Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:50 26.06.24 
Градове
   >> Бургас
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Скъпи бъдещи майки от Бургас !нови  
Автор icoman (непознат )
Публикувано18.11.08 17:10



Скъпи бъдещи майки от Бургас !
Няма да ви казвам кой лекар трябва
да изберете за наблюдаващ бременността ви,
но ще ви кажа кой НЕ ТРЯБВА да избирате!!!
Въпросният "лекар" нарича себе си "доктор"
и носи фамилията Дорийска.
Ето какво имам в предвид:
"д-р" Дорийска беше наблюдаващ "лекар" на
съпругата ми. При всяко посещение при нея,
тя първо гледаше съпругата ми в ръцете и
ако бъдеше доволна от сумата която ще бъде
оставена в кабинета и т.е. от "услугите", които
съпругата ми желае, същата тази "лекарка"
(която от тук нататък смятам да наричам "бизнесдама",
за което се извинявам на всички икономистки)
казваше по нещичко за състоянието на плода и това на съпругата ми.
В крайна сметка , когато съпругата ми влезе
в деветият месец,бизнесдамата каза че всичко е наред
с бебето и определи нормално раждане.
Дойде така жадуваният и изпълнен с очаквания за щастие ден...
След няколко часа престой в родилна зала, съпругата ми
най-после се обади за да каже радостната новина,
че имаме момиченце- голяма красавица, която се е родила 2750гр.
и е с дължина 52см.Същинска манекенка!
Но се е наложило да бъде сложена в кувиоз,
тъй като "не проплакала както трябва".
След разговор с акушерката и дежурната лекарка, бях поуспокоен
че детето е извадило истински късмет, тъй като пъпната връв
откъм страната на майката не е била прикрепена към плацентата,
а към някаква нейна ципа и завършека е можело да бъде фатален
и за съпругата ми и за бебето.Но вече нямало опасност.
След около час съпругата ми силно разстроена ми се обади
да отида при нея, защото нещо не било наред с детенцето ни...
Когато отидох, първият въпрос с който ме посрещна
дежурната лекарка на отделението беше:
"Това дете гледано ли е някога на видеозон
по време на бременността на съпругата Ви?"
В първият момент въпросът ми се стори малко глупав.
Но впоследствие този въпрос ми бе задаван няколко пъти
от не един и не случаен лекар...
По-нататък ще бъда по-кратък в подробностите.
След рентгенова снимка на момиченцето ни е поставена диагноза
"Диафрагмална херния" и че единственият възможен шанс
за спасяване живота и е да бъде направена операция
в Детско Хирургическо Отделение в Пловдив.
Тя бе транспортирана там и операцията бе извършена, въпреки че
там специалистите не даваха големи шансове за успех,
тъй като случаят е от най-тежките.
Въпреки всичко хората направиха всичко възможно, всичко
което беше по силите им, без дори да намекнат дори за миг за това което
най-много вълнува "Д-р" Дорийска-"ПАРИ".
Момиченцето ни живя още около 17 часа след операцията...
Погребението е на 17.11
Днес вместо да купувам дрешки
и памперси, купувах ковчег и място за гроб...
Радостната новина,ако може да им радост в такъв момент,
в случая е че ковчезите не са два...за което благодаря
на Господ и на професионализмът на акушерката ображдала
съпругата ми - г-жа Гяурова.
Слава на Господ, че не станах вдовец, а първото ни и засега единствено
детенце което е на 4,5г. и което толкова много искаше да стане "кака"-сирак !
Искам също така да благодаря и на лекарският екип начело
с д-р Стоков от Детско Хирургическо Отделение на Университетска Болница
"св.Георги"-гр.Пловдив, които се бориха до последно
за живота на нашето малко ангелче...
Животът е пред нас-Слава на Господ!
Казвам ви това защото следващата майка, която посещава
кабинета на "Бизнесдамата" може да няма дори и този късмет...
И ние като вас си мислехме:"Това на нас не може да се случи!".


15.11.2008



Тема Re: Скъпи бъдещи майки от Бургас !нови [re: icoman]  
Автор brukk (плебс на нета )
Публикувано18.11.08 21:15



моите съболезнования ...не знам какво да ти кажа ...сигурно не мога да усетя цялата ти болка , но вярвай - боли !

Too Old to Rock and Roll , Too Yong to Die

Редактирано от brukk на 18.11.08 21:19.



