Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:52 03.06.24 
Градове
   >> Бургас
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Разочорвание от съдебната системанови  
Автор Kocтaдин_ (непознат)
Публикувано19.06.08 20:59



Зддравейте на всички,искам да повдигна темата за пореднотото разочарование от съдебната ни система.
Незнам преполагам че всички сте гледали днес новините и там съобщиха че граничаря който преди 2 месеца уби турски гражданин който се опитал е нарушил границата ни и сега този граничар го съди собствената му държава на която той е защитавал границата ,как може да има такива скапани закони и да се позволява такова нещо,да не говорим че и при полицаите нещата стоят по съшият начин,знам за много такива случай и може би трябва цял роман да напиша.
Незнам ,но ние живеем в една скапана държава ,чийто закони са направени така ,че да защитават престъпниците ,които с висящи дела се разкарват и правят какво си поискат, а полицаите ги страх да им направят нещо защотото след това ще ги пуснат условно и те пак ще си убиват.



Тема Re: Разочорвание от съдебната системанови [re: Kocтaдин_]  
Автор redflower2 (непознат)
Публикувано20.06.08 00:28



Ето я новината:

http://dnes.dir.bg/2008/06/19/news3117376.html#sepultura

Направо не мога да повярвам, че са осъдили човека, защото е гледал работата си и се е защитавал. Ми, закакво са ни тези гранични, щом не им се разрешава да пазят границата!?

Няма ли там "Атака", "Зелени" или който и да е, за да организира грожданите за протест! Това не може да се отмине така!



Тема Re: Разочорвание от съдебната системанови [re: redflower2]  
Автор Mr_Anderson (Бургаски гларус)
Публикувано20.06.08 00:44



Напълно съгласен. Истински дупедавци и безочливост от страна на скапаната ни държава. Горкият, съжалявам го, да бъде осъден от собствената си държава, чиито води пази. Не протест, не знам какво заслужават тези дори не мога да ги нарека хора. Вдигаме се всички и протест пред съда за да го защитим.С ръка на сърцето се срамувам да се нарека българин. По-скоро абсурдистанец. Аргхххх, бесен съм...



Тема Re: Разочорвание от съдебната системанови [re: Kocтaдин_]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано20.06.08 02:56



Живеем си в супер държава, само законите са супер калпави.
За това момче наистина трябва да съжаляваме, ако има протести пъра ще ида.

Antes muerta que sencilla


Тема Re: Разочорвание от съдебната системанови [re: Kocтaдин_]  
Автор niro (Европеец)
Публикувано20.06.08 10:09



А така.. и следващия път като получат заповед да задържат нещо, да им кажат - ела си я задръж ти, кой знае какво може да се случи там и естествено ние да сме виновни...





Тема Re: Разочорвание от съдебната системанови [re: KpucaHa]  
Автор Kocтaдин_ (непознат)
Публикувано20.06.08 10:21



Трябва да има протести,но мисля че няма смисъл много от това,защотото кучетата ще си лаят а кервана върви по същия начин,не е ли някакъв масов простест нищо няма да стане,сега малко ще се отклоня леко от темата ако си спомняш преди няколко години как убиха един шофьор в Сливен и какво стана вдигнаха се на масов протест таксиджийте срещу корупцията,блокираха София и какво нищо,ами сега пак за горивотото протистират и нищо,трябва като се протестира да е много силно ,както правят навън в другите държави и там са високи цените на горивата ,но като се вдигат блокирват всички летища или гари
Ката извод мога да кажа че на хората им е писнало от протести и затова не се вдигат,гледат да си работят да си изхранват семеиствата, а който си иска да си стачкува и протестира
Но и законите са ни такива затова казвам че и да се стачкува няма смисъл





Тема Re: Разочорвание от съдебната системанови [re: Kocтaдин_]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано20.06.08 10:21



Разбирам те!Наистина е неприемливо!
Преди 2-3 дена ми казаха(от първоизточник), че галещата присъда на М.Ставийски ще докара до ревизия(или преразглеждане) на други влезли в сила реални присъди за подобни случаи. И така, вместо да се оповаваме на силата на Закона, ни остава да се оповем на Бога?!За който вярва..за който не вярва...

