Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:30 30.06.24 
Градове
   >> Бургас
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема "Браво" на "Баклава"!!!  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано14.01.08 20:25



"Удари" едно рамо сиропиталището да бъде преместено,а апетитния терен най-после да бъде "законно" лапнат

.Вместо да се помогне на тези деца в неравностойно положение,сега ще ги натирят кой знае къде.Всеки се оплаква от тях,а никой не пита защо са стигнали до там.Преди време бях пуснала тук тема за една псевдоорганизация с "благородни" цели.Намериха се хора да се заинтересуват от дейността и,но някои бяха съдени,други понесоха материални щети,а същата организация продължава още по-нагло да си "върши" работата


П.П.Морски,ако смяташ,че темата е нелицеприятна няма да се сърдя,ако я изтриеш!



Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: morska valna]  
Автор (не позна)
Публикувано14.01.08 20:28



Абе и аз съм чувала разни педофилски истории...ама след като всички знаят какво се случва с децата,защо няма адекватни мерки?!




Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: morska valna]  
Автор Фиш (вече спокойна)
Публикувано14.01.08 22:29



Вълничке, я дай един линк към тази ти тема, моля те!
А за апетитите...ще е грехота този дом,който преживя социализма, точно сега да го унищожат((

Хубав е и този ден, в който нищо не се случва...


Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: morska valna]  
Автор mizzo (Kind of blue)
Публикувано14.01.08 22:44



Никой нищо няма да лапа. Стига вече сте се параноясвали. Как си мислиш че ще го лапнат. Минаха вече тия времена. Аз съм на мнение, че не му е там мястото на този дом. Може да се премести някъде в покрайнините. Дайте ми една причина която да е уважителна, домът да остане там. Първо никой не може да ги спре малките далета да си скитат из града и да правят поразии, ставал съм свидетел. Второ домът въобще не е приятен на изглед с тия решетки и в тази занемарена сграда. Имаме нужда от едно ново училище. С пари от Европа и наши там може да цъфне една прекрасна гимназия. Но със сигурност никой няма да го "лапа" мястото. Това за управниците ще е равносилно на подпечатване на края на мандата им. Вече има сериозна отпора на злоупотребите. А децата от дома съм убеден че ще се чувстват по-добре, ако са далеч от изкушенията на големия град. Айде убеди ме че не съм прав да те видя.

Щях да забравя, ако има някаква полза от Баклава, тя е че поне ще им засилят охраната и реда в дома.

Редактирано от mizzo на 14.01.08 22:46.



Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: mizzo]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано14.01.08 22:58



Лично Валери Симеонов е предложил на следващото заседание на общинския съвет,ако не се лъжа на 31.01 да се разгледа въпроса и да се вземе решение за преместването на дома.



Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: morska valna]  
Автор Suliko (непозната)
Публикувано15.01.08 10:15



Да, масовата истерия около скандалната реклама на филма, свърши нещо, което трябваше да се направи отдавна. А именно, да се премахне този дом от центъра на града, защото не му е там мястото. Що се отнася до апетитите към терена, естествено е да ги има. Все пак става въпрос за централна градска част.



Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: morska valna]  
Автор MoPcKuМодератор (известен)
Публикувано15.01.08 10:24



Аз само ще допълня, че в централната част докато не оправят оная дупка не трябва да се занимават с други неща, но изглежда имат интерес наистина да го лапне някой...




Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: MoPcKu]  
Автор Suliko (непозната)
Публикувано15.01.08 10:32



Аха, то тоя ров вече могат да го включат в герба на града, така си свикнахме с него!



Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: Suliko]  
Автор MoPcKuМодератор (известен)
Публикувано15.01.08 10:53



ами след дъждовете сигурно се събира много вода ако направят един аквапарк мисля, че ще има добри приходи, а може и зимата да е закрит...купона ще е пълен!






Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: MoPcKu]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано15.01.08 12:15



Да ги видим сега общинарите как ще си извадят очите за тоя терен.Щото навремето Коджакафалията е дал на ползу Бургас много терени,голяма част от които вече са в частни ръце.До колкото знам и терена върху който се намира Трета поликлика е на път също да премине в частни ръце.В тоя ред на мисли много ми е интересно как тъй не се намери изпълнител да разчисти незаконните постройки в кв.М.Рудник-циганското гето.Нима там също не е общински терен?



Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: morska valna]  
Автор MoPcKuМодератор (известен)
Публикувано15.01.08 14:15



С циганското гето на никой не му се занимава и за това не го бутат, а за апетитните парчета винаги може да се намери някой, който да даде повече пари...




Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: MoPcKu]  
Автор Seaborn (Aeronnen Tull)
Публикувано15.01.08 17:19



Трудно е да се бутне гетото през зимата, все пак доста хора живеят там, ако се бутне сега при тези температури ще стане хуманитарна криза, циганите няма къде да отидат. Ще го махнат като се затопли.



Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: Seaborn]  
Автор MoPcKuМодератор (известен)
Публикувано15.01.08 17:21



дали? На мен ми се струва, че няма да е скоро...




Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: Seaborn]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано15.01.08 17:32



Е как,нали лично новия кмет каза,че ще бъдат настанени в някакво общежитие,докато си намерят къде да идат.Нима в тия колиби от ПДЧ и разни клонаци да им е по-добре?Истината е,че на никой не му се занимава с циганите,къде по-лесно е да издухаш сираците на майната им и да видиш как да се уредиш с терена......



Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: MoPcKu]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано15.01.08 17:45



Именно.Даже като натирят децата далеч от хорските очи,ще си спестят един трън в задника.Щото сега се вижда през годините какво се е направило за тоя дом.Едно голямо НИЩО.Една част от данъците дето ги плащаме би трябвало да отиват за подобни неща,обаче това по нищо не личи от което следва,че парите потъват и ще продължават да потъват в нечии общински джобове





Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: morska valna]  
Автор mizzo (Kind of blue)
Публикувано15.01.08 17:47



Готов съм да се обзаложа официално с който има желание да го направи. Приемам всякакви облози. Ако има желаещ, който е дълбоко убеден в това че мястото на дома ще се завзвеме от частни лица, да се свърже с мен и да видим как официално да оформим облога. Абсолютно съм сериозен, не си мислете че се шегувам. Не знам как иначе да ви докажа, че говорите празни приказки да се намирате на работа и дори сами не сте убедени в това, което казвате. Ако сте - чакам залози.



Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: mizzo]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано15.01.08 17:52



Не се занимавам с облози,но пък съм готова веднага да се извиня за написаното от мен,ако не е вярно!!!



Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: morska valna]  
Автор MoPcKuМодератор (известен)
Публикувано15.01.08 18:02



потъват парите я, щото няма никакъв контрол, нали гледаш, чак министрите са набъркани с наркобосовете...






Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: morska valna]  
Автор Seaborn (Aeronnen Tull)
Публикувано15.01.08 18:04



Помниш ли как скочиха софийските цигани за една обикновена стена с предпазна функиция до ЖП линията, стана национален въпрос. Сега си представи как доброволно се съгласяват хиляди цигани да бъдат съборени "къщите" им и да бъдат преместени някъде (общежитието може да е извън Бургас) през зимата.

Редактирано от Seaborn на 15.01.08 18:05.



Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: Seaborn]  
Автор MoPcKuМодератор (известен)
Публикувано15.01.08 18:11



Seaborn занеш ли къде е проблема в скапаната ни държава...Защото сме подлизурковци и лизачи и защото мангалите не стига, че живеят на общинска земя и си хвърлят боклуците на нея ами трябва и да им се осигуряват жилища. Те са все онеправдани, все на тях им се помага, а младите семейства могат да плащат по 300-400 лв за квартира и всичко останало, нали? Яд ме е, че може да съществува такава подигравка, честно!
Да не гововим за "закончетата" дето се обнародват напоследък, че те направо се опитват да ни върнат в 1-ви клас виждам даже, че медиите и техния глас започна да не се чува вече...Деба и мангалите цял живот само за 2 неща да мислят, а ние нас кучета ни яли т'ва е...




Тема .........нови [re: MoPcKu]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано15.01.08 18:37



Ами да.И после защо младите хора бягат от България?Че кой ще е тоя лудия дето да търпи да се живее на гърба му?И аз искам сина ми да не беше заминавал никъде.Да,ама -не.Замина и сега какво ми остана.Два пъти годишно за по 10-на дни да се виждаме и по някое и друго телефонно обаждане.Колкото и тъжно да звучи вместо внуци имам куче





Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: MoPcKu]  
Автор Seaborn (Aeronnen Tull)
Публикувано15.01.08 18:44



Да ни е само това проблемът с държавата!


Така или иначе никой не работи в условия, независими от нивото на скапаност на държавата си. ;) Нищо ново няма да напиша, нещата са такива не от вчера, вече повечето абсурди в страната си имат традиции!

