Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:50 15.06.24 
Градове
   >> Бургас
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема защо толкова често това се случва в Бургас?нови  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано16.11.08 11:26





Бургас. Възрастна бургазлийка е изгубила 1 500 лева в телефонна измама, съобщиха от Областната дирекция на МВР в града. Около 11.00 часа вчера във Второ Районно управление на МВР Бургас е било получено съобщение от 77-годишна бургазлийка за това, че предния ден около 14.50 часа на домашния си телефон е получила обаждане по класическата схема "катастрофа с дете". В резултат на доверчивостта си жената е предала сумата от 1 500 лв. на мъж, представил й се като колега на "следовател Грозданов", който щял да освободи сина й от полицията.
Работата по случая продължава от служители на Второ Районно управление на МВР Бургас.


Имате ли някакво обяснение защо жертвите на телефонните измами са толкова често от Бургас? Града статистически по нищо не се различава от останалите. Възрастните хора, като процент от населението, не са повече отколкото в други райони. Града е спретнат, хубав, привидно спокоен и не създава впечатление на населен от прекалено доверчиви или корумпирани хора. (Корумпирани, защото жертвите на измамите на практика дават подкуп на измамниците.) Журналистите в Бургас едва ли са по-активни от тези във Варна, Пловдив или София, та тяхната активност да изкривява статистиката на публикуваните случаи на измами.

Интересно ми е мнението на бургазлийки и бургазлии. Предварително благодаря на тези, които отделят от времето си да споделят мнението си. Извинявам се и на тези, които може би съм ядосал с въпроса си.

Редактирано от нaблюдaвaщ на 16.11.08 11:31.



Тема Re: защо толкова често това се случва в Бургас?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Kpucтuaнceн ™ (A Real Gooner)
Публикувано16.11.08 12:36



Аз съм измамника и вече натрупах цяло състояние от този доходоносен бизнес и не мисля да спирам





Тема Re: защо толкова често това се случва в Бургас?нови [re: Kpucтuaнceн ™]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано16.11.08 13:17



Ще взема да възприема отговора ти насериозно. (Защото истината наистина е някъде около него.)

Отговора ти показва, че в Бургас има добра изградена измамническа организация за извършване на телефонни измами. Организацията се състои от местни хора, които познават добре града и крайните му квартали и разполагат със собствен транспорт. Сега остава да уточниш, че работиш в свободното си време като таксиметров шофьор и съвсем ще уцелиш десятката.

Доколкото това е клуб на града Бургас, засега ще приема, че и ръководството на организацията е в самия град Бургас.

Дотук добре, ама Бургас има краен брой жители. Част от тях ще бъдат измамени, друга част ще се влеят в редиците на измамниците. След като всеки заеме своята роля и измами или бъде измамен процеса ще трябва да спре. Ама процеса хич не затихва вече трета година.

Любопитно ми е какви мислиш ти, именно като измамимник, защо процеса не стихва и още има хора, които се лъжат?

Разчитам, че имаш и чуство за хумор, макар и черен.



Тема Re: защо толкова често това се случва в Бургас?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор marta_s (справедлива)
Публикувано16.11.08 14:17



Понеже сменихме тактиката. Онова с катастрофата и внучето се изтърка. Сега сме в нова схема, но ще е твърде тъпо,, ако тръгна д ая разкривам точно сега. Истината е , че имаме неограничен достъп до база данни с телефони и егенета. Не ни пипват от полицията, понеже въртим далавери по изборите точно с това. За твое успокоение те уверявам, че процент от парите, които получаваме отивам за подобряване на живота в местата за лишаване от свобода.

пп. Защо реши, че в Бургас този вид престъпление се радва на по- добра успеваемост? Просто защото не четеш местния вестник на Видин ли ?

Език кости няма - кости троши!


Тема Re: защо толкова често това се случва в Бургас?нови [re: marta_s]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано16.11.08 15:25



Марте, момчето е право. Предполагам има постоянен поглед върху някоя от агенциите. Там наистина това се набива на очи. Във ФОКУС няма ден, в който да не пуснат инфо за поредния измамен в Бургас. Твърдя, че подобни измами в Бургас към други градове е поне 7:1 в агенциите.
Единственото ми обяснение е, че МВР- Бургас ( в лицето на Цветелина Рандева, наистина впечатляващо пресаташе!!!) ги вкарва по-често в сводките си от другите МВР-та (защото е ясно, че сводките НИКОГА не обхващат всичко, което се е случило за деня). Иначе нямам никакво друго обяснение... Нито сме по-глупави, нито БТК правят по-чест ъпдейт на нашите указатели...
Друг е въпросът относно корупцията... тия, дето изгарят с пари, за мен си го заслужават. Строга съм, но справедлива!