Тема Re: Скъпи бъдещи майки от Бургас !нови [re: icoman]  
Автор gergi_81 (пич)
Публикувано18.11.08 22:00



Много съжелявам за загубата ви.Като родител само мога да си представя колко ви боли.Като прочетох името на "докторката"направо истръпнах.Тези дни си говорехме с колега къде ходят с жена му на консултаций за бременноста и,и той ми спомена за Дорийска.Още утре ще му отворя да прочете за какъв изруд става въпрос.Такива хора просто не знам каква сила на вселената трябва да ги наказва.
Най-искренни съболезнования от цялото ми семейство.



Тема Re: Скъпи бъдещи майки от Бургас !нови [re: icoman]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано19.11.08 06:18



Моите съболезнования за вас и мир на малката душица!

За съжаление такава среда на недуказуемост на вината, поражда и чуство на недосегаемост на хората в нея.

Благодаря, че сподели! Такива неща трябва да се знаят.



Тема Re: Скъпи бъдещи майки от Бургас !нови [re: icoman]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано19.11.08 09:15



Мога да си представя колко голяма е мъката ви и как никога няма да можете да я изтриете от главите и сърцата си. Имате най-искрените ми съболезнования! Царство му небесно на малкото ангелче! Да почива в мир.

НО... от разказа ви не можах да разбера едно. След като доктор Бизнесдама не ви е харесала, особено с това, че постояно искала пари, а не сте получавали насреща нищо, защо Вие продължихте:
- да ходите при нея
- да й давате пари
- да й се доверявате

Според мен вашия случай си има две страни и това което е зависело от вас, поради една или друга причина не сте го направили. Лично аз докато намеря педиатър на дъщеря си смених 4 до третия й месец! Въобще не съм се замисляла за секунда, че мога да понеса някой от сменените с времето. Още при първия сигнал, че бяха некадърни (или аз преценявах че са такива) просто им казвах Чао! все пак става дума за невръсното ми бебе и не мога да се доверя на лекар, на който нямам вяра и респект! Ето това е горещия ми съвет за в бъдеще - не си мълчете, като не ви харесва нещо, просто си търсете по-добри варианти! Особено като става въпрос за здравето ви.

Малаформацията на детенцето не бих коментирала. Предполагам са ви казали, че дори и да е била открита по-рано - пак щеше да бъде гомяла драма за вас! Един аборт в 5-6-7 м. си е живо раждане с всичките му там емоции (е то пак зависи кой ще ти го прави). С това не умаловажавам мъката ви. ТЯ Е ОГРОМНА И ТЕЖКА! Трябва просто да знаете, че това е нещо, което е трябвало да преживеете под една или друга форма. Вече го преживяхте и сега сте по-силни. Можехте да го намалите, но нямаше да си го спестите! Извлечете си поуките от случката и гледайте напред.

Да, истина е, че из държавата бъка от меркантилни некадърници, но има и свесни лекари. Има и не са малко, просто с усет, търсене и питане, се намират. Знам, че това не е честно, но.... друг избор нямаме за в момента. Така че се борим със системата с наши "граждански" методи.

Пожелавам ви от сърце бързо възстановяване. Бъдете до съпругата си, сега тя има най-голяма нужда от това.



тинтири-минтири

Тема Re: Скъпи бъдещи майки от Бургас !нови [re: 3aиpa]  
Автор ra4O (ентусиаст)
Публикувано19.11.08 11:39



"Боже,колко мъка имало на този свят,боже" Не знам какво да кажа просто! Каквото и да е едва ли ще ви олекне повече! горе главата и напред! живота продължава и се радвайте и на това което имате,а и правете планове за всичко друго което искате да имате!И не само планове!!
Не ми е понятно само,как някой ,тук успяха на бързо ,точно в този момент да се опитат да оневинят или обвинят някоя от страните!! не е сега момента,дами и господе! А темата за некадърността на болшенството от т.нар.лекари особено практикуващи специалисти в Бургас сме я обсъждали многогократно! Както и афенитета им ,поне на повечето от тях за повече приходи!! то ,,те и по регистрация са си ЕТ повечето,но то ва е уж формално! Като не им се иска да работят тази работа,зщо трябва да я работят! А като не им сеотдава,защо трябва да мъчат пациентите си! Проблема е сложен, знам,но това не оправдава никой!! Аз се боря за дете от дълго време! това внече ми е фикс идея и повярвайте ,че и това не е лесно! Пресачам доктори от Бургас,защото никой не посочи ,че тук може да ми се помогне! Но,повтарям,но ако се получи подобна ситуация ,ще се лее......!! вервайте ми!! Не искам да задълбавам повече в темата! Мога само да замълча !! Дано раната ви зарасне по-скоро!!