Циганите са абсолютно анти-интегрирани и май вината не е само тяхна, това е продукт на дългогодишна държавна политика. Опити да се обвинява космическата несправедливост или генетиката са бягане от проблема. За съжаление се е стигнало до ситуация, в която някои имат повече права от други (за сметка на мизерен начин на съществуване). На мен лично не ми хрумва как може човек бързо, радикално и хуманно да се справи с проблема. В този ред на мисли звучи много приятно да им се намери работа, временно подслон и после да се спасяват като всеки нормален човек. Как става на практика и дали не са свикнали прекалено много с бездействието е друг въпрос. Преди малко гледах интервюта с хора от гетото, единият вика "няма работа, стоим тук по цял ден". :)) Сладур! Все пак не съм бил в тяхната ситуация, не знам какво е да си търсиш работа като циганин, но все ми се струва, че в Бургас има работа. От друга страна, насила хубост не става.

Коджакафалията също е интересен казус. Ако се премести извън Бургас ще има някои добри последици за децата (по-малко влияния отвън, по-малко възможности да си доставят наркотици, по-малко проституция), а от друга страна ще са малко по-откъснати от света. За останалите хора в Бургас ще са само добри последиците (язва си е, много хора пропищяха наистина). Май ако се сложи всичко на кантара, натежава преместването. И аз като mizzo мисля, че няма да се използва мястото за частни интереси, най-малкото сега ще се гледа под лупа мястото (вкл. от национални медии). Градинката до старата поща е друг бардак в центъра и се захранва и от дома за съжаление.

Колкото до Комлука (а и гетото отчасти), тези земи са ценни и бизнесът и строителството няма да ги оставят. Малко по малко ще се изчистват по този начин. Мисля си, не знам дали е възможно бързо и радикално решение на проблема.

Редактирано от Seaborn на 15.01.08 18:48.



Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: morska valna]  
Автор mizzo (Kind of blue)
Публикувано15.01.08 18:54



Ще ти припомня, да знаеш! И се надявам да стане скоро че да ти се върне вярата малко. Стига вече черногледство.



Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: mizzo]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано15.01.08 19:20



С теб се познаваме само виртуално,но мисля,че вече си се убедил,че държа на думата си.Никога не съм написала нещо на когото и да било само за поддържам спор.Ако не съм права винаги съм готова да се извиня.А за черногледството-ми тук съм родена и израстнала и не мога да гледам как с лека ръка се "осира" меко казано града.Не съм против модернизирането,но не едно за сметка на друго.Там където живея ме гледат понякога накриво,защото съм си пъхала носа навсякъде.На мнозина съм казала да си живем мирно и тихо във входа,а не да си правим "мръсно",щото при нужда утрешния ден съседа е този дето ще подаде ръка в нужда,както много пъти се е случвало.Така живея аз.И точно в този дух са и всичките ми постинги.



Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: morska valna]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано15.01.08 20:12



Мале, само като чуя "сиропиталище" и ми излиза пяна на устата.
Това значи, че си нямате ама хал-хабер за кво иде реч. Това е ИНТЕРНАТ бе хора, какво сиропиталище? Че там надали има и 10% от децата, които да нямат родители, не знам дори дали може да се осиновява от "Коджакафалията". Некви си оставили децата, ма не се отказали от родителските права, ма през ваканциите ги взимали, ма не знам си кво- и държавата нали си няма друга работа седи и ги гледа. И оня ми ти мангал излиза и вика "Получавам 3 лева на месец, за цигарите и кафето не ми стигат". Я да се гърми някъде, на мен държавата дали ми плаща цигарите, а?
Няма да коментирам за данъците и общинските джобове, че ще стана зла и заядлива.
Теренът под гетото в Меден рудник в по-голямата си част не е общински също, на някои си "ГМ строй" е.
В един постинг сто теми хванах, ама тва е положението.

И накрая- надявам се "Баклава" да я въртят по кината. Поне един БГ филм да постигне някакъв касов успех след тази мащабна реклама. Иначе институциите, дето се направиха на ощипани госпожички, освен че станаха за смях май друго не постигнаха. Ако тоя филм беше на Алмодовар, щеше да бъде европейски хит. Факт. Ма нали сме българи и ни е кеф да се крием от истината и решихме да го пооплюем в тон с общото настроение.

Antes muerta que sencilla


Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: KpucaHa]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано15.01.08 21:11



Тук си права донякъде.И друг път съм казвала,че майка ми се пенсионира там.Вярно е,че сега е интернат,но аз го знам и по времето когато си беше сиропиталище.Сега се напълни и с много циганета.Лично се познавам с някои бивши възпитаници.Приятели сме с брат и сестра-сираци,само с една баба жива по онова време и само кръвната им връзка ги спаси от тежкия живот да си лягат гладни, в ледени помещения,да имат всичко на всичко само едно легло,малко шкафче и дрехите на гърба си.Помня случай на изнасилване на 13 годишно момче,кръгъл сирак.Трагедията на това дете беше ужасяваща.Искаш ли още бисери от "кухнята" на интерната-сиропиталище м?

