Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:13 29.06.24 
Градове
   >> Бургас
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Скъпи бъдещи майки от Бургас !нови [re: mizzo]  
Автор marta_s (справедлива)
Публикувано12.12.08 23:17



хората сме лоши в мъката си. И както се казва "да се греши е човешко - да се прощава е божествено"

Език кости няма - кости троши!


Тема Re: Скъпи бъдещи майки от Бургас !нови [re: mizzo]  
Автор gergi_81 (пич)
Публикувано12.12.08 23:44



Не виждам никаква връзка със случая



Тема Re: Скъпи бъдещи майки от Бургас !нови [re: gergi_81]  
Автор marta_s (справедлива)
Публикувано13.12.08 00:13



В това, че не виждаш, няма нищо учудващо.

Език кости няма - кости троши!


Тема Re: Скъпи бъдещи майки от Бургас !нови [re: gergi_81]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано13.12.08 00:13



А, за тебе специално обясняваме. При желание може и два пъти.
И при двамата лекари е починало дете. И двамата лекари са били КОСВЕНИ участници. Единия лекар някой го плюе с името му в интернет. Другия лекар го плюят директно. Когато е директно има повече шанс да попаднеш на слабоумната част от народа, чиято сила е да подвиква на някой по улиците "убиец". В интернет бургаската лекарка я нарекоха убиец, но истината е, че нито аз, нито Марта, нито Мизо, нито който и да е, ако я види по улиците, ще и подвиква. Единият лекар не издържа на безумния натиск и се самоубива. Върху другия лекар няма подобен безумен натиск и слава Богу.

Кое по-точно не можеш да вържеш между случаите?

Antes muerta que sencilla


Тема Re: Скъпи бъдещи майки от Бургас !нови [re: KpucaHa]  
Автор gergi_81 (пич)
Публикувано13.12.08 00:51



Много по-рано писах,че няма смисул да се коментира темата.
Ако беше друг лекар дали щеше да е такъв изхода,а?Пределно ми е ясно как минават консултациите при тия бизнес дами.За такива като тия лекари ние не сме пациенти а малки и тъпи машинки за пари.



Тема Re: Скъпи бъдещи майки от Бургас !нови [re: gergi_81]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано13.12.08 01:09



Бре, дагуе, аз щот не бях наясно, че си толкова вътре в гинекологичните му мурафети, та за тва... Освен да си СЛУШАЛ за акушеро-гинекологични прегледи и консултации, по какъв друг начин ти е "пределно ясно"? Правили са ти?

Ако Левски беше бос, да не му се закачи цървулът, кво щеше да стане? Кво значи "ако"? Тя като се обърне колата пътища много. Ти от къде знаеш какво е можело да стане?
Не си разбрал основното, ако имаш обвинения- има процедура и си я изчакай. Няма нужда да ходиш да сипеш огън и жупел по форумите, защото с 5 твои реда можеш да съсипеш един човек. Знам, че за теб подобен начин на мислене е прекалено сложен и всичко ти е черно и бяло, обаче НЕ Е. Напъни се и почни да мислиш, ей така, колкото за гордост на хлапето, че има мислещ тате.

ПП. Пиленце, нали се сещаш, че не си ти човекът, който да каже какво да коментираме и какво не?



Antes muerta que sencilla

Тема Re: Скъпи бъдещи майки от Бургас !нови [re: mizzo]  
Автор icoman (непознат)
Публикувано13.12.08 15:42



Аз също гледах репортажа за лекаря от Пирдоп. На същото мнение съм, че не трябва да се отправят пезпочвени обвинения, към когото и да било. Когато започнах тази тема бях в друго емоционално състояние, което сигурно ви е заблудило, че въпросната "бизнесдама" е отговорна за смъртта на бебето ни.Това не е така и в друг мой пост по-горе обясних причината за гнева ми, а именно че постави на риск животът на съпругата ми, като не видя изобщо тази малформация която се вижда след 3 месец и и назначи нормално раждане, от което тя още не може да се възстанови. Тя не видя,че бебето беше с 3 пъти усукана около врата пъпна връв и мястото и на захващане към плацентата е било в близост до важен кръвоносен съд, чието евентуално спукване щеше да е фатално. Тя не видя, дори най-елементарното, че сърцето не си е на мястото!... Да не говорим,че такова раждане не се прави в Бургас (защо ли?...), а в специализирано заведение, където веднага след това се извършва операция на бебето. Представете си едно бебенце, което не знае на кой свят се намира, да го транспортираш с линейка в кувиоз 400 км. за да му направиш животоспасяваща операция.Не се отричам от това което казах за "бизнесдамата". Това прозвище не е измислено от мен, а от колегите и...
Относно доказването на вина или невинност в България е време да си отворите очите и да си отговорите на въпросите:
Колко осъдени лекари има в България?
Колко осъдени политици има в България?
Колко осъдени убийци по пътищата и с каква присъда има в България?
Колко осъдени магистрати има в България?
Това, което разказах за Дорийска не е художествена измислица!
За всяко нещо, което съм казал за нея, относно нейната некомпетентност съм се консултирал със специалисти у нас, че дори и в чужбина. Друг е въпроса как ще го докажа, но ще съм доволен и само ако една жена, прочела темата ми се прекръсти и подмине кабинета и.А за алчността и отношението и към пациентите, към които е поела отговорност може да прочетете в други форуми.

