Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:28 30.05.24 
Градове
   >> Бургас
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Ще изграждат открито метро в Бургаснови [re: tanashubav]  
Автор Kpucтuaнceн ™ (пристрастен)
Публикувано02.05.08 19:56



Абе те на столичани сумати време им правят Метрото и още не е завършено даже.Но там им е по-необходимо заради по-големите разстояния и повечето хора,но за Бургас...както каза един приятел може и някой ден ако се съединим със Слънчев Бряг и нас на ди огрее

Много по добре било вместо метро да се закупят нови автобуси както и да се направят по-широки булеварди и да реши поне малка част от проблема с придвижването вместо да се харчат толкова много пари за метро

Редактирано от Kpucтuaнceн ™ на 02.05.08 20:00.



Тема Re: Ще изграждат открито метро в Бургаснови [re: Alykard]  
Автор MoPcKuМодератор (известен)
Публикувано03.05.08 10:01



Бургас има нужда от доста промени, а не е задължително метрото (надземното де) да е развива висока скорост, важното е да стигаш до центъра спокойно и за кратко време, защото в момента ако искаш да отидеш рано сутрин на работа губиш средно в задръствания от 30-50 мин как ти се струва това?




Тема Re: Ще изграждат открито метро в Бургаснови [re: MoPcKu]  
Автор tanashubav (ентусиаст)
Публикувано03.05.08 12:16



Ех чак 30-50 мин. Все пак говорим за Бургас. 10-20 май са по-реални





Тема Re: Ще изграждат открито метро в Бургаснови [re: tanashubav]  
Автор Kpucтuaнceн ™ (пристрастен)
Публикувано03.05.08 12:38



Зависи от къде до къде пътуваш.От Славейков до МР е близо на час ама с автобус а с кола е по-бързо.Иначе от .квСарафово до .квКрайморие не съм засичал за колко се взима но е 17км според картата а задръстваниятя стават все по-големи(особено към МР и кръстовището към Созопол) а още лятото не е дошло

Редактирано от Kpucтuaнceн ™ на 03.05.08 12:45.



Тема Re: Ще изграждат открито метро в Бургаснови [re: MoPcKu]  
Автор Kpucтuaнceн ™ (пристрастен)
Публикувано03.05.08 12:39



Ако го направят от МР до Сарафово-Крайморие през Бургас ще е от голяма полза на хората от крайните квартали.



Тема Re: Ще изграждат открито метро в Бургаснови [re: Kpucтuaнceн ™]  
Автор WARGREYMON (steel and fire)
Публикувано03.05.08 20:21



Началната идея е да се свърже МР с Поморие, и аз мисля че хич не е лоша.

Иначе един прекрасен ден аз лично си мечтая да видим свързани Созопол и Несебър + един два лъча към вътрешността.

По повод на това че крайните квартали и сателитните на Бургас селища не са достатъчно населени за да осигурят пътникопоток за подобна система - на доста места по света транспортната схема се прави предварително с цел да се контролира посоката на разрастване на даден град. Ако има лесен транспорт, повече хора биха се заселили в по-крайни квартали, вместо да се стремят към центъра като полудели.
Не ме притеснява изплащането на подобна инвестиция, а по скоро факта, че тя е дългосрочна, а българските инвеститори не обичат дългосрочните инвестиции...



Тема Re: Ще изграждат открито метро в Бургаснови [re: WARGREYMON]  
Автор Kpucтuaнceн ™ (пристрастен)
Публикувано05.05.08 12:05



Е не е ли излишно да се свързва с Поморие?Има автобуси за тая работа които се движат редовно.Вярно че пътуват много хора от там ама чак пък Метро...



Тема Re: Ще изграждат открито метро в Бургаснови [re: Kpucтuaнceн ™]  
Автор WARGREYMON (steel and fire)
Публикувано05.05.08 18:56



Определено не е излишно. Поморие е третият по големина град на Черноморието и от свързването с Бургас и двата града ще спечелят. Но не трябва да става по сегашното трасе - прекалено много криволичи. Корекцията няма да е особено голям проблем - теренът е лек. Виж на юг ще е много проблемно, но засега не гледаме натам.
Иначе като има железница, естествено няма да има автобуси. А тя ще покрие още Сарафово и бъдещия квартал Кьошето, и ще отвори Бургас за разрастване на север.
А по въпроса какво е излишно, аз мисля че 20 мола и сноп небостъргачи са излишни на град какъвто е Бургас в момента, но на тях всички им се радват. Ако Бургас успее да се разрастне и да се урвърди като истински център на селищната си система, тогава ще има смисъл и от молове, небостъргачи и какви ли още не благинки на съвременната цивилизация. Затова трябва да стискаме пацли проекта да стартира - всяко метро има първа копка, но досега няма такова дето да е имало последна. Всяка подобна система се разширява непрекъснато и то често не следвайки разширяването на своя град, а обратно - придърпва го по посоката на своето развитие. Бургас е супер сбит... Крайно време е да почне да се разширява и именно една подобна железница е идеалният катализатор за започване на подобен процес.
Поне така смятам аз.



Тема Re: Ще изграждат открито метро в Бургаснови [re: WARGREYMON]  
Автор Kpucтuaнceн ™ (пристрастен)
Публикувано06.05.08 12:53



Убеди ме

Аз доколкото знам Бц ще се разраства по посока Ветрен и там ми се струва най-доброто място има много полета които лесно биха били застроени с нови квартали а за Кюшето от много време се говори и дано скоро го започнат че от това море и езера града найстина е доста сбит.Към Сарафово,Ветрен и МР като чели най-много ще се разрастне по-нататък.А евентуалното Метро както каза найстина ще е от полза ако стига до Крайморие и Сарафово най-вече защото са квартали и ще е удобно за хората на пътуват до БС на работа



Тема Re: Ще изграждат открито метро в Бургаснови [re: Kpucтuaнceн ™]  
Автор Bat_Vanio (варненец)
Публикувано09.05.08 19:26



Ето, доказахте, че дори на 270 хиляден Бургас метро няма да попречи, ами напротив! Тогава за Варна какво да кажем???






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.