Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:36 16.06.24 
Градове
   >> Бургас
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: "Златна" вода за Бургаснови [re: Фиш]  
Автор codeine (транквилант)
Публикувано10.04.07 23:34



Фиш, аз имам предложение - слънцето топли водата за без пари. Особено ако си с южна тераса или близо до покрива - един панел и се радваш целогодишно на топла вода от 40 до 80 градуса... а за какво ти е повече





Тема Re: "Златна" вода за Бургаснови [re: Фиш]  
Автор mizzo (Kind of blue)
Публикувано11.04.07 02:05



В твоя подкрепа, и без да възбуждам нечии страсти надявам се, искам да споделя нещо, което ми каза в лекция по Микроикономка, доц. Аксентия Замфирова от УНСС. Аз съм съгласен с нея и малко си промених начина на мислене след като го чух. Искам само да не си мислите че аз съм го измислил това нещо...Та...колкото и да ви странно, водата в България не само, че не е скъпа, а напротив, много е евтина. За да си позволяваме да си мием колите с нея, да се бръснем при постоянно пусната на макс вода (аз го правя), докато се къпем да не спираме водата докато се съпунисваме, да използваме водата за щяло и нещяло, значи тя ни е евтина. Когато вземем да се замислим, аджеба, дали да правим тези неща, ще израстнем с десетилетия напред. И когато почнем да го правим, тогава може и да ни я намалят. въпроса обаче е че тука всичко е опорочено след 45 + 18 год. на измами и лъжа към населелнието и това което казвам надали ще стане някога....

Let the good times roll!!!


Тема Re: "Златна" вода за Бургаснови [re: Фиш]  
Автор morska~valna (морско чедо)
Публикувано11.04.07 11:09



Мои познати живеещи в Славейков са на бойлер и климатик,защото издържат двама студенти и погасяват кредит.Целия им вход са се отказали от услугите на ТЕЦ.



Тема Тук.........нови [re: mizzo]  
Автор morska~valna (морско чедо)
Публикувано11.04.07 11:24



.......съм съгласна изцяло с теб.У дома май само аз спазавам подобни правила за ползване на водата.Домочадието си я пуска на воля и никакви забележки не вършат работа.Напротив..........





Тема Re: Тук.........нови [re: morska~valna]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано11.04.07 14:53



То не става със забележки, а с възпитание. Да обясниш, да накараш детето да помисли малко, пък то по- нататък ще му остане навикът.

И според мен водата трябва да е скъпа, за да почнат хората малко да я ценят. Защото всички я имат за даденост, а тва си е просто един ресурс, който би могъл да бъде изчерпан.

Antes muerta que sencilla


Тема Re: Тук.........нови [re: KpucaHa]  
Автор morska~valna (морско чедо)
Публикувано11.04.07 15:07



Ами те моите деца са "по-големи" и от мен вече.А забележки винаги съм правила,като съм пояснявала защо ги правя,а ми се отговаря,че съм се "вбабичила" на тема по-разумно и икономично ползване не само на водата.





Тема Re: Тук.........нови [re: morska~valna]  
Автор codeine (транквилант)
Публикувано11.04.07 15:53



Е, ми те цените ще регулират нещата... Като поскъпне и електроенергията 2-3 пъти и лампите ще почнат да се гасят по-често. Щото и ангажименти сме поели на тема възобновяеми енергийни източници... а токът от тях е скъп!



Тема Re: "Златна" вода за Бургаснови [re: codeine]  
Автор marta_s (осица)
Публикувано11.04.07 19:40



Искам да ми е повече, за да си варя яйца. В микровълновата не става, проверих.

Език кости няма - кости троши!


Тема Re: "Златна" вода за Бургаснови [re: morska~valna]  
Автор Фиш (вече спокойна)
Публикувано11.04.07 21:43



A,гадното номерче с парното го спретнахме на съседите още миналата година))) 5 семейства плащахме почти космически сметки за отопление.След като си накичихме фасадите с климатици и вързахме по една гърмяща змия на кранчетата (ако недай си, Боже, решим да пуснем парно) и спряхме да плащаме за отопление.....нещата се охълцаха и веднага се направи една подписка за спиране. Все още плащаме на някои съседи и затоплянето на водата, но нека се придържаме към максимата:Невинен до доказване на противното)))Нека крадат, щом могат да спят спокойно)))


Но mizzo, чрез думите на своята преподавателка, е обяснил точно това, което имах предвид за благата и тяхното свършване.

Повече сълзи са пролети заради сбъднати, отколкото заради несбъднати мечти.

Тема Re: "Златна" вода за Бургаснови [re: codeine]  
Автор Фиш (вече спокойна)
Публикувано11.04.07 21:48



Божкееееееееее, кодеиче, твойто булче играе ли тото?Ако ,да, да спира- тя вече е ударила,не шестицата, а големия джакпот)))

Ти си кат един шлифован брилянт,ве)))
Обаче..що да се къпя с топла вода..да се изнежвам..ши стана един морж))) и само разтворимо кафе- със студена вода! И таратор!
Ама ха, яйца...варени..че аз ги обичам ровки)))), ма, мартей)))

Повече сълзи са пролети заради сбъднати, отколкото заради несбъднати мечти.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.