Тема Re: Скъпи бъдещи майки от Бургас !нови [re: 3aиpa]  
Автор mizzo (Kind of blue)
Публикувано20.11.08 13:52



Мисля, че нито е подходящ момента, нито мястото за нещата които си сподела в поста си към човека! Единственото за което си права е това, че не са направили нищо по въпроса за докторката, но си мисля че всеки един би ги разбрал. Не искам въобще да коментирам.
Коментара зи за малформацията пък е абсолютно ненужен и ненаместен. Разбира се, че е по-добре при всяко едно положение, ако има такава малформация да се вземат мерки навреме. Колкото и да се спори по-този въпрос, едно е да се направи аборт на застрашен плод, съвсем друго е да чуеш плача на детето, да знаеш, че има шанс да живее и да го загубиш. Така че това според мен е немърливост граничеща с престъпление и не виждам какво се опитваш да постигнеш като коментираш с човека тази тема! Верно, опитваш се да се застраховаш от неразбиране на тезата ти, ама най-добре беше да я премълчиш. Има моменти в които е по-добре да замълчиш, отколкото да кажеш нещо никумо нужно!
И накрая още нещо което е абсолютно излишно. Това, че заявяваш че има и свестни лекари никой не го отрича, включително и автора на темата. Тя е пусната само и единствено цел да се избегне други хора да пострадат от немърливостта на един лекар.
Със здраве и помисли малко преди да напишеш нещо!



Тема Re: Скъпи бъдещи майки от Бургас !нови [re: icoman]  
Автор mizzo (Kind of blue)
Публикувано20.11.08 13:55



Тежко е да четеш, нещо подобно...още по-тежко предполагам да го напишеш.
Поднасям най-искрени съболезнования!
Ще направя всичко което е по-силите ми, това което си написал да стигне до максимален брой хора от града ни.

Кураж! Живота е пред вас!



Тема понеже се оказах защитника на докторите по неволянови [re: ra4O]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано20.11.08 14:46



"Като не им се иска да работят тази работа,зщо трябва да я работят! А като не им сеотдава,защо трябва да мъчат пациентите си! " -

Ще ти кажа защо - правилно се ориентираш - комплексно е. Но... учи се 6 г. с мисъл една - да спасяваш и помагаш на хората! Още 4-5-6 г. специалност... И така се отърколили 12 г. На финала на тия 12 г. се оказваш със 700 лв. стартова заплата, а държиш в ръцете си животите и съдбите на хората. ЗА 700 ЛВ!!!! не е ли смешно?!

Значи, ако искаш да си лекар, трябва да си родн в мнооого богато сем. което да може да си позволи да те издържа докато учиш и след това като започнеш да работиш... Или пък ... да работиш денем доктор, нощем такси... или пък да намериш начин да си взимаш пари от пациентите докато не те хваната или не ти излезе име... или пък... ако се сетиш за други безумия давай... не са малко...

Тия пък дето на некадърни не го знаят и не си го признават. Айде да не се лъжеме, но човешката самооценка е винаги 50 % над реалното, всичко останало са болести състояния

... Та... с каква мисъл точно да заявят: АЗ СЪМ НЕКАДЪРЕН И НЕ СТАВАМ ЗА ДОКТОР?! Ти можеш от твоя гледна точка да прецениш кой доктор е некадърен за теб, но той със сигурност ще е къдърен за някой друг. Това му е хубавото на БГ мед. образование, че се замазват един други и накрая все се научават да раобтят!



тинтири-минтири

Тема Re: Скъпи бъдещи майки от Бургас !нови [re: mizzo]  
Автор Koдий (оптимист)
Публикувано20.11.08 14:47



Аз имам малко против.

Трагедията на семейството е голяма и не искам да се поставям на тяхно място. Имат искрените ми съболезнования...Няма и да коментирам неща от сорта на "трябваше да направите", защото няма смисъл.. като се обърне колата...

Аз обаче съм против публикуването на ИМЕНА по форумите. Това е място, къде можеш да наречеш всеки всякакси, да представиш нещата едностранно и т.н. А надали този за който се отнася има представа къде какво се пише за него, че да вземе да се защити. Въпросът е принципен, не до конкретната ситуация.
Второ - днес да речем се коментира Дорийска, но това може да се случи и при Еди-коя-си. А хората не са предупредени, че лекарката Х също е некадърна, незаинтересована или разсеяна.

Важното е ДА СЕ НАУЧИМ ДА СИ БРАНИМ ПРАВАТА И НАЙ-ВЕЧЕ ЗДРАВЕТО САМИ. Да се интересуваме, да търсим консултации с друг лекар и прочее. В момента в интернет има тонове информация не само за следенето на една бременност, ами за произволна болест.... Здравето (колкото и цинично да е) е стока.. и трябва да се научим къде какво ни предлагат за парите ни, почти както отбираме доматите на пазара.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.