Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:51 28.06.24 
Градове
   >> Бургас
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Хакери vs земеделие.... А после?нови  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано01.09.07 17:20



Докато в реалния живот определени земеделски атрибути смущават покоя на криминалните среди, във виртуалното пространство след кратък двубой криминалните среди надвиха земеделието. И не просто земеделието, ами цялото им Министерство. Разбира се, веднага мога сама да си оспоря идеята, че хакването е криминална проява, обаче нямаше как да не намеся бургаската одисея с кирките :))
Та снощи беше хакнат сайтът на Министерството на земеделието като знак на протест срещу Волен Сидеров и срещу разбиването на някакви турски паметни плочи. (Клипчето го има в youtube, не си заслужава съботни админски нерви според мен...) Прави са си за себе си- и аз да гледам гавра с БГ символ някъде, ще ми се прииска да преслушам сървъра на правителството им, а сисадмините по институциите в България никога не са достатъчно добри.
И си мисля днес за протестите... Ето- хората протестират и хакват. Има едни, дето протестират и се събличат голи. Обаче има и едни, дето слагат бомби като протестират. Не съм сигурна, че сме готови да отговорим на последните. Защо тогава трябва да се заяждаме толкова евтино? Защо трябва да даваме кауза на някой, срещу която да протестира? Кауза, която дори на нас не ни е необходима.
Истината е, че тези дребни нещица в един момент могат да се превърнат в нещо много лошо. Докато на АТАКА ще донесат още някой глас отгоре на идващите избори, някой лабилен турчин може да реши да си го върне на нищо неподозиращи хора. Луди има много...
И накрая... какъв е смисълът? Готови ли сме да отвърнем, ако стане сериозно?

Antes muerta que sencilla


Тема Re: Хакери vs земеделие.... А после?нови [re: KpucaHa]  
Автор Ra4OKowa4a (пристрастен)
Публикувано01.09.07 18:41



Здравей:)))
Имаме си достатъчно добри хакери:)))
Може атаката да е от Турция но тя вреди на конкретни личности не на институцията.
Адмимните и са допуснали грешка и сега ще трябва да почват наново обучението или ще е ги сменят с други админи може би и по добри.Не знаеш какво е да си срещу хакер и не ти трябва. но ако ти се наложи най вероятно ще се справиш.Ако си подготвен!!!
Всеки може да бъде преметнат Това е воина на интелекти и ресурси На добрите пилоти им се дават гориво и допълнителни часове за полет.
Слава богу че българските хакери все пак не са се хванали на уловката.
в случая това е една съвсем елементарна хулиганщина..Много голямо значение и се отдава излишно е почти като да се изпикае някой пиян чичка в шадравана или зад някоя мемориална плоча в парка.
Като застане оня ми ти хакер зад машината става аман ти и системата.Добрият способният хакер никога няма да застане зад машината за да срива някакво си министерство или да пуща препратки, той употребява времето си за да бъде полезен на други добри и жадни за знания хора. За да ги научи да допускат само временни поражения. Защото юнак без рана не може:)))
Въобще да не ти пука.Аз съм забелязал че турците все тоя прийом използват не че другия път не може да е друга хватката.
Нищо не разбирам от хакерство даже и нямам опит като сисадмин
Това е само лично мнение.
Карай да говорим за метрото Бургас -Поморие е това ако ми обещае следващият кмет аз ще застана зад него дори един S-bahn да е пак ще го подкрепя. Дори и Настоящият кмет да ми го обещае ще му повярвам и ще го подкрепя.Гаранция!Честна дума!
Бургас се задушава от транспортните си проблеми от ужасяващите си тесни криви и мръсни улици
С този тип хакерство трябва да се сборим :))) и с мутрите които ако им се направи забележка че паркират най нагло пред нечий вход веднага вадят патлаци А някои от тях са с съвсем бели якички платинени направо.

Народът е болен, а една малка но значима част от него е болна особено и най вече за пари особено, не че нямат но искат да имат още повече.
П.С. Сайта е следен поне 5 до 7 дни и тогава е "хакнат" времето съвпада с периода на отпуските някой шеф може би съвсем незаслужено ще изхвръкне а може и да е заслужено.
Определено екипа на сисадмините е бил слаб в този период което значи че пак може да изтърват юздите скоро.
Вярвам че излагацията този път ще е по малка.





Редактирано от Ra4OKowa4a на 01.09.07 20:38.