Факта,че сираци са принудени да живеят под един покрив с друг контингент деца,не значи,че айде аут за всички.Или както винаги побърза да се изцепиш с твоите си виждания.

До колкото знам си на възраста на дъщеря ми.Е,все едно нейните разсъждения виждам,когато си мисли,че е хванала господ за шлифера.



Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: morska valna]  
Автор mizzo (Kind of blue)
Публикувано15.01.08 21:16



Да, знам в какъв тон са ти постингите. Не съм казал лошо за теб. Но лъха на краен песимизъм. Не казвам да си оптимист, но не бързай да решаваш нещата преди кмета, съветниците, администрацията и другите органи. Излизаш, ползваш някаква трибуна, макар и малка и неважна, но интернет промени света до голяма степен и сега "Агенция КакСийка" си е вече доста важен фактор. И когато вметнеш между другото, че еди кое си е приготвено да се присвои, ти несъзнателно пречиш на управниците. Представи си за момент, че има някой журналист, който се чуди как да си напълни вестника и рови из форумите. Даваш му идея за материал. И ето ти нов сандал, почват се пак големите догатки кой, защо, кога, какво ще стане, по цял ден преследване с камери и микрофони..и не остава време на управниците да си гледат работата. Надявам се да ме разбереш правилно. Ако дори да си представим, че това което казваш е вярно, то тогава с твоя пост няма да го промениш. Това сме го разбрали за времето когато пишем. И къде е тогава смисъла? Наистина се надявам да съм правилно разбран ...

Последно. Аз като разбера, че искат да местят дома в края на града, първото нещо което ми идва на ума е че там ще се изгради училище, при теб е че някой иска да го вземе.
Разбираш ли ме накъде бия?
Без значение кое от двете ще стане, аз ще съм по-щастлив от теб. Защото ако го заграбят и двамата ще сме бесни, но докато това стане, аз ще съм щастлив с позитивизма който влагам или с мечтите които имам, а ти ще се тормозиш постоянно.


Редактирано от mizzo на 15.01.08 21:26.



Тема Re: .........нови [re: morska valna]  
Автор MoPcKuМодератор (известен)
Публикувано15.01.08 21:30



така е защото всички търпят и си седят и само на масата споделят и дотам...






Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: KpucaHa]  
Автор (не позна)
Публикувано15.01.08 21:33



То да искат само цигари...скоро даваха по Господари на ефира едно семейство-мангсарян,народили 9,ДЕВЕТ деца,ББ им ПОДАРИЛ 100!кв. апартамент,а майката реве за още един(подарък)-още по-голям да бъдел,че видите ли тя давала такова богатство на таз държава...и държавата й длъжна...абе,сичката ни работа такава-на тях им подаряват апартаменти ,на нас ни фърлят 5!ПЕТ лева увеличение за детски надбавки,и то при хиляда условия,бла бла,скапана държава,и туй си е...да зема да се пиша айше,че поне ток да не плащам,м?






Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: Seaborn]  
Автор MoPcKuМодератор (известен)
Публикувано15.01.08 21:37



Така е бързо и радикално няма да стане. А иначе строежите в комлука продължават, а това ще доведе до премахване на многото празни пространства останли от заводите и стане ли промишлена зона ще намерят начин да премахнат и циганския проблем!!!






Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: morska valna]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано15.01.08 22:20



Не си мисля изобщо, че съм хванала Господ за шлифера.
В този интернат, мила моя, се проституира ПО ЖЕЛАНИЕ, се краде ПО ЖЕЛАНИЕ и се пуши ПО ЖЕЛАНИЕ. От нямане какво да се прави се прави секс. 5 години съм била в близост до въпросното заведение (1997-2002)- това не са деца, това са животни. И това, което виждам на трейлъра, съвсем мога да си го представя как го правят.
Аз знам и за изнасилени деца, които не са кръгли сираци. Някои не са доживели, за да имат трагедия. Какво общо имаше това с "Баклава"? С идеята- "Вижте на кино действителността на тези деца, защото имате късмета да не живеете в нея"?
Сега пиша бавно, защото явно и четеш бавно. Цитирам се "Надали повече от 10% там са сираци." Край на цитата. Дай си 5 минути да го съпоставиш с твоето "Факта,че сираци са принудени да живеят под един покрив с друг контингент деца,не значи,че айде аут за всички.". Мила, никъде не съм казала аут за всички. Визирах тарикатчетата, които и филмът визира. Нали за него говорихме? Ицо, главният герой, го познавам лично, такъв хитряга е, че ще те купи и ще те продаде без да се усетиш.
Съжалявай ги, ок, това е твое мнение (както и изцепването си е мое право), но съжалявай тези, които заслужават. А не от вкъщи да цъкаш с език и да казваш "Това не съществува, глей как използват дечицата". Съществува, и още как...

