Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:41 25.06.24 
Градове
   >> Бургас
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: /вдига ръчичка/нови [re: marta_s]  
Автор Mi2 (непознат)
Публикувано19.02.09 20:38



Аз пък искам да насоча вниманието ви към една поредица филми - Cosmos на Карл Сейгън. Това са филми, които се пускаха по първа програма през 80те и са на тема астрономия, физика, химия, биология, екология, космология, история на науката и изобщо - наука. Наскоро си ги изтеглих от интернет и имах огромното удоволствие да ги гледам пак. Ако си спомняте за великия Карл Сейгън (тази година се навършват 10 години от смъртта му), или ви гложди любопитство - потърсете поредицата в Замунда и я гледайте :)

All you need to fly is a heart dying to try!

Редактирано от Mi2 на 19.02.09 20:40.



Тема Re: /вдига ръчичка/нови [re: P. - koвaчa]  
Автор ra4O (ентусиаст)
Публикувано19.02.09 20:53



Рачоооо,братле,направо те признах,да знаешшш!!! Много се накефих!!! Дата: 19.02.09 час-20.45 Нова ТВ предавенето Стани богат, любимо на цялата фамилия!! Въпросът беше: какво са опитали да направят американците през 1943г.във връзка с разработване на нова военна технология?? или поне нещо подобно!! Отговори: да направят влак да лети,самолет да изчезне,танк да падне от небето и кораб да телепортират!! Опита го правят във......Филаделфия???? Маниииии,направо смях семейството със знанияяяя!! Благодарение на тази тема и на тебперсонално!! Опита"Филаделфия"" супр си Рачо-адаша!!! 10 000 лв-жалко че са виртуални!!! Но имаш едно от мене! По желание!!!



Тема Re: тема -Физика...нови [re: P. - koвaчa]  
Автор dama_spatia (зеленоока)
Публикувано20.02.09 11:45



защо трябва да го правиш тук, след като има цял един клуб- Физика.



Тема Re: тема -Физика...нови [re: dama_spatia]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано20.02.09 11:47



Прекрасна, как защо-за да сме ограмотени


Сподели, моля, ти от какво се вълнуваш?



Тема Re: тема -Физика...нови [re: dama_spatia]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано20.02.09 11:57



щот му е кеф да си комуникира с нас примерно



Antes muerta que sencilla

Тема Re: тема -Физика...нови [re: dama_spatia]  
Автор MoPcKuМодератор (известен)
Публикувано20.02.09 12:06



От химици ( нали смесваме химикалите мастика с айрян например) иска да ни направи физици т.е. мъчи се...





Тема Неприятно но фактнови [re: dama_spatia]  
Автор P. - koвaчa (член)
Публикувано20.02.09 13:21



Науката е консервативна и така истината е че в Клуб Физика не приемат с овации писанията ми.
Аз обаче не мирясвам . защото виждам Вичждам че покрай супер фантастиката има и реалност която е по дръзновена от всякакви измислици ето давам ви примерче:


има и сайт на разработчиците

стараят се хората на мен ми е трудно с английския обаче .
а ето и още един инетересен продукт:

Тези две неща ги изследвам най подробно от близо година.
Лишият ми английски ме омаломощава но не ме обезсърчава.
Те са продукт на съчетание на свойства за сега неизвестни или по скоро неочакван резултат от съчетания на свойства.
с две думи тези специално две работи показват абсолютно непредсказуемо поведение с краен резултат многочасово отдаване на енергия без видим източник Те са далече от линковете в по горният ми пост онова е по скоро пожелателна физика . докато тези двете ( а и не само те , има поне още две подобни) показват реалноста такава каквато е: неочаквана и неустоима като алтернатива. Особено при днешната оскъдица на ресурси откъдето и да го погледнеш.
Моята идея за тема физика която не е в клуб Физика има по скоро характер на хроника описва не толкова причините колкото резултатите . Анализа на подобни устройства не е по силите на всеки.Но има и такива устройства.



Тема Re: Неприятно но фактнови [re: P. - koвaчa]  
Автор Mi2 (непознат)
Публикувано22.02.09 05:58



И аз гледах в youtube клипчета на подобни опити за двигатели, но според закона за запазване на енергията, тези двигатели ако се натоварят да вършат работа би трябвало доста бързо да изхабят магнитната сила на магнитите си и да спрат. Защото енергията идва от предваритено вложената енергия да се намагнетизират магнитите. Един вид самите магнити са резервоари за магнитна енергия и не са неизчерпаеми.
Когато нещо метално се засили към магнит и се залепи за него, магнитът изразходва енергия за да извърши работата по ускоряването на нещото. Когато хванеш нещото и го издърпаш обратно, обикновено връщаш енергия в магнита (изпитваш усилие да отлепиш нещото). Ако излъжеш системата чрез механизъм, който измъква обратно нещото от магнита без да му върне енергията, то магнитът остава по-малко намагнетизиран. Би било интересно да се прати за тест този мит на Mythbusters за проверка :)

All you need to fly is a heart dying to try!


Тема Антигравитациянови [re: Mi2]  
Автор Mi2 (непознат)
Публикувано22.02.09 06:50



http://www.youtube.com/watch?v=9xnh5Nd4DzM&feature=related
погледнете до къде са стигнали в тази област

All you need to fly is a heart dying to try!


Тема Мий краката и си лягай...нови [re: Mi2]  
Автор After_Dark (гьон)
Публикувано22.02.09 09:02



и не намесвай сили и закони, дето не са ти ясни



Аха, UNIX - досеща се Щирлиц.
- Аха, Щирлиц - досеща се UNIX-а


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.