Аз съм ужасно скептична по отношение на петициите, но дали няма някакъв начин за гражданско волеизявление в защита на граничаря?Да пишем до шефа на Гранични войски?

Моят град:


Автор:Mr.Anderson

Тема Re: Разочорвание от съдебната системанови [re: Kocтaдин_]  
Автор Albaneca (свръхинтелект)
Публикувано20.06.08 11:07



Поредното доказателство че България е лайняна държава. Тази държава няма да бъде нормална и след 5000 години. Да знаеш и аз колко неща съм видял ДОСТОЙНИ ДА БЪДАТ ОПИСАНИ В РОМАН.
Това не само че не държава ,това е едно голямо лайно.
И каквото и да направим знаеш ли какво ще постигнем ?
Едно голямо лайно това ще постигнем.

Някой каза да се уповаваме на Бога.
По-голяма глупост не съм чувал.
А според вас френския народ или който и да е друг народ би ли се оставил да го мачкат така ?
И какво очакваш като политиците ни са чужди агенти и продажници?
Те съответно имат вътрешни агенти плюс медиите ,които са платени да говорят в изгода на властта. И като ти повторят една лъжа 100 пъти по телевизията, по вестниците, по радиото, в интернет пространството тази лъжа става истина. Така са действали фашистите и нацистите. А народа ни е стадо овце.
Не знам и аз вече какво му трябва на този народ. Първата световна бяхме заедно с немците и Австро - Унгария и Османската империя и загубихме.
Втората световна понеже си взехме поука отново бяхме заедно с немците.
И пак загубихме...



Не знам може би един Пиночет би свършил работа.
Не ,не Пиночет е гаден фашонга , трябва ни някой Уго Чавес.
Ама и той едва ли ще свърши работа ,щото българина е античовек.
Ами значи няма оправия , плюл съм в тази орисия....



Тема Re: Разочорвание от съдебната системанови [re: Kocтaдин_]  
Автор V.Grig (Анти-царист)
Публикувано20.06.08 11:21



Преди години имаше граждански протести, които прераснаха в откровен бунт в Лос Анджилес - САЩ, чийто повод беше превишаване на правата от страна по полицай при извършване на арест.

Защо дори и за секунда някой от вас не предоложи, че и в този случай имаме превишаване на права? Просто заради единия принцип. Аз само ще попитам следните въпроси:

- защо полицаят въобще е допуснал да се стигне до сборичкване?
- защо полицаят е извадил оръжие, което в последствие е произвело изстрел?
- защо оръжието е било със свален предпазител?
- бил ли е даден предупредителен изстрел при спречкването с рибарите? (да не си мислите че правилото за предупредителен изстрел е измислено ей тъй само за създаване на сватбарска гюрюлтия?)

Но иначе сте прави. Наистина няма да се оправим и след 5000 години. Най-малкото защото никой до момента постващите не осъзнава факта, че съдебната система от която си недоволен, е за това да прилага законите. Дали закона е добър или не е съвсем отделен въпрос.

Чудно ми е, ако утре ви хване тъпо ченге по тъмно на плажа и реши да се позабавлява на ваш гръб каква ли песен ще пеете.



ИСТИНСКИЯТ КЛУБ ПОЛИТИКА:


Тема Re: Разочорвание от съдебната системанови [re: V.Grig]  
Автор codeine (оптимист)
Публикувано20.06.08 11:49



Напълно съгласен... никой от нас не е бил на лодката и нямаме представа как са се развили събитията... има българска версия, турска версия, и още 4 версии на всеки един от участниците... Затова е съда, за да се стигне до истината (дали ще се стигне е друг въпрос)... За да е повдигнато обвинение, значи има мотив - някой (човек, който си е вършел работата, а не държавата) е открил някакво нарушение от страна на граничарчето... доколко е основателно - има съд за да реши....

Чудно ми е ако бракониерите бяха българи пак ли щеше да е такава реакцията? Или хората щяха да кажат - виж ги тия, убиха човека за 2 калкана....

Колкото и да им е чудно на хората, вече не живеем в онези времена, когато по границите се стреляше по нарушителите като по бирени кутии. Нито сме в дивия запад за да ходим с хлабави кобури...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.