Antes muerta que sencilla


Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: KpucaHa]  
Автор codeine (транквилант)
Публикувано15.01.08 23:02



Е, Крис това с животните си беше малко... грубо... Децата са си деца!



Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: codeine]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано15.01.08 23:12



Аз съм си го написала- питбул териер ;)
Малка грубиянка. Като ти хвърлят пиратка в качулката пак викай, че децата са си деца ;)
Иначе съм съгласна де, не животни, айде, зверчета. Които, най-вероятно, ще станат големи зверове :) От тия, заради които стоим зад решетки вкъщи.
Едно време лошите са били зад решетките, сега добрите...накъде отива тоз свят, ей ;)
Баси, днес съм в куцо настроение.

Antes muerta que sencilla


Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: KpucaHa]  
Автор codeine (транквилант)
Публикувано15.01.08 23:17



И аз забелязвам, че нещо не си на кеф много... Да не си гледала филма?



Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: codeine]  
Автор mizzo (Kind of blue)
Публикувано15.01.08 23:24



Абе филма не е лош бе хора. Там няма такива сцени. Те са само в трейлъра и са монтаж. Казват го хора които са гледали филма, известни критици. Скоро ще ви пусна една тема. Да видите моята позиция. Или утре или в четвъртък ще я пусна


А иначе заставам зад криса в тезата за зверчетата. Деца са, но деца израснали в екстремни ситуации. Затова в кръвта им е да правят престъпления. Може да започват като шеги, но след време минават границата и стават големи бели. И колкото повече толеранс към тях, толкова повече разбират, че са недосегаеми и става по-лошо. Просто трябва да са далеч от града.



Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: codeine]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано15.01.08 23:29



Филмът ще ми хареса, ако е това, което обещава да е.

Antes muerta que sencilla


Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: mizzo]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано15.01.08 23:34



С теб се разбираме много добре.В случая имаш известно право да ми направиш съответните забележки,точно защото си с опитмистично мислене.И да,разбирам твоето "мъмерене" по мой адрес и не се сърдя,защото и ти си прав.Снощи по подобни прични си разменяхме мнения на лични бележки с един заслужил тук уважението клубар.И по-добре,защото ако бяхме писали във виртуалното пространство,щях да не бъда разбрана от човек когото уважавам,заради намесата на мнозина "многознайковци" тук.В духа на твоя опитимизъм силно се надявам,че ще спазят поне тази заръка на Коджакафалията,иначе черногледтсвото ми отново ще се оправдае.

Иначе ти завиждам за позитивизма,който влагаш в мечтите си.Ако болшинстовото тъпи кратуни в предишния общински съвет го имаха,сега Бургас да е задминал Варна.Извинявам се,че се зачекнах темата ти за Варна,ама като я четох видях,че и ти като мен не си се сдържал повече и я пусна.



Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: KpucaHa]  
Автор mizzo (Kind of blue)
Публикувано15.01.08 23:35



Да ама не е !! Точно ти ли се подвеждаш по трейлъра!!! Колко филма чийто трейлър ти е харесал, после са ти били точно толкова интересни колкото е бил трейлъра им? Филма е излъчван два пъти в България, единия от тях на фестивала "Любовта е лудост" през 2006 год. Нулев интерес. Ти беше ли чувала до преди 10 дни за него? Не. какво му трябва? Скандален трейлър, разбира се! Voila!



Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: morska valna]  
Автор mizzo (Kind of blue)
Публикувано15.01.08 23:37



Радвам се че ме разбираш.
Темата за Варна я пуснах повече заради майтап. После открих че всъщност е много дълбока и може скоро и други градове да я последват ако не се стреснат. Ама това е друг въпрос.



Тема Re: .........нови [re: MoPcKu]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано15.01.08 23:39



Ама всяко търпение си граници

.Не може шепа самозабравили се управници да не ги "лови" никакъв закон,а една птичка пролет не прави нали



Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: mizzo]  
Автор codeine (транквилант)
Публикувано15.01.08 23:40



Това е то рекламата...



Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: mizzo]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано15.01.08 23:42



Хич николко ;) Ма ме кефи рекламата, която си направиха



Antes muerta que sencilla

Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: mizzo]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано15.01.08 23:42







Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: KpucaHa]  
Автор mizzo (Kind of blue)
Публикувано15.01.08 23:54



Ще коментираме след няколко дни, но мисля че не беше най-добрия пиар. Не уцелиха момента. Между другото да издам малко от статията дето говорих за нея. Порових се и видях че трейлъра е качен във vbox7 през Април 2007. Кога чухме за него? Миналата седмица. Какви тагове са му сложени за търсене? Който му е любопитно нека го отвори и да види. Аз видях и за мен това не е опит за реклама на филм, а чиста провокация.



Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: KpucaHa]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано15.01.08 23:54



Още преди да пусна своя постинг,вече знаех как ще ми отговориш.Изчела съм те внимателно барабар с всичките проценти и прочее словоизлияния.Всичко дето си го написала,че се върши по желание си е така и аз не го отричам само,че не поясняваш аджеба-ЗАЩО?Ми нали трябва да оцеляват тия деца някак.Нима са виновни за съдбата си.Познавам една жена,която не дава повече деца в интерната защото е вече малко над 60-те години и не може повече да ражда,а е дала осем



А не от вкъщи да цъкаш с език и да казваш "Това не съществува, глей как използват дечицата". Съществува, и още как...

Много добре знам,че съществува.Ако преди години майка ми работеше там,то сега аз работя на има-няма 5 мин. път от там.

Такива ми ти работи мила.........



Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: morska valna]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано16.01.08 12:02



Охо, четеш ме внимателно... ще трябва да те почерпя, дори аз не се чета внимателно



Аз нямам никакво намерение да пояснявам ЗАЩО. Казвам, че го има. Защо го има е един много отделен въпрос, заради който пак ще задълбаем за държавата, прехода, безхаберието и прочие.
Ма да те питам, ти познаваш жена, която е дала 8 деца в интерната. Сега, те тия деца сираци ли са или не са?

Antes muerta que sencilla

Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: mizzo]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано16.01.08 12:05



Не знам, ще можем да преценим след като се калкулират приходите от филма.
И на мен това ми направи впечатление, че клипчетата са качени отдавна. Чудно ми е кой имаше нужда от този скандал сега... Ок, може и да е реклама от страна на продуцентите- скоро ще пускат филма и искат да привлекат внимание (прави са си хората, с ревю в един вестник и плакати БАКЛАВА кой ще иде да го гледа). Ако беше така, защо им е да разводняват нещата като пуснат трейлъра толкова рано....Или идеята им е дошла по-късно и е част от моментно хрумване, а не стратегия...
Ама се чудя и дали някой друг не е имал нужда от панаири в началото на годината?
Ако го намеря, ще споделя ;)

Antes muerta que sencilla

Редактирано от KpucaHa на 16.01.08 12:08.



Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: KpucaHa]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано16.01.08 12:52



Ами да,чета.За осемте деца на онази жена мога да кажа,че по нищо не се различваха от сираците в смисъл,че майката хем не се отказваше от тях,хем ги беше оставила на произвола на съдбата.Всяко беше от различен баща

.С едно от тях(момче) се засичаме често.След интерната отиде да учи във Военно-Морския във Варна и завърши с отличие.Сега е на 35 години.Има си семейство и собствен бизнес.Ето ти един пример как държавните институции се грижеха и за сираци и за изоставени на произвола деца.Пример,който днес не може да се сравни със сегашното положение в което се намират децата не само в този дом............



Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: KpucaHa]  
Автор Фиш (вече спокойна)
Публикувано16.01.08 16:21



Заедно на кино?



Хубав е и този ден, в който нищо не се случва...

Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: Фиш]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано16.01.08 22:45



За теб на каквото кажеш, не съм те виждала от около 200 години.

Х., ако четеш, сестра ти само се покрива!

Antes muerta que sencilla


Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: KpucaHa]  
Автор Фиш (вече спокойна)
Публикувано16.01.08 23:01



В петък е Атанасовден....Пак ще отсъствам

И не забравяй,че аз съм му кака

Хубав е и този ден, в който нищо не се случва...

Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: Фиш]  
Автор armeria (непознат )
Публикувано20.01.08 21:15



Преди месец или повече, имаше една статия н бургаски вестник, за деца от интерната, които през лятото по цели седмици не се прибират в Дома, а живеят при някакви циганки до Слънчев бряг или съседни села, и ходят да крадат. Тогава никой не се възмути от това, беше в границите на нормалното. Но мисля, че всичко идва от безумната идея на няколко министерства да "социализираме" децата от тези домове. По-рано Интерната беше училище и пансион едновременно. Сега решиха да ги пращат на училище в другите училища и след като могат да допуснат да не се прибират със седмици в Дома, за каква "грижа" става дума? Мисля, че тези деца трябва да са на по-далечно място, в по-хубава и по-функционална сграда, където с доста строги възпитатели ще се опитат да учат и ще им се наложи да работят, за да не мислят и да не правят глупости/ меко казано/



Тема Re: "Браво" на "Баклава"!!!нови [re: morska valna]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано23.01.08 12:00



Юндом: Бой и секс за две цигари

Мартин Карбовски
http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2008-01-23&article=219034

Юндом го наричат в Дупница. В Бургас е известен като дом за сираци - "Коджакафалията". В Берковица се нарича "Люба Тенева". Във Велико Търново е кръстен "Пеньо и Мария Великови". В цялата страна юндомовете носят имена на добри хора, дори на забравени партизани. От тях почти всеки ден излизат малки кратки новини - за педофили, разбити порномрежи, за проституиращи деца, за просещи и пушещи(!) дечица, които имат нужда от държавата като майка. Тези дни има пик на такива новини. Обяснението е просто - местната власт става отговорна за домовете за сираци, системата се децентрализира и всеки що годе оправен кмет не иска старите порядки в юндомовете да се приписват на него.
А системата, която доскоро поддържаше домовете за сираци, прилича на неизриваем авгиев обор. За приютите досега просто се говореше умилително, все едно че там растат ангели, за които не се сещаме често. Истината обаче е друга.
Мит 1: В тези домове няма сираци - те са под 5%. В юндомовете държавата отглежда греховния плод на любовта на бедняците. Тия дни в Раковски срещнах един циганин, когото полицията няколко пъти е спирала да не се обеси. Питат го - имаш 5 деца, кой ще ги гледа. А манго казал "Аз ги напраих, държавата да ги гледа". В същото време тези хлапета, започнали живота си като сираци, никога не могат да бъдат осиновени. Защото те са пратени там уж временно и не им се дава ни най-малка възможност да намерят осиновители. Така държавата и майката на едно такова дете го обрича завинаги да е хем сирак, хем с родители. Много често майките дават децата си в домове, но продължават да получават помощи и майчински за тях. А у нас с осиновителите се държат като с идиоти на изчакване
Мит 2: Институцията "юндом", или дом за сираци, е бедна. Вече повече от десет години обикалям такива домове - навсякъде директори и възпитатели са ясните феодали на тези забравени обществени острови. Те никога не говорят за проблемите в дома, а веднага питат "Вас кой ви пусна тук?" Има ли значение от кого съм взел разрешение, при положение че вашите питомци се съвокупляват на площада в Берковица? Достъпът до домовете обаче е регламентиран по най-драконовския начин и всъщност затова досега обществото не може да надникне там. Всеки журналист или гражданин е достатъчно да поговори и да види как живеят тия деца, за да разбере, че юндомът е институция, от която се краде тотално. Попитайте за бюджетите и даренията на един обикновен дом. Ако директори и възпитатели бяха добронамерени, техните деца щяха да са щастливи и доволни, и сити. Просто пример - заплатата на директора в дома в Попово преди 6 години беше 250 лева. За поста се биеха и ковладеха пред медиите трима души. За какво е всичко това, запитахме се ние - оказа се, че само едно холандско семейство дарява всеки месец на дома по 2000 долара. Битката е ясна. Ако разровите фирмите и бита на директори и възпитатели, ще видите нещо ужасяващо - почти към всеки дом и директор косвено има един малък магазин за дрехи втора употреба. Защото в домовете гражданите носят именно това. Тонове дрехи, които така или иначе не могат да бъдат износени от децата. От дрехи, храна, помощи най-хубавото се подбира, а за децата се оставя горчивото усещане. Истината е проста от децата от домовете се краде тотално
Ако имаше нещо гадно във филма на английската журналистка от Могилино, това беше, че децата са недохранени, а от лелките нямаше нито една незатлъстяла. Това не е просто обиране на мръвките от детския казан. Това е схема на източване на домовете, в която влизат директор, счетоводител, домакин и поне един възпитател.
