Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:07 23.05.24 
Градове
   >> Бургас
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема "Златна" вода за Бургаснови  
Автор morska~valna (морско чедо)
Публикувано03.04.07 20:16



Някои знаят,а някои може би не,но от този месец бургазлии ще плащат по 1,50лв за кубик вода.Причината-ВИК не били повишавали цената от 2001 година.За сравнение в София има предложение водата да бъде между 0,70/0,90 ст за кубик и всичко живо там веднага ревна.Някои ще кажат:Ама в "Горно Нанадолнище" примерно е 2лв за кубик(луда работа).Е да,ама Бургас се води провинциален град,а София столица.Оправданието е,че сме били курортен град.Че да не е само Бургас курортен град?Един Вършец примерно също е курортен с тая разлика,че не е разположен на морето.За 1,50 на кубик аз съвсем съзнателно ще кажа,че не ползвам чиста вода,след като за една седмица банята ми става на ръждиви оттенъци.

Баси...........



Тема Re: "Златна" вода за Бургаснови [re: morska~valna]  
Автор Jt2 (минаващ)
Публикувано03.04.07 21:50



Цената на водата не се определя от стандарта на живот в населеното място а от разходите за доставянето и.
Не можеш да правиш сравнение с яз. Искър намиращ се само на няколко км над София и Камчия, намиращ се на 70-80км от Бургас. Отделно разходите за пречистване на лайняната камчийска вода са доста по-големи.
Не ги защитавам но фактите са си факти.



Тема Re: "Златна" вода за Бургаснови [re: Jt2]  
Автор morska~valna (морско чедо)
Публикувано03.04.07 22:56



Това,че водата ни се намира на 70/80 км ми е известно.Съгласна съм,че доставката на тая вода е скъпа.Но само до там. С останалото не мога да се съглася.Повече от 20 години аз пия вода,която си наливам от Каблешково,но от чешмата по пътя за Ахелой,Медово,Минерални бани,Съдиево.Мита за студената камчийска вода "изгоря",след като тотално я осраха.Остава пак въпроса:За какво точно плащам?Излиза,че вода газя,жадна ходя.





Тема Re: "Златна" вода за Бургаснови [re: Jt2]  
Автор niro (Европеец)
Публикувано04.04.07 15:14



А оня канал, дето ги свързваха от Рила към яз. Искър, дарение от църквата ли беше?



Тема Re: "Златна" вода за Бургаснови [re: Jt2]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано05.04.07 09:29



със същия успех могат да я помпат и от местен кладенец с които Бургас изобилства, чешмяната вода не я ползвам за пиене защото преди време бях получил стомашно-чревно заболяване от нея, и вдигането на цената и не ми харесва особено



Тема Re: "Златна" вода за Бургаснови [re: morska~valna]  
Автор Judge (новак)
Публикувано06.04.07 13:24



аз съм за стачка

огранизирам събиране пред общината и шествие до офисите на вик на 10.04.2007. начален час в 11:05 носете лозунги и развалени яйца стари консерви от домати или лютеница или развалени портокали от била.

за справки - mizzo@abv.bg



Тема Re: "Златна" вода за Бургаснови [re: Judge]  
Автор After_Dark (гьон)
Публикувано06.04.07 20:24



ами то кат не я ползвате таз вода що ревете бря ?
2 лв са 1000 литра вода ей - разсипници


с толкоз едно африканско племе 3 месеца изкарва



Аха, UNIX - досеща се Щирлиц.
- Аха, Щирлиц - досеща се UNIX-а

Тема Re: "Златна" вода за Бургаснови [re: niro]  
Автор Jt2 (минаващ)
Публикувано07.04.07 14:25



За него плаща държавата а не ВИК София


Безмислено е да спорим, не може да се прави сравнение. Сравнявайте ако искате с Варна и другите населени места черпещи от Камчия.



Тема Re: "Златна" вода за Бургаснови [re: Пeтъp_]  
Автор Jt2 (минаващ)
Публикувано07.04.07 14:30



Освен, че е много "твърда" и леко прехлорирана, водата си е със сравнително добро качество. Малко трудно ще получиш стомашно чревно заболяване от тази вода, освен ако не си пил веднага след профилактика или ремонт :)
От 1 година пия чешмяна вода с филтър Брита и не намирам разлика между нея и изворната от магазина. Все ме домързява да си направя един "анонимен" експеримент с няколко вида води и тази минала през Брита. Между другото излиза по-евтино от това да купуваш от магазина ако се ползва от 2-ма или повече.



Тема Re: "Златна" вода за Бургаснови [re: morska~valna]  
Автор Фиш (вече спокойна)
Публикувано10.04.07 23:01



Вълничке, без да съм адвокат на ВиК(баси, Господ им зарежда склада безплатно), мисля,че ние нямаме, като общество към това благо.
Разхищаваме и не го пазим.По закон водата е благо и ВиК нямат право да я спират на нередовните платци. Да не говорим за безразборното увеличаване на консумацията и никакъв ангажимент от страна на инвеститорите при проектиране на нови мощности. Контрапример - Енергоснабдяване:строиш си трафопост и ти го актуват, става тяхно постчето и желаещите имат ток. Та, както винаги объркано и оплетено.
То като се оплакваме, кажи ми как затоплянето на 1 кубик вода ми е 27 лв с ДДС,а?Да не я топлят....ръчно и бутиково?))))Как няма 1,50 да ми се струва малко?

Повече сълзи са пролети заради сбъднати, отколкото заради несбъднати мечти.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.