Antes muerta que sencilla

Тема Re: защо толкова често това се случва в Бургас?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано16.11.08 18:40



1.Или има струпани на кв.м.по-глупави хора или
2.Хората продължавта да симислят, че с 5 хиляди, 10 хиляди нещата могат да се оправят


И има много примери за безнаказаност!



Тема Re: защо толкова често това се случва в Бургас?нови [re: KpucaHa]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано16.11.08 21:07



Благодаря за подкрепата. Повода да пусна темата бе набиващото се повтаряне на град Бургас в съобщенията за телефонни измами. Не бях правил анализ на броя им. След твоя отговор днес за пръв път направих такъв опит. Помолих Google да потърси комбинацията "телефонни измами град", като град бе последователно заменян с имената на бившите окръжни градове. Съзнавам, че подобен метод е неточен, но въпреки това резултата е показателен:


град Google: телефонни измами град
Бургас 150000
Варна 149000
Пловдив 139000
Добрич 84800
Плевен 83500
Сливен 82300
Благоевград 79400
Стара Загора 73200
Велико Търново 64200
Видин 63400
Враца 50800
Кърджали 47000
Шумен 45000
Кюстендил 33500
Русе 33300
Хасково 32000
Перник 30200
Пазарджик 25000
Разград 24700
Силистра 24200
Монтана 23000
Ямбол 21500
Смолян 18700
Ловеч 18600
Габрово 17000
Търговище 16500




Активността на Цветелина Рандева е разумно обяснение на горната Google статистика. Дали обаче активността на пресаташето на ОДП Бургас не води до неочакван ефект. Защото ако съобщенията за измамени в даден град забележимо превишава бройката отнасяща се за останалите градове - това не би ли настървило още повече измамниците към този град?

Бургазлии определено не са по-глупави. Може би морето ги прави по-емоционални, по-артистични и по-чувствени. Дали това не е предпоставка да се поддаваш по-лесно на измама. Като потвърждение на тази морска логика на второ място в класацията ми е Варна.

Прави впечатление и предпоследното място за Габрово - традиционно известен със крайната си пестеливост и стиснатост. Противоположното качество на пестеливостта е щедростта. Щедри ли са бургазлии или просто са склонни лесно да харчат спестените от тях пари?

Споделям твоето мнение за корупцията и своеобразното наказание на поддалите се на измамата. Ако ти си споделяла това мнение пред други ми е интересно дали това не ги настройва срещу теб?

Редактирано от нaблюдaвaщ на 16.11.08 21:13.



Тема Re: защо толкова често това се случва в Бургас?нови [re: marta_s]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано16.11.08 21:30



"Новата" схема е скъсила дистанцията по роднинска линия. Ролята на внучето сега се поета от дъщерята - забележи активното навлизането на жени в схемата.

За базите данни с телефонни и ЕГН-ета донякъде си права. Грешно е само, че базата е неограничена. Засега се е разпростряла само за публикувани в Интернет данни за определени професионални общности: адвокати и преводачи. Забележи, че базата данни не е построена на географски принцип. Така че това отпада в случая.



Тема Re: защо толкова често това се случва в Бургас?нови [re: Фиш]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано16.11.08 21:33



И има много примери за безнаказаност!

Кратко, точно и ясно!

Но въпросът остава - защо точно в Бургас?



Тема Re: защо толкова често това се случва в Бургас?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано16.11.08 21:58



Харесва ми подходът ти, но според мен е абсолютно неточен и ще ти кажа защо. Абстрахирам се от това, че София изобщо я няма и няма да говоря за нея. Google прави извадка въз основа на броя линкове, в които са намерени определените думички (tag-овете). Ако приемем, че Бургас има 7 информационни сайта (burgasnews/burgasinfo/bszone/burgas24 и тп.) и приемем някакво число- да кажем 20- за национални информационни агенции, то новината за измама в Бургас ще бъде публикувана на 27 места. Ако Търговище има един сайт и всички агенции пуснат новината за измамата- то гугъл ще отчете 21. И ето, измамата е една и в Бургас, и в Търговище, но като брой открити публикации не е едно и също. Следователно статистиката на Гугъл може единствено да ни даде информация на кой град криминалните новини във връзка с измамите по телефона са по-добре представени :))

Относно активността на пресаташето, смятам, че идеята е по-скоро постоянно да се тръби, че има такива измами и да се обяснява механизма им, за да може информацията да стигне до всички и да е вид превенция. Пак повтарям, това е мое лично мнение.
Във всички случаи полицията е в патова ситуация и единственият и изход е да спре измамите от страна на измамените, а не от страна на измамващите. Това май не стана много ясно- имах предвид, че полицията иска да спре хората, които дават пари, защото не може да спре хората, които ги взимат чисто юридически.
Така единственият им полезен ход е постоянно да се пуска информация, че има такава схема.

Antes muerta que sencilla



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.