Мит 3: Домовете работят. Те би трябвало да дадат на децата образование и възпитание - това се плаща от бюджета. Няма възпитаник, който на 10 г. да може да чете гладко. Истината е, че децата не ходят на училище. Това се проверява лесно, вижте личните вещи на тези деца - те нямат учебници и тетрадки. Освен това никой няма намерение да ги възпитава - по най-расисткия начин те са оставени в графата безнадеждни. Тези деца би трябвало да посещават училището към интерната или друго училище, където се смесват с редовни ученици. Тотално е занижен човешкият контрол - деца от дома в Берковица излизат всяка вечер на дискотека. Никой дори не брои тези деца вечер - колко са в спалното помещение. Така в дома влиза Чичкото. Дава пари на момичета и на момчета. Търсят се. Имат мобилни телефони. Сирашката стипендия е стотинки на месец. Някои момичета си намират благодетели. Някои момчета носят женски дрехи. Всички пушат. В домовете се пие, ако някой възпитател е малко по-строг - децата пият в местното селско барче. И най-гадното - в домовете децата биват сексуално малтретирани. Те са приели това като система. 18-годишни батковци живеят на един етаж с момичета на 12. Никой не пита какво става нощно време в стаите на тези деца. Ако нещо работи в този дом, това е "лидерът". Това е голям батко, полуназначен и ползващ доверието на директора младеж, който раздава правосъдие. Той е церберът на беззаконието, който внася порядък в несправедливостта.
Мит 4: Проституцията. В домовете няма проституция. Има содомизация на деца. Тя върви в два етапа - първо между самите сираци. По късно - с някой чичко от селото. Медии и полиция разбират за това само ако някой педофил заключи някого в дома си или има снимки. Това е само върхът на айсберга. Ужасът на сирашкия секс е нещо, което обществото не иска да види, защото може да му стане лошо. Децата правят секс с всеки - за по три или пет лева
И досега се разказва историята за белия бус, който идва до дома в Овча могила и качва по-хубавките момичета, връщайки ги на сутринта.
Мит 5: Чираците страдат. Това е особен мит. Ако познаваш живота от хубавата му страна, ако знаеш правилата и моралните ценности, може и да страдаш, докато живееш в юндом. Но ако още на пет годинки си видял как стоят нещата - за теб няма друг свят. Децата от домове боготворят системата и тираните си. За тях сводникът е единственият, който се грижи за тях. За тях педофилът е единственият, който ги обича. Децата знаят, че институциите няма да им дадат нищо. Затова стават съучастници навсякъде, където има грях и малко пари.
Мит 6: Закрила на детето. Всеки отговорен фактор в тази система се грижи единствено нещата да останат покрити, неразкрити, неясни, объркани и забравени. След събитията в Могилино има негласна заповед журналисти да се държат на разстояние от всеки един дом. И най-страшното - всички са изненадани от това, което дават по телевизията. Всички са учудени от филма "Баклава". А става въпрос за деца. Колкото и да сме безбожни, трябва да знаем, че следната история се пише на челото на нашата епоха и на нас:
Преди 7 г. в дома в Попово срещнах шестгодишните Ян и Свен. Майка им ги кръстила така, защото имала гореща любов със скандинавец. Таткото обаче си отишъл, а мама дала децата в дом за сираци. Циганчета, прекрасни и руси - Ян и Свен. Свен беше най-буйното дете, което някога сте виждали. Ян обаче не можеше да говори. Седеше отстрани и се усмихваше. Огромна разлика в характерите. Защо е така - обясниха ни децата. Ян беше и продължаваше да бъде изнасилван през вечер от един от "големите" в дома, близък на ръководството. По някаква случайност Свен се беше отървал от това. Ян обаче на пет години беше така малтретиран, че ако посегнете да го погалите, той вдигаше ръка да си запази главата. Прекрасно дете, унищожено от юндома, заличено от списъка с човешките имена и техния божествен късмет. След време търсихме пак това дете - бяха го преместили. И до днес не можем да му влезем в дирите. Убеден съм, че Ян е някъде из България, щастлив в прегръдката на поредния чичо, който се грижи за него и му дава обич и секс. Такива каквито ние му ги причинихме.

Antes muerta que sencilla


Тема А,браво!!!нови [re: KpucaHa]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано23.01.08 16:07



Откри "топлата" вода"!Аз в колко постинга трябваше да напиша именно това,че някой да ме разбере

.



Тема Re: А,браво!!!нови [re: morska valna]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано23.01.08 17:08



Мила, кое съм открила бе?
Хареса ми статията и я постнах тука...

Antes muerta que sencilla


Тема Re: А,браво!!!нови [re: KpucaHa]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано23.01.08 18:15



Значи си прочела статията внимателно.Някой най-накрая трябваше да си направи труда да я напише.Друг е въпроса как се е стигнало до всичките ужасии.Още по по-друг начин стои въпроса от тук нататък дали ще се вземат мерки тези деца да живеят в по-добри и нормални условия.Нима аз не описах в постингите си как живеят и,че това е ежедневие.Повечето от децата по документи наистина не са сираци,но действителността е друга.А колко бездетни семейства има,които биха дарили топлина на много от тях!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.