Редактирано от icoman на 13.12.08 15:52.



Тема Re: Скъпи бъдещи майки от Бургас !нови [re: icoman]  
Автор Koдий (оптимист)
Публикувано13.12.08 16:16



Осъдени лекари има... Вярно е, че е много трудно, защото гилдията се пазят, колкото и да си говорят зад гърба. Ако имаш нерви - съди я...макар че въпросът не е точно за съд, а по-скоро за дисциплинарна комисия. Има ли такава в България?


Осъдиха трима лекари за причиняване на смърт поради немарливост


Трима русенски медици бяха осъдени условно от Русенския окръжен съд за причиняване на смърт поради немарливост по чл. 123 ал.1 от НК .

39-годишната фелдшерка М. Г. и 29-годишният лекар-ординатор д-р Б. А. получиха условна присъди по осем месеца затвор. 37- годишният фелдшер Р. Р. Бе осъден условно на четири месеца лишаване от свобода .

Изпитателният срок за тримата е три години. Те трябва да заплатят 3900 лева за досъдебното производство и за разноски по съдебното дело. Заради младостта си тримата медици не са лишени от правоспособност.

Медиците бяха признати за виновни, че не са положили достатъчно усилия да спасят 50-годишната Маргарита Костадинова, която е издъхнала в дома си на 8 август 2002 година от спукана язва, след като чакала пет часа помощта на лекари.




Тема Със смесени чувства пускам това:нови [re: icoman]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано16.02.09 15:34



И го пускам нарочно в тази тема, защото тук се говореше за въпросната лекарка.
При нови неща по темата, ще ви информирам, както ви е ясно ;))

Раждай трудно: made in Burgas


Лекарски картел в града е договорил зверски тарифи

Раждането в Бургас се оказва скъпо удоволствие. Не е случайно, че напоследък „бургаските мами”, както шеговито се наричат по форумите, масово раждат около Бургас - примерно в Сливен, Варна или дори в Поморие. Едва ли е проява на някакъв каприз да пътуват в това състояние повече от 200 км общо в двете посоки, особено зимата с прословутите ни „изчистени” пътища. Кой ли има интерес да саботира раждаемостта в един от най-големите градове в страната?





Отговорът е прост: един изпечен лекарски картел в града е договорил зверски тарифи за всяка една акушеро-гинекологична манипулация. Още от първоначалния преглед мародер/к/ите с бели престилки те посрещат вместо с такса 2.50, с 30 лв., при положение, че идваш с направление и изрично е обявено пред кабинета, че доктор Дарийска работи със здравната каса.



Даже и документ не ти се издава за въпросната сума, въпреки че този частен кабинет се намира на пъпа на града и всеки ден пред него се струпват тълпи от мами, на които „мамата им се разплаква”. Но те поради липса на избор чакат чинно и търпеливо докторката да си допие кафенцето и да си допуши цигарката. Това е само началото... Докато се стигне до раждането, се налага да се запишат още доста часове при тази така отзивчива лекарка, ако, разбира се, благоволи да си вдигне телефона.



Това зависи от финансовото състояние на пациентката, което е установено още при първоначалния преглед. Ако не е достатъчно платежоспособна, бъдещата майка не може да открие д-р Дарийска, за да си запази следващ час, какво остава за раждане. Звучи грозно, но това е истината: тук ако не си платиш достатъчно, няма изобщо да ти обърнат внимание. Дали правилно ще ти изчислят упойката, за да се събудиш след секцио, дали акушерките достатъчно внимателно ще подходят при израждането, така че да не строшат ръчичката на бебето – все основателни въпроси.



За хлебарките и мръсотията в болницата няма смисъл да се говори – всички майки, раждали в Бургас, го знаят. За наглите до безочие акушерки – също. Един пресен пример от последния месец: няма и 15 минути след раждането, а щастливата майка вече е налазена от гладната акушерка, която набива фамилията си в ухото на родилката, случайно да не забрави после къде да й се отчете с 50 лв. минимум.



Черната тарифа на доктора започва от 250 до 350 лв., а някои „специалисти” си искат направо 500 лв. за нормално раждане и 800 лв. с операция. Въпреки тия безбожни цифри „случват се и такива неща”: плацентата на майката да остане вътре, при което следват усложнения. Разбира се, както навсякъде и тук има изключения: намира се поне един читав лекар в този град, като д-р Душепеев, на когото за съжаление редовно се налага да оправя грешките на алчните си и некадърни колеги, на които ние плащаме щедро.



Тъй че в един момент не ни стигат нито парите, нито нервите. Недопустимо е в голям град като Бургас това да се случва. Все пак от тези хора пряко зависи бъдещето на града, на страната ни. Най-лесно е да заровим глава като щрауси на принципа – всичко това е истина, но аз нищо не мога да променя – само че до момента, до който разсъждаваме така, водени от подобна гражданска пасивност и липса на позиция, явно си заслужаваме напълно тия доктори, това правителство и тая държава.

* Авторът е читател на "Новинар". Редакцията е готова да публикува и други мнения по въпроса.



Antes muerta que sencilla

Тема Re: Със смесени чувства пускам това:нови [re: KpucaHa]  
Автор ra4O (ентусиаст)
Публикувано16.02.09 16:52



Ааа? Май си додахме на думата!!?? А имаше и други мнения по въпроса,май???




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.