в тежко състояние.
В участъка от ул. ”Кирил и Методий” до ул. ”Гурко” дърветата са от вида каталпа, също са стари и представляват опасност за хората.
В участъка от ул. ”Гурко” до бул. ”Сан Стефано” дърветата са от вида дребнолиста липа - на възраст над 30 г. при живот 40 г.
Комисията е констатирала, че някои от дърветата имат сухи върхове, хралупи, гнили са и имат гъбни заболявания. Съществуващата надземна част от кореновата им система повдига уличните бордюри и руши тротоарите, като допълнително усложнява и без това трудното преминаване на пешеходците".
Ама кой пък да ти вярва на общински сводки ? Хеле пъ еколозите. Те са просто устроени организми. Реагират по схемата "Дърво-брадва-юруш" (също и дюни-унищожаване-хаха). Аз пък съм още по - просто устроена. Виждала съм, след големи бури, съборени по "Репуликанска" дървета. Спомням си също, че преди време в хола си отглеждахме една палма. Хубаво дърво, ама по едно време взе че стигна до тавана, пък и пръстта в иначе огромната саксия започна да не и стига и почна да линее. С тъга на сърцето я подарихме на едно близко кафене, където я похарчиха за еднин сезон. Тъга, тъга, ама няма нужда да си Мичурин, за да разбереш, че дървото беше обречено заради липсата на пространство. Палмата растеше, а холът ни - не. И с улиците е така. А дърветата, също като нас, остаряват и умират. Затова, ако вземеш да си полееш главата с хладка вода и решиш да провериш, дали аджеба наистина тези дървета не са станали опасни, можеше и да не пускаш тази тема, а аз може би нямаше да изпиша цял роман, за да не бъда кратка и груба.




Тема Re: КОЕ ГОВЕДО ИЗСЕЧЕ РЕПУБЛИКАНСКА?нови [re: marta_s]  
Автор V.Grig (Анти-царист)
Публикувано29.03.09 23:00



Броих до 10, после до 100 и после до 1000

Ще премълча каква ми беше първата реакция. Преглътнах я 3 часа по-късно.

Сега кротичко и бавно като за твоя тип хора ...

Та значи аз може и просто момче да съм и да не разбирам ама когато някой ми каже, че едните дървета щото били надигнали тротоара, били повредили асфалта, че чак скапвали и подземните комуникации, та поради тази причина сега на тяхно място ще сеем дървета с плитка коренова система ... ми веднага почвам да си мисля че някой се опитва да си прави пишки с интелекта ми.

Простичко - значи до сега дълбикия корен руши всичко, после плиткия какво ще прави? Ще ръсте върху тротоара? Или ще сеем райграс че да не поврежда комуникациите на 60 см дълбочина.

А да - току що срещнах в нета и твърдението че от всичките дървета нямало ниедно с живи корени. Странно как всички жертви на голата сеч миналата година бяха в чудесно здраве особено след като 2007ма ги бяха оглозгали до дънер уж за освежаване на короните.

Те за това няма да си поливам главата с хладка вода. И ще продължа да питам кое говедо разреши това престъпление. Просто заради принципа, защото следва да се запитаме къде ще е следващата гола сеч.

Какво ще кажеш за Александровка, или морската градина?

ИСТИНСКИЯТ КЛУБ ПОЛИТИКА:



Тема Приятелю,нови [re: V.Grig]  
Автор marta_s (справедлива)
Публикувано29.03.09 23:23



Хубаво е, че броиш. Опитах се да ти да пример с домашните растения. Ще си посадим нови дървета. Градът е като къща.




Тема Re: Приятелю,нови [re: marta_s]  
Автор MoPcKuМодератор (известен)
Публикувано29.03.09 23:29



а бе в тая къща Меден Рудник няма ли да посеят малко дървета...?





Тема Re: Приятелю,нови [re: MoPcKu]  
Автор marta_s (справедлива)
Публикувано29.03.09 23:35



ние от години плюем костилки от най-избрани сортове череши. в резултат- имаме благородни овошки около блока. а вий ?




Тема Re: Приятелю,нови [re: marta_s]  
Автор MoPcKuМодератор (известен)
Публикувано29.03.09 23:41



и ние плюем, но на камък освен камък друго не расте...май трябва да докарам 20-30 камиона с пръст, че поне трева да поникне...


Гледам 200 кооперации вече има поне на тях по 2 дървета да им сеят пак ще стане за начало.
Отазад изглежда повече плюя и гледам 2-3 дръвчета вече се обособяват ама друго си е да са пред входа!



Тема Re: Приятелю,нови [re: marta_s]  
Автор Jt2 (член)
Публикувано30.03.09 02:24



Аз успях да убедя едно изгнило дърво по Републиканска, че е по-добре да бъде отсечено, а на негово място да се посади ново. Но ти с това ........ ме съмнява да имаш успех.



Тема Re: Приятелю,нови [re: MoPcKu]  
Автор Jt2 (член)
Публикувано30.03.09 02:33



В ЦГЧ от години произвеждаме специален сорт Kopi Luwak с помощта на кварталните котки а те в М.Р. още се мъчат да постигнат добра реколта с плюене на костилки от терасата.



Тема Re: Приятелю,нови [re: Jt2]  
Автор MoPcKuМодератор (известен)
Публикувано30.03.09 09:11



за реколта не сме и помисляли!!!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.