Тема Re: Хакери vs земеделие.... А после?нови [re: KpucaHa]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано01.09.07 19:57



Този "паметник" е точно в чест на протестиращи с бомби. И имало нещо за "великия" турски народ вкарано от хакерите - бих казал който български гражданин се мисли за част от "великия" турски народ да напусне България и да си хвърли българския паспорт. А "великия" турски народ да не се бърка извън Турция, за да не му се припомни какъв страх е брал от българските войски в началото на миналия век.



Тема Re: Хакери vs земеделие.... А после?нови [re: KpucaHa]  
Автор Judge (ентусиаст)
Публикувано04.09.07 23:03



между админите е имало вътрешен човек на тази турска паплач, т.е. троянец. Турците не са добри и способни, те са просто папагали.



Тема Re: Хакери vs земеделие.... А после?нови [re: Judge]  
Автор Ra4OKowa4a (пристрастен)
Публикувано05.09.07 18:37



Здравей,
Напротив, добри са и не са папагали!Например да надникнем в една друга област -туризма. Този мениджмънт, който те го могат и го правят, нашите "слънчевбрягски големи ора" са само 7-8 с такива възможности и такъв гъвкав управленски апарат и успешен и адекватен бизнес останалото е плява . Това са само няколко души в целият Сл.Бряг които и на шиш да ги въртиш ще са на печалба без да перат пари, да плащат на мутри и без да доубиват гостите и персонала си.
А що се отнася до онези измежду турците, които преди 30 и по малко години бяха с гражданство "българско" но заминаха повярвай че и сред тях има извънредно способни хора, Хора които сега са полезни и не можем да ги виним за това на Турция.
Но ако ти останеш да твърдиш на твоето си мнение аз няма да ти противореча .

Редактирано от Ra4OKowa4a на 05.09.07 18:45.



Тема Re: Хакери vs земеделие.... А после?нови [re: Ra4OKowa4a]  
Автор Judge (ентусиаст)
Публикувано06.09.07 00:27



Като казах че нестават имах в предвид - в каквато и да е дейност свързана с компютрите. А инак за туризъм може и да са най-добрите в света. Та нали са царе на лакейничеството и лицемерието.. мазно нагло и като се обърнеш ти забие нож в гърба.



Тема Re: Хакери vs земеделие.... А после?нови [re: Judge]  
Автор marta_s (справедлива)
Публикувано06.09.07 18:16



"в предвид" е хубава идея, но за съжаление - трудно осъществима, особено за мъж. хем "в", хем "пред", нали се сещаш...
А въпросното "лакейничество" е смешно определение. Все едно да кажеш, че търговците те лъжат за итсинската цена на стоката . Почети А. Константинов.

Език кости няма - кости троши!


Тема Re: Хакери vs земеделие.... А после? [re: marta_s]  
Автор Judge (ентусиаст)
Публикувано11.09.07 10:31



въпросното лакейничество е точното определени, да голяма част от търговците мамят за качеството на стоката си - ЗАЩОТО Е ТУРСКА. Нали се сещаш? Ако небеше турска нямаше смисъл да се лъже, защото на бялото няма да кажат черно и да стоят с пръст в гъз. Ама мангасарян и туркменистан мамяттттт

А имайки В ПРЕДВИД - то първо е пред после е в и така няколко пъти докато ми писне. А ти явно си мечтаеш да си пред и около...доста вяло доста. Никога не си в центъра на събията само гравитираш около тях леко олигавена..



Тема Re: Хакери vs земеделие.... А после?нови [re: Judge]  
Автор marta_s (справедлива)
Публикувано11.09.07 22:07



то па. ти си събитие в клуб бургас, ма некси ми е противно да гравитирам около гениалната ти неграмотна кратуна. Иначе за олигавянето си абсолютно прав. Плюеш като за световно.

Език кости няма - кости троши!


Тема Re: Хакери vs земеделие.... А после?нови [re: marta_s]  
Автор Judge (ентусиаст)
Публикувано11.09.07 23:25



тая па тая па тая пааа пуууу аааа тая па!!!


Виж си постовоте по последните актуални теми във форума, то няма един нов да не е дошъл и ти да не си демонстрираш 'интелекта'!!! Не се ли усещаш че ставаш банална и простакесата в теб вече трудно бива удържана и скривана зад тривиални клишета??? Ти ли си мерилото в този форум с който всеки трябва да се съобразява и да прави справка? Ае слез на земята да не те сваля с някой небрежно хвърлен камък към големия балон в който си се превърнала!

'Иначе за олигавянето си абсолютно прав. Плюеш като за световно.'

Гадно е да те плюят нали???? След като си го осъзнала, спри да плюеш!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.