Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:13 29.06.24 
Градове
   >> Бургас
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Оффф,грип!!!нови  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано17.01.08 17:26



Иде мамка му

.Даже май ме е "хванал".Въпреки ваксините,тоновете изядени лимони и прочее взети уж предпазни мерки.Джипито днес беше категорична-грип

Обаче когато влязох в аптеката да си купя лекарствата пред мен една опашка .Еми ще чакам казвам си и в същото време чувам:

А,нещо по силно за температура да имате?Също и сироп за кашлица,ако може,ама кой ще ми препоръчате..........


Абе тия хора защо не ходят на лекар,ами разчитат на самолечение.От такова самолечение само преди 6 дни си отиде млад човек от входа ни.Нямал време да иде на лекар



Тема Re: Оффф,грип!!!нови [re: morska valna]  
Автор Kpиcтиaнceн ™ (пристрастен)
Публикувано17.01.08 19:07



Издрънчи един ТайлолХот и щи мине





Тема Re: Оффф,грип!!!нови [re: morska valna]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано17.01.08 23:03



Абе ти някога усмихваш ли се на нещо?
Как може един грип да те изкара от равновесие чак пък толкова. Ми грип бе- идва и си отива, кво толкова...
Тцтцтц, малко позитивизъм хич няма да ти е излишен.

Antes muerta que sencilla


Тема Re: Оффф,грип!!!нови [re: KpucaHa]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано18.01.08 01:18



Ако си си направила труда да прочетеш какво точно ме е извадило от равновесие.........

На какво да се усмихвам?

На туй,че дори фармацевтите дето са свикнали на какви ли не хора,се възмущават от факта,че някои не водят на лекар и пеленачета.


Само за 20-на минути пред мен с рецепта беше само една жена,останалите масово питаха какво да си купят,а върха беша когато една млада жена каза на аптекарката,че бебето и било с много висока температура,повръщало,кашляло.........

Жената и каза веднага да заведе бебето на лекар,а майката си замълча и настойчиво продължи да пита и купува "нужните" лекарства............

Е,как да гледаш позитивно на такова нехайно отношение.........

Аз как си замъкнах задника на лекар?



Тема Re: Оффф,грип!!!нови [re: morska valna]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано18.01.08 01:47



Ама виж сега, ти не можеш да караш хората да правят каквото и да е. Едно е да се цупиш, че не си изхвърлят боклука на определените за целта места, друго е, че не ходели на лекар. Това си е лично тяхно решение, а на теб ако не ти харесва да стоиш на опашка във въпросната аптека просто можеш да смениш аптеката. Да направиш на теб да ти е комфортно. Всеки сам отговаря за здравето си.
Че на тоя принцип утре ще се ядосваш защо някой не си мие зъбите, че ще го хване кариес. ЛИЧЕН ИЗБОР. И твой личен избор е да бъдеш около тези хора.

Ами да не си беше замъквала задника на лекар, за да не мрънкаш после. Прецакана ли се чувстваш? Щото не виждам причина иначе да мърмориш. Ти си направила най-доброто за себе си, по твое решение. Остави и другите да си решават кое е най-добро за тях.

Antes muerta que sencilla


Тема Re: Оффф,грип!!! [re: KpucaHa]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано18.01.08 02:17



Оф,не бе Крис.Естесвено,че не мога да накарам хората едва ли не под конвой да идат на лекар.Опашката в аптеката пък ми е най-малкия дерт,не че ми се виси да чакам.Ама някак не мога да се съглася,че няма да заведеш 4-ри месечното си бебе с описаните от майката неща.И моите деца са боледували като бебета и знам,а и съм виждала до къде се стига в подобна ситуация.



Извинявай,ама и ти едни ги редиш.........

Нима да си загрижен за другите хора е лошо?



Тема Re: Оффф,грип!!!нови [re: morska valna]  
Автор MoPcKuМодератор (известен)
Публикувано18.01.08 10:04



Винаги съм казвал и пак ще повторя, че човек се разболява от нередовно пиене...

Все пак има начини да се морят бацилите нали знаете?
А това, че хората на ходят на лекар е нормално, защото отидеш ли да чакаш пред личния на опашка значи да не влезеш...то там мин. 20 човека има и още 20 минават за подпис и т.н. Не се ли оправи проблема с личните лекари да обслужват само определено количество хора няма да стане иначе работата!




Тема Re: Оффф,грип!!!нови [re: MoPcKu]  
Автор haniballl (новак)
Публикувано18.01.08 12:56



M да лошо нещо 3 дена ме тормози вече





Тема Re: Оффф,грип!!!нови [re: haniballl]  
Автор MoPcKuМодератор (известен)
Публикувано18.01.08 13:10



аз за сега минавам метър и не ме е гепило нищо такова (чукам на дърво, че лошо) ама и спазвам навиците за да дам на вирусите да ме пипнат...






Тема Re: Оффф,грип!!!нови [re: KpucaHa]  
Автор Seaborn (Aeronnen Tull)
Публикувано18.01.08 15:32



В отговор на:

Ама виж сега, ти не можеш да караш хората да правят каквото и да е. Едно е да се цупиш, че не си изхвърлят боклука на определените за целта места, друго е, че не ходели на лекар. Това си е лично тяхно решение, а на теб ако не ти харесва да стоиш на опашка във въпросната аптека просто можеш да смениш аптеката. Да направиш на теб да ти е комфортно. Всеки сам отговаря за здравето си.




Затова че всеки си отговаря за здравето и може да си изписва САМ антибиотик, и да си го пие КАКТО СИ ИСКА, се стига до резистентност към огромна част от по-разпространените антибиотици, което има за последствие както по-трудни за лечение инфекции по принцип, така и до по-големи разходи за това лечение (да не говорим, че в България има запуснати и изтървани случаи, каквито няма и в страните от третия свят). Така че разликата между този пример и изхвърлянето на боклука през балкона не е толкова голяма колкото си мислиш. Както всичко с марка BG, вината не е само на хората, ясно е, че системата не работи, но няма защо да те убеждавам, че и личната отговорност и култура са вееери импортънт във всяка една сфера, не само в боклуджийското дело... ;))




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.